Jak wysłać paczkę na Ukrainę?

Planujesz wysłać krewnym mieszkającym na Ukrainie przesyłkę? Twój kontrahent mieszka w tym kraju i chcesz dostarczyć mu dokumenty? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, jesteś w dobrym miejscu. W tym poradniku podpowiadamy, jak najlepiej wysłać paczkę na Ukrainę. Dowiedz się, jak zapakować przesyłkę i ile zapłacisz za nadanie.

Paczka na Ukrainę – jak najlepiej ją wysłać?

Po pierwsze nie każda firma wysyłkowa realizuje przesyłki kurierskie na Ukrainę. By znaleźć dobrego operatora, skorzystaj z internetowego katalogu takich usług, w którym porównasz między sobą różne oferty – ceny, czas dostawy oraz rodzaje przesyłek. Pamiętaj, że wysyłanie paczek na Ukrainę najlepiej powierzyć sprawdzonej, cieszącej się dobrymi opiniami firmie. Zdecyduj się na operatora gwarantującego szybką dostawę, oferującego ubezpieczenie paczki oraz proponującego różne formy wysyłki. Na przykład z opcją nadania w automacie, punkcie paczek lub za pośrednictwem kuriera.

Jak najtaniej wysłać paczkę z Polski na Ukrainę?

Zastanawiasz się, jak najtaniej wysłać paczkę na Ukrainę? Możesz zdecydować się na jej przewóz przez osobę prywatną – takie oferty znajdziesz między innymi na forach ogłoszeniowych czy w grupach na portalach społecznościowych. Nie zapominaj jednak, że choć jest to ekonomiczne rozwiązanie, to nie można nazwać go bezpiecznym. Jeśli chcesz, by paczka z Polski na Ukrainę dotarła nienaruszona, zleć jej wysłanie firmie kurierskiej. Koszt takiej usługi zależy między innymi od wagi oraz wielkości przesyłki i zwykle jest to kilkadziesiąt złotych.

O czym jeszcze należy pamiętać, wysyłając przesyłki zagraniczne do odbiorcy mieszkającego na Ukrainie?

  • Dokładnie wypełnij formularz zlecenia – wpisz w nim dane dotyczące paczki: wagę, długość, szerokość, wysokość oraz rodzaj opakowania.
  • Nadaj paczkę z wyprzedzeniem – mniej zapłacisz za paczkę ekonomiczną, jednak pamiętaj, że dostarczenie jej do odbiorcy trwa dłużej. Dlatego nie zwlekaj z nadaniem przesyłki, szczególnie w okresie okołoświątecznym.
  • Jeśli możesz, paczki na Ukrainę nadaj z najbliższego punktu kurierskiego – taka wysyłka jest tańsza niż nadanie przesyłki z domu czy biura.
  • Sprawdź, czego nie mogą zawierać przesyłki na Ukrainę – kurier do Ukrainy nie może dostarczyć nie tylko nielegalnych substancji, takich jak narkotyki, ale także broni czy suplementów. Jeśli masz wątpliwości lub pytania dotyczącego tego, co może się znaleźć w Twojej przesyłce, skontaktuj się bezpośrednio z wybraną przez Ciebie firmą kurierską.

Jak odpowiednio zabezpieczyć paczkę do wysyłki na Ukrainę?

Nadanie paczki przebiegnie bezproblemowo, jeśli pakunek będzie prawidłowo zapakowany. Jak to zrobić? Zastosuj się do poniższych wskazówek:

  1. Przygotuj karton lub inne opakowanie – pamiętaj, że powinno być dopasowane do wielkości przedmiotów, które mają się znaleźć w paczce.
  2. Zabezpiecz umieszczone w paczce towary – na przykład używając folii bąbelkowej lub innego wypełniacza. 
  3. Zabezpiecz przesyłkę również z zewnątrz – oklej karton wytrzymałą taśmą pakową. Zwykła przeźroczysta taśma może okazać się niewystarczająca. Pamiętaj, by zabezpieczyć pudełko z każdej strony, również od spodu.
  4. Upewnij się, że dane nadawcy i odbiorcy są poprawne – sprawdź, czy wysyłana przez Ciebie paczka do Ukrainy jest prawidłowo opisana. Zwróć uwagę zwłaszcza na adres odbiorcy. Nie zapominaj, że wszystkie informacje powinny być czytelne i umieszczone w widocznym miejscu.

Pamiętaj, że możesz zdecydować się na ubezpieczenie paczki – niektórzy operatorzy zapewniają je bezpłatnie, w cenie nadania przesyłki. Dzięki niemu w przypadku uszkodzenia lub zaginięcia wysłanych przez Ciebie przedmiotów otrzymasz wyższą rekompensatę. To korzystna opcja, zwłaszcza jeśli zawartość paczki jest cenna lub przesyłasz na Ukrainę ważne dokumenty. Równie przydatnym rozwiązaniem jest śledzenie przesyłek. Dzięki niemu łatwiej będzie Ci oszacować, kiedy paczka dotrze do adresata. Wystarczy, że na stronie internetowej operatora wpiszesz numer przesyłki, a otrzymasz informacje o tym, gdzie znajduje się paczka w danej chwili.

Total
0
Shares
Poprzedni artykuł

Jak wysłać paczkę do USA?

Następny artykuł

Jaka jest cena wysyłki paczki do Anglii?

Powiązane artykuły