Wysyłaj paczki do Anglii i Polski
country-image
country-image
kg
cm
cm
cm
Polecany

Jak działamy?

Jest to bardzo proste, szybkie i przejrzyste. Zamawiasz kuriera lub nadajesz paczkę w dowolnym punkcie w mniej niż 2 minuty.

1
Wypełnij kilka informacji o przesyłce
2
Wybierz kuriera i opłać usługę
3
Poczekaj na kuriera lub nadaj paczkę w punkcie

Dlaczego ShipCenter?

Przez ponad 10 lat nasi klienci wysłali za naszym pośrednictwem ponad 2 000 000 przesyłek krajowych i międzynarodowych. Gwarantujemy jakość naszych usług, bo współpracujemy tylko z największymi i najlepszymi firmami kurierskimi, którzy bezpiecznie dostarczają paczki na całym świecie.

Co zyskasz
Ekspresowa dostawa
99% naszych paczek dociera kolejnego dnia od nadania. Posiadamy najszybsze usługi kurierskie w Polsce i na świecie, z dostawą do USA czy nawet Chin, kolejnego dnia roboczego.
Ubezpieczenie przesyłki
Nie ważne gdzie wysyłasz, zawsze możesz ubezpieczyć swoją przesyłkę nawet do 50 000 zł, a duża część firm kurierskich, które z nami współpracują, posiada darmowe ubezpieczenie w cenie przesyłki.
Od drzwi do drzwi lub w punkcie
Każdą przesyłkę możesz oddać kurierowi, który przyjedzie po nią w wybranym przez Ciebie dniu lub po prostu, możesz zanieść ją do punktu/paczkomatu w dowolnym momencie. Z nami nadasz swoje paczki wygodnie, jak chcesz i kiedy chcesz.
Śledzenie przesyłki online
Wszystkie nasze usługi posiadają dokładną, darmową usługę śledzenia paczek, która aktualizuje się przy każdym skanowaniu paczki. Dokładnie wiesz, gdzie znajduje się Twoja paczka w danym momencie.
Szybkie zamawianie
Nie musisz poświęcać godzin na szukanie i zamawianie kuriera. Nasz system jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu nadasz paczkę w dowolne miejsce na świecie w mniej niż 2 minuty.
Żadnych ukrytych kosztów
Gwarantujemy, że nie ma żadnych ukrytych kosztów. Płacisz dokładnie tyle, ile wyliczy Ci nasz system. Oferujemy tylko bezpieczne płatności przelewami, kartą lub Blikiem poprzez zaufaną platformę Przelewy24.
Co zyskasz
Wysłanych paczek
3 mln
Doświadczenia
10 lat
Pozytywnych opinii
3 tys.
Punktów ShipCenter
+ 100

Tysiące zadowolonych klientów

Nasze usługi są oceniane na maksymalną liczbę 5/5 gwiazdek, według niezależnego serwisu opineo.pl. Jesteśmy również laureatem złotej nagordy “Słucham swoich klientów”, którą co roku otrzymujemy, dzięki 99% zadowolonych klientów.

“Solidna firma na poziomie nie miałam nigdy żadnych problemów z tą firmą, polecam znajomym”

Teresa

“Szybka, sprawna obsługa. Kierowca kurier bardzo pomocny co w dzisiejszych czasach jest rzadkością.”

Tadeusz

“Korzystam z usług SHIPCENTER. Wysyłam InPostem. Wszystko przebiega sprawnie i terminowo.”

Lucyna

Paczki do Anglii i Polski

Przesyłki kurierskie do Anglii cieszą się rosnącą popularnością ze strony Polaków. Trudno się temu dziwić. To atrakcyjny cenowo sposób, by szybko przesłać paczkę do Anglii. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że najwyższej jakości wysyłka zamówień do Anglii zawsze powinna być poprzedzona skrupulatną analizą rynku. W ten sposób unikniemy zbędnych wydatków.

