Wysyłaj paczki do Albanii i Polski
country-image
country-image
kg
cm
cm
cm

Jak działamy?

Jest to bardzo proste, szybkie i przejrzyste. Zamawiasz kuriera lub nadajesz paczkę w dowolnym punkcie w mniej niż 2 minuty.

1
Wypełnij kilka informacji o przesyłce
2
Wybierz kuriera i opłać usługę
3
Poczekaj na kuriera lub nadaj paczkę w punkcie

Dlaczego ShipCenter?

Przez ponad 10 lat nasi klienci wysłali za naszym pośrednictwem ponad 2 000 000 przesyłek krajowych i międzynarodowych. Gwarantujemy jakość naszych usług, bo współpracujemy tylko z największymi i najlepszymi firmami kurierskimi, którzy bezpiecznie dostarczają paczki na całym świecie.

Co zyskasz
Ekspresowa dostawa
99% naszych paczek dociera kolejnego dnia od nadania. Posiadamy najszybsze usługi kurierskie w Polsce i na świecie, z dostawą do USA czy nawet Chin, kolejnego dnia roboczego.
Ubezpieczenie przesyłki
Nie ważne gdzie wysyłasz, zawsze możesz ubezpieczyć swoją przesyłkę nawet do 50 000 zł, a duża część firm kurierskich, które z nami współpracują, posiada darmowe ubezpieczenie w cenie przesyłki.
Od drzwi do drzwi lub w punkcie
Każdą przesyłkę możesz oddać kurierowi, który przyjedzie po nią w wybranym przez Ciebie dniu lub po prostu, możesz zanieść ją do punktu/paczkomatu w dowolnym momencie. Z nami nadasz swoje paczki wygodnie, jak chcesz i kiedy chcesz.
Śledzenie przesyłki online
Wszystkie nasze usługi posiadają dokładną, darmową usługę śledzenia paczek, która aktualizuje się przy każdym skanowaniu paczki. Dokładnie wiesz, gdzie znajduje się Twoja paczka w danym momencie.
Szybkie zamawianie
Nie musisz poświęcać godzin na szukanie i zamawianie kuriera. Nasz system jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu nadasz paczkę w dowolne miejsce na świecie w mniej niż 2 minuty.
Żadnych ukrytych kosztów
Gwarantujemy, że nie ma żadnych ukrytych kosztów. Płacisz dokładnie tyle, ile wyliczy Ci nasz system. Oferujemy tylko bezpieczne płatności przelewami, kartą lub Blikiem poprzez zaufaną platformę Przelewy24.
Co zyskasz
Wysłanych paczek
3 mln
Doświadczenia
10 lat
Pozytywnych opinii
3 tys.
Punktów ShipCenter
+ 100

Tysiące zadowolonych klientów

Nasze usługi są oceniane na maksymalną liczbę 5/5 gwiazdek, według niezależnego serwisu opineo.pl. Jesteśmy również laureatem złotej nagordy “Słucham swoich klientów”, którą co roku otrzymujemy, dzięki 99% zadowolonych klientów.

“Solidna firma na poziomie nie miałam nigdy żadnych problemów z tą firmą, polecam znajomym”

Teresa

“Szybka, sprawna obsługa. Kierowca kurier bardzo pomocny co w dzisiejszych czasach jest rzadkością.”

Tadeusz

“Korzystam z usług SHIPCENTER. Wysyłam InPostem. Wszystko przebiega sprawnie i terminowo.”

Lucyna

Paczki do Albanii i Polski

Paczki kurierskie do Albanii cieszą się sporą popularnością ze strony Polaków. Nic w tym nadzwyczajnego. To tani sposób, by szybko wysłać przesyłkę do Albanii. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że profesjonalna wysyłka zamówień do Albanii zawsze powinna być poprzedzona skrupulatną analizą rynku. Dzięki temu unikniemy zbędnych wydatków.

Tania paczka do Albanii

Osoby, które decydują się na wysłanie paczki do Albanii muszą mieć na uwadze, jak niezwykle ważne jest nie tylko zapewnienie sobie jak najbardziej atrakcyjne ceny. Duże znaczenie ma też jakość przedsiębiorstwa, która będzie dostarczać przesyłkę.

