Ile kosztuje wysłanie paczki do Holandii i co wpływa na cenę?

Chcesz sprawnie, szybko i przede wszystkim tanio wysłać przesyłkę do Holandii? Wyspecjalizowani kurierzy to dobry wybór. Z wysyłki kurierskiej mogą skorzystać zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa. Dowiedz się, jak kształtują się ceny takiej usługi, od czego zależą i jak możesz zaoszczędzić. 

Paczki do Holandii – za ile można wysłać?

Na rynku jest dostępnych wiele firm specjalizujących się w wysyłce przesyłek za granicę. Najtańsza paczka do Holandii może kosztować nawet kilkadziesiąt złotych. Sposób nadania i proces doręczenia nie różnią się zbytnio od tych dotyczących przesyłek krajowych. 

Jeśli chcesz maksymalnie zaoszczędzić czas, skorzystaj z oferty kurierów. Paczka może być odebrana bezpośrednio spod Twoich drzwi. Niektóre firmy dają też możliwość samodzielnego dostarczenia paczki do wybranego punktu, najbliżej Twojego miejsca zamieszkania. 

Niestety ze względu na większą odległość, koszt przesyłki do Holandii jest nieco wyższy niż w przypadku transportu na terenie Polski. Aby sprawdzić, ile kosztuje paczka do Holandii, nie musisz porównywać oddzielnie cen u każdej firmy przewozowej. Na platformie ShipCenter wystarczą podstawowe dane wysyłki, aby błyskawicznie sprawdzić cenę u kurierów obsługujących przesyłki zagraniczne

Możesz dopasować parametry usługi do swoich potrzeb, np. wybierając dodatkowe udogodnienia proponowane przez konkretnego przewoźnika. Każdy przewoźnik ma własny cennik paczek, który w większości przypadków jest dostępny na stronie internetowej. Płatności za zamówienie możesz dokonać online, co jest komfortowe oraz oszczędza Twój czas. Kurier zjawia się najszybciej jak to możliwe, najczęściej kolejnego dnia roboczego. 

Nie można odpowiedzieć precyzyjnie, ile kosztuje wysłanie paczki do Holandii, ale można oszacować koszty. W przypadku najpopularniejszych paczek ceny wynoszą odpowiednio:

  • paczka 20 x 15 x 8 cm o wadze 2 kilogramy: od 90 do 160 złotych;
  • przesyłka 45 x 25 x 15 cm o wadze 15 kilogramów: od 100 do 220 złotych;
  • koperta kurierska o maksymalnej wadze 1 kilograma: od 80 do 160 złotych.

To tylko orientacyjny koszt wysyłki paczki do Holandii. Aby wyliczyć go indywidualnie, należy wypełnić formularz z danymi odbiorcy, a także informacje na temat samej przesyłki.

Paczki do Holandii – od czego zależy cena?

Każda przesyłka przed wysłaniem powinna być odpowiednio zapakowana. Nie wybieraj zbyt dużego kartonu lub opakowania, w którym jest nadmiar wolnej przestrzeni. Towar powinien być bezpiecznie ustabilizowany i nie może przemieszczać się w trakcie transportu. Cena za wysyłkę zależy głównie od wagi i wymiarów, dlatego im mniejszy gabaryt, tym lepiej. 

Paczki do Holandii powinny być ubezpieczone – niezależnie od tego, co znajduje się w środku. Od wartości towaru także zależy ostateczny koszt. Jeśli w przesyłce są cenne przedmioty, to nadanie może być droższe.

Najtańsza paczka do Holandii to taka, która ma regularne kształty. Przykładowo za opony samochodowe, sprzęt sportowy, karoserię czy worek zapłacisz znacznie więcej. Jeśli chcesz nadać taniej przesyłki do Holandii, to zwróć uwagę na to, czy możesz zapakować towar w foremny karton.

Ile kosztuje kurier do Holandii? Cena zależy od tego, jaka forma wysyłki Cię interesuje. Prawie wszystkie przesyłki kurierskie możesz uzupełnić o opcje dodatkowe. Wśród nich są np.: 

  • przyjazd kuriera z gotową do naklejenia etykietą, 
  • dostawa w weekend, 
  • pobranie,
  • opcja transportu delikatnych i kruchych przedmiotów. 

Zastanów się, które z nich są niezbędne, i nie dopłacaj za niepotrzebne opcje, a nadasz tanio przesyłki kurierskie do Holandii.

Weź też pod uwagę, że istnieje lista towarów, których nie można przewozić. Są to np.: 

  • materiały pirotechniczne, 
  • niebezpieczne substancje chemiczne,
  • niektóre produkty spożywcze. 

Zawsze upewnij się, czy dany przedmiot nadaje się do wysyłki za granicę, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji i kar finansowych.

Wymiary paczki a cena

Każdą przesyłkę po zapakowaniu musisz dokładnie zmierzyć i zważyć. Dzięki temu poznasz ostateczną cenę i zamówisz adekwatny transport. Za towary, które przekraczają dopuszczalny limit wagowy i wymiarowy, trzeba będzie dopłacić według cennika przewoźnika. W dużym skrócie: im większa paczka, tym cena za wysyłkę do Holandii będzie wyższa. 

Pamiętaj o tym, że każdy przewoźnik ma własne ustalenia co do wagi i wymiarów paczek. Właśnie dlatego cena za taką samą przesyłkę różni się u firm kurierskich, bo w różnych firmach mieści się w innej klasyfikacji gabarytów. 

Dobrze przemyśl też to, jak zapakować towar w karton, kopertę albo innego rodzaju solidne opakowanie. Zrób to bezpiecznie, ale nie zostawiaj zbędnej wolnej przestrzeni, za którą możesz w praktyce więcej zapłacić.

Total
0
Shares
Poprzedni artykuł

Ile kosztuje wysłanie paczki do Chin?

Następny artykuł

Jak najlepiej wysłać paletę do Niemiec?

Powiązane artykuły