Wysyłaj paczki do Finlandii i Polski
country-image
country-image
kg
cm
cm
cm
Polecany

Jak działamy?

Jest to bardzo proste, szybkie i przejrzyste. Zamawiasz kuriera lub nadajesz paczkę w dowolnym punkcie w mniej niż 2 minuty.

1
Wypełnij kilka informacji o przesyłce
2
Wybierz kuriera i opłać usługę
3
Poczekaj na kuriera lub nadaj paczkę w punkcie

Dlaczego ShipCenter?

Przez ponad 10 lat nasi klienci wysłali za naszym pośrednictwem ponad 2 000 000 przesyłek krajowych i międzynarodowych. Gwarantujemy jakość naszych usług, bo współpracujemy tylko z największymi i najlepszymi firmami kurierskimi, którzy bezpiecznie dostarczają paczki na całym świecie.

Co zyskasz
Ekspresowa dostawa
99% naszych paczek dociera kolejnego dnia od nadania. Posiadamy najszybsze usługi kurierskie w Polsce i na świecie, z dostawą do USA czy nawet Chin, kolejnego dnia roboczego.
Ubezpieczenie przesyłki
Nie ważne gdzie wysyłasz, zawsze możesz ubezpieczyć swoją przesyłkę nawet do 50 000 zł, a duża część firm kurierskich, które z nami współpracują, posiada darmowe ubezpieczenie w cenie przesyłki.
Od drzwi do drzwi lub w punkcie
Każdą przesyłkę możesz oddać kurierowi, który przyjedzie po nią w wybranym przez Ciebie dniu lub po prostu, możesz zanieść ją do punktu/paczkomatu w dowolnym momencie. Z nami nadasz swoje paczki wygodnie, jak chcesz i kiedy chcesz.
Śledzenie przesyłki online
Wszystkie nasze usługi posiadają dokładną, darmową usługę śledzenia paczek, która aktualizuje się przy każdym skanowaniu paczki. Dokładnie wiesz, gdzie znajduje się Twoja paczka w danym momencie.
Szybkie zamawianie
Nie musisz poświęcać godzin na szukanie i zamawianie kuriera. Nasz system jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu nadasz paczkę w dowolne miejsce na świecie w mniej niż 2 minuty.
Żadnych ukrytych kosztów
Gwarantujemy, że nie ma żadnych ukrytych kosztów. Płacisz dokładnie tyle, ile wyliczy Ci nasz system. Oferujemy tylko bezpieczne płatności przelewami, kartą lub Blikiem poprzez zaufaną platformę Przelewy24.
Co zyskasz
Wysłanych paczek
3 mln
Doświadczenia
10 lat
Pozytywnych opinii
3 tys.
Punktów ShipCenter
+ 100

Tysiące zadowolonych klientów

Nasze usługi są oceniane na maksymalną liczbę 5/5 gwiazdek, według niezależnego serwisu opineo.pl. Jesteśmy również laureatem złotej nagordy “Słucham swoich klientów”, którą co roku otrzymujemy, dzięki 99% zadowolonych klientów.

“Solidna firma na poziomie nie miałam nigdy żadnych problemów z tą firmą, polecam znajomym”

Teresa

“Szybka, sprawna obsługa. Kierowca kurier bardzo pomocny co w dzisiejszych czasach jest rzadkością.”

Tadeusz

“Korzystam z usług SHIPCENTER. Wysyłam InPostem. Wszystko przebiega sprawnie i terminowo.”

Lucyna

Paczki do Finlandii i Polski

Paczki kurierskie do Finlandii cieszą się sporą popularnością wśród klientów z Polski. Nic w tym nadzwyczajnego. To tani sposób, aby bardzo szybko wysłać paczkę do Finlandii. Trzeba jednak mieć na uwadze, że profesjonalna wysyłka przesyłek do Finlandii zawsze powinna być poprzedzona dokładną analizą. Dzięki temu unikniemy dużych kosztów.

Tania paczka do Finlandii

Osoby, które decydują się na nadanie paczki do Finlandii, muszą wiedzieć, że niezwykle ważne jest nie tylko zapewnienie sobie jak najniższej ceny. Duże znaczenie ma też renoma przedsiębiorstwa, które będzie realizować zamówienie.

