Biznes do 50 tysięcy – jaki biznes można otworzyć z takim kapitałem?

Czy biznes do 50 tys. ma szansę na powodzenie? Nie jest to mała inwestycja, dlatego warto uważnie zaplanować przedsięwzięcie. Firmy z niższym wkładem finansowym osiągają sukcesy, za to duży wkład własny oznacza jeszcze większą szansę na zadowalające dochody (ale też wyższe ryzyko porażki). W jakich branżach biznes do 50 tys. będzie pewną inwestycją?

W niektórych branżach wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych na start nikogo nie zaskakuje. Zazwyczaj pieniądze idą na wyposażenie i wynajem lokalu. Mimo to interes za 50 tys. to nie przelewki – z wyższymi kosztami wiąże się również większe ryzyko. Sprawdzamy, czy warto je podjąć.    

Biznes do 50 tys. złotych, czyli co zrobić z takim kapitałem?

W co zainwestować 50 tys. złotych? Nie jest to wystarczająca kwota, aby kupić mieszkanie lub lokal usługowy na wynajem. Jednocześnie trzymanie jej na lokacie czy koncie oszczędnościowym będzie stratą potencjału, zwłaszcza przy dzisiejszym stopniu inflacji. Warto zatem pomyśleć o założeniu własnego biznesu lub zainwestowaniu pieniędzy w czyjś pomysł.

W tym celu należy zrobić dokładny research. Warto włączyć rynkowe trendy w krąg swoich zainteresowań: biznes za 50 tys. ma szansę przyciągnąć klientów z całej Polski, a nawet świata. Wystarczy właściwie określić ich potrzeby i znaleźć sposób na wyróżnienie się wśród konkurencji. 

Jeśli całe życie pracujesz na etacie, prawdopodobnie wizja posiadania własnej firmy nieco cię przeraża. Pamiętaj jednak, że i najwięksi przedsiębiorcy byli kiedyś na twoim miejscu, a dziś ich pomysły biznesowe przynoszą milionowe zyski. Warto inspirować się takimi osobami oraz korzystać z ich doświadczenia. 

Franczyza do 50 tys. – w jaką warto zainwestować?

Jednym ze sposobów na bezpieczne wejście w świat przedsiębiorców i zapoznanie z ich metodami prowadzenia biznesu jest franczyza. Na czym polega? Właściciel znanej sieci sklepów, restauracji czy punktów usługowych wchodzi we współpracę z mniejszymi przedsiębiorcami i pozwala im działać pod swoim szyldem. W zamian otrzymują jego wsparcie, instrukcję działania oraz dostęp do preferencyjnych warunków umów z usługodawcami. Zakres pomocy oraz obowiązki każdej ze stron ustalane są w oparciu o umowę franczyzową.

Franchising to pomysł na biznes do 50 tys. dla osób, które nie mają doświadczenia w prowadzeniu firmy, ponieważ korzystając ze sprawdzonego modelu biznesowego, zmniejszasz ryzyko utraty kapitału. Dobry franczyzodawca poprowadzi cię krok po kroku przez meandry zakładania działalności, pomoże w znalezieniu lokalu, przedstawi proces zatrudniania pracowników i zapewni zatowarowanie.

Czy każdą franczyzę można uznać za dobry pomysł na biznes z kapitałem 50 tys.? Pomimo popularności marki, oferowany przez nią rodzaj produktów czy usług może nie sprawdzić się w twojej miejscowości. Dlatego szukając odpowiedniej franczyzy, sprawdź, na co panuje zapotrzebowanie. Popytaj znajomych, czego nie oferuje im konkurencja lub poszukaj informacji w internecie. Każdy początkujący przedsiębiorca musi przeprowadzić analizę rynku, zwłaszcza jeśli chce inwestować duże pieniądze. 

Przedsiębiorcy z większym kapitałem często decydują się na wejście w gastronomię. Dużo znanych lokali z tej branży opartych jest na franczyzie, ale prowadzenie lokalu gastronomicznego nie należy do łatwych zadań. Jeśli chcesz otworzyć restaurację i nie masz żadnego doświadczenia, potrzebujesz franczyzodawcy oferującego kompleksową pomoc przy nowym biznesie.           

