Jaki jest koszt nadania paczki do Niemiec?

Wysyłki paczek z różnych krańców świata nie są obecnie problemem, nawet jeśli odległości między destynacjami są zadziwiająco duże. Jeszcze łatwiej – i taniej – można nadawać przesyłki na mniejszych dystansach. Jak się okazuje, koszty wysyłki paczki do Niemiec wcale nie zwalają z nóg. Dowiedz się, jak nadać przesyłkę do zachodniego sąsiada i ile kosztują różne opcje dostawy. 

Nadanie paczki do Niemiec – z jakim kosztem trzeba się liczyć?

Wysłanie paczki do Niemiec za pośrednictwem profesjonalnego kuriera to obecnie najszybszy, najtańszy i zarazem najbezpieczniejszy sposób na wysyłkę towaru. Warto zaznaczyć, że ceny paczki do Niemiec są niższe niż bagażu w samolocie czy w busie. Z opcji wysyłki kurierskiej skorzystać może każdy – zarówno klient indywidualny, jak i przedsiębiorca.

Jedną z najwygodniejszych form wysyłki cennej paczki na zachód jest usługa profesjonalnego kuriera do Niemiec. Cena takiego zamówienia za pośrednictwem serwisu obsługującego przesyłki zagraniczne zależy od kilku czynników. Na szczęście nie musisz ich znać i samodzielnie obliczać kosztu przesyłki do Niemiec. W internetowej porównywarce firm kurierskich możesz łatwo porównać oferty różnych firm i cennik paczek. Możesz też od razu poznać orientacyjny czas dostawy dla różnych opcji oraz zapoznać się z usługami dodatkowymi, które oferują poszczególni kurierzy. To pomaga wysłać paczkę do Niemiec najtaniej jak to możliwe.

Co warto wiedzieć o kosztach wysyłki paczki do Niemiec?

Jak widzisz, nie można wskazać jednoznacznie, ile kosztuje wysłanie paczki do Niemiec, ponieważ zależy to od wielu parametrów. Oprócz wagi i rozmiaru przesyłki na cenę wpływają też m.in. opcje dodatkowe, np. wariant dostawy ekspresowej, zwiększone ubezpieczenie czy dodatkowe powiadomienia.

Pamiętaj, że na każdej paczce przed nadaniem musi się znaleźć etykieta z danymi adresata i nadawcy. Możesz ją wydrukować samodzielnie albo zaznaczyć w zamówieniu, by kurier przywiózł ją ze sobą przy okazji odbioru paczki z Twojego domu. Każda przesyłka musi być też odpowiednio zapakowana, najlepiej w karton o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. W przypadku nadania paczki do Niemiec, wszelkiego rodzaju folie spożywcze typu stretch, służące do owinięcia paczki, nie są wskazane. Przesyłka może być oklejona taśmą wyłącznie na łączeniach.

Paczki do Niemiec – jak najtaniej wysłać?

Koszt wysyłki paczki do Niemiec zależy od kilku czynników. Aby znaleźć najlepszą ofertę, warto porównać propozycje różnych firm kurierskich. W wycenie znaczenia ma 5 parametrów: masa, wymiary i rodzaj paczki, firma kurierska oraz usługi dodatkowe. 

  • Waga – im większa masa paczki, tym wyższy koszt wysyłki.
  • Wymiary – przesyłki o nieregularnych kształtach, niestandardowe i większe gabarytowo są zwykle droższe.
  • Rodzaj paczki – koszt paczki do Niemiec zależy też od typu przesyłki. Może być wyższy np. w przypadku towarów delikatnych i wartościowych.
  • Firma kurierska – różne firmy kurierskie oferują różne ceny za wysyłkę do Niemiec;
  • Usługi dodatkowe – dostawa ekspresowa czy dodatkowe ubezpieczenie o większym zakresie to opcje, które podnoszą cenę paczki do Niemiec.
Total
0
Shares
Poprzedni artykuł

Jaka jest cena wysyłki paczki do Anglii?

Powiązane artykuły