Kiedy zależy nam na czasie, to zdecydowanie warto skorzystać z oferty rzetelnej firmy, jak Ship Center. Oferowane przez nas przesyłki międzynarodowe są realizowane za pośrednictwem najlepszych, funkcjonujących w branży od wielu lat przedsiębiorstw, które stawiają na profesjonalizm.

Jak długo idzie paczka do Finlandii?

O tym, ile czasu zajmuje dostawa paczki do Finlandii, decyduje sporo zmiennych. Można jednak wyjść z założenia, że kluczową rolę pełni dzień wysłania oraz jakość firmy, z której portfolio korzystamy. W Ship Center zawsze stawiamy na profesjonalizm.

Zwykle okazuje się, że paczka z Polski do Finlandii dotrze do kraju odbiorcy w zaledwie 1-3 dni. Oczywiście, szanse na bardzo szybkie zrealizowanie zamówienia zwiększą się, gdy zlecimy kuriera w poniedziałek.

Analogicznie, dostawa zamówienia może być nieco dłuższa, kiedy nadamy kuriera, gdy w kraju docelowym wypada ważne, państwowe święto. Termin dostarczenia zwiększy się też, jeśli prześlemy paczkę w czwartek lub piątek. Jest dość prawdopodobne, że paczka może spędzić sporo czasu na sortowni.

Gdy skorzystamy z oferty polecanej firmy, jak Ship Center Polska, to jest bardzo możliwe, że zamówienie dotrze do odbiorcy w pierwszym wolnym terminie. Co więcej, z poziomu strony WWW będziemy mogli śledzić obecny status naszego zamówienia. To świetny sposób, by jak najszybciej poinformować odbiorcę o tym, gdzie obecnie jest jego zamówienie.

Czego nie można nadać w paczce do Finlandii

Przesyłając paczkę do Finlandii trzeba zwrócić uwagę, czego nie można wysłać. Występują nie tylko wewnętrzne normy spedytorów, ale także obowiązują nas najróżniejsze zakazy danego państwa, gdzie chcemy przesłać przesyłkę.

Są jednak towary, których bezwzględnie nie należy wysyłać. Głównie jest zakaz przewożenia towarów niebezpiecznych, takich jak broń i amunicja, a także materiałów łatwopalnych.

Dodatkowo, zakazane jest wysyłanie substancji nielegalnych, czyli środków psychoaktywnych, napojów alkoholowych i narkotyków. Do listy zabronionych artykułów wliczają się również dzieła sztuki, np. obrazy, rzeźby, futra oraz droga biżuteria.

Ze względu na przepisy fitosanitarne, nie można nadawać żywych zwierząt, owadów oraz żywności, na przykład suplementów diety i odżywek dla sportowców. Przed wysłaniem przesyłki zaleca się sprawdzić listę artykułów zakazanych w transporcie międzynarodowym oraz normy danego kraju.

W przypadku wątpliwości, dobrze jest skontaktować się z firmą kurierską.

Paczki do Finlandii - w jaki sposób adresować i wysyłać?

Nadanie przesyłki do Finlandii nie musi być trudne. Aby mieć pewność, że kurier nie przywiezie przesyłki do nadawcy, dobrze jest zwrócić uwagę na napisanie poprawnych danych adresowych odbiorcy na przesyłce. Poznaj spis informacji, które powinny znaleźć się na przesyłce:

 • nazwa odbiorcy,
 • numer mieszkania lub domu,
 • nazwa ulicy,
 • nazwa miasta,
 • obszar lub stan,
 • kod pocztowy,
 • nazwa kraju.

Pamiętaj, by powyższe informacje napisać czytelnie.

Ile kosztuje przesyłka kurierska do Finlandii?

Opłata za przesyłkę przeważnie wiąże się z tym, w jakim czasie dany spedytor ma dostarczyć paczkę do odbiorcy.

Ilekroć potrzebujemy rychłego wysłania zamówienia możemy skorzystać z nadania przesyłki ekspresowej. W takiej sytuacji będziemy mieli pewność otrzymania przesyłki na czas. Jak można się spodziewać, będzie się to wiązało z wyższymi kosztami.

