Jak wysłać paczkę do USA?

W Polsce dostępnych jest wiele opcji wysyłania paczek do Stanów Zjednoczonych. Błyskawiczne i profesjonalne dostawy kurierskie za ocean często mają wpływ na dopięcie bardzo istotnych interesów z zachodnimi kooperantami. Dostęp do wysokiej jakości usług kurierskich, świadczonych przez profesjonalnych kurierów, zdecydowanie zwiększa przewagę konkurencyjną polskich firm. Jak szybko i bezpiecznie wysłać paczkę do USA? Sprawdzamy!

Paczka do USA – jak najlepiej ją wysłać?

Nadawanie przesyłek kurierskich do Stanów Zjednoczonych jest popularne zarówno wśród osób, wysyłających cenne paczki do rodziny czy znajomych, jak i biznesmenów prowadzących intratne interesy z kooperantami zza oceanu. Jak wysłać paczkę do Stanów Zjednoczonych, aby dotarła szybko i sprawnie? W Polsce klienci mają w tym zakresie bardzo szeroki wybór, ponieważ wielu profesjonalnych przewoźników świadczy wysokiej jakości usługi transportowe. Aby wybrać najlepszą ofertę, najlepiej skorzystać z porównywarki usług przewozowych online. 

Ceny zaczynają się już od kilkuset złotych i zależą m.in. od parametrów paczki i rodzaju kuriera. USA to państwo znacznie oddalone od Polski, dlatego koszt nadania paczki będzie zdecydowanie wyższy niż np. cena wysyłki pakunku do naszych sąsiadów. Warto mieć tego świadomość. Sam proces nadania przebiega jednak podobnie. Wystarczy przygotować paczkę, skompletować dokumenty i dostarczyć przesyłkę do wybranego punktu nadania lub przekazać kurierowi w opcji door-to-door.

Jak wysłać paczkę do USA kurierem?

W dzisiejszych czasach przesyłki zagraniczne wysyła się niemal tak samo łatwo, jak listy krajowe. Cały proces nadania paczki do USA można przeprowadzić online, a dzięki możliwości zamówienia odbioru przesyłki przez kuriera nie trzeba nawet wychodzić z domu, by osobiście nadać pakunek w placówce. Co ważne, przesyłki do Stanów Zjednoczonych mogą być doręczone nawet po dwóch dniach roboczych od momentu przekazania kurierowi. 

Towary mogą być wysyłane w kopertach, kartonach lub na paletach. Żeby mieć pewność, że dotrą szybko i bezproblemowo, najlepiej wybrać profesjonalną firmę kurierską. Do Stanów Zjednoczonych transportują paczki różne firmy, których zakres usług może być odmienny. Warto uważnie sprawdzić koszt przesyłki do USA i dostępne opcje dodatkowe oraz mieć na uwadze, że niektórzy przewoźnicy nie obsługują dużych lub niestandardowych paczek. Co ważne, wymagania w zakresie dopuszczalnej masy czy rozmiarów przesyłki kurierskiej do Stanów Zjednoczonych nie są jednakowe dla wszystkich operatorów. 

Żeby uniknąć nieprzyjemnego rozczarowania, najlepiej z wyprzedzeniem zorientować się, jak u różnych przewoźników będzie wyceniona dana paczka i czy zostanie dostarczona bez problemu. Najlepszym sposobem jest wykorzystanie w tym celu porównywarki online, gdzie po wpisaniu parametrów przesyłki można zapoznać się z listą ofert różnych firm przewozowych oraz poznać opcje dodatkowe proponowane przez kurierów.

W większości przypadków standardem jest opcja śledzenia przesyłek, która pozwala na monitorowanie drogi pakunków od chwili zarejestrowania do momentu odbioru przez adresata. To bardzo  przydatna możliwość, dzięki której szybko można zweryfikować, czy transport przebiega tak, jak powinien, a ewentualne wykryte nieprawidłowości mogą zostać natychmiast zgłoszone do odpowiedniego działu i wyjaśnione.

Jak przygotować paczkę do wysyłki do USA?

Prawidłowe przygotowanie paczki do USA wcale nie jest skomplikowane. Przed nadaniem przesyłki warto pamiętać jednak o kilku zasadach.

  1. Odpowiednio zapakuj przesyłkę – paczka powinna być starannie zapakowana, aby nie uległa uszkodzeniu w trakcie transportu. Opakowanie, np. koperta lub karton, powinno być odpowiednio sztywne, natomiast wnętrze wypełnione folią bąbelkową, papierem lub innym wypełniaczem, który nie uszkodzi mechanicznie przewożonego przedmiotu i zapobiegnie powstawaniu pustych przestrzeni i przemieszczaniu się zawartości.
  2. Upewnij się, że transport nadawanego towaru jest dozwolony – obostrzenia dotyczą np. papierosów i innych wyrobów tytoniowych.
  3. Uważnie wypełnij formularz adresowy – podaj szczegółowe dane nadawcy w Polsce oraz odbiorcy w Stanach Zjednoczonych (przede wszystkim: imię i nazwisko, adres, numer telefonu).
  4. Wybierz odpowiedniego przewoźnika – przesyłkę kurierską do Stanów Zjednoczonych możesz nadać w wielu firmach. Porównaj ceny, wymogi gabarytowe i wagowe oraz oferty usług dodatkowych różnych przewoźników i wybierz najkorzystniejszy dla siebie wariant.
  5. Nadaj paczkę do USA – możesz to zrobić online lub osobiście w punkcie kurierskim.
Total
0
Shares
Poprzedni artykuł

Jak wysłać paczkę do Niemiec?

Następny artykuł

Jak wysłać paczkę na Ukrainę?

Powiązane artykuły