Franczyza bez wkładu własnego – czy jest możliwa i jak działa?

Franczyza bez wkładu własnego wydaje się idealna: działasz pod szyldem rozpoznawalnej marki, co przyciąga klientów. Dostajesz wsparcie od doświadczonego przedsiębiorcy, więc nie musisz uczyć się na swoich błędach. Franczyza bez wkładu własnego to doskonały wybór dla osób, które chcą w mało ryzykowny sposób zacząć przygodę z prowadzeniem firmy.     

Franczyza bez wkładu własnego – na jakich zasadach działa?

Franczyzy bez wkładu własnego są coraz powszechniejsze. Franczyzodawcom zależy bowiem na stworzeniu jak największej liczby punktów usługowych w całej Polsce. Opłaca im się to bardziej niż pobieranie wysokich opłat startowych od franczyzobiorców, dlatego prześcigają się w oferowaniu coraz korzystniejszych warunków współpracy w umowach franczyzowych.

Na czym w takim razie zarabiają firmy oferujące franczyzę bez wkładu własnego? To zależy od oferty. Niektóre pobierają procent od dochodów, inne ustalają stały, miesięczny abonament. Decydując się na przyłączenie do sieci przedsiębiorców działających pod danym szyldem, wykonaj kalkulacje, które pozwolą Ci przewidzieć potencjalne zyski. Dopiero wtedy będziesz wiedzieć, czy franczyza bez inwestycji się opłaca. Warto porównać kilka ofert lub negocjować zasady współpracy.    

Franczyza bez wkładu własnego, ale za symboliczną kwotę

Co franczyzobiorca dostaje od franczyzodawcy? Również zależy to od warunków umowy franczyzowej. Niektórzy przedsiębiorcy oferują kompleksową pomoc, poczynając od znalezienia lokalu, wyposażenia go, a nawet uzyskania dofinansowania czy pożyczki unijnej. Następnie zapewniają stałe wsparcie w zakresie tworzenia kontaktów biznesowych, zatrudniania pracowników, marketingu i dostaw produktów. Na takich zasadach działają punkty nadania paczek Ship Center.

Nie zawsze franczyza bez wkładu własnego jest najbardziej korzystną ofertą dla franczyzobiorcy. Część firm nie pobiera opłat na start, jednak później nalicza wysoki abonament miesięczny lub procent od zysków. Najlepsze franczyzy oferują kompromis – niewielki wkład własny na początek, a po uruchomieniu działalności brak stałych zobowiązań.  

Franczyza bez wkładu własnego – gastronomia

Oferty współpracy franczyzy niewymagające wkładu własnego są częste w gastronomii. Niemal każda sieć lokali gastronomicznych w Polsce oparta jest na franczyzie. Franczyzodawca często jest firmą zagraniczną np. restauracje Burger King czy McDonalds. 

Nowy lokal gastronomiczny to duża inwestycja. Należy kupić kosztowne wyposażenie, zdobyć licencję i pozwolenia, często również dostosować wnętrze pod działalność związaną z przygotowywaniem potraw. Dlatego firmy oferujące franczyzę w branży gastronomicznej zazwyczaj rezygnują z pobierania od franczyzobiorców opłat początkowych. W zależności od przedsiębiorstwa osoba bez wkładu własnego może otrzymać wyposażony lokal pod dzierżawę. Jednak najczęściej koszty wynajęcia, zakupu dodatkowego sprzętu czy zatrudnienia pracowników pozostają po jego stronie. 

Gastronomia to trudna branża. Jeśli chcesz zdobyć w niej doświadczenie, franczyza bez inwestycji jest dobrym pomysłem. Klienci rozpoznają markę z ugruntowaną pozycją na rynku, więc nie musisz inwestować w reklamę. Otrzymujesz gotowe przepisy oraz szkolenie w zakresie przygotowywania potraw i prowadzenia firmy. Możesz liczyć na pomoc w razie problemów. Bez wątpienia franczyza bez wkładu to bezpieczne rozwiązanie w branży gastronomicznej. 

Punkt kurierski jako franczyza – czy możliwe jest stworzenie go bez wkładu własnego?

Jeśli myślisz nad lokalem gastronomicznym, ale obawiasz się ryzyka, być może zainteresuje Cię inny rodzaj franczyzy bez wkładu własnego. Pomyśl, który rynek rozwija się obecnie najszybciej? Zapewne Twoje myśli powędrowały w kierunku franczyzy w internecie i sprzedaży online. Branża e-commerce generuje coraz większe zyski, jednak sprzedawanie produktów wymaga zainwestowania kapitału w ich zakup.

Jak zarabiać na popularności zakupów online bez dużej inwestycji? Załóż punkt kurierski franczyzę i obsługuj setki paczek miesięcznie. Nadawanie, odbieranie, pakowanie przesyłek – każdy klient sklepów online tego potrzebuje, a zainteresowanie tego typu usługami będzie bez przerwy rosnąć.

Ship Center wymaga niewielkiego wkładu na start, jednak później nie pobiera żadnych opłat. Oferuje również pomoc w uzyskaniu dofinansowania. Jako franczyzobiorca dostajesz dostęp do wygodnego portalu internetowego, który ułatwia prowadzenie punktu. 

Dlaczego warto rozważyć otwarcie franczyzy bez wkładu własnego?

Franczyza – czy warto ją otwierać? Koncept oferuje liczne korzyści. Duża marka umożliwia Ci prowadzenie działalności pod swoim szyldem, co daje gwarancję rozpoznawalności. Dobra firma pomaga w pozyskiwaniu klientów, inwestując w marketing internetowy oraz reklamę nowo otwartego punktu w najbliższej okolicy. Podpowiada, jak wyróżnić się na tle konkurencji oraz jakie produkty umieścić w ofercie sprzedaży, aby zwiększyć zyski.

Korzystasz z doświadczenia przedsiębiorcy, który osiągnął międzynarodowy lub ogólnokrajowy sukces. Przekazuje Ci swoje know-how, organizuje szkolenia dla pracowników, pomaga w znalezieniu lokalu i prowadzi przez meandry biznesu. Dzięki temu nie popełniasz błędów charakterystycznych dla nowych przedsiębiorców. 

Niełatwo jest otworzyć własny biznes. Franczyza dostarcza Ci gotowych, sprawdzonych rozwiązań, co czyni ten proces znacznie prostszym. To idealne rozwiązanie dla osób, które boją się ryzyka związanego z prowadzeniem działalności. 

Czy dobra franczyza może nie wymagać wkładu własnego? Owszem, jednak pamiętaj, że franczyzodawca również chce zarobić na współpracy. Uważnie przeczytaj warunki zawarte w umowie franczyzowej i zastanów się, czy chcesz dzielić z nim swój zysk. Niekiedy lepsza oferta będzie wymagała wpłacenia kilku lub kilkunastu tysięcy na początek, ale w zamian unikniesz comiesięcznych opłat. 

Przed podjęciem decyzji stwórz rozliczenie potencjalnych dochodów i zobacz, co bardziej Ci się opłaca. Pamiętaj, że pozyskanie pieniędzy na start w biznesie wymaga czasem jedynie złożenia wniosku w Urzędzie Pracy. Warto zatem rozważyć wszystkie opcje. 

Total
0
Shares
Poprzedni artykuł

Jak odesłać paczkę do nadawcy? Procedura zwrotów

Następny artykuł

Czy kurierzy pracują w sobotę? Jak to wygląda u poszczególnych przewoźników?