Jak wysłać paczkę do Niemiec?

Chcesz zaadresować przesyłkę do Niemiec? A może myślisz o tym, aby rozszerzyć swój biznes o wysyłki za granicę, które przyciągnęłyby nowych klientów? Sprawdź, czym wysłać paczkę do Niemiec, co musisz wiedzieć przed wysyłką i jak odpowiednio adresować przesyłki.

Jak wysłać paczkę do Niemiec – co warto wiedzieć przed wysyłką?

Wysłanie paczki do Niemiec nie różni się zbytnio od nadania krajowego. Możesz to zrobić z pomocą Poczty Polskiej lub firmy kurierskiej. Czas dostarczenia nie powinien też wynosić więcej niż kilka dni. Wielu przewoźników zaznacza, że doręczenie odbywa się w ciągu 2 dni roboczych. 

O tym, co można wysłać w paczce do Niemiec, decyduje przewoźnik. Warto zapoznać się z regulaminem, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Większość firm nie pozwala na przewóz np.: 

  • roślin, 
  • zwierząt domowych, 
  • fajerwerków, 
  • sejfów, 
  • cennych dzieł sztuki,
  • silnych i niebezpiecznych środków chemicznych. 

Ile kosztuje nadanie paczki do Niemiec? Niestety cena jest nieco wyższa niż w przypadku przesyłek krajowych. Wpływa na to większa odległość, ale nie jest to jedyny czynnik, który trzeba wziąć pod uwagę. Cena za wysyłkę jest uzależniona także od wymiarów oraz wagi. Jeśli przesyłki są niestandardowe (np. opony samochodowe, sprzęt sportowy), to koszt dostawy od razu rośnie. Wiele też zależy od dodatkowych usług przewoźnika, z których skorzystasz. Może to być opcja pobrania, doręczenia w weekend czy też przywiezienia etykiety przez kuriera.
Bywa, że wysyłka do Niemiec to spory wydatek. Możesz się zastanowić nad kilkoma sposobami, aby go zmniejszyć. Przede wszystkim przesyłki zagraniczne powinny być odpowiednio przygotowane – zadbaj, by nie było zbędnego wolnego miejsca w kartonie. Sprawdź też, jaki przewoźnik aktualnie oferuje wysyłkę za granicę. Nie musisz odwiedzać w tym celu wszystkich kurierów działających w Polsce. Wystarczy wpisać dane nadawcy oraz doręczenia na ShipCenter i porównać ceny oraz proponowane formy wysyłki. Następnie zapoznaj się z informacjami, jak wysłać paczkę z Polski do Niemiec i tym, co musisz przygotować. Każdy przewoźnik może mieć inne kategorie gabarytów paczek oraz inne wymagania w kwestii etykiety.

Wysyłka paczki do Niemiec – jak ją odpowiednio zabezpieczyć?

Aby nie doszło do uszkodzenia paczki podczas przewozu, przygotuj szczelne opakowanie (np. karton albo kopertę), szeroką taśmę klejącą, nożyczki, materiał do owinięcia przedmiotu i wypełnienie (np. gazety albo skropak). Pamiętaj, żeby w paczce z towarem nie było zbyt dużo wolnej przestrzeni. Dzięki temu przedmioty nie będą się przesuwać w transporcie. Najczęściej na stronie internetowej przewoźnika są informacje na temat tego, jak spakować wielkogabarytowe przesyłki kurierskie, np. na palecie. Wymagają one nieco więcej zaangażowania.

Wiesz już, jak najlepiej wysłać paczkę do Niemiec. Pamiętaj jednak, że rzadko kurierzy odbierają przesyłkę tego samego dnia, choć nie jest to niemożliwe. Warto jednak nadać ją z wyprzedzeniem. Podany czas wysyłki za granicę jest orientacyjny.

Jak poprawnie zaadresować paczkę do Niemiec?

Jak nadać paczkę do Niemiec, aby trafiła do odbiorcy? Pierwszym krokiem jest zaznaczenie, do jakiego kraju chcesz wysłać przesyłkę. Następnie uzupełnij dane nadawcy. Forma adresu nie różni się od krajowej, z wyjątkiem kodu pocztowego – nie ma on charakterystycznego dla Polski myślnika. Sprawdź kilka razy, czy w adresie nie ma literówki lub błędu, co może utrudnić wysyłkę. Każde opakowanie musi być też prawidłowo zmierzone. 

Dobrze jest też ubezpieczyć przesyłkę wysyłaną za granicę. Wartość powinna mieć realne odzwierciedlenie w przewożonym towarze. Ma to duże znaczenie, jeśli będzie konieczne złożenie reklamacji lub ubieganie się o odszkodowanie. Często w cenie paczki jest już podstawowa ochrona ubezpieczeniowa proponowana wszystkim klientom. Warto zorientować się, czy jest możliwość jej rozszerzenia. Weź to pod uwagę, jeśli wysyłasz cenne lub delikatne przedmioty.

Co ważne, obecnie właściwie każda firma umożliwia śledzenie przesyłek za pośrednictwem internetu, więc na bieżąco możesz monitorować, gdzie znajduje się Twoja paczka. Wystarczy mieć numer nadania. 

Total
0
Shares
Poprzedni artykuł

Jak wysłać paczkę do Anglii?

Następny artykuł

Jak wysłać paczkę do USA?

Powiązane artykuły