Firmy kurierskie

Ship Center jako broker współpracuje z najlepszymi firmami kurierskimi

Zapewniamy naszym Klientom najlepsze warunki transportu dostosowane do ich potrzeb, po zdecydowanie najatrakcyjniejszych cenach.

UPS

UPS założony w 1907 roku w Stanach Zjednoczonych Ameryki jako firma dystrybucji paczek urósł do koncernu wartego wiele milardów dolarów koncentrującego się na celu jakim jest umożliwienie handlu na całym świecie. Dzisiaj UPS jest przedsiębiorstwem globalnym, o jednej z najsłynniejszych i najbardziej rozpowszechnionych marek na świecie. Stała się jedną z największych firm przewozowych na świecie oraz liderem w świadczeniu wyspecjalizowanych usług transportowych i logistycznych. Codziennie zarządza przepływem towarów, środków finansowych oraz informacji w ponad 200 krajach i regionach na całym świecie.

DHL

DHL to międzynarodowa firma transportowa obsługująca wszystkie kraje świata z wykorzystaniem transportu lotniczego. Firma została założona w 1969 roku w San Francisco (USA) przez: Adriana Dalseya, Larry'ego Hillbloma i Roberta Lynna. Nazwa firmy pochodzi od pierwszych liter nazwisk założycieli. DHL w Polsce został zarejestrowany w 1991 roku w Warszawie jako pierwsza międzynarodowa firma transportowa. DHL EXPRESS powstał w wyniku połączenia trzech firm o międzynarodowym zasięgu: Deutsche Post Euro Express, DHL Worldwide Express oraz Danzas. Jej właścicielem jest Deutsche Post Word Net.

DPD

Firma DPD Polska (wcześniej Masterlink Express) rozpoczęła działalność w 1991 roku jako spółka ze stuprocentowym kapitałem polskim. W 1998 roku firma została kupiona przez Grupę Poczty Szwedzkiej. Pozwoliło to na dalszy dynamiczny rozwój, doskonalenie serwisu i poszerzanie zakresu oferowanych usług. W 2002 roku spółka została przedstawicielem DPD, dzięki czemu zyskała dostęp do sieci obejmującej ponad 30 krajów Europy. DPD to głównie wysyłki drogowe po kraju i Europie.

POCZTEX

Firma kurierska należąca do Poczty Polskiej. Świadczy ona usługi kurierskie zarówno krajowe jak i zagraniczne. Przesyłki mogą być nadawane w placówkach Ship Center, z gwarancja dosarczenia w 24 h.

FEDEX

Amerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się przewozem przesyłek i logistyką, głównie za pomocą samolotów. Ma ona zasięg ogólnoświatowy i posiada filie w 211 krajach. Przedsiębiorstwo zostało założone jako Federal Express w 1971 przez Fredericka W. Smitha w Little Rock w Arkansas, jednak w 1973 za sprawą konfliktu z władzami lotniska w Little Rock siedziba została przeniesiona do Memphis w Tennessee. Nazwa przedsiębiorstwa została wybrana w celu łatwiejszego uzyskiwania kontraktów zlecanych przez rząd USA. Przedsiębiorstwo oficjalnie zaczęło swoją działalność 17 kwietnia 1973 r. Początkowo posiadało 14 samolotów odrzutowych Dassault Falcon 20 i realizowało połączenia między 25 miastami w USA. FedEx był pierwszym przedsiębiorstwem transportowym używającym odrzutowców.

W kwietniu 2012 roku firma FedEx kupiła polską firmę kurierską Opek Sp. z o.o.

RABEN

Grupa Raben oferuje usługi w branży logistyka, magazynowanie, międzynarodowy transport drogowy, transport intermodalny, dystrybucja krajowa, spedycja morska i lotnicza oraz logistyka produktów świeżych (Fresh Logistics). W skład grupy wchodzą marki: Raben i Fresh Logistics. Dzięki wprowadzeniu przewoźnika do usług Ship Center jesteśmy w stanie realizować transporty międzynarodowe wymagające specjalistycznej obsługi.

InPOST

InPost SA jest największym, niezależnym operatorem pocztowym. Głównym profilem działalności spółki InPost SA są usługi pocztowo - kurierskie dla klientów instytucjonalnych i indywidualnych. Spółka jest największym konkurentem Poczty Polskiej SA. Świadczy pełen pakiet tradycyjnych usług pocztowych.