Ile kosztuje wysłanie paczki do Chin?

Polacy chętnie dokonują zakupów w Chinach i mają ku temu coraz więcej możliwości, głównie za sprawą sklepów internetowych. Zdarza się jednak, że otrzymaną paczkę trzeba odesłać z powrotem do sprzedawcy lub po prostu chce się przesłać podarunek krewnym lub znajomym mieszkającym w tamtym rejonie świata. Ile kosztuje wysyłka paczki do Chin?

Od czego zależy cena paczki do Chin?

Ponieważ ten kraj nie należy do Unii Europejskiej, obowiązują w nim odrębne wewnętrzne przepisy, a każda przesyłka przekraczająca jego granice podlega odprawie celnej. Może to mieć duży wpływ nie tylko na czas transportu, ale i cenę, jaką zapłacimy za nadanie paczki

To, ile kosztuje przesyłka do Chin, jest uzależnione od wielu czynników, m.in.:

  • dystansu pomiędzy punktem nadania i odbioru,
  • wymiarów paczki,
  • ciężaru paczki,
  • rodzaju paczki (np. polecona, priorytetowa, prywatna, handlowa, wielkogabarytowa),
  • przewoźnika,
  • sposobu nadania (przez punkt nadania, zamówienie odbioru przez kuriera z domu),
  • usług dodatkowych (np. ubezpieczenia przesyłki, które zawsze jest dobrym wyborem).

Należy pamiętać, że ze względu na bardzo rygorystyczne procedury celne obowiązujące w tym kraju konieczne jest skrupulatne przygotowanie i wypełnienie wszystkich formularzy niezbędnych dla danej przesyłki zagranicznej. O wymagane dokumenty można zapytać odbiorcę lub przewoźnika. Potrzebne informacje można też wyszukać w internecie.

Paczki do Chin – jaka jest cena przesyłki?

Z uwagi na wiele zmiennych trudno oszacować dokładny koszt wysyłki paczki do Chin. Jeśli planujesz nadanie niewielkiej, standardowej paczki, która zawiera np. ręcznie wykonany szal dla przyjaciółki, możesz się spodziewać ceny od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Gdy zamawiasz usługę wysyłki do Chin cennych dokumentów w trybie express, koszty będą znacznie wyższe (kilkaset złotych to absolutne minimum).

Jak można najtaniej wysłać paczkę do Chin?

Warto na bieżąco śledzić oferty różnych przewoźników, np. poprzez specjalne porównywarki internetowe, takie jak Ship Center. Dają one możliwość sprawdzenia ofert różnych firm kurierskich i porównania dostępnych opcji dodatkowych, takich jak np. lokalizacja punktów nadania, wysokość ubezpieczenia czy funkcja śledzenia paczek.

Cena nie powinna być jedynym argumentem przemawiającym za wyborem konkretnej firmy kurierskiej. Dla przykładu: aktualnie najtańsza wysyłka do Chin jest możliwa poprzez skorzystanie z oferty firmy Pocztex, ale najniższa cena dotyczy niewielkich, lekkich, standardowych paczek, nie wysyłek ekspresowych lub wielkogabarytowych. Jeśli planujesz nadać cięższe paczki handlowe, a do tego np. z rozszerzonym ubezpieczeniem i oznaczeniem „ostrożnie” może się okazać, że lepsze warunki zaproponuje inny przewoźnik transportujący paczki do Chin – cena może wtedy zejść na dalszy plan.

Każda firma kurierska może oferować nieco inny cennik paczek. Najważniejsze jest to, aby wybrać taką opcję, która będzie najlepiej spełniała oczekiwania i pozwoli na bezpieczne przesłanie paczki do adresata.

Total
0
Shares
Poprzedni artykuł

Ile kosztuje paczka do USA?

Następny artykuł

Ile kosztuje wysłanie paczki do Holandii i co wpływa na cenę?

Powiązane artykuły