Śledzenie przesyłek Orlen Paczka

Śledzenie przesyłek Orlen Paczka

Orlen Paczka to usługa sieci stacji benzynowych Orlen działająca na zasadzie paczkomatów oraz szerokiej sieci punktów odbioru przesyłek w całej Polsce. Żeby odebrać paczkę nadaną w ramach Orlen Paczka, nie musisz jechać na stację benzynową. W tej usłudze dostępna jest dostawa również do innego punktu, na przykład kiosku Ruchu (dawniej Orlen Paczka w Ruchu) oraz w punktach partnerskich. Listę punktów odbioru w Twojej okolicy z łatwością znajdziesz na stronie przewoźnika – po prostu kliknij zakładkę „znajdź punkt odbioru”.

Śledzenie przesyłek Orlen Paczka — szczegółowe monitorowanie paczki

Jedną z najważniejszych funkcji usługi Orlen Paczka jest śledzenie przesyłki. Orlen umożliwia klientom śledzenie paczki od momentu, kiedy zostanie ona odebrana od nadawcy, aż do chwili, kiedy kurier umieści przesyłkę w punkcie wskazanym przez adresata. Jak to działa?

Tracking, którym objęta jest każda przesyłka Orlen Paczka, polega na skanowaniu unikalnego kodu kreskowego przesyłki za każdym razem, gdy paczka dociera do nowej lokalizacji. Gdy zostaje umieszczona w punkcie odbioru lub w automacie paczkowym i ma zostać wydana odbiorcy, status aktualizuje pracownik punktu albo sam automat. Bieżące informacje na temat przesyłki są dostępne w Internecie po podaniu numeru nadania – na tym właśnie polega śledzenie paczki Orlen Paczka.

Jak sprawdzić status paczki Orlen Paczka?

Funkcja „Śledzenie Orlen Paczka” jest dostępna za pośrednictwem Internetu i jest nią objęta każda przesyłka nadana poprzez tę firmę. By z niej skorzystać, potrzebujesz tylko numeru nadania – otrzymasz go w wiadomości e-mail od przewoźnika lub nadawcy przesyłki. Jeśli jesteś nadawcą – numer znajdziesz także na potwierdzeniu, które otrzymasz w punkcie nadania. Możesz udostępnić go klientom, by mogli sami monitorować swoje przesyłki, korzystając z tej samej funkcji.

Numer śledzenia paczki przepisz lub skopiuj i wklej w wyszukiwarkę paczek, która znajduje się na stronie Ship Center lub w portalu Orlen Paczki. Następnie kliknij przycisk, by otrzymać wszystkie bieżące informacje o statusie Twojej paczki.

Śledzenie przesyłek Orlen Paczka — dlaczego warto to robić?

Śledzenie paczki Orlen to wygoda i poczucie kontroli nad przesyłką. Warto korzystać z tej funkcji, żeby wiedzieć, kiedy kurier dostarczy Twoją paczkę do punktu odbioru. W ten sposób możesz zaplanować dzień i zaoszczędzić czas oraz paliwo – nie musisz nadrabiać drogi tylko po to, by przekonać się, że przesyłka jeszcze nie dotarła, albo wyjeżdżać z domu specjalnie po paczkę, jeśli możesz załatwić tę sprawę po drodze do pracy. Sprawdź, jak wygodne jest śledzenie przesyłek nadanych w Orlen Paczka!