Franczyza w domu – od czego należy zacząć?

Franczyza to sposób na prowadzenie biznesu bez ponoszenia znaczących kosztów finansowych. Jeszcze większemu ich ograniczeniu służy prowadzenie franczyzy z domu. Czy punkt franczyzowy we własnym lokalu mieszkalnym może być opłacalną inwestycją? Jak zacząć? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania!

Franczyza w domu  – co warto wiedzieć o takim biznesie?

Czym jest franczyza z domu? Aby to wyjaśnić, musimy najpierw wytłumaczyć, co to jest franczyza ogółem. Mowa tutaj o pewnym modelu biznesowym. Polega on na tym, że przedsiębiorca zakłada firmę, swój niezależny punkt handlowy lub usługowy, jednak pod brandem innej, większej marki. 

Przedsiębiorca działa samodzielnie, jednak może liczyć na wsparcie franczyzodawcy. Jako franczyzobiorca często otrzymuje m.in. pomoc w działaniach marketingowych, jednak w zamian musi dzielić się zyskiem lub wnieść pewną opłatę początkową.

Oczywiście warunki franczyzy są różne, w zależności od tego, o jakiej firmie mowa. Są jednak pewne wspólne zalety franczyz, do których należy niski próg wejścia i możliwość prowadzenia działalności pod rozpoznawalnym szyldem. Pozwala to szybciej zdobyć klientów.

Wyjaśniliśmy już, jak działa franczyza, jednak co to jest franczyza z domu? W tym przypadku większość zasad pozostaje taka sama, z tym wyjątkiem, że franczyzobiorcy nie muszą inwestować w biuro. Po prostu pracują z miejsca, gdzie mieszkają.

Czy franczyza w domu jest opłacalna?

Praca z domu to marzenie wielu osób. Jego realizację może umożliwić nam właśnie franczyza. Jednak czy jest to opłacalne rozwiązanie? Niewątpliwie ta forma zatrudnienia pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy, jakie musielibyśmy wydać na dzierżawę biura lub magazynu. To duża oszczędność. 

Co więcej, nie musisz ponosić też kosztów dojazdu do pracy, co zwłaszcza teraz, w czasach błyskawicznie rosnących cen paliw, jest sporym atutem. Tym samym, biznes prowadzony w domu, pod kątem finansowym, może być jak najbardziej opłacalny. Jednak czy aby na pewno prowadzenie takiej franczyzy jest możliwe?

Nie w każdej branży franczyzobiorcy są w stanie prowadzić działalność w domu. Jednak niektóre dają taką szansę. Jeśli działasz tylko przez internet, możesz robić to z domu. Wszelkie usługi świadczone w sieci wymagają jedynie komputera i połączenia z internetem. Ponadto franczyzodawcy umożliwiają pracę z domu na przykład nauczycielom języków obcych, a także punktom kurierskim. Warto szczegółowo omówić tę kwestię.

Franczyza w domu, czyli otwarcie punktu kurierskiego

Przymierzasz się do inwestycji w punkt kurierski, jednak nie posiadasz lokalu ani środków na jego wynajem? Również w takim przypadku biznesem, w który warto zainwestować, może być franczyza kurierska. Punkty nadania paczek mogą być przecież zlokalizowane gdziekolwiek. Wystarczy, że wydzielisz kawałek mieszkania, aby z powodzeniem zacząć działać. 

Niewątpliwie najlepsza franczyza kurierska to punkt, który świadczy też usługi dodatkowe. W naszym przypadku jest to nawet do 10 usług, jakie możesz wybrać. W przypadku działalności prowadzonej z domu możliwości są zależne od specyfiki Twojego lokalu. Zwykle jednak możliwe jest wdrożenie co najmniej kilku z nich.

Total
0
Shares
Poprzedni artykuł

Czy warto inwestować we franczyzę?

Następny artykuł

Jak i gdzie najtaniej wysłać paczkę?

Powiązane artykuły