Wysyłaj paczki do Norwegii i Polski
country-image
country-image
kg
cm
cm
cm

Jak działamy?

Jest to bardzo proste, szybkie i przejrzyste. Zamawiasz kuriera lub nadajesz paczkę w dowolnym punkcie w mniej niż 2 minuty.

1
Wypełnij kilka informacji o przesyłce
2
Wybierz kuriera i opłać usługę
3
Poczekaj na kuriera lub nadaj paczkę w punkcie

Dlaczego ShipCenter?

Przez ponad 10 lat nasi klienci wysłali za naszym pośrednictwem ponad 2 000 000 przesyłek krajowych i międzynarodowych. Gwarantujemy jakość naszych usług, bo współpracujemy tylko z największymi i najlepszymi firmami kurierskimi, którzy bezpiecznie dostarczają paczki na całym świecie.

Co zyskasz
Ekspresowa dostawa
99% naszych paczek dociera kolejnego dnia od nadania. Posiadamy najszybsze usługi kurierskie w Polsce i na świecie, z dostawą do USA czy nawet Chin, kolejnego dnia roboczego.
Ubezpieczenie przesyłki
Nie ważne gdzie wysyłasz, zawsze możesz ubezpieczyć swoją przesyłkę nawet do 50 000 zł, a duża część firm kurierskich, które z nami współpracują, posiada darmowe ubezpieczenie w cenie przesyłki.
Od drzwi do drzwi lub w punkcie
Każdą przesyłkę możesz oddać kurierowi, który przyjedzie po nią w wybranym przez Ciebie dniu lub po prostu, możesz zanieść ją do punktu/paczkomatu w dowolnym momencie. Z nami nadasz swoje paczki wygodnie, jak chcesz i kiedy chcesz.
Śledzenie przesyłki online
Wszystkie nasze usługi posiadają dokładną, darmową usługę śledzenia paczek, która aktualizuje się przy każdym skanowaniu paczki. Dokładnie wiesz, gdzie znajduje się Twoja paczka w danym momencie.
Szybkie zamawianie
Nie musisz poświęcać godzin na szukanie i zamawianie kuriera. Nasz system jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu nadasz paczkę w dowolne miejsce na świecie w mniej niż 2 minuty.
Żadnych ukrytych kosztów
Gwarantujemy, że nie ma żadnych ukrytych kosztów. Płacisz dokładnie tyle, ile wyliczy Ci nasz system. Oferujemy tylko bezpieczne płatności przelewami, kartą lub Blikiem poprzez zaufaną platformę Przelewy24.
Co zyskasz
Wysłanych paczek
3 mln
Doświadczenia
10 lat
Pozytywnych opinii
3 tys.
Punktów ShipCenter
+ 100

Tysiące zadowolonych klientów

Nasze usługi są oceniane na maksymalną liczbę 5/5 gwiazdek, według niezależnego serwisu opineo.pl. Jesteśmy również laureatem złotej nagordy “Słucham swoich klientów”, którą co roku otrzymujemy, dzięki 99% zadowolonych klientów.

“Solidna firma na poziomie nie miałam nigdy żadnych problemów z tą firmą, polecam znajomym”

Teresa

“Szybka, sprawna obsługa. Kierowca kurier bardzo pomocny co w dzisiejszych czasach jest rzadkością.”

Tadeusz

“Korzystam z usług SHIPCENTER. Wysyłam InPostem. Wszystko przebiega sprawnie i terminowo.”

Lucyna

Paczki do Norwegii i Polski

Paczki kurierskie do Norwegii cieszą się dużą renomą ze strony naszych rodaków. Trudno się temu dziwić. To atrakcyjny cenowo sposób, by szybko przesłać paczkę do Norwegii. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że najwyższej jakości wysyłka przesyłek do Norwegii zawsze powinna być poprzedzona skrupulatną analizą. W ten sposób unikniemy marnowania pieniędzy.

Przesyłki kurierskie do Norwegii

Osoby, które decydują się na nadanie paczki do Norwegii, muszą mieć na uwadze, że ważne jest nie tylko zapewnienie sobie jak najlepszej ceny. Duże znaczenie ma też renoma firmy spedycyjnej, która będzie dostarczać zamówienie.

