Wysyłaj paczki do Irlandii i Polski
country-image
country-image
kg
cm
cm
cm
Polecany

Jak działamy?

Jest to bardzo proste, szybkie i przejrzyste. Zamawiasz kuriera lub nadajesz paczkę w dowolnym punkcie w mniej niż 2 minuty.

1
Wypełnij kilka informacji o przesyłce
2
Wybierz kuriera i opłać usługę
3
Poczekaj na kuriera lub nadaj paczkę w punkcie

Dlaczego ShipCenter?

Przez ponad 10 lat nasi klienci wysłali za naszym pośrednictwem ponad 2 000 000 przesyłek krajowych i międzynarodowych. Gwarantujemy jakość naszych usług, bo współpracujemy tylko z największymi i najlepszymi firmami kurierskimi, którzy bezpiecznie dostarczają paczki na całym świecie.

Co zyskasz
Ekspresowa dostawa
99% naszych paczek dociera kolejnego dnia od nadania. Posiadamy najszybsze usługi kurierskie w Polsce i na świecie, z dostawą do USA czy nawet Chin, kolejnego dnia roboczego.
Ubezpieczenie przesyłki
Nie ważne gdzie wysyłasz, zawsze możesz ubezpieczyć swoją przesyłkę nawet do 50 000 zł, a duża część firm kurierskich, które z nami współpracują, posiada darmowe ubezpieczenie w cenie przesyłki.
Od drzwi do drzwi lub w punkcie
Każdą przesyłkę możesz oddać kurierowi, który przyjedzie po nią w wybranym przez Ciebie dniu lub po prostu, możesz zanieść ją do punktu/paczkomatu w dowolnym momencie. Z nami nadasz swoje paczki wygodnie, jak chcesz i kiedy chcesz.
Śledzenie przesyłki online
Wszystkie nasze usługi posiadają dokładną, darmową usługę śledzenia paczek, która aktualizuje się przy każdym skanowaniu paczki. Dokładnie wiesz, gdzie znajduje się Twoja paczka w danym momencie.
Szybkie zamawianie
Nie musisz poświęcać godzin na szukanie i zamawianie kuriera. Nasz system jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu nadasz paczkę w dowolne miejsce na świecie w mniej niż 2 minuty.
Żadnych ukrytych kosztów
Gwarantujemy, że nie ma żadnych ukrytych kosztów. Płacisz dokładnie tyle, ile wyliczy Ci nasz system. Oferujemy tylko bezpieczne płatności przelewami, kartą lub Blikiem poprzez zaufaną platformę Przelewy24.
Co zyskasz
Wysłanych paczek
3 mln
Doświadczenia
10 lat
Pozytywnych opinii
3 tys.
Punktów ShipCenter
+ 100

Tysiące zadowolonych klientów

Nasze usługi są oceniane na maksymalną liczbę 5/5 gwiazdek, według niezależnego serwisu opineo.pl. Jesteśmy również laureatem złotej nagordy “Słucham swoich klientów”, którą co roku otrzymujemy, dzięki 99% zadowolonych klientów.

“Solidna firma na poziomie nie miałam nigdy żadnych problemów z tą firmą, polecam znajomym”

Teresa

“Szybka, sprawna obsługa. Kierowca kurier bardzo pomocny co w dzisiejszych czasach jest rzadkością.”

Tadeusz

“Korzystam z usług SHIPCENTER. Wysyłam InPostem. Wszystko przebiega sprawnie i terminowo.”

Lucyna

Paczki do Irlandii i Polski

Paczki kurierskie do Irlandii cieszą się sporą popularnością ze strony naszych rodaków. Trudno się temu dziwić. To przystępny sposób, by szybko nadać zamówienie do Irlandii. Trzeba jednak mieć na uwadze, że profesjonalna wysyłka paczek do Irlandii zawsze powinna być poprzedzona dokładną analizą. W ten sposób unikniemy dużych kosztów.

