Wysyłaj paczki do Belgii i Polski
country-image
country-image
kg
cm
cm
cm
Polecany

Jak działamy?

Jest to bardzo proste, szybkie i przejrzyste. Zamawiasz kuriera lub nadajesz paczkę w dowolnym punkcie w mniej niż 2 minuty.

1
Wypełnij kilka informacji o przesyłce
2
Wybierz kuriera i opłać usługę
3
Poczekaj na kuriera lub nadaj paczkę w punkcie

Dlaczego ShipCenter?

Przez ponad 10 lat nasi klienci wysłali za naszym pośrednictwem ponad 2 000 000 przesyłek krajowych i międzynarodowych. Gwarantujemy jakość naszych usług, bo współpracujemy tylko z największymi i najlepszymi firmami kurierskimi, którzy bezpiecznie dostarczają paczki na całym świecie.

Co zyskasz
Ekspresowa dostawa
99% naszych paczek dociera kolejnego dnia od nadania. Posiadamy najszybsze usługi kurierskie w Polsce i na świecie, z dostawą do USA czy nawet Chin, kolejnego dnia roboczego.
Ubezpieczenie przesyłki
Nie ważne gdzie wysyłasz, zawsze możesz ubezpieczyć swoją przesyłkę nawet do 50 000 zł, a duża część firm kurierskich, które z nami współpracują, posiada darmowe ubezpieczenie w cenie przesyłki.
Od drzwi do drzwi lub w punkcie
Każdą przesyłkę możesz oddać kurierowi, który przyjedzie po nią w wybranym przez Ciebie dniu lub po prostu, możesz zanieść ją do punktu/paczkomatu w dowolnym momencie. Z nami nadasz swoje paczki wygodnie, jak chcesz i kiedy chcesz.
Śledzenie przesyłki online
Wszystkie nasze usługi posiadają dokładną, darmową usługę śledzenia paczek, która aktualizuje się przy każdym skanowaniu paczki. Dokładnie wiesz, gdzie znajduje się Twoja paczka w danym momencie.
Szybkie zamawianie
Nie musisz poświęcać godzin na szukanie i zamawianie kuriera. Nasz system jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu nadasz paczkę w dowolne miejsce na świecie w mniej niż 2 minuty.
Żadnych ukrytych kosztów
Gwarantujemy, że nie ma żadnych ukrytych kosztów. Płacisz dokładnie tyle, ile wyliczy Ci nasz system. Oferujemy tylko bezpieczne płatności przelewami, kartą lub Blikiem poprzez zaufaną platformę Przelewy24.
Co zyskasz
Wysłanych paczek
3 mln
Doświadczenia
10 lat
Pozytywnych opinii
3 tys.
Punktów ShipCenter
+ 100

Tysiące zadowolonych klientów

Nasze usługi są oceniane na maksymalną liczbę 5/5 gwiazdek, według niezależnego serwisu opineo.pl. Jesteśmy również laureatem złotej nagordy “Słucham swoich klientów”, którą co roku otrzymujemy, dzięki 99% zadowolonych klientów.

“Solidna firma na poziomie nie miałam nigdy żadnych problemów z tą firmą, polecam znajomym”

Teresa

“Szybka, sprawna obsługa. Kierowca kurier bardzo pomocny co w dzisiejszych czasach jest rzadkością.”

Tadeusz

“Korzystam z usług SHIPCENTER. Wysyłam InPostem. Wszystko przebiega sprawnie i terminowo.”

Lucyna

Paczki do Belgii i Polski

Przesyłki kurierskie do Belgii cieszą się dużą renomą wśród klientów z Polski. Nic w tym nadzwyczajnego. To atrakcyjny cenowo sposób, aby bardzo szybko wysłać paczkę do Belgii. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że profesjonalna wysyłka przesyłek do Belgii zawsze musi być poprzedzona skrupulatną analizą rynku. W ten sposób unikniemy zbędnych wydatków.

Przesyłki kurierskie do Belgii

Osoby, które wybierają wysłanie przesyłki do Belgii powinny pamiętać o tym, że warte uwagi jest nie tylko zapewnienie sobie jak najlepszej ceny. Duże znaczenie ma też renoma firmy kurierskiej, która będzie realizować zamówienie.