Przesyłki kurierskie do Anglii

Osoby, które wybierają wysłanie przesyłki do Anglii powinny pamiętać o tym, że ważne jest nie tylko zapewnienie sobie jak najlepsze ceny. Duże znaczenie ma też renoma przedsiębiorstwa, które będzie transportować zamówienie.

Jeśli czas ma znaczenie, to warto skorzystać z oferty godnej zaufania firmy, jak Ship Center Polska. Oferowane przez nas przesyłki zagraniczne są realizowane poprzez renomowanych, działających w sektorze usług kurierskich od wielu lat przewoźników, którzy stawiają na najwyższą jakość.

Ile trwa dostarczenie paczki do Anglii?

O tym, jak dużo czasu zajmuje dostarczenie paczki do Anglii, decyduje wiele kwestii. Można jednak wyjść z założenia, że znaczącą rolę pełni dzień wysłania przesyłki oraz jakość przedsiębiorstwa, z którego usług korzystamy. W Ship Center Polska zawsze stawiamy na zadowolenie klienta.

Zwykle okazuje się, że przesyłka do Anglii dotrze do odbiorcy w zaledwie kilka dni. Oczywiście, szanse na bardzo szybkie sfinalizowanie zamówienia zwiększą się, jeśli nadamy kuriera zaraz po weekendzie.

Analogicznie, czas doręczenia zamówienia może być nieco dłuższy, jeśli zamówimy kuriera w czasie, gdy w kraju docelowym przypada ważne, państwowe święto. Termin dostarczenia wydłuży się też, jeśli prześlemy paczkę przed weekendem. Jest dość prawdopodobne, że paczka może spędzić sporo czasu w magazynie.

Gdy skorzystamy z oferty renomowanego spedytora, jest prawie pewne, że zamówienie zostanie dostarczone do odbiorcy w pierwszym wolnym terminie. Co więcej, z poziomu serwisu będziemy mieli możliwość zerkać na aktualny status naszego zlecenia. To doskonały sposób, by ekspresowo poinformować odbiorcę o tym, gdzie teraz znajduje się jego zamówienie.

Czego nie można nadać w paczce do Anglii?

Nadając paczkę do Anglii trzeba sprawdzić, czego nie można zapakować. Istnieją nie tylko wewnętrzne normy przewoźników, ale także obowiązują nas najróżniejsze restrykcje danego kraju, do którego chcemy nadać przesyłkę.

Istnieją jednak towary, których bezwarunkowo nie można nadawać. Szczególnie zabrania się wysyłania towarów niebezpiecznych, takich jak broń i amunicja, a także materiały łatwopalne.

Dodatkowo zabronione jest nadawanie preparatów nielegalnych, czyli środków psychoaktywnych, napojów alkoholowych i narkotyków. Do listy zakazanych przedmiotów wliczają się również dzieła sztuki, np. rzeźby, futra, obrazy oraz drogocenna biżuteria.

Patrząc na regulamin fitosanitarny, nie można nadawać żywych owadów, zwierząt oraz żywności, na przykład odżywek i suplementów diety dla sportowców. Przed nadaniem przesyłki warto sprawdzić wykaz przedmiotów zabronionych w transporcie międzynarodowym oraz normy danego państwa.

Jeśli mamy wątpliwości możemy skontaktować się ze spedytorem.

Paczki do Anglii - w jaki sposób adresować i wysyłać?

Wysłanie paczki do Anglii nie musi być wyzwaniem. Aby mieć pewność, że kurier nie odda paczki do nadawcy, warto zwrócić uwagę na podanie poprawnych danych nadawcy i odbiorcy na przesyłce. Oto zbiór informacji, które należy zawrzeć na przesyłce:

 • nazwa odbiorcy,
 • numer mieszkania lub domu,
 • nazwa ulicy,
 • nazwa miasta,
 • obszar lub stan,
 • kod pocztowy,
 • nazwa kraju.

Nie zapomnij, aby powyższe dane napisać czytelnie.

Ile kosztuje przesyłka kurierska do Anglii?

Opłata za usługę z reguły jest związana z tym, w jakim tempie dany kurier musi doręczyć pakunek do odbiorcy.

