Wysyłaj paczki do Słowenii i Polski
country-image
country-image
kg
cm
cm
cm
Polecany

Jak działamy?

Jest to bardzo proste, szybkie i przejrzyste. Zamawiasz kuriera lub nadajesz paczkę w dowolnym punkcie w mniej niż 2 minuty.

1
Wypełnij kilka informacji o przesyłce
2
Wybierz kuriera i opłać usługę
3
Poczekaj na kuriera lub nadaj paczkę w punkcie

Dlaczego ShipCenter?

Przez ponad 10 lat nasi klienci wysłali za naszym pośrednictwem ponad 2 000 000 przesyłek krajowych i międzynarodowych. Gwarantujemy jakość naszych usług, bo współpracujemy tylko z największymi i najlepszymi firmami kurierskimi, którzy bezpiecznie dostarczają paczki na całym świecie.

Co zyskasz
Ekspresowa dostawa
99% naszych paczek dociera kolejnego dnia od nadania. Posiadamy najszybsze usługi kurierskie w Polsce i na świecie, z dostawą do USA czy nawet Chin, kolejnego dnia roboczego.
Ubezpieczenie przesyłki
Nie ważne gdzie wysyłasz, zawsze możesz ubezpieczyć swoją przesyłkę nawet do 50 000 zł, a duża część firm kurierskich, które z nami współpracują, posiada darmowe ubezpieczenie w cenie przesyłki.
Od drzwi do drzwi lub w punkcie
Każdą przesyłkę możesz oddać kurierowi, który przyjedzie po nią w wybranym przez Ciebie dniu lub po prostu, możesz zanieść ją do punktu/paczkomatu w dowolnym momencie. Z nami nadasz swoje paczki wygodnie, jak chcesz i kiedy chcesz.
Śledzenie przesyłki online
Wszystkie nasze usługi posiadają dokładną, darmową usługę śledzenia paczek, która aktualizuje się przy każdym skanowaniu paczki. Dokładnie wiesz, gdzie znajduje się Twoja paczka w danym momencie.
Szybkie zamawianie
Nie musisz poświęcać godzin na szukanie i zamawianie kuriera. Nasz system jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu nadasz paczkę w dowolne miejsce na świecie w mniej niż 2 minuty.
Żadnych ukrytych kosztów
Gwarantujemy, że nie ma żadnych ukrytych kosztów. Płacisz dokładnie tyle, ile wyliczy Ci nasz system. Oferujemy tylko bezpieczne płatności przelewami, kartą lub Blikiem poprzez zaufaną platformę Przelewy24.
Co zyskasz
Wysłanych paczek
3 mln
Doświadczenia
10 lat
Pozytywnych opinii
3 tys.
Punktów ShipCenter
+ 100

Tysiące zadowolonych klientów

Nasze usługi są oceniane na maksymalną liczbę 5/5 gwiazdek, według niezależnego serwisu opineo.pl. Jesteśmy również laureatem złotej nagordy “Słucham swoich klientów”, którą co roku otrzymujemy, dzięki 99% zadowolonych klientów.

“Solidna firma na poziomie nie miałam nigdy żadnych problemów z tą firmą, polecam znajomym”

Teresa

“Szybka, sprawna obsługa. Kierowca kurier bardzo pomocny co w dzisiejszych czasach jest rzadkością.”

Tadeusz

“Korzystam z usług SHIPCENTER. Wysyłam InPostem. Wszystko przebiega sprawnie i terminowo.”

Lucyna

Paczki do Słowenii i Polski

Paczki kurierskie do Słowenii cieszą się dużą renomą wśród Polaków. Nic w tym nadzwyczajnego. To atrakcyjny cenowo sposób, by ekspresowo przesłać zamówienie do Słowenii. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że profesjonalna wysyłka paczek do Słowenii zawsze musi być poprzedzona skrupulatną analizą rynku. W ten sposób unikniemy zbędnych wydatków.

Wysyłka paczek do Słowenii

Osoby, które decydują się na nadanie przesyłki do Słowenii muszą mieć na uwadze, że ważne jest nie tylko zapewnienie sobie jak najlepsze ceny. Sporą rolę odgrywa również profesjonalizm firmy spedycyjnej, która będzie transportować przesyłkę.

