Jak zamówić kuriera do domu krok po kroku

Kwestia tego, jak zamówić kuriera to dla wielu osób spore wyzwanie. Na szczęście, dzięki Shipcenter, nie jest to trudne, czasochłonne i męczące zadanie. Wystarczy dosłownie chwila, aby zamówić kuriera do domu. Jak zrobić to przez internet? Jakie dokumenty są wymagane przez Pocztę Polską, InPost i innych przewoźników? Wyjaśniamy to w naszym poradniku — jak zamówić kuriera po paczkę. Sprawdź i przekonaj się, jakie to proste!


Jak zamówić kuriera — wybór przewoźnika

Zastanawiasz się, jak zamówić kuriera? Z Shipcenter to bardzo proste. Wystarczy postępować według naszej instrukcji. Bez względu na to, czy chodzi o to, jak zamówić kuriera po paczkę czy po kopertę, procedura wygląda podobnie. Wszystko zaczyna się od wyboru przewoźnika. 

Zanim uzupełnisz dane nadawcy i odbiorcy, a następnie zapłacisz za przesyłkę, musisz wybrać przewoźnika. W tym celu wejdź na naszą stronę i określ rodzaj oraz parametry paczki. Po wykonaniu tych czynności zobaczysz dostępne firmy kurierskie i proponowane przez nie ceny. Możesz je sprawdzić również w naszym cenniku. Zawiera on wszelkie informacje dotyczące tego, jakie opłaty kurierzy pobierają za poszczególne typy paczek oraz usługi dodatkowe.

Odpowiedzi na pytania: jak zamówić kuriera DPD, jak zamówić kuriera DHL czy też jak zamówić kuriera InPost, w przypadku wysłania przesyłki przez Shipcenter, są takie same. Bez względu na to, czy wybierzesz InPost , czy też na przykład paczkomaty Orlenu, cały proces jest bardzo prosty i nie zajmie ci dużo czasu. Jak zamówić kuriera po paczkę w 2 minuty, nie wychodząc z domu.

Zamówienie kuriera do domu — jak to zrobić online?

Jeśli chcesz szybko nadać przesyłkę, to przede wszystkim skorzystaj z naszego formularza. Określisz tam typ paczki, a także wybierzesz odpowiedniego spedytora. Kiedy już to zrobisz, poprosimy cię o podanie danych nadawcy i odbiorcy. 

Teraz wystarczy już tylko potwierdzić wszystkie najważniejsze parametry zamówienia i podać datę odbioru przesyłki. Co, jeśli chcesz zamówić kuriera na koszt odbiorcy? Jak to zrobić przez internet? Wystarczy, że w drugim kroku określisz, że chcesz skorzystać z takiego rozwiązania. Pamiętaj, że będzie to skutkowało zmianą ceny usługi. Na końcu musisz jeszcze tylko wygenerować etykiety przewozowe.

Druki, etykiety, listy przewozowe — jak je przygotować?

Wiele osób obawia się wysyłania paczek, zakładając, że wymaga to wielu formalności. W Shipcenter stawiamy na jak najmniej formalności. Jak zamówić kuriera do domu bez drukowania listu przewozowego? Wystarczy, że skorzystasz z naszej usługi. 

Wymagamy jedynie przyklejenia do paczki etykiety, zawierającej podstawowe informacje, umożliwiające kurierowi dostarczenie paczki pod właściwy adres. Wypełnij odpowiednie pola, a my wygenerujemy etykietę za ciebie! Gotowe do wydruku dokumenty otrzymasz w wiadomości e-mail.

Jak zamówić kuriera do domu — pakowanie paczek

Wiesz już, jak zamówić kuriera, a nawet jak zamówić kuriera za pobraniem. Po przejściu wszystkich omówionych powyżej kroków pozostaje zapakowanie paczki. Ogólne zasady są takie, aby opakowanie było solidne i zabezpieczało zawartość. 

Wnętrze warto wypełnić styropianem lub owinąć zawartość folią bąbelkową. Natomiast z zewnątrz możesz, po wcześniejszym zaklejeniu jej taśmą pakową, warto zabezpieczyć paczkę folią strech. Teraz wystarczy już tylko przykleić etykietę adresową!

Pamiętaj, że poszczególni kurierzy mają nieco odmienne wymagania względem tego, jak pakować paczki. Inne mogą być wytyczne w przypadku paczek wysyłanych do paczkomatów, a inne, gdy odbiera je kurier DPD lub DHL. Przed nadaniem paczki, warto sprawdzić wytyczne, które są dostępne na naszej stronie.
Mamy nadzieję, że wyjaśniliśmy, jak zamówić kuriera DPD, DHL, czy też InPostu. Jak widzisz, jeśli skorzystasz z naszych usług, będzie to proste i szybkie. Nie czekaj i już teraz zamów kuriera, kurier dla firm czy też dla klientów indywidualnych — w naszej ofercie znajdziesz obie te usługi.

Total
0
Shares
Poprzedni artykuł

Jak zapakować paczkę do wysyłki? Najważniejsze wytyczne

Następny artykuł

Jak wysłać paczkę kurierem i przygotować ją do wysyłki?

Powiązane artykuły