Ilekroć zachodzi potrzeba wysłania czegoś pilnego, mamy możliwość wybrania opcji przesyłki przyspieszonej. W takiej sytuacji otrzymamy gwarancję dostarczenia jej w terminie. Jak można się spodziewać, wiąże się to z wyższymi kosztami.

Nie zwlekaj z wysłaniem paczki do ostatniej chwili, zwłaszcza w okresie świątecznym, kiedy kurierzy mają dużo pracy. Paczki nadawaj z adekwatnym wyprzedzeniem – wówczas naliczona zostanie tańsza wysyłka paczki ekonomicznej i otrzymasz gwarancję, że wszystko dotrze na czas.

O ile masz taką możliwość, udaj się osobiście do pobliskiego punktu nadawania paczek, ponieważ zamawianie kuriera do miejsca innego niż wskazany przez firmę kurierską nieraz wiąże się z dodatkową opłatą.

Przemyśl, czy warto wykupywać ubezpieczenie paczki - najczęściej jest ono kosztowne, przede wszystkim wtedy, gdy wysyłamy coś do osób spoza Polski. Mimo że ubezpieczenie gwarantuje poczucie bezpieczeństwa, nie zawsze jest obligatoryjne. W przypadku przedmiotów o niskiej wartości można z niego zrezygnować.

Jak spakować paczkę do Anglii?

Mogłoby się wydawać, że przygotowanie wysyłki jest bardzo prostą czynnością. Jednakże nie każdy nadawca potrafi to zrobić w prawidłowy sposób. Co warto wiedzieć na etapie przygotowywania przesyłki do Anglii?

 1. Przedmiot, który ma nierównomierne wymiary, powinien być właściwie chroniony przed ewentualnym przesunięciem się w środku kartonu. Dlatego z pewnością będzie potrzebna folia bąbelkowa i piankowe chipsy.
 2. Pamiętaj, że zawartość pudełka nie może nijak wystawać.
 3. Do owinięcia i zamknięcia pudełka powinieneś użyć taśmy klejącej.
 4. Z kartonu należy zdjąć wszystkie stare oznaczenia, napisy, naklejki. Następnie można na nim umieścić swoje dane adresowe.
 5. Dno i góra kartonu powinny być specjalnie usztywnione i zabezpieczone.

Przed spakowaniem delikatnych rzeczy do kartonu starannie je owiń. Folia bąbelkowa będzie świetnym pomysłem, ponieważ niezawodnie uchroni wrażliwe na transport i wstrząsy przedmioty.

Sposoby płatności za paczkę do Anglii

Istnieje kilka opcji płatności, dzięki którym wyślesz twoją wysyłkę do Anglii. Na przykład możesz zamówić kuriera, który weźmie przesyłkę spod twoich drzwi i przekaże ją prosto do adresata.

Jak można dokonać zapłaty za nadanie paczki międzynarodowej?

Zależnie od wybranej waluty będziemy mieli do dyspozycji kilka sposobów płatności za kuriera międzynarodowego. Jedną z nich może być zwykły przelew bankowy. Sesje wychodzące, jak i przychodzące banku odbywają się kilka razy na dobę. Po znalezieniu takiej możliwości i rozliczeniu wysyłki do Anglii należy przesłać na nasz adres potwierdzenie zrealizowania płatności w formie wyciągu z bankowości elektronicznej. Wtedy nasze zamówienie zostanie zaakceptowane i przesłane do wysyłki przez wybraną firmę kurierską.

Błyskawiczny przelew za pośrednictwem systemu płatniczego Przelewy24 wykonamy szybko i od razu otrzymamy potwierdzenie realizacji zamówienia kuriera. To bardzo komfortowa funkcja, którą wykorzystuje coraz więcej Polaków. Podobnie jest z płatnością realizowaną przez BLIK. Dzięki niej można bardzo szybko i sprawnie zrealizować płatność.

Innymi formami płatności są karta płatnicza i Paypal. Musisz wiedzieć jednak, że ta firma pobiera wysoką prowizję od realizacji płatności, dlatego do tej metody płatności jest doliczane 4% dopłaty.