Jak nadać paczkę za pobraniem w kilku krokach


Wielu internautów zastanawia się nad tym, jak nadać paczkę za granicę, czy też jak wysłać przesyłkę gabarytową. Bardzo często pojawia się również zapytanie o to, jak nadać paczkę za pobraniem. W tym artykule opisujemy procedurę wysyłki paczki na koszt odbiorcy. Wskazujemy, jak zrobić to przez internet oraz wymieniamy obowiązki nadawcy. Dowiesz się też, ile kosztuje nadanie paczki za pobraniem.

Paczka za pobraniem — czym jest i jak ją nadać?

Zanim przejdziemy do tego, jak nadać paczkę kurierem za pobraniem oraz ile kosztuje nadanie paczki za pobraniem, wyjaśnijmy, na czym polega to rozwiązanie. Zasadniczo koszt dostawy paczki pokrywa zawsze nadawca lub odbiorca. Jeśli chcesz wysłać paczkę na koszt kupującego, wybierasz właśnie tę opcję płatności.

W pewnym uproszczeniu jest to więc forma odroczenia płatności za zamówienie do czasu odebrania przesyłki przez adresata. Nadanie przesyłki za pobraniem oznacza zatem, że w momencie wysyłki, sprzedający nie ma jeszcze na koncie zapłaty za dany towar. Dopiero przy odbiorze kupujący płaci kurierowi, a ten zwraca koszt zakupu nadawcy. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak nadać paczkę na koszt odbiorcy, sprawdź dalszą część naszego poradnika. Zobaczysz, jakie to proste.

W jaki sposób wysłać paczkę za pobraniem?

  1. Przygotuj paczkę.
  2. Wybierz przewoźnika.
  3. Składając zlecenie, poza danymi dotyczącymi dostawy zaznacz również opcją Płatność za pobraniem oraz podaj swój numer konta.
  4. Zaczekaj na kuriera i wyślij paczkę za pobraniem.
  5. Zaczekaj na zwrot pobrania na Twoje konto.

Nie wiesz, jak wysłać paczkę za pobraniem na koszt odbiorcy? Z nami to bardzo proste! Postępuj według następującej instrukcji:

Jak widzisz, kwestia tego, jak nadać paczkę za pobraniem, nie jest niczym skomplikowanym. 

Dzisiaj nadanie paczki za pobraniem jest możliwe zarówno w przypadku przesyłek krajowych, jak i międzynarodowych. Odbiorcy cenią to rozwiązanie za wygodę i brak konieczności dokonywania płatności online. Czy taka forma wysyłki opłaca się też sprzedającemu?

Koszt nadania przesyłki za pobraniem — czy taka przesyłka się opłaca?

Wyjaśniliśmy już, jak nadać taką przesyłkę. Pozostaje jeszcze kwestia tego, ile kosztuje ta usługa i gdzie najtaniej wysłać paczkę za pobraniem. Jeśli chcesz, aby płatność została pobrana dopiero w momencie odbioru, musisz liczyć się z nieco wyższą stawką. Ponadto, obowiązkowe jest także ubezpieczenie przesyłki wysyłanej za pobraniem co najmniej na kwotę pobrania. Oczywiście założenie jest takie, że usługa będzie opłacona przez adresata przesyłki. 

Jeśli jednak paczka nie zostanie przez niego odebrana, to nadawca będzie zobowiązany uiścić opłatę. Jest to zatem pewne ryzyko, jednak (w odniesieniu do korzyści) można sklasyfikować je jako marginalne. Jeśli dajesz swoim klientom do wyboru opcję nadania paczki za pobraniem, możesz dotrzeć do szerszej grupy docelowej. Na przykład do osób, które nie ufają płatnościom online.

Ile kosztuje pobranie? Zwykle, w porównaniu do przesyłek standardowych (opłacanych z góry), stawki są wyższe o kilka złotych. Oczywiście każda firma kurierska ma swój cennik. Dzięki naszej stronie bardzo szybko sprawdzisz, gdzie najtaniej wysłać paczkę za pobraniem. Jeśli chodzi o nadanie paczki kurierem, czy cennik nadania paczki kurierem, to jest on dostępny na naszej stronie. 

Znajdziesz tam precyzyjne dane o cenach poszczególnych firm, oferowanych za konkretny typ przesyłki i charakter dostawy. Ponadto, wypełniając formularz zlecenia, po określeniu parametrów paczki, zobaczysz konkretne oferty za zamawianą usługę, od wszystkich współpracujących z nami kurierów. Już dzisiaj złóż zamówienie i sprawdź, z czyich ofert warto skorzystać. InPost, DHL, czy może DPD? To dopiero początek długiej listy firm kurierskich, dzięki którym wyślesz paczkę, korzystając z naszego serwisu

Nadanie paczki za pobraniem — kiedy spodziewać się zwrotu pobrania?

Omówiliśmy kwestię tego, jak nadać paczkę na koszt odbiorcy oraz jak i gdzie szukać najtańszych ofert. Wyjaśnijmy jeszcze, kiedy otrzymasz zwrot pobrania. W dniu odbioru kurier odbiera zapłatę od odbiorcy. Otrzymasz pobranie w ciągu 14 dni roboczych od dnia, w którym adresat odbierze przesyłkę. Pełna kwota wpływa na konto sprzedającego. Numer możesz podać podczas składania zamówienia lub też wysłać nam za pośrednictwem poczty internetowej.

Wiesz już, jak nadać paczkę za pobraniem. Dowiedziałeś się również, że koszt wysyłki nie jest zbyt wysoki, a płatność za pobraniem to rozwiązanie, z którego warto skorzystać. Warto pamiętać też o tym, że ta forma wysyłki to również świetny sposób na dotarcie do większej grupy klientów. Z nami nadanie przesyłki za pobraniem jest proste i zajmie ci dosłownie kilka chwil. W Shipcenter stawiamy też na atrakcyjne ceny, dzięki którym wygenerujesz dodatkowe oszczędności! 

Total
0
Shares
Poprzedni artykuł

Jak wysłać paczkę kurierem i przygotować ją do wysyłki?

Następny artykuł

Czy warto inwestować we franczyzę?

Powiązane artykuły