Wysyłaj paczki do Czech i Polski
country-image
country-image
kg
cm
cm
cm
Polecany

Jak działamy?

Jest to bardzo proste, szybkie i przejrzyste. Zamawiasz kuriera lub nadajesz paczkę w dowolnym punkcie w mniej niż 2 minuty.

1
Wypełnij kilka informacji o przesyłce
2
Wybierz kuriera i opłać usługę
3
Poczekaj na kuriera lub nadaj paczkę w punkcie

Dlaczego ShipCenter?

Przez ponad 10 lat nasi klienci wysłali za naszym pośrednictwem ponad 2 000 000 przesyłek krajowych i międzynarodowych. Gwarantujemy jakość naszych usług, bo współpracujemy tylko z największymi i najlepszymi firmami kurierskimi, którzy bezpiecznie dostarczają paczki na całym świecie.

Co zyskasz
Ekspresowa dostawa
99% naszych paczek dociera kolejnego dnia od nadania. Posiadamy najszybsze usługi kurierskie w Polsce i na świecie, z dostawą do USA czy nawet Chin, kolejnego dnia roboczego.
Ubezpieczenie przesyłki
Nie ważne gdzie wysyłasz, zawsze możesz ubezpieczyć swoją przesyłkę nawet do 50 000 zł, a duża część firm kurierskich, które z nami współpracują, posiada darmowe ubezpieczenie w cenie przesyłki.
Od drzwi do drzwi lub w punkcie
Każdą przesyłkę możesz oddać kurierowi, który przyjedzie po nią w wybranym przez Ciebie dniu lub po prostu, możesz zanieść ją do punktu/paczkomatu w dowolnym momencie. Z nami nadasz swoje paczki wygodnie, jak chcesz i kiedy chcesz.
Śledzenie przesyłki online
Wszystkie nasze usługi posiadają dokładną, darmową usługę śledzenia paczek, która aktualizuje się przy każdym skanowaniu paczki. Dokładnie wiesz, gdzie znajduje się Twoja paczka w danym momencie.
Szybkie zamawianie
Nie musisz poświęcać godzin na szukanie i zamawianie kuriera. Nasz system jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu nadasz paczkę w dowolne miejsce na świecie w mniej niż 2 minuty.
Żadnych ukrytych kosztów
Gwarantujemy, że nie ma żadnych ukrytych kosztów. Płacisz dokładnie tyle, ile wyliczy Ci nasz system. Oferujemy tylko bezpieczne płatności przelewami, kartą lub Blikiem poprzez zaufaną platformę Przelewy24.
Co zyskasz
Wysłanych paczek
3 mln
Doświadczenia
10 lat
Pozytywnych opinii
3 tys.
Punktów ShipCenter
+ 100

Tysiące zadowolonych klientów

Nasze usługi są oceniane na maksymalną liczbę 5/5 gwiazdek, według niezależnego serwisu opineo.pl. Jesteśmy również laureatem złotej nagordy “Słucham swoich klientów”, którą co roku otrzymujemy, dzięki 99% zadowolonych klientów.

“Solidna firma na poziomie nie miałam nigdy żadnych problemów z tą firmą, polecam znajomym”

Teresa

“Szybka, sprawna obsługa. Kierowca kurier bardzo pomocny co w dzisiejszych czasach jest rzadkością.”

Tadeusz

“Korzystam z usług SHIPCENTER. Wysyłam InPostem. Wszystko przebiega sprawnie i terminowo.”

Lucyna

Paczki do Czech i Polski

Paczki kurierskie do Czech cieszą się rosnącą renomą wśród Polaków. Trudno się temu dziwić. To przystępny sposób, aby ekspresowo nadać zamówienie do Czech. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że profesjonalna wysyłka przesyłek do Czech zawsze powinna być poprzedzona dokładną analizą. W ten sposób unikniemy marnowania pieniędzy.

Tania paczka do Czech

Osoby, które wybierają wysłanie paczki do Czech powinny pamiętać o tym, że niezwykle ważne jest nie tylko zapewnienie sobie jak najlepszej ceny. Duże znaczenie ma też jakość firmy kurierskiej, która będzie realizować zamówienie.

