Oferty franczyzy

Na rynku można spotkać się z wieloma różnego rodzaju propozycjami franczyzowymi dla nowych i obecnych przedsiębiorców. Każda z nich ma inne wymagania co do wkładu finansowego, wielkości lokalu, opłat związanych z prowadzeniem działalności, doświadczenia w branży itp. Aby wybrać właściwą ofertę franczyzy dla siebie należy przeanalizować, zweryfikować kilka podstawowych kwestii związanych najczęściej z wymogami stawianymi partnerom.

1. Wkład finansowy

Wysokość wkładu finansowego to pierwsza, bardzo ważna kwestia, która decyduje o tym, czy dany przedsiębiorca ma szanse dołączyć do sieci. Zwykle zakres inwestycji jest określony przez franczyzodawcę, dzięki czemu można praktycznie od razu zweryfikować czy taka wielkość leży w zasięgu możliwości, czy też nie. Jeśli chodzi o zakres wielkości takich wkładów to jest on bardzo szeroki i zwykle zaczyna się od kilku tysięcy (np. dołączenie do franczyzy bez lokalu - praca online), inwestycje rzędu kilunastu lub kilkudziesięciu tysięcy dotyczą niedużych lokali usługowych i handlowych (tak jak np. Ship Center - obsługa kurierska i poligraficzna), a kończąc na nawet kilkumilionowych inwestycjach, zwykle związanych z zakupem drogich maszyn i urzadzeń (np. duże lokale w sieci gastronomicznej).

2. Branża

Wybór odpowiedniej branży jest kluczowy. Prowadzenie własnego bieznsu poza wypracowanymi zyskami powinno przynosić tez satysfakcję. Najlepiej jest zatem wybrać branże, w której czujemy sie dobrze, którą znamy, w której chcemy sie rozwijać. Istnieją także branże uniwersalne, w których można rozwijać swoją firmę bez konieczności uczestniczenia w długich i drogich szkoleniach i praktykach. Jedną z nich jest Ship Center, która nie wymaga od kandydatów specjalnych umiejętności, doświadczenia czy znajomości branży. W przypadku niektórych umów franczyzowych jednym z warunków może być doświadczenie w branży i znajomość zagadnień powiązanych z prowadzeniem określonej działalności.

3. Wysokość zysków i opłaty

Uczestnictwo w sieci franczyzowej niesie ze soba określone korzyści, ale także zobowiązuje partnerów do wnoszenia ustalonych opłat. Zwykle są to opłaty abonamentowe, miesięczne za korzystanie z narzędzi firmowych, jednak może to być także opłata prowizyjna od wysokości uzyskanych efektów. Niektóre sieci wprowadzają także możliwość wyboru określonego sposobu rozliczania się z franczyzodawcą. Wybierając najlepszą ofertę franczyzy dla siebie, weźmy także pod uwagę potencjalne zyski, jakie możemy wypracować oraz wysokość opłat. Nie każda franczyza gwarantuje duże zarobki, dlatego swój wybór powinno się podyktować także tym czynnikiem. Nie można przewidzieć dokładnych wielkości co do zarobków franczyzobiorcy, jednak doświadczenie innych punktów działających już w różnych miejscach Polski może okazać się pomocne w podjęciu ostatecznej decyzji i im więcj informacji franczyzodawca jest w stanie przekazać o średnich obrotach placówki, tym bardziej świadomą decyzję przedsiębiorca może podjąć i zweryfikować, że ta oferta franczyzy jest dla niego.

oferty franczyzy

Odwiedź
Nasze punkty

Infolinia główna

 

Tel.: +48 537 177 000

 

 

WYCENA PRZESYŁEK:

Tel.: +48 32 785 05 55

 

Newsletter

tracking przesyłek

Serwisy kurierskie