Franczyza na wsi — jakiego rodzaju biznes franczyzowy można prowadzić na wsi?

Czy franczyza na wsi ma rację bytu? Wiele zależy od rozmiaru miejscowości oraz gęstości zaludnienia na pobliskich terenach. Polska wieś rozwija się sprawnie, a mieszkańcy miast z chęcią uciekają do niej nie tylko na wakacje – nic dziwnego, że zaczynają tam powstawać małe biznesy. Jaka franczyza na wsi będzie dochodowa?  

Franczyza na wsi – czy gastronomia to dobry pomysł?

W co warto zainwestować na wsi? Własny biznes na terenach wiejskich nie musi oznaczać tworzenia gospodarstwa rolnego. Dzisiaj większość z nich przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Twoja rodzina nie posiada pola, sadu czy kilkunastu zwierząt hodowlanych? Nie zamyka ci to drogi do otworzenia własnego biznesu! 

Każda mała miejscowość ma lokalne miejsce spotkań, gdzie sąsiedzi wymieniają się najnowszymi plotkami. Czasem jest to ławeczka pod sklepem, innym razem zielony skwer. Jeżeli we wsi istnieje lokal gastronomiczny, to właśnie on zazwyczaj przejmuje tę rolę. Może to być kawiarnia, pub lub mała restauracja. 

Gastronomia to jednak nie zawsze dobry pomysł na biznes na wsi, ponieważ starsze pokolenie najprawdopodobniej pozostanie przy swoich zwyczajach. Jeśli w twoim miejscu zamieszkania mieszkają głównie osoby po 60. roku życia, lokal gastronomiczny raczej nie osiągnie sukcesu.         

Pomysł na franczyzę na wsi – sieci sklepów

W Polsce prężnie rozwijają się różne rodzaje franczyzy m.in. sklepy spożywcze, salony prasowe czy punkty nadania paczek. Franczyzobiorcy należący do sieci działają pod jednym szyldem i oferują te same produkty lub usługi. Franczyza jest idealnym modelem biznesowym dla niedoświadczonych przedsiębiorców, ponieważ franczyzodawca pomaga im wejść na rynek, udostępniając stworzoną przez siebie instrukcję prowadzenia firmy. 

Jaki biznes otworzyć na wsi? Zapewne w twojej miejscowości istnieje już sklep spożywczy, jednak wiejskie sklepiki nie posiadają zróżnicowanej oferty. Otwierając franczyzę znanej marki, będziesz w stanie zaoferować ciekawsze produkty.  

Rozejrzyj się również w ofercie innych branż. Czy twoi znajomi zamawiają artykuły dla zwierząt lub kosmetyki wyłącznie w internecie? Jeśli tak, masz gotową odpowiedź, czego brakuje na lokalnym rynku! Drogeria lub sklep zoologiczny to świetny pomysł na biznes na wsi.            

Punkty odbioru i wysyłki paczek jako pomysł na franczyzę na wsi – czy to dobra opcja?

Franczyzy na wsiach często wymagają wynajęcia lokalu usługowego. Tymczasem nie wszyscy przedsiębiorcy mają na to środki. W niektórych polskich miejscowościach stoją jedynie domy rodzinne i kościół. Jaka franczyza na wsi nie wymaga posiadania oddzielnego lokalu?

Jeśli marzysz o pracy z domu, franczyza kurierska to coś dla ciebie: nie wymaga wynajmowania dużej przestrzeni ani sprzętu, a jedynie kącika do przyjmowania klientów. Kurierski biznes w domu na wsi możesz prowadzić niemalże z łóżka.  

Jako franczyzobiorca Ship Center otrzymujesz na start zestaw materiałów ułatwiających otworzenie firmy. Przypisujemy ci indywidualnego specjalistę, który odpowiada na wszelkie pytania. Do kontaktu z firmą potrzebny ci będzie internet i telefon. Biznesem zarządzasz poprzez intuicyjny portal dla franczyzobiorców.

Co więcej, inwestycja w punkt nadania paczek jest niewielka, jednak pamiętaj, że starsze osoby nie są przyzwyczajone do korzystania z usług kurierów. Przed otwarciem biznesu musisz określić, czy w okolicy jest na niego popyt. 

Ship Center pomoże też w rozreklamowaniu twojego punktu, a odpowiedni marketing przyciągnie osoby w każdym wieku. Jeśli się nie uda, umowę franczyzową możesz rozwiązać w każdym momencie. Warto zaryzykować!

Total
0
Shares
Poprzedni artykuł

Franczyza do 20 tys. zł, czyli pomysł na biznes z niewielkim wkładem

Następny artykuł

List przewozowy — czym jest i jak powinien być poprawnie sporządzony?

Powiązane artykuły