Kiedy chcemy zrealizować wysyłkę szybko, to zdecydowanie warto skorzystać z oferty godnej zaufania firmy, jak Ship Center. Oferowane przez naszą firmę przesyłki międzynarodowe są wysyłane przez renomowanych, działających w tym sektorze rynku od wielu lat przedsiębiorstw, które stawiają na profesjonalizm.

Jak długo idą paczki do Czech?

O tym, ile czasu trwa transport przesyłki do Czech, decyduje wiele rzeczy. Można jednak stwierdzić, że kluczową rolę pełni dzień wysłania oraz jakość firmy, z której oferty korzystamy. W Ship Center Polska zawsze stawiamy na zadowolenie klienta.

Często okazuje się, że paczka do Czech dotrze do kraju odbiorcy w zaledwie kilkadziesiąt godzin. Oczywiście, nasze szanse na ekspresowe zrealizowanie zamówienia rosną, jeśli zamówimy kuriera przed weekendem.

Analogicznie, czas doręczenia paczki może nieco się wydłużyć, kiedy nadamy paczkę do kuriera, gdy w Polsce wypada ważne, narodowe święto. Czas dostarczenia będzie też dłuższy, jeśli nadamy przesyłkę w czwartek lub piątek. Jest dość prawdopodobne, że paczka może spędzić sporo czasu na magazynie.

Jeśli skorzystamy z usług polecanej firmy, jak Ship Center Polska, to jest bardzo prawdopodobne, że przesyłka zostanie dostarczona do odbiorcy jak najszybciej. Co więcej, z poziomu serwisu będziemy mieć sposobność, by podejrzeć aktualny status naszego zlecenia. To doskonały sposób, by jak najszybciej zawiadomić odbiorcę o tym, gdzie w danej chwili znajduje się jego przesyłka.

Czego nie można nadać w paczce do Czech?

Nadając paczkę do Czech trzeba zobaczyć, czego nie można zapakować. Istnieją nie tylko wewnętrzne przepisy przewoźników, ale także obowiązują nas różnego rodzaju zakazy danego państwa, do którego chcemy nadać przesyłkę.

Istnieją jednak produkty, których bezwarunkowo nie można przesyłać. Przede wszystkim nie wolno nadawać artykułów niebezpiecznych, takich jak broń i amunicja, a także materiałów łatwopalnych.

Dodatkowo zabronione jest wysyłanie środków nielegalnych, czyli substancji psychoaktywnych, napojów alkoholowych i narkotyków. Do listy zakazanych artykułów wliczają się również dzieła sztuki, np. futra, obrazy, rzeźby oraz drogocenna biżuteria.

Mając na uwadze przepisy fitosanitarne, nie można przesyłać żywych owadów, zwierząt oraz żywności, w tym odżywek i suplementów diety dla sportowców. Przed nadaniem paczki zaleca się sprawdzić listę przedmiotów zabronionych w transporcie międzykrajowym oraz przepisy danego państwa.

W przypadku wątpliwości możemy skontaktować się z firmą kurierską.

Paczki do Czech — w jaki sposób adresować i wysyłać?

Nadanie paczki do Czech nie musi być trudne. Aby mieć pewność, że kurier nie odda przesyłki do nadawcy, należy zwrócić uwagę na umieszczenie poprawnych danych nadawcy i odbiorcy na przesyłce. Poznaj zbiór informacji, które powinniśmy umieścić na paczce:

  • nazwa odbiorcy,
  • numer mieszkania lub domu,
  • nazwa ulicy,
  • nazwa miasta,
  • obszar lub stan,
  • kod pocztowy,
  • nazwa kraju.

Nie zapomnij, aby powyższe dane napisać czytelnie.

Ile kosztuje przesyłka kurierska do Czech?

Cena za przesyłkę w szczególności jest związana z tym, jak szybko dany przewoźnik ma dostarczyć pakunek do adresata.

Jeśli potrzebujemy szybkiego wysłania, mamy możliwość nadania przesyłki ekspresowej. Wtedy otrzymamy zapewnienie dostarczenia przesyłki na czas. Oczywiście wiąże się to z wyższymi kosztami.

