Śledzenie przesyłek GLS

Śledzenie przesyłek GLS

GLS jest jedną z największych firm przewozowych, która zatrudnia setki tysięcy kurierów w wielu krajach i umożliwia transport przesyłek na szeroką skalę. Jednym z najważniejszych aspektów dostawy paczki do adresata jest możliwość śledzenia przesyłki GLS – zarówno dla nadawcy, jak i odbiorcy przesyłki. Sprawdź, jak łatwo możesz śledzić paczkę nadaną za pośrednictwem firmy GLS.

Śledzenie przesyłek GLS — paczka pod kontrolą

Śledzenie przesyłek krajowych GLS oraz śledzenie przesyłek międzynarodowych GLS to wygodny sposób na monitorowanie statusu przesyłki na każdym etapie jej transportu. W ten sposób paczka, którą odbierasz, jest zawsze pod Twoją kontrolą, a Ty wiesz, kiedy do Twoich drzwi zapuka kurier i dostarczy na przykład wyczekane zamówienie ze sklepu internetowego.

Przesyłka jest śledzona od momentu zamówienia kuriera, który odbierze paczkę, poprzez transport do sortowni i magazynu aż po moment wydania paczek kurierowi w docelowej lokalizacji i doręczenia do klientów. Aktualizacje statusu, które cechują śledzenie przesyłek kurierskich GLS, są dokonywane na bieżąco, żebyś zawsze miał dostęp do najświeższych informacji o Twojej przesyłce.

Dlaczego warto śledzić drogę paczki wysłanej za pomocą GLS?

Śledzenie paczki GLS sprawia, że życie staje się łatwiejsze: nie musisz godzinami siedzieć pod wskazanym adresem w wyczekiwaniu albo bezskutecznie próbować skontaktować się z kurierem GLS. Śledzenie jest także wygodne dla nadawcy, zwłaszcza jeśli wysyła przesyłkę o dużej wartości, znaczeniu sentymentalnym albo po prostu zależy mu na tym, by klient miał jak najlepsze doświadczenia. Dzięki serwisowi śledzącemu będzie dokładnie wiedzieć, co dzieje się z przesyłką i kiedy trafi do adresata. Ta funkcja pozwala odetchnąć z ulgą i spokojnie zaplanować dzień tak, by paczka trafiła w ręce odbiorcy bez kłopotów i stresu.

W jaki sposób monitorować paczki GLS?

Śledzenie przesyłki GLS ze Ship Center jest bardzo proste. Potrzebujesz tylko numeru śledzenia przesyłki. Znajdziesz go w wiadomości e-mail od GLS lub nadawcy przesyłki albo na papierowym potwierdzeniu nadania, które otrzymasz od kuriera. Wystarczy, że wpiszesz go w pole wyszukiwania i wciśniesz przycisk „szukaj przesyłkę”. Po wpisaniu numeru na ekranie zobaczysz aktualny status przesyłki.

Swoją przesyłkę możesz śledzić już od momentu wysyłki. Jeżeli chcesz mieć kontrolę nad paczką w dowolnej chwili i na wyciągnięcie ręki, możesz zainstalować aplikację GLS na telefon komórkowy. W ten sposób najszybciej uzyskasz wszystkie potrzebne informacje.

Pamiętaj, że numer śledzenia przesyłki powinien być nieprzerwanym ciągiem znaków. Nie używaj spacji ani nawiasów – nie są one procesowane przez system.

W ten sam sposób odbywa się śledzenie przesyłek zagranicznych GLS: wystarczy międzynarodowy numer nadania, by sprawdzić, gdzie jest Twoja paczka i jak szybko dotrze do adresata!