Wysyłaj paczki na Ukrainę i do Polski
country-image
country-image
kg
cm
cm
cm

Jak działamy?

Jest to bardzo proste, szybkie i przejrzyste. Zamawiasz kuriera lub nadajesz paczkę w dowolnym punkcie w mniej niż 2 minuty.

1
Wypełnij kilka informacji o przesyłce
2
Wybierz kuriera i opłać usługę
3
Poczekaj na kuriera lub nadaj paczkę w punkcie

Dlaczego ShipCenter?

Przez ponad 10 lat nasi klienci wysłali za naszym pośrednictwem ponad 2 000 000 przesyłek krajowych i międzynarodowych. Gwarantujemy jakość naszych usług, bo współpracujemy tylko z największymi i najlepszymi firmami kurierskimi, którzy bezpiecznie dostarczają paczki na całym świecie.

Co zyskasz
Ekspresowa dostawa
99% naszych paczek dociera kolejnego dnia od nadania. Posiadamy najszybsze usługi kurierskie w Polsce i na świecie, z dostawą do USA czy nawet Chin, kolejnego dnia roboczego.
Ubezpieczenie przesyłki
Nie ważne gdzie wysyłasz, zawsze możesz ubezpieczyć swoją przesyłkę nawet do 50 000 zł, a duża część firm kurierskich, które z nami współpracują, posiada darmowe ubezpieczenie w cenie przesyłki.
Od drzwi do drzwi lub w punkcie
Każdą przesyłkę możesz oddać kurierowi, który przyjedzie po nią w wybranym przez Ciebie dniu lub po prostu, możesz zanieść ją do punktu/paczkomatu w dowolnym momencie. Z nami nadasz swoje paczki wygodnie, jak chcesz i kiedy chcesz.
Śledzenie przesyłki online
Wszystkie nasze usługi posiadają dokładną, darmową usługę śledzenia paczek, która aktualizuje się przy każdym skanowaniu paczki. Dokładnie wiesz, gdzie znajduje się Twoja paczka w danym momencie.
Szybkie zamawianie
Nie musisz poświęcać godzin na szukanie i zamawianie kuriera. Nasz system jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu nadasz paczkę w dowolne miejsce na świecie w mniej niż 2 minuty.
Żadnych ukrytych kosztów
Gwarantujemy, że nie ma żadnych ukrytych kosztów. Płacisz dokładnie tyle, ile wyliczy Ci nasz system. Oferujemy tylko bezpieczne płatności przelewami, kartą lub Blikiem poprzez zaufaną platformę Przelewy24.
Co zyskasz
Wysłanych paczek
3 mln
Doświadczenia
10 lat
Pozytywnych opinii
3 tys.
Punktów ShipCenter
+ 100

Tysiące zadowolonych klientów

Nasze usługi są oceniane na maksymalną liczbę 5/5 gwiazdek, według niezależnego serwisu opineo.pl. Jesteśmy również laureatem złotej nagordy “Słucham swoich klientów”, którą co roku otrzymujemy, dzięki 99% zadowolonych klientów.

“Solidna firma na poziomie nie miałam nigdy żadnych problemów z tą firmą, polecam znajomym”

Teresa

“Szybka, sprawna obsługa. Kierowca kurier bardzo pomocny co w dzisiejszych czasach jest rzadkością.”

Tadeusz

“Korzystam z usług SHIPCENTER. Wysyłam InPostem. Wszystko przebiega sprawnie i terminowo.”

Lucyna

Paczki na Ukrainę i do Polski

Paczki kurierskie na Ukrainę cieszą się sporą popularnością wśród Polaków. Nic w tym nadzwyczajnego. To atrakcyjny cenowo sposób, by szybko nadać przesyłkę na Ukrainę. Trzeba jednak mieć na uwadze, że najwyższej jakości wysyłka zamówień na Ukrainę zawsze powinna być poprzedzona skrupulatną analizą rynku. Dzięki temu unikniemy dużych kosztów.