Kiedy chcemy zrealizować wysyłkę szybko, to zdecydowanie warto skorzystać z usług godnej zaufania firmy, jak Ship Center. Oferowane przez nas przesyłki międzynarodowe są realizowane poprzez renomowanych, działających w sektorze usług kurierskich od wielu lat przedsiębiorców, którzy stawiają na kompleksową obsługę klienta.

Jak długo idą paczki do Norwegii?

O tym, jak długo zajmuje doręczenie przesyłki do Norwegii, decyduje bardzo dużo kwestii. Można jednak założyć, że kluczową rolę pełni dzień wysłania oraz jakość przewoźnika, z którego usług korzystamy. W Ship Center priorytetowo stawiamy na najwyższą jakość.

Często okazuje się, że paczka z Polski do Norwegii dotrze do odbiorcy w zaledwie kilka dni. Oczywiście, szanse na ekspresowe sfinalizowanie zamówienia rosną, jeśli zlecimy kuriera w poniedziałek.

Analogicznie, czas doręczenia zamówienia może być nieco dłuższy, gdy zlecimy kuriera w czasie, gdy w kraju docelowym przypada ważne, państwowe święto. Termin realizacji zamówienia wydłuży się też, jeśli nadamy paczkę w czwartek lub piątek. Jest dość prawdopodobne, że przesyłka może spędzić sporo czasu na sortowni.

Jeśli skorzystamy z usług renomowanej firmy, jak Ship Center Polska, to jest niemal pewne, że przesyłka zostanie dostarczone do odbiorcy jak najszybciej. Co więcej, z poziomu strony WWW będziemy mogli podejrzeć obecny status naszego zamówienia. To uniwersalny sposób, by szybko poinformować odbiorcę o tym, gdzie w danej chwili znajduje się jego przesyłka.

Czego nie można nadać w paczce do Norwegii?

Przesyłając paczkę do Norwegii warto zobaczyć, czego nie można przesłać. Istnieją nie tylko wewnętrzne przepisy przewoźników, ale także obowiązują nas różnego rodzaju restrykcje danego państwa, gdzie chcemy nadać paczkę.

Są jednak towary, których bezwarunkowo nie wolno przesyłać. Głównie jest zakaz wysyłania przedmiotów niebezpiecznych, takich jak broń i amunicja, a także materiałów łatwopalnych.

Dodatkowo zakazane jest nadanie substancji nielegalnych, czyli środków psychoaktywnych, napojów alkoholowych i narkotyków. Do listy zakazanych artykułów wliczają się również dzieła sztuki, np. futra, obrazy, rzeźby oraz droga biżuteria.

Patrząc na przepisy fitosanitarne, nie można przesyłać żywych zwierząt, owadów oraz żywności, między innymi odżywek i suplementów diety dla sportowców. Przed nadaniem paczki zaleca się sprawdzić wykaz artykułów zabronionych w transporcie międzynarodowym oraz przepisy danego państwa.

W przypadku wątpliwości możemy skontaktować się z przewoźnikiem.

Paczki do Norwegii — w jaki sposób adresować i wysyłać?

Wysłanie przesyłki do Norwegii nie musi być skomplikowane. Aby mieć pewność, że kurier nie przywiezie przesyłki do nadawcy, warto zwrócić uwagę na umieszczenie poprawnych danych adresowych odbiorcy na paczce. Poznaj spis informacji, które powinniśmy umieścić na paczce:

 • nazwa odbiorcy,
 • numer mieszkania lub domu,
 • nazwa ulicy,
 • nazwa miasta,
 • obszar lub stan,
 • kod pocztowy,
 • nazwa kraju.

Pamiętaj, by powyższe dane napisać czytelnie.

Ile kosztuje przesyłka kurierska do Norwegii?

Kwota za usługę w dużej mierze wiąże się z tym, w jakim tempie wskazany kurier powinien wręczyć przesyłkę odbiorcy.

Ilekroć potrzebujemy szybkiego dostarczenia paczki, możemy skorzystać z usługi nadania przesyłki przyspieszonej. Wtedy otrzymamy pewność dostarczenia pakunku na czas. Jak można się spodziewać, będzie się to wiązało z wyższymi kosztami.