Jeżeli zależy nam na czasie, to powinniśmy skorzystać z usług godnej zaufania firmy, jak Ship Center. Oferowane przez naszą firmę transporty zagraniczne są realizowane za pośrednictwem dużych, funkcjonujących w tym sektorze rynku od wielu lat firm, które stawiają na profesjonalizm.

Jak długo idą paczki do Albanii?

O tym, jak długo trwa transport przesyłki do Albanii, decyduje bardzo dużo zmiennych. Można jednak wyjść z założenia, że kluczową rolę pełni dzień wysłania oraz jakość przedsiębiorstwa, z którego portfolio korzystamy. W Ship Center na pierwszym miejscu stawiamy na profesjonalizm.

Często okazuje się, że paczka do Albanii dotrze do punktu docelowego w zaledwie kilkadziesiąt godzin. Oczywiście, szanse na szybkie sfinalizowanie zamówienia rosną, gdy zlecimy kuriera w pierwszych dniach tygodnia.

Analogicznie, doręczenie przesyłki może nieco się wydłużyć, gdy zamówimy kuriera w czasie, gdy w Polsce przypada ważne, narodowe święto. Czas dostarczenia wydłuży się też, jeśli prześlemy paczkę przed weekendem. Jest dość prawdopodobne, że przesyłka może spędzić sporo czasu na sortowni.

Kiedy skorzystamy z oferty godnej zaufania firmy, jak Ship Center, to jest możliwe, że paczka zostanie dostarczona do odbiorcy w pierwszym wolnym terminie. Co więcej, z poziomu strony WWW będziemy mieć sposobność, by śledzić aktualny status naszego transportu. To świetny sposób, by jak najszybciej zawiadomić odbiorcę o tym, gdzie obecnie jest jego przesyłka.

Czego nie można nadać w paczce do Albanii?

Nadając paczkę do Albanii trzeba zobaczyć, czego nie można przesłać. Występują nie tylko wewnętrzne normy przewoźników, ale także obowiązują nas różnego rodzaju ograniczenia danego państwa, do którego chcemy wysłać paczkę.

Istnieją jednak towary, których bezwarunkowo nie można nadawać. Przede wszystkim nie wolno wysyłać towarów niebezpiecznych, takich jak broń i amunicja, a także materiałów łatwopalnych.

Co więcej, zakazane jest nadawanie preparatów nielegalnych, czyli środków psychoaktywnych, alkoholi i narkotyków. Do listy zabronionych przedmiotów wliczają się również dzieła sztuki, np. rzeźby, futra, obrazy oraz drogocenna biżuteria.

Przez wzgląd na regulamin fitosanitarny, nie można nadawać żywych owadów, zwierząt oraz żywności, przykładowo suplementów diety i odżywek dla sportowców. Przed wysłaniem paczki warto sprawdzić wykaz przedmiotów zakazanych w transporcie międzypaństwowym oraz przepisy danego kraju.

W razie wątpliwości, możemy skontaktować się z spedytorem.

Paczki do Albanii — w jaki sposób adresować i wysyłać?

Nadanie paczki do Albanii nie musi być wyzwaniem. By mieć gwarancję, że kurier nie odda paczki do nadawcy, dobrze jest zwrócić uwagę na umieszczenie poprawnych danych teleadresowych odbiorcy na paczce. Oto spis informacji, które powinny znaleźć się na przesyłce:

 • nazwa odbiorcy,
 • numer mieszkania lub domu,
 • nazwa ulicy,
 • nazwa miasta,
 • obszar lub stan,
 • kod pocztowy,
 • nazwa kraju.

Nie zapomnij, aby wszystkie te informacje napisać czytelnie.

Ile kosztuje przesyłka kurierska do Albanii?

Cena za przesyłkę w szczególności zależy od tego, w jakim tempie dany przewoźnik ma dostarczyć pakunek do odbiorcy.