Przesyłki kurierskie na Ukrainę

Osoby, które decydują się na wysłanie paczki na Ukrainę powinny pamiętać o tym, że ważne jest nie tylko zapewnienie sobie jak najlepszej ceny. Liczy się też renoma firmy spedycyjnej, która będzie transportować przesyłkę.

Gdy chcemy zrealizować wysyłkę szybko to warto skorzystać z usług godnej zaufania firmy, jak Ship Center Polska. Oferowane przez nas przesyłki zagraniczne są wysyłane przez dużych, funkcjonujących w sektorze usług kurierskich od wielu lat przedsiębiorców, którzy stawiają na najwyższą jakość.

Ile trwa dostarczenie paczki na Ukrainę

O tym, jak długo trwa dostawa paczki na Ukrainę, decyduje wiele rzeczy. Można jednak założyć, że znaczącą rolę pełni dzień nadania oraz jakość firmy, z której usług korzystamy. W Ship Center priorytetowo stawiamy na profesjonalizm.

Zwykle okazuje się, że przesyłka na Ukrainę dotrze do punktu docelowego w zaledwie kilkadziesiąt godzin. Oczywiście, nasze szanse na szybkie zrealizowanie zamówienia będą nieco większe, gdy zamówimy kuriera zaraz po weekendzie.

Analogicznie, doręczenie przesyłki może być nieco dłuższe, kiedy zamówimy kuriera, gdy w Polsce wypada ważne, państwowe święto. Czas dostarczenia wydłuży się też, jeśli wyślemy paczkę przed weekendem. Jest dość prawdopodobne, że paczka może spędzić weekend na magazynie.

Kiedy skorzystamy z usług polecanej firmy, jak Ship Center, to jest niemal pewne, że zamówienie zostanie dostarczone do odbiorcy w pierwszym wolnym terminie. Co więcej, z poziomu strony będziemy mieli możliwość podejrzeć aktualny status naszego zamówienia. To świetny sposób, by jak najszybciej poinformować odbiorcę o tym, gdzie w danej chwili jest jego przesyłka.

Czego nie można nadać w paczce na Ukrainę?

Wysyłając przesyłkę na Ukrainę trzeba sprawdzić, czego nie można przesłać. Występują nie tylko wewnętrzne regulaminy przewoźników, ale także obowiązują nas najróżniejsze restrykcje danego kraju, do którego chcemy przesłać paczkę.

Są jednak produkty, których bezwarunkowo nie można nadawać. Głównie nie wolno wysyłać artykułów niebezpiecznych, takich jak broń i amunicja, a także materiałów łatwopalnych.

Co więcej, zakazane jest wysyłanie substancji nielegalnych, czyli środków psychoaktywnych, alkoholi i narkotyków. Do listy zabronionych przedmiotów wliczają się również dzieła sztuki, np. rzeźby, futra, obrazy oraz bezcenna biżuteria.

Patrząc na regulamin fitosanitarny, nie można nadawać żywych owadów, zwierząt oraz żywności, między innymi odżywek i suplementów diety dla sportowców. Przed wysłaniem paczki warto sprawdzić wykaz artykułów zakazanych w transporcie międzypaństwowym oraz normy danego kraju.

Jeśli mamy wątpliwości dobrze jest skontaktować się z firmą kurierską.

Paczki na Ukrainę - w jaki sposób adresować i wysyłać?

Wysłanie paczki na Ukrainę nie musi być wyzwaniem. Aby mieć gwarancję, że kurier nie przywiezie paczki z powrotem, dobrze jest zwrócić uwagę na podanie poprawnych danych nadawcy i odbiorcy na przesyłce. Poznaj spis informacji, które należy zawrzeć na przesyłce:

 • nazwa odbiorcy,
 • numer mieszkania lub domu,
 • nazwa ulicy,
 • nazwa miasta,
 • obszar lub stan,
 • kod pocztowy,
 • nazwa kraju.

Pamiętaj, by wszystkie te informacje napisać czytelnie.

Ile kosztuje przesyłka kurierska na Ukrainę?

Opłata za przesyłkę w szczególności zależy od tego, w jakim czasie dany kurier ma doręczyć pakunek do odbiorcy.

