Czy kurierzy pracują w sobotę? Jak to wygląda u poszczególnych przewoźników?

Czy kurierzy pracują w sobotę? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od firmy oraz okresu w roku. Przed świętami większość przewoźników zwiększa częstotliwość dostarczania paczek. U niektórych możesz też wykupić opcję doręczenia przesyłki w weekend. Sprawdź, czy w Twoim mieście kurierzy pracują w sobotę. 

Nie zawsze chcemy lub możemy czekać na paczkę pół tygodnia, tymczasem większość sklepów internetowych wysyła zamówienia najwcześniej następnego dnia. Jeśli zrobisz zakupy online w czwartek, nie dotrą one do Ciebie przed poniedziałkiem. Zamówienie kuriera z dostawą w sobotę jest jedynym sposobem, aby temu zaradzić, ale nie wszyscy przewoźnicy dają taką możliwość.    

Czy kurierzy pracują w soboty – jak to wygląda u poszczególnych przewoźników?

Czy kurierzy pracują w weekendy? To zależy. Warunki pracy kurierów różnią się w zależności od przewoźnika i miasta. Chociaż większość firm oferuje dostawy w soboty, nie każdy pracownik musi je wykonywać. Przed rozpoczęciem pracy warto dowiedzieć się, w jaki sposób układany jest grafik na weekendy. Zazwyczaj istnieje konieczność odbycia jednego lub dwóch sobotnich dyżurów w miesiącu. Zdarza się, że zmiany w sobotę są dodatkowo płatne, dzięki czemu łatwo znajdują się chętni.  

Oferty pracy rzadko informują o szczegółach grafiku. Aktualnych informacji o sytuacji w poszczególnych firmach najlepiej szukać u źródła lub na forach internetowych dla pracowników. Zazwyczaj zmiany w soboty są krótsze, więc warto się nad nimi zastanowić, zwłaszcza jeśli pracodawca oferuje wyższą stawkę w weekendy.

Warto wspomnieć, że większość firm przewozowych pracuje intensywniej w okresach przedświątecznych, zatem w grudniu ominięcie sobotniej zmiany może być niewykonalne. Godziny pracy również są wydłużane – zdarza się, że kurierzy jeżdżą do późnego wieczora. Jednak wielu z nich cieszy się z faktu, że  przed świętami mogą zarobić dodatkowe pieniądze.       

Dostarczanie paczek do punktów odbioru – czy odbywa się w sobotę?

Jeśli kurier pracuje w sobotę, dostarcza również paczki do punktów odbioru, jednak nie wszystkie są otwarte w weekendy. Częstotliwość wizyt kuriera w konkretnym miejscu zależy od ustaleń z właścicielem firmy. Dostarczenie przesyłek w soboty odbywa się np. do punktów w sklepach sieci Żabka. 

Na częstsze pojawianie się kuriera w okolicy możesz liczyć, jeśli w pobliżu znajduje się franczyza kurierska. Jest to lokal, którego działalność opiera się głównie na obsłudze paczek. W dużych miastach punkty kurierskie są otwarte również w soboty. 

Inaczej sprawa wygląda w przypadku Paczkomatów. InPost daje dodatkowo płatną opcję dostarczenia paczki w sobotę, jednak w dużych miastach zdarza się, że do Paczkomatu jednocześnie przywożone są inne przesyłki. Dzięki temu nawet klient, który nie zamówił dodatkowej usługi, może odebrać paczkę szybciej.

Czy kurierzy w soboty dostarczają paczki do domów?

Czy w sobotę jeżdżą kurierzy? Odpowiadając ogółem, tak. Jednak u większości przewoźników usługa jest dodatkowo płatna i ograniczona do konkretnych obszarów. W sobotę kurier nie odwiedzi małej miejscowości, gdzie do dostarczenia byłoby zaledwie kilka paczek.

U których przewoźników dostawa w weekendy jest dostępna w ofercie? Za pośrednictwem Ship Center usługę realizują firmy DHL i UPS. Złożenie zamówienia na paczkę w sobotę możliwe jest wyłącznie w piątki. Znajdziesz ją w wykazie usług dodatkowych, na końcu formularza nadania. Zamów kuriera do domu w piątek, a przesyłka dotrze do odbiorcy następnego dnia.

Sobotnie zmiany dostawców zazwyczaj trwają maksymalnie do godziny 13:00 lub 14:00, dlatego nie licz na dostarczenie paczki w sobotę wieczorem. U niektórych przewoźników istnieje za to inna opcja, która pozwala zaoszczędzić na czasie: dostawa następnego dnia roboczego (np. w poniedziałek) do godz. 9:00 lub 12:00. Warto rozważyć, czy ta opcja nie będzie dla Ciebie wygodniejsza. 

Praca kuriera w sobotę – co z przesyłkami gabarytowymi?

Czy kurier w weekend dowozi również przesyłki niestandardowe i gabarytowe? Nie powinno to stanowić problemu, o ile paczka nie wymaga wniesienia przez dwie osoby. Jednak tego typu zamówienia, obejmujące transport np. sprzętu AGD czy instrumentów, realizowane są przez wybrane firmy. Jeśli przewoźnik udostępnia opcję dostawy w sobotę, zazwyczaj dotyczy ona dowolnych rodzajów przesyłek. Dla największych firm zaangażowanie dwóch pracowników w odpowiednio opłaconą przesyłkę nie stanowi dużego wydatku.   

W jakich przypadkach można zamówić kuriera na sobotę?

Bez problemu sprawdzisz, czy kurier pracuje w sobotę. Opcja ta jest dostępna wyłącznie przy składaniu zamówienia w piątek oraz u wybranych przewoźników. Jeśli zależy Ci na skorzystaniu z usług konkretnego dostawcy, w niektórych przypadkach zaistnieje konieczność czekania na paczkę do poniedziałku.

Większość klientów w ostatniej chwili decyduje się na nadanie paczek weekendowych kurierem. Są to zazwyczaj pilne wysyłki np. zamówienie ładowarki do telefonu, ponieważ stara przestała działać. Na szczęście, u najlepszych kurierów bez problemu zrealizujesz taką usługę.

Total
0
Shares
Poprzedni artykuł

Franczyza bez wkładu własnego – czy jest możliwa i jak działa?

Następny artykuł

Broker kurierski – czym jest i w jaki sposób działa?

Powiązane artykuły