Wyceń i wyślij przesyłkę
country-image
country-image
kg
cm
cm
cm
Polecany
Bestseller

Jak działamy?

Jest to bardzo proste, szybkie i przejrzyste. Zamawiasz kuriera lub nadajesz paczkę w dowolnym punkcie w mniej niż 2 minuty.

1
Wypełnij kilka informacji o przesyłce
2
Wybierz kuriera i opłać usługę
3
Poczekaj na kuriera lub nadaj paczkę w punkcie
Co zyskasz

Wysyłaj paczki szybko i sprawnie

Wysyłanie paczek jeszcze nigdy nie było tak proste. Bez kolejek, bez wychodzenia z domu - od teraz wszystko zrobisz przez internet.

Szybkie zamawianie
Nie musisz poświęcać godzin na szukanie i zamawianie kuriera. Nasz system jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu nadasz paczkę w dowolne miejsce na świecie w mniej niż 2 minuty.
Ekspresowa dostawa
99% naszych paczek dociera kolejnego dnia od nadania. Posiadamy najszybsze usługi kurierskie w Polsce i na świecie, z dostawą do USA czy nawet Chin, kolejnego dnia roboczego.
Od drzwi do drzwi lub w punkcie
Każdą przesyłkę możesz oddać kurierowi, który przyjedzie po nią w wybranym przez Ciebie dniu lub po prostu, możesz zanieść ją do punktu/paczkomatu w dowolnym momencie. Z nami nadasz swoje paczki wygodnie, jak chcesz i kiedy chcesz.

Nie musisz martwić się o swoją przesyłkę

Nasz inteligentny system, cały czas kontroluje status Twoich przesyłek, aby dotarły one bezpiecznie na swoje miejsce.

Śledzenie przesyłki online
Wszystkie nasze usługi posiadają dokładną, darmową usługę śledzenia paczek, która aktualizuje się przy każdym skanowaniu paczki. Dokładnie wiesz, gdzie znajduje się Twoja paczka w danym momencie.
Ubezpieczenie przesyłki
Nie ważne gdzie wysyłasz, zawsze możesz ubezpieczyć swoją przesyłkę nawet do 50 000 zł, a duża część firm kurierskich, które z nami współpracują, posiada darmowe ubezpieczenie w cenie przesyłki.
Żadnych ukrytych kosztów
Gwarantujemy, że nie ma żadnych ukrytych kosztów. Płacisz dokładnie tyle, ile wyliczy Ci nasz system. Oferujemy tylko bezpieczne płatności przelewami, kartą lub Blikiem poprzez zaufaną platformę Przelewy24.
Co zyskasz
Co zyskasz

Masz wszystko w jednym miejscu

Nie musisz szukać i porównywać kurierów pojedyńczo. Zadbaliśmy o to, aby wszystko znajdowało się w jednym miejscu.

Ponad 12 firm kurierskich
Jesteśmy oficjalnym partnerem największych i najlepszych firm kurierskich dostępnych w Polsce i na całym świecie. Porównasz ceny ponad 12 firm w jednym miejscu!
Wiele usług dodatkowych
Chcesz, aby Twoja paczka dotarła w weekend lub chcesz pobrać od kogoś pieniądze za paczkę? Nie ma najmniejszego problemu - posiadamy wszystkie możliwe usługi dodatkowe.
Zarządzanie paczkami
Nasz panel zarządzania paczkami, pozwoli Ci kontrolować wszystko w jednym miejscu. Płatności, zamówienia, faktury czy integracje ze sklepami lub Allegro, całkowicie za darmo.
Wysłanych paczek
3 mln
Doświadczenia
10 lat
Pozytywnych opinii
3 tys.
Punktów ShipCenter
+ 100

Tysiące zadowolonych klientów

Nasze usługi są oceniane na maksymalną liczbę 5/5 gwiazdek, według niezależnego serwisu opineo.pl. Jesteśmy również laureatem złotej nagordy “Słucham swoich klientów”, którą co roku otrzymujemy, dzięki 99% zadowolonych klientów.

“Solidna firma na poziomie nie miałam nigdy żadnych problemów z tą firmą, polecam znajomym”

Teresa

“Szybka, sprawna obsługa. Kierowca kurier bardzo pomocny co w dzisiejszych czasach jest rzadkością.”

Tadeusz

“Korzystam z usług SHIPCENTER. Wysyłam InPostem. Wszystko przebiega sprawnie i terminowo.”