Nie czekaj z nadaniem przesyłki na ostatni moment, przede wszystkim w okresie świątecznym, kiedy przewoźnicy mają dużo pracy. Paczki nadawaj z należytym wyprzedzeniem – plusem będzie tańsza wysyłka paczki ekonomicznej i pewność, że twój przedmiot trafi do adresata na czas.

O ile masz taką sposobność, udaj się osobiście do pobliskiego punktu nadań, ponieważ zamawianie kuriera do wybranej przez nas lokalizacji nieraz wiąże się z koniecznością uiszczenia dodatkowej opłatą.

Zastanów się także nad opcjonalnym ubezpieczeniem pakunku - najczęściej jest ono kosztowne, zwłaszcza wtedy, kiedy przesyłamy coś poza granice Polski. Choć daje poczucie bezpieczeństwa, nie zawsze jest konieczne. O ile przesyłasz przedmioty o niskiej wartości możesz z niego zrezygnować.

Jak zapakować przesyłkę do Norwegii?

Wydawałoby się, że przygotowanie paczki jest bardzo łatwą czynnością. Jednakże nie każdy nadawca jest zdolny to zrobić w prawidłowy sposób. O czym należy pamiętać na etapie pakowania wysyłki do Norwegii?

 1. Przedmiot, który ma nierówne gabaryty, powinien być solidnie zabezpieczony przed ewentualnym zmienianiem pozycji wewnątrz kartonu. Dlatego na pewno przyda się folia bąbelkowa i piankowe chipsy.
 2. Nie zapominaj, że zawartość kartonu nie może nijak wystawać.
 3. Do owinięcia i zamknięcia kartonu używaj taśmy klejącej.
 4. Z kartonu należy zdjąć wszystkie stare oznaczenia, napisy, naklejki. Następnie można na nim zawrzeć nasze dane adresowe.
 5. Dno i góra opakowania powinny być dodatkowo usztywnione i zabezpieczone.

Przed spakowaniem delikatnych przedmiotów do opakowania starannie je owiń. Folia bąbelkowa będzie najlepszym pomysłem, ponieważ skutecznie uchroni zagrożone w transporcie przedmioty.

W jaki sposób dokonać płatności za paczkę do Norwegii?

Jest kilka metod płatności, dzięki którym wyślesz twoją przesyłkę do Norwegii. Dla przykładu możesz zarezerwować kuriera, który przejmie przesyłkę spod twoich drzwi i dowiezie ją prosto do adresata. Jak można zrealizować płatność za nadanie przesyłki zagranicznej?

W zależności od wskazanej waluty, będziemy mieli do dyspozycji kilka metod płatności za kuriera międzynarodowego. Jedną z nich może być zwykły przelew bankowy. Sesje wychodzące, jak i przychodzące banku księgowane są kilka razy każdego dnia. Po znalezieniu takiego rozwiązania i opłaceniu paczki do Norwegii należy wysłać na nasz adres potwierdzenie zrealizowania płatności w formie wyciągu z bankowości elektronicznej. Wtedy nasze zamówienie zostanie zaakceptowane i przesłane do wysłania przez wskazaną firmę kurierską.

Ekspresowy przelew za pośrednictwem systemu płatniczego Przelewy24 wykonamy sprawnie i od razu otrzymamy potwierdzenie realizacji zamówienia kuriera. To bardzo wygodna funkcja, którą wykorzystuje coraz więcej osób. Podobnie jest z płatnością przez BLIK. Dzięki niej ekspresowo zrealizujemy płatność w wygodny sposób.

Innymi możliwościami płatności są karta płatnicza i Paypal. W pierwszym przykładzie poprzez system płatności można bez żadnych problemów sfinalizować transakcję kartą debetową Visa, Mastercard i innymi. Kiedy posiadamy konto w Paypalu i zamierzamy w ten sposób opłacić swoje zamówienie, możemy to zrobić bez trudności. Paypal pobiera jednak wysoką prowizję od realizacji płatności, dlatego do tej metody płatności jest doliczane 4% dopłaty.