Pomysł na biznes do 50 tys. – punkt kurierski

Jaki biznes za 50 tys. złotych będzie pewną inwestycją? W ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się punkty nadania paczek, które w największych miastach obsługują tysiące przesyłek miesięcznie. Nie musisz współpracować z jedną firmą kurierską, co zwiększy twoje przychody. 

Punkt nadania paczek nie jest biznesem, który wymaga dużych nakładów finansowych. 50 tys. złotych bez problemu wystarczy ci na wkład własny, wynajęcie lokalu w centrum miasta, potrzebny sprzęt oraz zatrudnienie pierwszego pracownika. Umowa franczyzowa zapewnia pomoc specjalisty, który profesjonalnie przeprowadzi cię przez każdy etap otwierania punktu.  

Zakres współpracy ze Ship Center możesz dopasować do swoich potrzeb. Jeśli zechcesz, pomożemy ci znaleźć lokal oraz zakupić odpowiednie wyposażenie. Posiadając 50 tys. złotych możesz wybrać większe pomieszczenie z powierzchnią na magazynowanie paczek, komputery i maszyny do profesjonalnych wydruków oraz robienia pieczątek. Im więcej usług będziesz w stanie zaoferować, tym lepiej. 

Na czym zarabia punkt kurierski? Działając pod szyldem Ship Center otrzymujesz korzystne warunki współpracy z największymi kurierami w Polsce. Wysyłasz paczki taniej niż klient detaliczny, a oferujesz standardowe ceny. Zarabiasz na usłudze dzięki różnicy między kosztami wysyłki. Dodatkowy zysk pochodzi ze sprzedaży kopert, opakowań, drukowania etykiet, a w większych punktach również wytwarzania materiałów reklamowych na zamówienie.    

Inwestycja w biznes do 50 tys. – na jakie zyski liczyć?

Inwestując w punkt kurierski franczyzę, możesz liczyć na zyski od 7 do 20 tys. złotych miesięcznie. Wiele zależy od lokalizacji: największe dochody osiągają punkty w dużych miastach, jednak ponoszą również wyższe koszty prowadzenia biznesu.

Zarabianie na własnej firmie wymaga czasu. Zanim włożone pieniądze się zwrócą, minie kilka lub kilkanaście miesięcy. Duże znaczenie ma również odpowiedni marketing – bez inwestycji w reklamę klienci nie dowiedzą się, że twój sklep czy restauracja istnieje. Próbuj docierać do nich nie tylko przez akcje promocyjne organizowane na miejscu, ale też internet i social media.      

Jak znaleźć pomysł na biznes w mniejszej miejscowości? Koniecznie przeprowadź wcześniej wspomnianą analizę rynku. Zakładanie kolejnego sklepu spożywczego nie zapewni ci sukcesu. Zastanów się, co potrafisz robić najlepiej: może istnieje zapotrzebowanie na tego typu usługi? W każdej branży wykwalifikowani specjaliści są na wagę złota. Jako freelancer często możesz zarobić więcej niż pracując na etacie.         

Inwestowanie w biznes do 50 tys. jako dodatkowa forma dochodu

Własny interes za 50 tys. wymaga dużo pracy i czasu. Warto rozważyć inwestycje w projekty innych osób. Może twój znajomy ma świetny pomysł na biznes do 50 tys, jednak brakuje mu kapitału? Jeśli widzisz w nim potencjał, zaproponuj współpracę. 

Jako inwestor możesz oczekiwać części zysków bez zaprzątania sobie głowy biurokracją i bieżącymi problemami firmy. Finansowanie wymarzonych biznesów innych osób przynosi ogromną satysfakcję – zwłaszcza, kiedy dzięki twojemu wkładowi finansowemu osiągają duży sukces!  

Total
0
Shares
Poprzedni artykuł

Biznes do 30 tys. — w co warto zainwestować?

Następny artykuł

Biznes w małym mieście — co się opłaca?

Powiązane artykuły