Tania paczka do Irlandii

Osoby, które wybierają wysyłkę paczki do Irlandii powinny pamiętać o tym, że priorytetowe jest nie tylko zapewnienie sobie jak najbardziej atrakcyjnej ceny. Liczy się też profesjonalizm przedsiębiorstwa, które będzie realizować przesyłkę.

Jeśli chcemy zrealizować wysyłkę szybko, to zdecydowanie warto skorzystać z usług godnej zaufania firmy, jak Ship Center. Oferowane przez naszą firmę transporty zagraniczne są realizowane poprzez najlepszych, działających w branży od wielu lat przedsiębiorstw, które stawiają na profesjonalizm.

Jak długo idzie paczka do Irlandii?

O tym, jak długo trwa doręczenie paczki do Irlandii, decyduje sporo kwestii. Można jednak założyć, że kluczową rolę pełni dzień nadania oraz jakość firmy, z której usług korzystamy. W Ship Center na pierwszym miejscu stawiamy na najwyższą jakość.

Zazwyczaj okazuje się, że paczka z Polski do Irlandii dotrze do punktu docelowego w zaledwie kilka dni. Oczywiście, szanse na szybkie przesłanie zamówienia zwiększą się, gdy zlecimy kuriera przed środą.

Analogicznie, dostawa paczki może być nieco dłuższa, gdy zamówimy kuriera w czsie, gdy w Polsce wypada ważne, państwowe święto. Termin dostarczenia zwiększy się też, jeśli wyślemy przesyłkę w czwartek lub piątek. Jest dość prawdopodobne, że przesyłka może spędzić kilka dni na sortowni.

Kiedy skorzystamy z usług godnej zaufania firmy, jak Ship Center Polska, to jest możliwe, że przesyłka zostanie dostarczone do odbiorcy w pierwszym wolnym terminie. Co więcej, z poziomu serwisu będziemy mogli śledzić obecny status naszego transportu. To doskonały sposób, by ekspresowo poinformować odbiorcę o tym, gdzie obecnie jest jego paczka.

Czego nie można nadać w paczce do Irlandii?

Wysyłając przesyłkę do Irlandii należy zobaczyć, czego nie można wysłać. Występują nie tylko wewnętrzne normy kurierów, ale także obowiązują nas różne restrykcje danego kraju, do którego chcemy przesłać przesyłkę.

Istnieją jednak produkty, których bezwzględnie nie wolno wysyłać. Szczególnie nie wolno przewożenia towarów niebezpiecznych, takich jak broń i amunicja, a także materiałów łatwopalnych.

Co więcej, zabronione jest nadanie preparatów nielegalnych, czyli środków psychoaktywnych, alkoholi i narkotyków. Do listy zakazanych artykułów wliczają się również dzieła sztuki, np. rzeźby, futra, obrazy oraz drogocenna biżuteria.

Mając na uwadze regulamin fitosanitarny, nie można nadawać żywych owadów, zwierząt oraz żywności, między innymi suplementów diety i odżywek dla sportowców. Przed nadaniem paczki zaleca się sprawdzić wykaz przedmiotów zabronionych w transporcie międzynarodowym oraz przepisy danego kraju.

W przypadku wątpliwości dobrze jest skontaktować się ze spedytorem.

Paczki do Irlandii — w jaki sposób adresować i wysyłać?

Wysłanie paczki do Irlandii nie musi być skomplikowane. By mieć gwarancję, że kurier nie odda przesyłki z powrotem, należy zwrócić uwagę na napisanie poprawnych danych adresowych odbiorcy na przesyłce. Poznaj zbiór informacji, które należy zawrzeć na paczce:

 • nazwa odbiorcy,
 • numer mieszkania lub domu,
 • nazwa ulicy,
 • nazwa miasta,
 • obszar lub stan,
 • kod pocztowy,
 • nazwa kraju.

Pamiętaj, by te dane napisać czytelnie.

Ile kosztuje przesyłka kurierska do Irlandii?

