Tania franczyza – na czym polega?

Tania franczyza to świetny pomysł dla początkujących przedsiębiorców. W tym modelu działają również osoby, które marzą o własnym biznesie, ale brakuje im pomysłu. Jak wybrać franczyzodawcę, z którym współpraca będzie przebiegała bez problemów? Warto pomyśleć, na co jest obecnie popyt na rynku. Tania franczyza to biznes przynoszący dochód.   

Tania franczyza – co to w praktyce oznacza?

Dobra i tania franczyza – czy to możliwe? W naszym kraju franczyzodawcy nie cieszą się najlepszą sławą, jednak zaczyna się to zmieniać. W systemie franczyzy działa wiele popularnych miejsc z każdej branży: sklepy spożywcze, banki, stacje paliw itd. Każdy franczyzodawca tworzy sieć lokali, które łączy rozpoznawalna marka, wspólny model biznesowy i ujednolicona oferta.

Tanie franczyzy są coraz częstsze. Przedsiębiorcom zależy na tworzeniu jak największej sieci punktów w całym kraju. Oferują franchising oparty na transparentnych warunkach, czasami bez konieczności wpłaty wkładu własnego. U innych wynosi on zaledwie kilka tysięcy, a jednym z elementów współpracy jest pomoc firmy-matki w uzyskaniu dofinansowania unijnego. Na takich zasadach powstają choćby punkty nadania paczek Ship Center.      

Tania franczyza a franczyza bez wkładu własnego

Czy najtańsza franczyza to ta, która nie wymaga wkładu własnego? Nie zawsze! Pamiętaj, aby uważnie przeczytać umowę franczyzową. Niektórzy przedsiębiorcy nie pobierają opłat na start, ale później obciążają franczyzobiorcę wysokim miesięcznym abonamentem lub wymagają płacenia dużego procentu od dochodów. Przeglądając oferty taniej franczyzy, musisz policzyć, która opcja najbardziej ci się opłaca.

Zwróć również uwagę, jak dużą pomoc w otworzeniu biznesu oferują firmy franczyzowe. Czy musisz mieć własny lokal? Po czyjej stronie będzie stał marketing i przyciąganie nowych klientów? W niektórych branżach, np. gastronomii, nowym przedsiębiorcom trudno wystartować bez kompleksowej pomocy. Otwierając franczyzę i korzystając z know-how dużej marki, zwiększasz szanse powodzenia inwestycji.         

Przykłady tanich franczyz – czy są opłacalne?

Która franczyza się opłaca? Warto zrobić rozeznanie rynku i zastanowić się, na co popyt nieprzerwanie rośnie. Wysokie dochody są nie tylko w interesie franczyzobiorcy, ale takżę franczyzodawcy. Jeśli chcesz zarabiać na franczyzie, musisz być pilnym uczniem oraz czerpać z zasobów dostarczonych przez firmę franczyzową.

Przy rosnącej sprzedaży produktów online opłacalnym biznesem wydaje się punkt kurierski. Franczyza Ship Center oferuje kompleksową pomoc i nie pobiera miesięcznych opłat. Dostajesz własnego opiekuna, który przekazuje pełne know-how prowadzenia firmy. Pomaga w znalezieniu odpowiedniego lokalu, zakupie wyposażenia i zatrudnieniu pracowników. 

Jako franczyzobiorca działający pod szyldem dużej marki dostajesz możliwość współpracy z największymi firmami kurierskimi na korzystnych warunkach. W zależności od lokalizacji, na sprzedaży i wysyłce paczek możesz zarobić od 7 do 20 tysięcy złotych miesięcznie. Jest to jedna z najlepszych ofert franczyz obecnie dostępnych w Polsce.

Total
0
Shares
Poprzedni artykuł

List przewozowy — czym jest i jak powinien być poprawnie sporządzony?

Następny artykuł
Paczka za pobraniem COD

Wysyłka za pobraniem – na czym polega i jakie są jej koszty ?

Powiązane artykuły