Jeżeli zależy nam na czasie, to powinniśmy skorzystać z oferty profesjonalnej firmy, jak Ship Center. Oferowane przez nas przesyłki międzynarodowe są realizowane poprzez najlepszych, funkcjonujących w sektorze usług kurierskich od wielu lat firm, które stawiają na kompleksową obsługę klienta.

Jak długo idą paczki do Belgii?

O tym, ile czasu trwa dostawa paczki do Belgii, decyduje sporo kwestii. Można jednak stwierdzić, że znaczącą rolę odgrywa dzień nadania oraz jakość firmy, z którego oferty korzystamy. W Ship Center Polska priorytetowo stawiamy na najwyższą jakość.

Zwykle okazuje się, że paczka do Belgii dotrze do punktu docelowego w zaledwie kilkadziesiąt godzin. Oczywiście, nasze szanse na ekspresowe zrealizowanie zamówienia będą nieco większe, gdy zlecimy kuriera w pierwszych dniach tygodnia.

Analogicznie, doręczenie paczki może być nieco dłuższe, jeśli zamówimy kuriera, gdy w kraju docelowym wypada ważne, państwowe święto. Czas dostarczenia wydłuży się też, jeśli prześlemy paczkę w czwartek lub piątek. W takim przypadku jest prawie pewne, że paczka może spędzić sporo czasu na sortowni.

Kiedy skorzystamy z rozwiązań godnej zaufania firmy, jak Ship Center, to jest bardzo prawdopodobne, że przesyłka zostanie dostarczona do odbiorcy w pierwszym wolnym terminie. Co więcej, z poziomu strony będziemy mogli obserwować obecny status naszego zamówienia. To uniwersalny sposób, by ekspresowo poinformować odbiorcę o tym, gdzie teraz znajduje się jego przesyłka.

Czego nie można nadać w paczce do Belgii?

Nadając paczkę do Belgii należy zobaczyć, czego nie można wysłać. Występują nie tylko wewnętrzne normy kurierów, ale także obowiązują nas różnego rodzaju zakazy danego kraju, do którego chcemy nadać paczkę.

Są jednak towary, których stanowczo nie wolno wysyłać. Przede wszystkim nie wolno nadawać artykułów niebezpiecznych, takich jak broń i amunicja, a także materiałów łatwopalnych.

Dodatkowo zakazane jest wysyłanie preparatów nielegalnych, czyli środków psychoaktywnych, alkoholi i narkotyków. Do listy zabronionych przedmiotów wliczają się również dzieła sztuki, np. futra, obrazy, rzeźby oraz drogocenna biżuteria.

Patrząc na przepisy fitosanitarne, nie można nadawać żywych zwierząt, owadów oraz żywności, na przykład suplementów diety i odżywek dla sportowców. Przed wysłaniem przesyłki zaleca się sprawdzić listę przedmiotów zabronionych w transporcie międzypaństwowym oraz normy danego kraju.

Jeśli mamy wątpliwości, dobrze jest skontaktować się z przewoźnikiem.

Paczki do Belgii — w jaki sposób adresować i wysyłać?

Wysłanie paczki do Belgii nie musi być wyzwaniem. By mieć gwarancję, że kurier nie odda przesyłki z powrotem, dobrze jest zwrócić uwagę na umieszczenie poprawnych danych teleadresowych odbiorcy na przesyłce. Poznaj zbiór informacji, które należy zawrzeć na przesyłce:

  • nazwa odbiorcy,
  • numer mieszkania lub domu,
  • nazwa ulicy,
  • nazwa miasta,
  • obszar lub stan,
  • kod pocztowy,
  • nazwa kraju.

Nie zapomnij, aby te informacje napisać czytelnie.

Ile kosztuje przesyłka kurierska do Belgii?

Koszt za przesyłkę zazwyczaj wiąże się z tym, w jakim tempie wskazany kurier musi doręczyć przesyłkę do adresata.

Kiedy zachodzi potrzeba szybkiego wysłania paczki, mamy możliwość skorzystania z przesyłki ekspresowej. Wówczas będziemy mieli pewność dostarczenia paczki w terminie. Jak wiadomo, będzie się to wiązało z wyższymi kosztami nadania.