Ilekroć zachodzi potrzeba rychłego wysłania paczki, mamy możliwość skorzystania z przesyłki ekspresowej. Wówczas będziemy mieli zapewnione dostarczenia jej w terminie. Jak wiadomo będzie się to wiązało z wyższymi kosztami.

Nie zwlekaj z nadaniem przesyłki na ostatni moment, zwłaszcza w okresie świątecznym, kiedy przewoźnicy mają dużo pracy. Przesyłki wysyłaj z należytym wyprzedzeniem – korzyścią będzie tańsza wysyłka paczki ekonomicznej i pewność, że twój przedmiot dotrze na czas.

Jeśli masz taką możliwość, udaj się osobiście do danego punktu nadań, ponieważ zamawianie kuriera do wybranego przez nas punktu często wiąże się z dodatkową opłatą.

Zastanów się również nad ewentualnym ubezpieczeniem wysyłki – zazwyczaj jest ono kosztowne – przede wszystkim wtedy, gdy chcemy wysłać coś do osób spoza Polski. Chociaż daje poczucie bezpieczeństwa, nie zawsze jest obligatoryjne. O ile przesyłasz przedmioty o niskiej wartości można z niego zrezygnować.

Jak spakować paczkę na Ukrainę?

Wydawałoby się, że pakowanie przesyłki jest bardzo nietrudną czynnością. Jednak nie każdy nadawca potrafi to zrobić w prawidłowy sposób. O czym należy pamiętać na etapie przygotowywania wysyłki na Ukrainę?

 1. Przedmiot, który ma nieregularne wymiary, powinien być solidnie zabezpieczony przed ewentualnym zmienianiem pozycji w środku kartonu. Dlatego zdecydowanie będzie potrzebna folia bąbelkowa i piankowe chipsy.
 2. Pamiętaj, że zawartość kartonu nie może nijak wystawać.
 3. Do owijania i zamknięcia opakowania użyj taśmy klejącej.
 4. Z kartonu trzeba usunąć wszystkie stare oznaczenia, napisy, naklejki. Następnie można na nim umieścić nasze dane adresowe.
 5. Dno i góra opakowania powinny być specjalnie usztywnione i wzmocnione.

Przed zapakowaniem delikatnych elementów do opakowania starannie je owiń. Folia bąbelkowa będzie świetnym pomysłem, ponieważ dobrze zabezpieczy rzeczy podczas przewozu.

Sposoby płatności za paczkę na Ukrainę

Występuje kilka opcji płatności, dzięki którym nadasz twoją przesyłkę na Ukrainę. Przykładowo możesz wynająć kuriera, który weźmie paczkę z twojego domu i dostarczy ją prosto do adresata. W jaki sposób można dokonać zapłaty za nadanie wysyłki międzynarodowej?

Zależnie od wybranej waluty będziemy mieli do dyspozycji kilka metod płatności za kuriera międzynarodowego. Jedną z nich może być tradycyjny przelew bankowy. Sesje wychodzące, jak i przychodzące banku są kilka razy dziennie. Po wybraniu takiej opcji i opłaceniu wysyłki na Ukrainę należy przesłać na nasz adres potwierdzenie zrealizowania płatności w formie wyciągu z bankowości online. Wtedy zamówienie zostanie zaakceptowane i przesłane do realizacji przez wskazaną firmę kurierską.

Szybki przelew poprzez system płatniczy Przelewy24 wykonamy sprawnie i od razu otrzymamy potwierdzenie realizacji zamówienia kuriera. To bardzo wygodna możliwość, z której korzysta coraz więcej użytkowników. Podobnie jest z płatnością realizowaną przez BLIK. W ten sposób w wygodny sposób zrealizujemy płatność.

Innymi formami płatności są karta płatnicza i Paypal. W pierwszym przykładzie poprzez system płatności można bez żadnych problemów zrealizować transakcję kartą debetową Visa, Mastercard i innymi. Gdy mamy konto w Paypalu i chcemy w ten sposób opłacić swoje zamówienie, możemy to zrobić bez trudności. Paypal pobiera jednak dodatkową prowizję od realizacji przelewu, dlatego do tego sposobu płatności jest doliczane 4% dopłaty.