Wyceń i wyślij przesyłkę
country-image
country-image
kg
cm
cm
cm
Polecany
Bestseller

Jak działamy?

Jest to bardzo proste, szybkie i przejrzyste. Zamawiasz kuriera lub nadajesz paczkę w dowolnym punkcie w mniej niż 2 minuty.

1
Wypełnij kilka informacji o przesyłce
2
Wybierz kuriera i opłać usługę
3
Poczekaj na kuriera lub nadaj paczkę w punkcie
Co zyskasz

Wysyłaj paczki szybko i sprawnie

Wysyłanie paczek jeszcze nigdy nie było tak proste. Bez kolejek, bez wychodzenia z domu - od teraz wszystko zrobisz przez internet.

Szybkie zamawianie
Nie musisz poświęcać godzin na szukanie i zamawianie kuriera. Nasz system jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu nadasz paczkę w dowolne miejsce na świecie w mniej niż 2 minuty.
Ekspresowa dostawa
99% naszych paczek dociera kolejnego dnia od nadania. Posiadamy najszybsze usługi kurierskie w Polsce i na świecie, z dostawą do USA czy nawet Chin, kolejnego dnia roboczego.
Od drzwi do drzwi lub w punkcie
Każdą przesyłkę możesz oddać kurierowi, który przyjedzie po nią w wybranym przez Ciebie dniu lub po prostu, możesz zanieść ją do punktu/paczkomatu w dowolnym momencie. Z nami nadasz swoje paczki wygodnie, jak chcesz i kiedy chcesz.

Nie musisz martwić się o swoją przesyłkę

Nasz inteligentny system, cały czas kontroluje status Twoich przesyłek, aby dotarły one bezpiecznie na swoje miejsce.

Śledzenie przesyłki online
Wszystkie nasze usługi posiadają dokładną, darmową usługę śledzenia paczek, która aktualizuje się przy każdym skanowaniu paczki. Dokładnie wiesz, gdzie znajduje się Twoja paczka w danym momencie.
Ubezpieczenie przesyłki
Nie ważne gdzie wysyłasz, zawsze możesz ubezpieczyć swoją przesyłkę nawet do 50 000 zł, a duża część firm kurierskich, które z nami współpracują, posiada darmowe ubezpieczenie w cenie przesyłki.
Żadnych ukrytych kosztów
Gwarantujemy, że nie ma żadnych ukrytych kosztów. Płacisz dokładnie tyle, ile wyliczy Ci nasz system. Oferujemy tylko bezpieczne płatności przelewami, kartą lub Blikiem poprzez zaufaną platformę Przelewy24.
Co zyskasz
Co zyskasz

Masz wszystko w jednym miejscu

Nie musisz szukać i porównywać kurierów pojedyńczo. Zadbaliśmy o to, aby wszystko znajdowało się w jednym miejscu.

Ponad 12 firm kurierskich
Jesteśmy oficjalnym partnerem największych i najlepszych firm kurierskich dostępnych w Polsce i na całym świecie. Porównasz ceny ponad 12 firm w jednym miejscu!
Wiele usług dodatkowych
Chcesz, aby Twoja paczka dotarła w weekend lub chcesz pobrać od kogoś pieniądze za paczkę? Nie ma najmniejszego problemu - posiadamy wszystkie możliwe usługi dodatkowe.
Zarządzanie paczkami
Nasz panel zarządzania paczkami, pozwoli Ci kontrolować wszystko w jednym miejscu. Płatności, zamówienia, faktury czy integracje ze sklepami lub Allegro, całkowicie za darmo.
Wysłanych paczek
3 mln
Doświadczenia
10 lat
Pozytywnych opinii
3 tys.
Punktów ShipCenter
+ 100

Tysiące zadowolonych klientów

Nasze usługi są oceniane na maksymalną liczbę 5/5 gwiazdek, według niezależnego serwisu opineo.pl. Jesteśmy również laureatem złotej nagordy “Słucham swoich klientów”, którą co roku otrzymujemy, dzięki 99% zadowolonych klientów.