Nie czekaj z nadaniem paczki do ostatniej chwili, zwłaszcza w czasie świąt, kiedy przewoźnicy mają wiele pracy. Prezenty wysyłaj z adekwatnym wyprzedzeniem – korzyścią będzie tania wysyłka paczki ekonomicznej i gwarancja, że wszystko zostanie dostarczone na czas.

Jeżeli masz taką możliwość, idź osobiście do pobliskiego punktu nadawania paczek, ponieważ zamawianie kuriera do miejsca innego niż wskazane przez firmę kurierską nieraz wiąże się z dodatkową opłatą.

Warto się zastanowić także nad opcjonalnym ubezpieczeniem paczki - zazwyczaj jest ono kosztowne, zwłaszcza wtedy, kiedy przesyłamy coś poza granicę kraju. Mimo faktu, że daje poczucie bezpieczeństwa, nie zawsze jest potrzebne. Jeśli wysyłasz przedmioty o niskiej wartości możesz z niego zrezygnować.

Jak spakować paczkę do Belgii?

Wydawałoby się, że pakowanie paczki jest bardzo prostą czynnością. Jednak nie każdy nadawca jest zdolny to zrobić w prawidłowy sposób. Co warto wiedzieć na etapie pakowania przesyłki do Belgii?

1. Przedmiot, który ma nierówne gabaryty, powinien być właściwie zabezpieczony przed ewentualnym zmienianiem pozycji w środku opakowania. Dlatego na pewno przyda się folia bąbelkowa i piankowe chipsy.
2. Nie zapominaj, że zawartość pudełka nie może nijak wystawać.
3. Do owijania i zamknięcia pudełka użyj taśmy klejącej.
4. Z pudełka należy ściągnąć wszystkie stare oznaczenia, napisy, naklejki. Następnie trzeba na nim umieścić nasze dane adresowe.
5. Dno i góra opakowania powinny być dodatkowo usztywnione i wzmocnione.

Przed włożeniem delikatnych elementów do opakowania starannie je owiń. Folia bąbelkowa będzie znakomitym pomysłem, ponieważ dobrze zabezpieczy zagrożone w transporcie przedmioty.

W jaki sposób dokonać płatności za paczkę do Belgii?

Jest kilka metod płatności, dzięki którym nadasz twoją przesyłkę do Belgii. Przykładowo możesz zarezerwować kuriera, który weźmie przesyłkę z twojego domu i dowiezie ją prosto do adresata. W jaki sposób można zapłacić za nadanie paczki międzynarodowej?

W zależności od wybranej waluty, będziemy mogli wybrać spośród kilku metod płatności za przesyłkę. Jedną z nich może być zwykły przelew bankowy. Sesje wychodzące, jak i przychodzące banku odbywają się kilka razy na dobę. Po znalezieniu takiego rozwiązania i rozliczeniu przesyłki do Belgii należy wysłać na nasz adres potwierdzenie dokonania płatności w formie wyciągu z bankowości elektronicznej. Wtedy nasze zamówienie zostanie zaakceptowane i przesłane do wysłania przez wskazaną firmę kurierską.

Błyskawiczny przelew za pośrednictwem systemu płatniczego Przelewy24 wykonamy szybko i od razu otrzymamy potwierdzenie realizacji zamówienia kuriera. To bardzo wygodna możliwość, którą wykorzystuje coraz więcej Polaków. Podobnie jest z płatnością realizowaną przez BLIK. W ten sposób bardzo sprawnie i wygodnie sfinalizujemy płatność.

Innymi formami płatności są karta płatnicza i Paypal. W pierwszym przykładzie poprzez system płatności można bezproblemowo zrealizować transakcję kartą debetową Visa, Mastercard i innymi. Gdy mamy konto w Paypalu i zamierzamy w ten sposób opłacić swoje zamówienie, możemy to zrobić bez problemu. Trzeba jednak pamiętać, że Paypal pobiera wysoką prowizję od realizacji transakcji, dlatego do tego sposobu płatności jest doliczane 4% dopłaty.

Przy wysyłce przesyłki do Belgii można płacić między innymi walutą PLN.