Wysyłaj paczki do Niemiec i Polski
country-image
country-image
kg
cm
cm
cm
Polecany

Jak działamy?

Jest to bardzo proste, szybkie i przejrzyste. Zamawiasz kuriera lub nadajesz paczkę w dowolnym punkcie w mniej niż 2 minuty.

1
Wypełnij kilka informacji o przesyłce
2
Wybierz kuriera i opłać usługę
3
Poczekaj na kuriera lub nadaj paczkę w punkcie

Dlaczego ShipCenter?

Przez ponad 10 lat nasi klienci wysłali za naszym pośrednictwem ponad 2 000 000 przesyłek krajowych i międzynarodowych. Gwarantujemy jakość naszych usług, bo współpracujemy tylko z największymi i najlepszymi firmami kurierskimi, którzy bezpiecznie dostarczają paczki na całym świecie.

Co zyskasz
Ekspresowa dostawa
99% naszych paczek dociera kolejnego dnia od nadania. Posiadamy najszybsze usługi kurierskie w Polsce i na świecie, z dostawą do USA czy nawet Chin, kolejnego dnia roboczego.
Ubezpieczenie przesyłki
Nie ważne gdzie wysyłasz, zawsze możesz ubezpieczyć swoją przesyłkę nawet do 50 000 zł, a duża część firm kurierskich, które z nami współpracują, posiada darmowe ubezpieczenie w cenie przesyłki.
Od drzwi do drzwi lub w punkcie
Każdą przesyłkę możesz oddać kurierowi, który przyjedzie po nią w wybranym przez Ciebie dniu lub po prostu, możesz zanieść ją do punktu/paczkomatu w dowolnym momencie. Z nami nadasz swoje paczki wygodnie, jak chcesz i kiedy chcesz.
Śledzenie przesyłki online
Wszystkie nasze usługi posiadają dokładną, darmową usługę śledzenia paczek, która aktualizuje się przy każdym skanowaniu paczki. Dokładnie wiesz, gdzie znajduje się Twoja paczka w danym momencie.
Szybkie zamawianie
Nie musisz poświęcać godzin na szukanie i zamawianie kuriera. Nasz system jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu nadasz paczkę w dowolne miejsce na świecie w mniej niż 2 minuty.
Żadnych ukrytych kosztów
Gwarantujemy, że nie ma żadnych ukrytych kosztów. Płacisz dokładnie tyle, ile wyliczy Ci nasz system. Oferujemy tylko bezpieczne płatności przelewami, kartą lub Blikiem poprzez zaufaną platformę Przelewy24.
Co zyskasz
Wysłanych paczek
3 mln
Doświadczenia
10 lat
Pozytywnych opinii
3 tys.
Punktów ShipCenter
+ 100

Tysiące zadowolonych klientów

Nasze usługi są oceniane na maksymalną liczbę 5/5 gwiazdek, według niezależnego serwisu opineo.pl. Jesteśmy również laureatem złotej nagordy “Słucham swoich klientów”, którą co roku otrzymujemy, dzięki 99% zadowolonych klientów.

“Solidna firma na poziomie nie miałam nigdy żadnych problemów z tą firmą, polecam znajomym”

Teresa

“Szybka, sprawna obsługa. Kierowca kurier bardzo pomocny co w dzisiejszych czasach jest rzadkością.”

Tadeusz

“Korzystam z usług SHIPCENTER. Wysyłam InPostem. Wszystko przebiega sprawnie i terminowo.”

Lucyna

Paczki do Niemiec i Polski

Przesyłki kurierskie do Niemiec cieszą się sporą renomą ze strony klientów z Polski. Trudno się temu dziwić. To tani sposób, by szybko wysłać paczkę do Niemiec. Trzeba jednak mieć na uwadze, że profesjonalna wysyłka zamówień do Niemiec zawsze powinna być poprzedzona skrupulatną analizą. W ten sposób unikniemy zbędnych wydatków.