“Solidna firma na poziomie nie miałam nigdy żadnych problemów z tą firmą, polecam znajomym”

Teresa

“Szybka, sprawna obsługa. Kierowca kurier bardzo pomocny co w dzisiejszych czasach jest rzadkością.”

Tadeusz

“Korzystam z usług SHIPCENTER. Wysyłam InPostem. Wszystko przebiega sprawnie i terminowo.”

Lucyna

Przesyłki dłużycowe

Nie wszystkie firmy kurierskie wysyłają przesyłki dłużycowe. Są one problematyczne w transporcie ze względu na nietypową długość. Często wymagają przyjazdu dwóch pracowników lub podstawienia większego samochodu w celu bezpiecznego transportu. W Ship Center nie boimy się zadań specjalnych, dlatego bez problemu nadasz u nas przesyłki dłużycowe.

Czym są przesyłki dłużycowe?

Przesyłka dłużycowa - co to jest? Przesyłki kurierskie dłużycowe to mało znane określenie na paczki o długości powyżej 200 cm. Często są one lekkie, ale ze względu na długość trudne w noszeniu i przewozie. Zajmują w samochodzie dostawczym więcej miejsca niż wielokrotnie cięższe przesyłki. Nie zawsze zawartość pozwala na położenie na nich innych rzeczy. Przewożąc przesyłki dłużycowe, kurier zabiera mniej paczek do samochodu, więc cena transportu wzrasta..

Niektóre firmy oferują wysyłkę długich przesyłek jako niestandardowych lub gabarytowych. Nie zawsze jest to opłacalne dla klienta. Przede wszystkim dlatego, że ich waga obliczana jest na podstawie specjalnego wzoru. Cena ustalana jest na podstawie wyniku obliczeń, a nie rzeczywistej wagi przesyłki.

Którzy przewoźnicy oferują transport przesyłek dłużycowych?

W Ship Center współpracujemy z kilkoma przewoźnikami, którzy podejmują się wysyłki paczek dłuższych niż 200 cm. Paczkę dwumetrową nadasz w ofercie niestandardowej kurierem DHL. Najtaniej przesyłki dłużycowe transportuje DPD, jednak limit długości wynosi 250 cm. Ukłonem w stronę klientów jest brak różnicy w cenie między paczkami o standardowych i niestandardowych wymiarach, o ile waga nie przekracza 31,5 kg. Przesyłki dłużycowe 3 m wyślesz, korzystając z kuriera Pallex. Limit wagi wynosi 30 kg. Jeśli Twoja przesyłka dłużycowa waży więcej, wybierz firmę UPS lub Ambro Express. U tych kurierów maksymalny ciężar każdej paczki to 50 kg. Najdłuższe (do 350 cm) przesyłki dłużycowe tanio dostarczy do odbiorcy Ambro Express - firma wyspecjalizowana w transporcie gabarytowych i nietypowych paczek.

Przesyłki dłużycowe — piętrowalne i niepiętrowalne

W ofercie niektórych kurierów widnieją przesyłki dłużycowe 6 m. Do ich przewozu potrzebny jest specjalny samochód, a często również dodatkowa osoba. Niemal wszyscy kurierzy przesyłki dłużycowe dzielą na piętrowalne i niepiętrowalne. Co to znaczy?

Przewóz przesyłek niepiętrowalnych stanowi duży problem. Mają one wysokość powyżej 125 cm lub ich zawartość może łatwo ulec uszkodzeniu w transporcie, co uniemożliwia układanie na nich innych paczek. Piętrowalnymi nazywamy długie przesyłki o wysokości mniejszej niż 125 cm. Dostarczenie tego typu dłużycy jest z reguły tańsze, ponieważ kurier może zabrać więcej paczek w jednym transporcie.

W Ship Center na cenę i możliwość wysyłki obu typów dłużyc wpływa suma ich wszystkich wymiarów. Jeśli po uzupełnieniu formularza z danymi paczki opcja wyboru konkretnego kuriera nie jest aktywna, skontaktuj się z nami w celu dokonania indywidualnej wyceny. Dołożymy starań, aby zaproponować najkorzystniejszą ofertę transportu od naszych przewoźników.