Śledzenie przesyłek Pocztex

Śledzenie przesyłek Pocztex

Pocztex to usługa kurierska Poczty Polskiej, która umożliwia szybkie i wygodne nadanie przesyłki oraz dostarczenie jej do adresata za pośrednictwem kuriera, a nie tradycyjnego listonosza. W ten sposób zamówienia błyskawicznie docierają do klientów – rozwożą je doświadczeni kurierzy, a paczki można śledzić na każdym etapie ich podróży, korzystając ze strony Pocztex lub wyszukiwarki przesyłek Ship Center. Paczka nadana za pośrednictwem Pocztex dociera do odbiorcy szybciej, niż gdyby transport realizowała po prostu poczta.

Śledzenie przesyłek Pocztex — jak to działa?

Śledzenie przesyłki Pocztex jest możliwe zawsze, gdy masz numer nadania paczki. W systemie na bieżąco wyświetlają się kolejne statusy, począwszy od momentu, gdy przesyłka zostanie nadana, poprzez transport do magazynu i sortowni, przewóz do miasta docelowego i wydanie kurierowi do dostarczenia odbiorcy. Nadawca może także śledzić moment, w którym paczka ulegnie doręczeniu.

Zobacz, jak wygodnym i prostym narzędziem jest śledzenie przesyłek pocztowych Pocztex!

Co jest niezbędne do śledzenia przesyłek Pocztex?

Żeby śledzić paczkę Pocztex za pośrednictwem Ship Center, musisz mieć tylko numer jej nadania. Jest on podany na potwierdzeniu nadania, które wyda Ci kurier, gdy będzie odbierał przesyłkę, oraz w wiadomości e-mail skierowanej do adresata. Żeby możliwe było śledzenie, nie musisz instalować żadnej aplikacji. Wyszukiwarka wymaga tylko wpisania numeru nadania. Możesz go wpisać ręcznie lub skopiować i wkleić w pole, a następnie kliknąć „szukaj paczkę”. Otrzymasz dokładne informacje o swojej przesyłce.

Pamiętaj, żeby numer śledzenia wpisywać bez zbędnych znaków, np. spacji lub nawiasów, ponieważ nie są one przetwarzane przez system śledzenia przesyłek Pocztex. Identyfikator paczki powinien być jednym, nieprzerwanym ciągiem znaków. Tylko w ten sposób uzyskasz informacje o swojej paczce.

Szczegółowe monitorowanie krajowych paczek Pocztex

Śledzenie przesyłek kurierskich Pocztex to prosty sposób na sprawdzenie, gdzie obecnie znajduje się Twoje zamówienie ze sklepu internetowego nadane za pośrednictwem Pocztex albo prywatna paczka nadana u tego przewoźnika. Możesz podglądać transport przesyłki na dowolnym etapie i zaplanować dzień tak, by doręczyciel zastał Cię pod adresem doręczenia. Śledzenie przesyłek w usłudze Kurier Pocztex to wygoda i poczucie kontroli.

Pamiętaj, że Pocztex jest usługą krajową, dlatego śledzenie przesyłek międzynarodowych nie jest możliwe. Tej funkcji szukaj u innych przewoźników, np. DHL lub UPS. Ponadto warto wiedzieć, że śledzenie przesyłek Pocztex obsługuje Poczta Polska. W wypadku utrzymujących się problemów i błędów w serwisie śledzenia zachęcamy do kontaktu i szukania pomocy bezpośrednio u przewoźnika.