Jaka jest cena wysyłki paczki do Anglii?

Na cenę wysyłki paczki do Anglii wpływa wiele czynników, m.in. wielkość, waga i dodatkowe opcje. Dowiedz się, od czego dokładnie zależy ostateczny koszt i sprawdź przykładowe ceny za przesyłki standardowe i wielkogabarytowe.

Ile kosztuje wysyłka paczki do Anglii?

Każdy przewoźnik udostępnia własny cennik paczek do Anglii dla klientów. Ze względu na to, że kraj ten nie znajduje się już w Unii Europejskiej, to zmieniły się nieco zasady wysyłki do Anglii. Cena w porównaniu z innymi krajami europejskimi może być wyższa nawet o kilkadziesiąt złotych. Ostateczny koszt zależy jednak od wielu czynników, o czym dowiesz się z kolejnych akapitów.

Nie każdy kurier dostępny na polskim rynku oferuje doręczenie do Wielkiej Brytanii. Nie musisz jednak szukać firmy na własną rękę. Na portalu ShipCenter możesz porównać oferty różnych przewoźników i ceny wysyłki towarów oraz usług dodatkowych. To ułatwia dokonanie wyboru propozycji, która jest najlepiej dopasowana do osobistych potrzeb i umożliwia wysłanie taniej paczki do Anglii. Nadanie jest niezwykle proste i wygodne. Wystarczą podstawowe dane, płatność elektroniczna i gotowe!

Nie da się precyzyjnie określić, ile kosztuje paczka do Anglii, bo zależy to od wielu zmiennych, ale można oszacować koszty popularnej opcji wysyłki. Paczka o wadze 5 kilogramów i wymiarach 30x15x9 centymetrów kosztuje nieco ponad sto złotych. Różnice w ofertach przewoźników nie są duże, ale warto przyjrzeć się bliżej np. opcjom dodatkowym czy warunkom przewozu. Dwukrotność tej kwoty (albo znacznie więcej) zapłacisz z kolei za przesyłki niestandardowe. Np. jeśli w paczce do Anglii zechcesz wysłać np. maskę lub zderzak samochodowy. Koszt wyniesie kilkaset złotych.

Najtańsze paczki do UK to te, które mają regularne kształty. Zwróć na to szczególną uwagę podczas zabezpieczania przedmiotów. Paczka do wielkiej Brytanii o nieregularnych kształtach, musi zostać umieszczona w większym opakowaniu, co często sprawia, że przestaje się mieścić w kategorii najmniejszych gabarytów. Transport niestandardowych przedmiotów może Cię zatem wynieść więcej.

Od czego zależy cena paczki do Anglii?

Standardowa wycena paczki do Anglii obejmuje przede wszystkim wymiary oraz wagę. Najlepiej zapakować przedmioty w karton o prostych bokach. Drobiazgi spakuj do koperty bąbelkowej. Takie opakowanie gwarantuje bezpieczeństwo przedmiotów podczas transportu i jest łatwiejsze do wycenienia po zmierzeniu i zważeniu przez kurierów. Dlaczego to tak ważne parametry? Czym różnią się paczki do UK? Cena za nadanie przesyłek o różnych gabarytach wynika głównie z poziomu skomplikowania transportu i ograniczonych możliwości przestrzeni ładunkowych. Konieczność wykorzystania palety czy kontenera, aby zagwarantować jak najlepsze warunki, wpływa na ostateczną cenę kuriera do UK. Niestandardowe wymiary czy wystające elementy zwiększają koszty, bo tego typu przesyłki trzeba inaczej zorganizować, co wymaga dużego zaangażowania, czasu oraz pracy. Nierzadko też należy zachować szczególną ostrożność podczas ich sortowania.

Na ostateczną kwotę wysyłki ma też wpływ ubezpieczenie, które bezpośrednio wiąże się z wartością przewożonych przedmiotów. Koszty nadania wartościowej paczki do Anglii w cenniku przewoźników są zwykle większe. Zwróć też uwagę, jakie są warunki podstawowej polisy i czy jest ona wliczona w ostateczny koszt za przesyłkę. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Jeśli zastanawiasz się, co możesz bezpiecznie wysłać w paczce do Anglii, przeczytaj regulamin przewoźnika przed nadaniem. Tam znajdziesz wszystkie informacje na temat dozwolonych przedmiotów.

Aby nie analizować cennika każdego z przewoźników osobno, skorzystaj z portalu, który porównuje propozycje różnych firm, a w kilka sekund wybierzesz najkorzystniejszą ofertę doręczenia paczki do Wielkiej Brytanii. Śledzenie przesyłki w internecie pozwoli Ci być na bieżąco z informacjami na temat transportu.

Jakie inne czynniki wpływają na cenę paczki do Anglii?

Wraz z wyjściem Anglii z Unii Europejskiej, pojawiły się też zmiany dotyczące przewozu rzeczy osobistych oraz transportu towarów handlowych. Jest jednak kilka dobrych wiadomości dla osób, które wysyłają przesyłki zagraniczne do swoich bliskich. 

Przede wszystkim dane odbiorcy i nadawcy nie mogą być takie same. Dzięki temu paczka nie wzbudzi podejrzeń na granicy oraz nie będą wymagane dopłaty. Jeśli towary nie mają handlowego charakteru, wtedy koszt przesyłki ograniczy się do opłaty za kuriera. Cła nie muszą płacić też osoby, które wysyłają np. pojedyncze produkty o niskiej wartości. 

Warto też sprawdzić, jakie ograniczenia co do wartości przedmiotów ma dany przewoźnik. Po przekroczeniu pewnej kwoty mogą zostać naliczone dodatkowe opłaty na granicy. Z reguły wysyłanie paczki do Anglii z drobnymi przedmiotami osobistymi nie powinno generować wysokich kosztów związanych z cłem. Kurierzy załatwiają wszelkie formalności i doliczają niezbędne opłaty do ceny za swoją usługę. Warto jednak wiedzieć, że opłaty celne składają się z kilku części. Jeśli wartość towarów przekracza 45 euro oraz próg kwoty wolnej od podatku 39 funtów mogą pojawić się dodatkowe koszty w postaci cła i VAT-u.

Nieco inaczej wygląda sytuacja dla przedsiębiorców. Jeśli łączna wartość przesyłki przekracza 150 euro, a towary nie pochodzą z Wielkiej Brytanii, trzeba zapłacić cło. Konieczne jest też spełnienie wielu wymogów, w tym np. posiadanie numeru EORI. Przydadzą się też dokumenty w postaci faktur w dwóch językach.

Jeśli podczas kontroli zostaną stwierdzone nieścisłości (np. niezgodność towaru z opisem, wyższa wartość niż deklarowana) musisz się liczyć z konsekwencjami. Każda sprawa jest rozwiązywana indywidualnie. Dopłata do paczki, zatrzymanie transportu, zwrócenie paczki do nadawcy, a nawet kary pieniężne to tylko niektóre z konsekwencji.

Total
0
Shares
Poprzedni artykuł

Jak wysłać paczkę na Ukrainę?

Następny artykuł

Jaki jest koszt nadania paczki do Niemiec?

Powiązane artykuły