Ilekroć zachodzi potrzeba szybkiego nadania, możemy wybrać opcję przesyłki przyspieszonej. Wtedy będziemy mieli gwarancję dostarczenia paczki na czas. To jasne, że będzie się to wiązało z wyższymi kwotami.

Nie zwlekaj z wysłaniem przesyłki na ostatni moment, przede wszystkim w czasie świątecznym, kiedy przewoźnicy mają dużo pracy. Prezenty wysyłaj z adekwatnym wyprzedzeniem – korzyścią będzie tanie nadanie paczki ekonomicznej i gwarancja, że wszystko zostanie dostarczone na czas.

O ile masz taką możliwość, udaj się osobiście do wybranego punktu nadawania paczek, ponieważ zamówienie kuriera do wybranego przez nas miejsca często wiąże się z koniecznością uiszczenia dodatkowej opłaty.

Warto pomyśleć także nad ewentualnym ubezpieczeniem wysyłki - najczęściej jest ono kosztowne, zwłaszcza jeśli chcemy wysłać coś poza granicę kraju. Mimo że daje poczucie bezpieczeństwa, nie zawsze jest obligatoryjne. W przypadku przedmiotów o niskiej wartości można z niego zrezygnować.

Jak spakować paczkę do Albanii?

Wydawałoby się, że pakowanie przesyłki jest bardzo łatwą czynnością. Jednakże nie każdy nadawca jest zdolny to wykonać w dobry sposób. Co warto wiedzieć na etapie przygotowywania wysyłki do Albanii?

 1. Przedmiot, który ma nierównomierne gabaryty, powinien być odpowiednio zabezpieczony przed ewentualnym przesuwaniem się wewnątrz kartonu. Dlatego z pewnością przyda się folia bąbelkowa i piankowe chipsy.
 2. Pamiętaj, że zawartość pudełka nie może w żaden sposób wystawać.
 3. Do owijania i zamknięcia opakowania użyj taśmy klejącej.
 4. Z opakowania należy usunąć wszystkie stare oznaczenia, napisy, naklejki. Następnie należy na nim zawrzeć swoje dane adresowe.
 5. Dno i góra kartonu powinny być w dodatku usztywnione i zabezpieczone.

Przed zapakowaniem delikatnych rzeczy do opakowania solidnie je owiń. Folia bąbelkowa będzie najlepszym pomysłem, ponieważ niezawodnie zabezpieczy narażone w transporcie przedmioty.

Jakie są sposoby płatności za wysyłkę do Albanii?

Jest kilka opcji płatności, dzięki którym nadasz twoją paczkę do Albanii. Dla przykładu możesz zarezerwować kuriera, który odbierze wysyłkę spod twoich drzwi i dostarczy ją prosto do adresata. W jaki sposób można zrealizować płatność za nadanie paczki międzynarodowej?

W zależności od wskazanej waluty, będziemy mogli wybrać spośród kilku sposobów płatności za paczkę. Jedną z nich może być zwykły przelew. Sesje wychodzące, jak i przychodzące banku odbywają się kilka razy na dobę. Po znalezieniu takiego rozwiązania i opłaceniu paczki do Albanii należy wysłać na nasz adres potwierdzenie dokonania płatności w formie wyciągu z bankowości elektronicznej. Wtedy zamówienie zostanie zaakceptowane i wysłane do wysłania przez wybraną firmę kurierską.

Ekspresowy przelew za pośrednictwem systemu płatniczego Przelewy24 wykonamy sprawnie i od razu dostaniemy potwierdzenie realizacji zamówienia kuriera. To bardzo komfortowa funkcja, którą wykorzystuje coraz więcej Polaków. Podobnie jest z płatnością za pomocą BLIK. Dzięki niej bardzo szybko dokonamy płatności w funkcjonalny sposób.

Innymi możliwościami płatności są karta płatnicza i Paypal. W pierwszej opcji, poprzez system płatności, można bez żadnych problemów sfinalizować transakcję kartą debetową Visa, Mastercard i innymi. Jeżeli mamy konto w Paypalu i zamierzamy w ten sposób opłacić swoje zamówienie, również możemy to zrobić z łatwością.