Pomysł na franczyzę: z wkładem własnym czy bez?

Chcesz rozpocząć działalność na zasadach franczyzy? Pomysł na biznes to pierwsze, czego potrzebujesz. Poniżej wyjaśniamy, dlaczego ciekawa franczyza jest kluczowa w prowadzeniu własnej firmy. Tłumaczymy również, o czym powinni pamiętać franczyzobiorcy i jak działają franczyzodawcy. 

Pomysł na franczyzę jest kluczem do sukcesu

Plan na swój własny biznes jest absolutnie kluczowy. Ważne jest, aby oferować produkty lub usługi, na które jest popyt. Czy oznacza to, że ciekawa franczyza musi być niezwykle oryginalnym biznesem? Wcale nie. Nie musisz prowadzić działalności w branży, o której mało kto słyszał. 

Nie musi to być inwestycja w najnowsze technologie, czy w inny segment rynku, który obarczony jest pewnym ryzykiem. W wielu starszych i sprawdzonych branżach wciąż jest dużo miejsca na nowe firmy. Prowadzenie sklepu czy zakładu usługowego to wciąż bardzo dobry pomysł. Jeśli zastanawiasz się, jaka franczyza będzie dla Ciebie odpowiednia, rozważ otwarcie franczyzy punktu kurierskiego.

Istotną kwestią jest na pewno wkład własny, którego wielu przedsiębiorców zwyczajnie nie ma. Teoretycznie można poszukać franczyzy, która go nie wymaga, jednak takich przedsiębiorstw nie ma zbyt wiele. Zwykle trzeba się liczyć z pewnymi wydatkami. Należy przy tym zaznaczyć, że kilka do kilkunastu tysięcy złotych może w zupełności wystarczyć.

Otwarcie punktu kurierskiego jako pomysł na franczyzę

Jeśli chodzi o franczyzę i pomysł na biznes, to jednym z najciekawszych rozwiązań jest punkt kurierski. Popyt na te usługi wciąż jest bardzo duży, a zysk miesięczny to nawet 20 tys. złotych. Praca nie jest skomplikowana, a marka Ship Center gwarantuje stały napływ klientów. 

Nie jest to co prawda franczyza bez wkładu własnego, ponieważ takie praktycznie nie istnieją. Wystarczy jednak kilka tysięcy złotych, aby otworzyć w pełni funkcjonalną placówkę. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że jeśli chodzi o punkt kurierski na zasadach franczyzy, zwykle dostajemy też możliwość oferowania wielu usług dodatkowych. Stanowią one kolejne źródło zarobku.

Pomysł na franczyzę, czyli na co należy zwrócić uwagę?

Przyszły franczyzobiorca powinien rozważyć następujące kwestie:

  • Czy w danej branży jest miejsce na nowe podmioty?
  • Czy dysponuje infrastrukturą i wyposażeniem niezbędnym do prowadzenia działalności?
  • Czy posiada odpowiedni budżet?
  • Czy zna się na danym biznesie?
  • Czy praca będzie sprawiała mu przyjemność?

Co jeszcze warto zrobić? Bez wątpienia powinieneś również przygotować biznesplan. Zastanów się, jaka infrastruktura i wyposażenie będą Ci potrzebne i czy jesteś w stanie je zdobyć, by uruchomić swój punkt nadawania paczek. Zagadnienie to w naturalny sposób wiąże się z kwestią finansów. Na franczyzie nie potrzebujesz zbyt dużych środków finansowych, jednak powinieneś dysponować pewnym budżetem, choćby na działania marketingowe.

Czy to wielkie przedsiębiorstwo, czy też mała franczyza – właściciel firmy musi znać się na biznesie. Dlatego zdecyduj się na otwarcie firmy w branży, na której się znasz. Dobrze byłoby również, aby praca w Twojej firmie dawała Ci przyjemność i była opłacalna pod kątem ekonomicznym!

Total
0
Shares
Poprzedni artykuł

Jakie są wady i zalety franczyzy?

Następny artykuł

Wysyłka części samochodowych — co można wysłać i jak spakować?

Powiązane artykuły