Tania paczka do Niemiec

Osoby, które wybierają wysyłkę przesyłki do Niemiec muszą mieć na uwadze, że priorytetowe jest nie tylko zapewnienie sobie jak najlepszej ceny. Sporą rolę odgrywa również jakość firmy kurierskiej, która będzie transportować zamówienie.

Jeśli chcemy zrealizować wysyłkę szybko, to zdecydowanie warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, jak Ship Center Polska. Oferowane przez naszą firmę przesyłki zagraniczne są realizowane poprzez najlepszych, funkcjonujących w sektorze usług kurierskich od wielu lat przewoźników, którzy stawiają na kompleksową obsługę klienta.

Jak długo idą paczki do Niemiec?

O tym, ile czasu zajmuje doręczenie przesyłki do Niemiec, decyduje bardzo dużo kwestii. Można jednak założyć, że kluczową rolę pełni dzień nadania oraz jakość firmy, z którego usług korzystamy. W Ship Center priorytetowo stawiamy na profesjonalizm.

Zazwyczaj okazuje się, że przesyłka do Niemiec dotrze do punktu docelowego w zaledwie kilkadziesiąt godzin. Oczywiście, nasze szanse na ekspresowe przesłanie zamówienia będą nieco większe, jeśli zlecimy kuriera przed weekendem.

Analogicznie, doręczenie zamówienia może nieco się wydłużyć, kiedy zlecimy kuriera, gdy w kraju docelowym wypada ważne, państwowe święto. Czas dostarczenia wydłuży się też, jeśli wyślemy przesyłkę w czwartek lub piątek. Jest dość prawdopodobne, że paczka może spędzić kilka dni na magazynie.

Gdy skorzystamy z usług renomowanej firmy, jak Ship Center, to jest możliwe, że paczka dotrze do odbiorcy jak najszybciej. Co więcej, z poziomu serwisu będziemy mieć sposobność, by obserwować obecny status naszego zlecenia. To uniwersalny sposób, by ekspresowo zawiadomić odbiorcę o tym, gdzie obecnie jest jego paczka.

Czego nie można nadać w paczce do Niemiec?

Nadając paczkę do Niemiec warto zobaczyć, czego nie można wysłać. Istnieją nie tylko wewnętrzne normy kurierów, ale także obowiązują nas najróżniejsze zakazy danego państwa, do którego chcemy przesłać paczkę.

Występują jednak produkty, których stanowczo nie można przesyłać. Szczególnie jest zakaz wysyłania towarów niebezpiecznych, takich jak broń i amunicja, a także materiałów łatwopalnych.

Dodatkowo, zabronione jest nadanie środków nielegalnych, czyli środków psychoaktywnych, napojów alkoholowych i narkotyków. Do listy zakazanych artykułów wliczają się również dzieła sztuki, np. futra, obrazy, rzeźby oraz droga biżuteria.

Mając na uwadze regulamin fitosanitarny, nie można nadawać żywych owadów, zwierząt oraz żywności, na przykład suplementów diety i odżywek dla sportowców. Przed wysłaniem paczki warto sprawdzić wykaz artykułów zabronionych w transporcie międzynarodowym oraz rozporządzenia danego państwa.

W przypadku wątpliwości, warto skontaktować się z przewoźnikiem.

Paczki do Niemiec - w jaki sposób zaadresować i wysyłać?

Wysłanie przesyłki do Niemiec nie musi być skomplikowane. Aby mieć gwarancję, że kurier nie odda przesyłki z powrotem, należy zwrócić uwagę na umieszczenie poprawnych danych nadawcy odbiorcy na paczce. Poznaj spis informacji, które powinny znaleźć się na przesyłce:

 • nazwa odbiorcy,
 • numer mieszkania lub domu,
 • nazwa ulicy,
 • nazwa miasta,
 • obszar lub stan,
 • kod pocztowy,
 • nazwa kraju.

Pamiętaj, by wszystkie te dane napisać czytelnie.

Ile kosztuje przesyłka kurierska do Niemiec?

Opłata za paczkę na ogół zależy od tego, w jakim tempie wybrany kurier ma dostarczyć przesyłkę do odbiorcy.

