Jak zapakować książkę do wysyłki?

Chociaż e-booki zyskują coraz większą popularność, tradycyjne tomy nadal pozostają w użyciu. Często otrzymujemy lub dajemy je w formie prezentu. Jeśli nie dasz rady przybyć osobiście na święta czy urodziny, warto wysłać podarunek kurierem. Dowiedz się, jak zapakować książkę do wysyłki na prezent i nie tylko. 

Książki nie są kruchymi przedmiotami, więc ich transport nie wymaga specjalnej ostrożności. Nadal po stronie nadawcy leży zabezpieczenie zawartości paczki przed niefortunnymi wydarzeniami. Książki w miękkiej okładce mogą ulec odkształceniu pod naporem cięższych przesyłek, z kolei w twardej – zarysowaniu czy obiciu rogów. Podpowiadamy, jak zapakować książkę krok po kroku, aby dotarła bezpiecznie do odbiorcy.       

Jak zapakować paczkę do wysyłki – wysyłka książki w kopercie bąbelkowej

W co zapakować książkę do wysyłki? Najprostsze i najłatwiej dostępne opakowanie to koperta bąbelkowa. Jednak zapakujesz w nią maksymalnie jeden-dwa cienkie tomy, których waga nie może przekraczać 1 kg. Do koperty lepiej nie wkładać książek w miękkich okładkach, ponieważ łatwo o odkształcenia. Ewentualnie możesz usztywnić rogi kawałkami kartonu. 

Jeśli zastanawiasz się, jak najtaniej wysłać książkę, zdecydowanie zapakuj ją w kopertę bąbelkową. Na poczcie i w punktach nadania paczek znajdziesz kilkanaście formatów. Innym pomysłem jest kilkukrotne owinięcie książki w twardej oprawie folią bąbelkową i zabezpieczenie jej taśmą. Cennik przesyłek kurierskich pomoże Ci wybrać przewoźnika, który dostarczy paczkę w najniższej cenie. 

Jedna z najtańszych opcji to wysyłka Paczkomatem lub innym automatem paczkowym. Nie wymaga zamawiania kuriera, a jedynie naklejenia na paczkę etykiety wysyłkowej i samodzielnego nadania w maszynie. Jak zapakować książkę do wysyłki Paczkomatem? Możesz wykorzystać powyższe sposoby lub zdecydować się na pudełko, jednak pamiętaj, aby etykieta z kodem znajdowała się w widocznym miejscu i nie była zagięta. Przez aplikację nadasz paczkę bez etykiety.    

Wysyłka książki w kartonie – jak ją zapakować?

Najpewniejszym sposobem na pakowanie książek do wysyłki jest odpowiednio dobrane pudełko. Sklepy internetowe stosują najczęściej dedykowane książkom kartony typu multimail. Doskonale dopasowują się zarówno do stosu kilku egzemplarzy, jak i do pojedynczych pozycji. Jak przebiega pakowanie w karton-owijkę? 

Tomy powinny być ściśle ułożone jeden na drugim lub obok siebie. Następnie owijasz je kartonem multimail i przeciwległe krańce zaklejasz taśmą. W takim pudełku zamówienia z książkami dotrą do klientów nienaruszone. Niestety, funkcjonalne kartony multimail zamówisz jedynie przez internet. 

Jak zapakować książki do wysyłek, jeśli nie masz pod ręką tego typu opakowania? Przed wybraniem się na pocztę w celu zakupu pudełka, koniecznie zmierz boki książki. Pomoże Ci to w dobraniu odpowiedniego rozmiaru. Karton powinien być nieznacznie większy. Wolne przestrzenie najlepiej wypełnić folią bąbelkową lub papierem. Ochronisz w ten sposób rogi książki przed obiciem, a okładkę przed porysowaniem.

Sztywne pudełka są najlepszym opakowaniem do wysyłki tomów w miękkich okładkach, które w kopercie mogłyby ulec odkształceniu. Jeśli wysyłasz kilka egzemplarzy, ułóż je ściśle obok siebie. Warto dodatkowo owinąć je folią bąbelkową.  

Jak zapakować dużą książkę do wysyłki?

Jak wysłać książkę o dużych wymiarach? Na pewno warto skorzystać z przesyłki kurierem, który sprawnie odbierze ciężką paczkę z domu. Cena będzie uzależniona od wielkości i wagi książki po zapakowaniu. Zapakuj przesyłkę w taki sposób, aby kurier mógł z łatwością ją przetransportować.

Duża książka zazwyczaj ma twardą oprawę, co ułatwia proces pakowania. Jeśli nie jest to prezent, potrzebujesz jedynie folii bąbelkowej, którą kilkukrotnie owiniesz tom. Przedtem warto dodatkowo zabezpieczyć rogi kawałkami kartonu lub plastiku. 

Paczka w formie podarunku powinna sprawiać lepsze wrażenie. Najlepiej poszukaj kartonu o dopasowanych wymiarach, a następnie włóż do niego książkę owiniętą ozdobnym papierem. Warto poszukać internetowych tutoriali, dzięki którym finezyjnie go ułożysz lub ozdobisz. 

Jeśli masz więcej czasu na przygotowanie prezentu, możesz zamówić personalizowane pudełko z wybraną grafiką. Podobne rozwiązania stosują sklepy internetowe, którym zależy na zwiększeniu rozpoznawalności marki. Warto wrzucić również list z życzeniami.

Prezentów lepiej nie wysyłać pocztą. Masz do wyboru kilkunastu przewoźników, którzy dostarczą przesyłkę szybciej i z większą ostrożnością. Wysyłanie książek z ich pomocą będzie przyjemnością.

Total
0
Shares
Poprzedni artykuł

Jak zostać kurierem – wymagania i zarobki

Następny artykuł

Jak wysłać list ekonomiczny i polecony?

Powiązane artykuły