Lucyna

Przesyłki wielkogabarytowe

Poza paczkami standardowymi i niestandardowymi wyszczególniamy jeszcze jeden typ - przesyłki wielkogabarytowe. Zaliczamy do nich wszystkie paczki, które nie mieszczą się w zalecanych przez przewoźników wymiarach. Chcesz nadać przesyłki wielkogabarytowe za pośrednictwem Ship Center? Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo w celu ustalenia szczegółów transportu.

Przesyłki wielkogabarytowe — co do nich zaliczamy?

Przesyłki kurierskie wielkogabarytowe są jednymi z najmniej lubianych przez kurierów. Zazwyczaj przewyższają limity wagowe ustalone dla paczek standardowych i niestandardowych. Czasem przesyłka wielkogabarytowa ma nieregularne kształty, przez co nie można przetransportować jej na palecie. Wymaga specjalnego wózka, podnośnika lub zaangażowania kilku osób do noszenia. Co możesz wysłać jako przesyłki wielkogabarytowe? Meble, sprzęt RTV/ AGD, instrumenty, dzieła sztuki i wiele innych rzeczy. Nie każda firma kurierska podejmie się ich przewozu, jednak w Ship Center obsługujemy najbardziej wymagających klientów. Z nami możesz wysłać ciężkie towary do dowolnego miejsca na świecie.

Jak prawidłowo zapakować przesyłki wielkogabarytowe?

Bezpieczna przesyłka dużych gabarytów wymaga ich odpowiedniego zapakowania. Jeśli to możliwe, warto wykorzystać palety. Można przewozić na nich wiele małych pudełek owiniętych folią stretch w taki sposób, aby tworzyły zwartą bryłę. W Ship Center maksymalna waga przesyłki paletowej w standardowej ofercie to 1200 kg. W celu wysłania cięższych paczek prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Palety sprawdzą się również w przypadku przesyłek kurierskich wielkogabarytowych zawierających duże sprzęty RTV/ AGD. Wysyłka dużych gabarytów tego typu powinna odbywać się w oryginalnym opakowaniu z wypełnieniem amortyzującym. Duże sprzęty można postawić bezpośrednio na palecie zabezpieczone z każdej strony styropianem i owinięte wielokrotnie folią stretch. Na rogach i krawędziach warto umieścić dodatkowe wzmocnienia. Koniecznie naklej na paczkę naklejki ostrzegawcze zalecające ostrożne obchodzenie się z przesyłką. W widocznym miejscu należy umieścić również dane adresowe nadawcy i odbiorcy.

Zdarza się, że nietypowe gabaryty pakuje kurier. Paczki wielkogabarytowe wymagają profesjonalnego przygotowania. Czasem lepiej dopłacić za usługę pakowania niż ryzykować bezpieczeństwem paczki. Opłaca się to zwłaszcza przy jednorazowym transporcie, ponieważ nie musisz kupować własnej folii stretch, styropianu lub palety. Ship Center oferuje najtańsze przesyłki wielkogabarytowe, więc końcowa cena prawdopodobnie nadal będzie niższa niż u innych brokerów kurierskich.

Pamiętaj, aby zawsze wykupić ubezpieczenie paczki. Pokryje koszty ewentualnych uszkodzeń, zagubienia towaru lub opóźnienia dostawy. Jego wartość w przypadku dużych gabarytów wynosi max. 1 mln złotych. Wysokość i cenę ubezpieczenia ustalamy indywidualnie. Przy przesyłkach wysyłanych za pobraniem jest ono konieczne.

Jak przebiega transport paczki wielkogabarytowej?

Przesyłki wielkogabarytowe krajowe paletowe odbieramy w przeciągu 24 do 48 godzin od dokonania płatności. Transportem zajmują się firmy DHL, FedEx, Ambro Express lub Pallex. Ich dostępność zależy od wagi paczki i rodzaju przewożonych towarów. Przesyłka dużych gabarytów za granicę realizowana jest przez firmę Rohlig Suus. Termin nadania i cenę należy ustalić indywidualnie w zależności od kraju docelowego oraz wagi paczki.

Tanie przesyłki wielkogabarytowe powyżej 50 kg mogą wymagać obecności drugiego pracownika lub pomocy klienta przy załadunku. Podczas wyceny musisz udzielić informacji o dostępie do windy lub ewentualnych utrudnieniach. W większości przypadków kurier posiada wózek dostosowany do przewozu palet lub ciężkich sprzętów.

Niezmiernie ważne jest prawidłowe podanie wagi paczki. Jeśli zostanie ona zaniżona, kurier może odmówić przyjęcia przesyłki. Na standardowych paletach realizujemy wysyłkę towarów o wadze do 1000 kg. W celu poznania cennika większych paczek prosimy o kontakt na maila: spedycja@shipcenter.pl.