Kwota za przesyłkę w dużej mierze zależy od tego, w jakim tempie wybrany przewoźnik ma dostarczyć paczkę do odbiorcy.

Jeśli zachodzi potrzeba wysłania pilnego zamówienia, możemy wybrać opcję przesyłki ekspresowej. Wtedy będziemy mieli zapewnione doatrczenie paczki w terminie. Niestety będzie to miało związek z wyższymi kosztami.

Nie zwlekaj z wysłaniem paczki do ostatniej chwili, przede wszystkim w okresie świąt, kiedy kurierzy mają sporo pracy. Przesyłki nadawaj z należytym wyprzedzeniem – plusem będzie tania wysyłka paczki ekonomicznej i pewność, że twój przedmiot zostanie dostarczone na czas.

Jeżeli masz taką opcję, udaj się osobiście do wybranego punktu nadań, ponieważ zamawianie kuriera do miejsca zamieszkania czasami wiąże się z koniecznością uiszczenia dodatkowej opłaty.

Warto pomyśleć także nad ewentualnym ubezpieczeniem paczki - często jest ono kosztowne, zwłaszcza wtedy, kiedy wysyłamy coś do osób spoza Polski. Pomimo tego, że daje poczucie bezpieczeństwa, nie zawsze jest potrzebne. Jeśli masz przedmioty o niskiej wartości możesz z niego zrezygnować.

Jak spakować paczkę do Irlandii?

Mogłoby się wydawać, że przygotowanie paczki jest bardzo nietrudną czynnością. Jednak nie każdy nadawca potrafi to zrobić w bezbłędny sposób. Co warto wiedzieć na etapie przygotowywania paczki do Irlandii?

 1. Przedmiot, który ma nierównomierne kształty, powinien być właściwie zabezpieczony przed ewentualnym przesuwaniem się wewnątrz kartonu. Dlatego na pewno będzie potrzebna folia bąbelkowa i piankowe chipsy.
 2. Nie zapominaj, że zawartość kartonu nie może w żaden sposób wystawać.
 3. Do owijania i zamknięcia opakowania możesz użyć taśmy klejącej.
 4. Z opakowania trzeba usunąć wszystkie stare oznaczenia, napisy, naklejki. Następnie można na nim ulokować swoje dane adresowe.
 5. Dno i góra pudełka powinny być dodatkowo usztywnione i wzmocnione.

Przed zapakowaniem delikatnych elementów do kartonu starannie je owiń. Folia bąbelkowa będzie najlepszym pomysłem, ponieważ niezawodnie uchroni narażone w transporcie rzeczy.

Sposoby płatności za paczkę do Irlandii

Występuje kilka opcji płatności, dzięki którym prześlesz twoją wysyłkę do Irlandii. Przykładowo możesz zarezerwować kuriera, który weźmie przesyłkę spod twoich drzwi i dowiezie ją prosto do adresata. Jak można zrealizować płatność za nadanie wysyłki zagranicznej?

Zależnie od wskazanej waluty, będziemy mieli do dyspozycji kilka metod płatności za kuriera międzynarodowego. Jedną z nich może być zwykły przelew bankowy. Sesje wychodzące, jak i przychodzące banku odbywają się kilka razy każdego dnia. Po znalezieniu takiej możliwości i opłaceniu paczki do Irlandii należy przesłać na nasz adres potwierdzenie przeprowadzenia płatności w formie wyciągu z bankowości elektronicznej. Wtedy nasze zamówienie będzie zaakceptowane i wysłane do realizacji przez wskazaną firmę kurierską.

Ekspresowy przelew poprzez system płatniczy Przelewy24 zrealizujemy sprawnie i od razu uzyskamy potwierdzenie realizacji zamówienia kuriera. To bardzo praktyczna możliwość, z której korzysta coraz więcej osób. Podobnie jest z płatnością realizowaną przez BLIK. Dzięki niej bardzo szybko zrealizujemy płatność w komfortowy sposób.

Przy wysyłce wysyłki do Irlandii można realizować płatność m.in. w złotówkach.