Najtańsza przesyłka — jak ją znaleźć? Porównanie ofert przewoźników

Profesjonalne firmy kurierskie dostarczają różne typy przesyłek: od listów i dokumentów, przez paczki, po zamówienia wielkogabarytowe. Sprawia to, że koszty nadania mogą być mocno zróżnicowane. Jaka jest najtańsza przesyłka? Kto oferuje najtańsze dostarczenie paczki, a kto najtaniej przewozi koperty? Sprawdź!

Najtańsza przesyłka paczki — od czego zależy cena przesyłek kurierskich?

Czynników, które decydują o tym, ile kosztuje przesyłka, jest wiele. Nie bez powodu najtańsza przesyłka to koperta, a najdroższa to paleta. Dwa główne czynniki to: wymiar i waga przesyłki. Zatem najtańsza przesyłka kurierska to ta, której gabaryty i waga są najmniejsze. 

Warto pamiętać też o tym, że najtaniej za przesyłkę paczki zapłacimy wtedy, gdy będzie miała ona dość standardowy kształt. Wynika to z tego, że magazynowanie, ale też transportowanie i wreszcie doręczenie standardowej paczki jest prostsze — zabiera ona mniej miejsca w samochodzie dostawczym. W przypadku paczek niestandardowych dostawy są nieco droższe.

Sporo osób zastanawia się też nad tym, ile kosztuje najtańsza przesyłka za pobraniem. Te informacje również ustalisz dzięki Shipcenter. Wystarczy wpisać wszystkie niezbędne dane (gabaryty, adres doręczenia) w dostępny na stronie formularz. To bezpieczny sposób, by bezpiecznie zlecić kurierowi odbiór paczki, bez wychodzenia z domu. Kolejny ważny czynnik to sposób, w jaki realizowana jest usługa. 

Najtańszą przesyłką jest paczka adresowana do paczkomatu. Decydując się na dostawę za pośrednictwem InPost lub Orlen Paczka możesz liczyć na niższą cenę, ponieważ przesyłki nie trafiają bezpośrednio do adresatów. Kurier wszystkie przesyłki z sortowni dostarcza do paczkomatu, co obniża koszty ponoszone przez firmę kurierską.

Ostatnim, jednak również bardzo ważnym czynnikiem, jest po prostu polityka cenowa firmy. Przed wyborem firmy, z której usług skorzystamy, warto skorzystać z naszej strony, by szybko zobaczyć, u kogo zapłacimy najmniej.

Gdzie jest dostępna najtańsza mini przesyłka? Sprawdzisz to u nas, na Shipcenter. Mamy bardzo korzystne umowy z firmami kurierskimi, dzięki czemu, korzystając z naszej oferty, możesz liczyć na świetne, bardzo atrakcyjne ceny.

Jak znaleźć najtańszą przesyłkę — porównanie ofert największych firm przewozowych

Wielu klientów zamawia wysyłkę za pobraniem. Nie powinno więc dziwić, że sporo osób pyta o to, gdzie jest najtańsza przesyłka pobraniowa. Współpracujące z nami podmioty za pobranie doliczają bowiem tę samą kwotę – 4,99 PLN. Skutkuje to tym, że odpowiedź na pytanie gdzie jest najtańsza przesyłka kurierska, często jest bardzo prosta — u nas, w Shipcenter.

Wspomnieliśmy już wcześniej, że najtańsze oferty posiadają InPost i Orlen. Mowa o paczkomatach obsługiwanych przez te firmy. Pamiętaj jednak, że w przypadku paczkomatów obowiązują ograniczenia dotyczące maksymalnego rozmiaru paczki. 

Najtańsza przesyłka kurierska bezpośrednio na adres odbiorcy również jest realizowana przez InPost. Ile kosztuje najtańsza przesyłka? Jeśli chodzi o paczkomaty, jest to nawet o 13 złotych mniej — zarówno przypadku paczki, jak i koperty — względem tradycyjnego doręczenia. Wykluczając dostawy do paczkomatów, najtańsza przesyłka kosztuje niespełna 20 zł i jest dostarczana za pośrednictwem firmy InPost.

Najtańsze przesyłki za granicę — co wpływa na ich koszt?

Czy kwestia ceny jest kluczowa w spedycji zagranicznej? A może kwota, jaką trzeba będzie wydać, jest podobna do tej, jaką zapłacimy za usługę kurierską w Polsce? Cennik przesyłek zagranicznych jest zupełnie inny i zależy od wielu czynników, takich jak:

  • odległość,
  • przynależność polityczna/gospodarcza kraju docelowego,
  • infrastruktura zagraniczna danej firmy,
  • sposób transportu.

Ceny przesyłek zagranicznych są bardzo zróżnicowane w zależności od wielu różnych czynników. Dlatego nie sposób wskazywać tutaj konkretnych kwot. Kurierzy realizujący przesyłki zagraniczne, to: UPS, DPD, DHL, FedEx i GLS. U nas sprawdzisz, który kurier może zaoferować Ci najniższą cenę, która jednocześnie pójdzie w parze z szybkim czasem doręczenia i jakością!

Total
0
Shares
Poprzedni artykuł

Płatność za pobraniem — na czym polega i jak działa?

Następny artykuł

Jaki biznes otworzyć w 2022 roku?

Powiązane artykuły