Staraj się nie zwlekać z nadaniem paczki do ostatniej chwili, przede wszystkim w okresie świąt, kiedy przewoźnicy mają sporo pracy. Paczki wysyłaj z odpowiednim wyprzedzeniem – wówczas będzie naliczona tania wysyłka paczki ekonomicznej i otrzymasz gwarancję, że wszystko zostanie dostarczone na czas.

O ile masz taką opcję, udaj się osobiście do wybranego punktu nadawania paczek, ponieważ zamawianie kuriera do wybranej przez nas lokalizacji czasami wiąże się z koniecznością uiszczenia dodatkowej opłaty.

Warto się zastanowić także nad opcjonalnym ubezpieczeniem przesyłki - często jest ono kosztowne, przede wszystkim wtedy, gdy wysyłamy coś za granicę. Chociaż gwarantuje poczucie bezpieczeństwa, nie zawsze jest konieczne. O ile przesyłasz przedmioty o niskiej wartości możesz z niego zrezygnować.

Jak zapakować przesyłkę do Czech?

Mogłoby się wydawać, że zapakowanie paczki jest bardzo prostą czynnością. Jednak nie każdy nadawca potrafi to zrobić w dobry sposób. Co warto wiedzieć na etapie pakowania przesyłki do Czech?

1. Przedmiot, który ma nieregularne wymiary, powinien być właściwie zabezpieczony przed ewentualnym przesuwaniem się w środku kartonu. Dlatego z pewnością przyda się folia bąbelkowa i piankowe chipsy.
2. Nie zapominaj, że zawartość pudełka nie może nijak wystawać.
3. Do owinięcia i zamknięcia pudełka możesz użyć taśmy klejącej.
4. Z kartonu należy ściągnąć wszystkie stare oznaczenia, napisy, naklejki. Następnie należy na nim zawrzeć swoje dane adresowe.
5. Dno i góra pudełka powinny być dodatkowo usztywnione i wzmocnione.

Przed spakowaniem delikatnych rzeczy do kartonu starannie je owiń. Folia bąbelkowa będzie najlepszym pomysłem, ponieważ skutecznie uchroni podczas przewozu rzeczy.

Sposoby płatności za paczkę do Czech

Jest kilka opcji płatności, dzięki którym nadasz twoją przesyłkę do Czech. Na przykład możesz zarezerwować kuriera, który weźmie paczkę z twojego domu i przekaże ją prosto do odbiorcy. Jak można zrealizować płatność za nadanie przesyłki międzynarodowej?

Zależnie od wybranej waluty będziemy mogli wybrać spośród kilku metod płatności za przesyłkę. Jedną z nich może być zwykły przelew bankowy. Sesje wychodzące, jak i przychodzące banku księgowane są kilka razy każdego dnia. Po znalezieniu takiej możliwości i opłaceniu przesyłki do Czech należy przesłać na nasz adres potwierdzenie zrealizowania płatności w formie wyciągu z bankowości elektronicznej. Wtedy nasze zamówienie będzie zaakceptowane i przesłane do wysyłki przez wskazaną firmę kurierską.

Szybki przelew poprzez system płatniczy Przelewy24 wykonamy ekspresowo i od razu uzyskamy potwierdzenie realizacji zamówienia kuriera. To bardzo komfortowa funkcja, którą wykorzystuje coraz więcej osób. Podobnie jest z płatnością realizowaną przez BLIK. Dzięki niej szybko zrealizujemy płatność w sposób funkcjonalny.

Innymi formami płatności są karta płatnicza i Paypal. W pierwszym przykładzie, poprzez system płatności można bezproblemowo zrealizować transakcję kartą debetową Visa, Mastercard i innymi. Kiedy posiadamy konto w Paypalu i chcemy w ten sposób opłacić swoje zamówienie, możemy to zrobić bez większych trudności, jednak musimy się liczyć z tym, że Paypal pobiera wysoką prowizję od realizacji transakcji. Do tego sposobu płatności jest doliczane 4% dopłaty.

Przy wysyłce paczki do Czech można realizować płatność m.in. w złotówkach.