Staraj się nie zwlekać z nadaniem paczki na ostatni moment, przede wszystkim w czasie świąt, kiedy przewoźnicy mają wiele pracy. Przedmioty wysyłaj z odpowiednim wyprzedzeniem – plusem będzie niski koszt nadania paczki ekonomicznej i pewność, że twój przedmiot zostanie dostarczony na czas.

Jeżeli masz taką opcję, idź osobiście do wybranego punktu nadawania paczek, ponieważ zamawianie kuriera do wybranej przez nas lokalizacji czasami wiąże się z dodatkową opłatą.

Pomyśl także nad ewentualnym ubezpieczeniem wysyłki - zazwyczaj jest ono kosztowne, przede wszystkim wtedy, gdy chcemy wysłać coś poza granicę kraju. Mimo faktu, że daje poczucie bezpieczeństwa, nie zawsze jest potrzebne. O ile przesyłasz przedmioty o niskiej wartości można z niego zrezygnować.

Jak zapakować przesyłkę do Finlandii?

Mogłoby się wydawać, że pakowanie przesyłki jest bardzo łatwą czynnością. Jednak nie każdy nadawca jest zdolny to wykonać w dobry sposób. O czym należy pamiętać na etapie przygotowywania paczki do Finlandii?

 1. Przedmiot, który ma nierówne kształty, powinien być solidnie chroniony przed ewentualnym przesuwaniem się w środku pudła. Dlatego zdecydowanie przyda się folia bąbelkowa i piankowe chipsy.
 2. Pamiętaj, że zawartość opakowania nie może nijak wystawać.
 3. Do owinięcia i zamknięcia kartonu użyj taśmy klejącej.
 4. Z opakowania trzeba ściągnąć wszystkie stare oznaczenia, napisy, naklejki. Następnie trzeba na nim umieścić swoje dane adresowe.
 5. Dno i góra opakowania powinny być w dodatku usztywnione i zabezpieczone.

Przed spakowaniem delikatnych elementów do pudełka starannie je owiń. Folia bąbelkowa będzie świetnym pomysłem, ponieważ skutecznie zabezpieczy narażone w transporcie przedmioty.

W jaki sposób dokonać płatności za paczkę do Finlandii

Istnieje kilka opcji płatności, dzięki którym wyślesz twoją wysyłkę do Finlandii. Dla przykładu możesz zamówić kuriera, który obierze przesyłkę spod twoich drzwi i dostarczy ją prosto do odbiorcy. Jak można zapłacić za nadanie paczki międzynarodowej?

W zależności od wybranej waluty, będziemy mogli wybrać spośród kilku sposobów płatności za paczkę. Jedną z nich może być tradycyjny przelew. Sesje wychodzące, jak i przychodzące banku księgowane są kilka razy dziennie. Po wyszukaniu takiej możliwości i opłaceniu wysyłki do Finlandii należy wysłać na nasz adres potwierdzenie zrealizowania płatności w formie wyciągu z bankowości online. Wtedy nasze zamówienie zostanie zaakceptowane i przesłane do realizacji przez wskazaną firmę kurierską.

Szybki przelew za pośrednictwem systemu płatniczego Przelewy24 wykonamy sprawnie i od razu uzyskamy potwierdzenie realizacji zamówienia kuriera. To bardzo praktyczna opcja, którą wykorzystuje coraz więcej użytkowników. Podobnie jest z płatnością realizowaną przez BLIK. Dzięki niej szybko sfinalizujemy płatność w funkcjonalny sposób.

Innymi formami płatności są karta płatnicza i Paypal. W pierwszym przykładzie poprzez system płatności można bezproblemowo wykonać transakcję kartą debetową Visa, Mastercard i innymi. Kiedy posiadamy konto w Paypalu i zamierzamy w ten sposób opłacić swoje zamówienie, możemy to zrobić bez problemu. Paypal pobiera jednak wysoką prowizję od realizacji płatności, dlatego do tego sposobu płatności jest doliczane 4% dopłaty.

Przy wysyłaniu wysyłki do Finlandii można płacić m.in. w złotówkach.