Jeśli zachodzi potrzeba wysłania pilnego zamówienia, możemy wybrać opcję przesyłki przyspieszonej. W takiej sytuacji otrzymamy gwarancję dostarczenia paczki na czas. Jak można się spodziewać, przyjdzie nam zapłacić wyższą cenę za taką usługę.

Nie czekaj z wysłaniem paczki na ostatni moment, przede wszystkim w czasie świąt, kiedy kurierzy mają wiele pracy. Prezenty nadawaj z adekwatnym wyprzedzeniem – wówczas będzie tania wysyłka paczki ekonomicznej i gwarancja, że twój przedmiot trafi do adresata na czas.

O ile masz taką możliwość, udaj się osobiście do danego punktu nadań, ponieważ zamówienie kuriera do miejsca zamieszkania czasami wiąże się z dodatkową opłatą.

Warto pomyśleć również nad ewentualnym ubezpieczeniem paczki — najczęściej jest ono kosztowne, zwłaszcza wtedy, kiedy chcemy wysłać coś poza granicę kraju. Choć daje poczucie bezpieczeństwa, nie zawsze jest konieczne. O ile przesyłasz przedmioty o niskiej wartości można z niego zrezygnować.

Jak spakować paczkę do Niemiec?

Wydawałoby się, że przygotowanie wysyłki jest bardzo prostą czynnością. Jednak nie każdy nadawca jest zdolny to zrobić w dobry sposób. O czym należy pamiętać na etapie pakowania wysyłki do Niemiec?

 1. Przedmiot, który ma nierówne kształt, powinien być odpowiednio zabezpieczony przed ewentualnym przesuwaniem się w środku pudła. Dlatego na pewno przyda się folia bąbelkowa i piankowe chipsy.
 2. Pamiętaj, że zawartość pudełka nie może w żaden sposób wystawać.
 3. Do owinięcia i zamknięcia kartonu użyj taśmy klejącej.
 4. Z kartonu należy ściągnąć wszystkie stare oznaczenia, napisy, naklejki. Następnie można na nim zawrzeć nasze dane adresowe.
 5. Dno i góra opakowania powinny być dodatkowo usztywnione i zabezpieczone.

Przed zapakowaniem delikatnych rzeczy do kartonu porządnie je owiń. Folia bąbelkowa będzie najlepszym pomysłem, ponieważ skutecznie uchroni narażone w transporcie przedmioty.

Sposoby płatności za paczkę do Niemiec

Jest kilka opcji płatności, dzięki którym nadasz twoją paczkę do Niemiec. Na przykład możesz wynająć kuriera, który weźmie wysyłkę spod twoich drzwi i przekaże ją prosto do adresata. Jak można zapłacić za nadanie przesyłki zagranicznej?

Zależnie od wskazanej waluty, będziemy mieli do dyspozycji kilka sposobów płatności za kuriera międzynarodowego. Jedną z nich może być zwykły przelew bankowy. Sesje wychodzące, jak i przychodzące banku odbywają się kilka razy na dobę. Po wyszukaniu takiego rozwiązania i rozliczeniu paczki do Niemiec należy przesłać na nasz adres potwierdzenie zrealizowania płatności w formie wyciągu z bankowości online. Wtedy nasze zamówienie zostanie zaakceptowane i przesłane do realizacji przez wybraną firmę kurierską.

Ekspresowy przelew za pośrednictwem systemu płatniczego Przelewy24 zrealizujemy sprawnie i od razu dostaniemy potwierdzenie realizacji zamówienia kuriera. To bardzo komfortowa opcja, z której korzysta coraz więcej Polaków. Podobnie jest z płatnością przez BLIK. Dzięki niej ekspresowo sfinalizujemy płatność w funkcjonalny sposób.

Innymi formami płatności są karta płatnicza i Paypal. W pierwszej opcji poprzez system płatności można bez żadnych problemów wykonać transakcję kartą debetową Visa, Mastercard i innymi. Jeżeli mamy konto w Paypalu i zamierzamy w ten sposób opłacić swoje zamówienie, możemy to zrobić bez problemu. Co więcej, za transakcję bez trudu zapłacisz w złotówkach.