Jeżeli chcemy zrealizować wysyłkę szybko, to powinniśmy skorzystać z usług profesjonalnej firmy, jak Ship Center Polska. Oferowane przez naszą firmę przesyłki międzynarodowe są wysyłane przez renomowanych, pracujących w branży od wielu lat przewoźników, którzy stawiają na kompleksową obsługę klienta.

Ile trwa dostarczenie paczki do Słowenii?

O tym, jak długo trwa dostawa przesyłki do Słowenii, decyduje sporo zmiennych. Można jednak wyjść z założenia, że fundamentalną rolę pełni dzień nadania oraz jakość firmy, z której portfolio korzystamy. W Ship Center zawsze stawiamy na zadowolenie klienta.

Często okazuje się, że paczka z Polski do Słowenii dotrze do odbiorcy w zaledwie kilka dni. Oczywiście, szanse na szybkie przesłanie zamówienia zwiększą się, jeśli zamówimy kuriera przed weekendem.

Analogicznie, czas doręczenia zamówienia może nieco się wydłużyć, jeśli zamówimy kuriera, gdy w kraju docelowym przypada ważne, państwowe święto. Termin dostarczenia wydłuży się też, jeśli prześlemy przesyłkę przed weekendem. Jest dość prawdopodobne, że paczka może spędzić weekend na sortowni.

Gdy skorzystamy z oferty polecanej firmy, jak Ship Center Polska, to jest możliwe, że zamówienie dotrze do odbiorcy w pierwszym wolnym terminie. Co więcej, z poziomu strony będziemy mieć sposobność, by podejrzeć aktualny status naszego zamówienia. To świetny sposób, by jak najszybciej zawiadomić odbiorcę o tym, gdzie teraz znajduje się jego zamówienie.

Czego nie można nadać w paczce do Słowenii?

Nadając paczkę do Słowenii warto zobaczyć, czego nie można przesłać. Występują nie tylko wewnętrzne przepisy spedytorów, ale także obowiązują nas najróżniejsze zakazy danego państwa, do którego chcemy przesłać paczkę.

Istnieją jednak produkty, których bezwzględnie nie należy przesyłać. Głównie zabrania się wysyłania przedmiotów niebezpiecznych, takich jak broń i amunicja, a także materiałów łatwopalnych.

Warto wiedzieć też o tym, że zakazane jest nadawanie preparatów nielegalnych, czyli środków psychoaktywnych, napojów alkoholowych i narkotyków. Do listy zakazanych przedmiotów wliczają się również dzieła sztuki, np. futra, obrazy, rzeźby oraz drogocenna biżuteria.

Ze względu na przepisy fitosanitarne, nie można przesyłać żywych zwierząt, owadów oraz żywności, przykładowo odżywek i suplementów diety dla sportowców. Przed nadaniem paczki należy sprawdzić wykaz artykułów zabronionych w transporcie międzypaństwowym oraz akty prawne danego państwa.

Jeśli mamy wątpliwości, warto skontaktować się z firmą kurierską.

Paczki do Słowenii - w jaki sposób adresować i wysyłać?

Wysłanie paczki do Słowenii nie musi być trudne. By mieć pewność, że kurier nie przywiezie paczki z powrotem, dobrze jest zwrócić uwagę na napisanie poprawnych danych teleadresowych odbiorcy na przesyłce. Poznaj zbiór informacji, które powinniśmy umieścić na paczce:

 • nazwa odbiorcy,
 • numer mieszkania lub domu,
 • nazwa ulicy,
 • nazwa miasta,
 • obszar lub stan,
 • kod pocztowy,
 • nazwa kraju.

Nie zapomnij, by wszystkie te dane napisać czytelnie.

Ile kosztuje przesyłka kurierska do Słowenii?

Koszt za usługę w dużej mierze zależy od tego, w jakim czasie wskazany kurier powinien dostarczyć przesyłkę do odbiorcy.

Ilekroć potrzebujemy rychłego wysłania paczki, mamy możliwość nadania przesyłki ekspresowej. Wówczas otrzymamy gwarancję dostarczenia paczki w terminie. Niestety przyjdzie nam za taką usługę zapłacić wyższymi kwotami.

Staraj się nie zwlekać z nadaniem przesyłki na ostatni moment, zwłaszcza w czasie świąt, kiedy kurierzy mają dużo pracy. Przedmioty nadawaj z adekwatnym wyprzedzeniem – plusem będzie tańsza wysyłka paczki ekonomicznej i pewność, że wszystko zostanie dostarczone na czas.

Jeżeli masz taką możliwość, idź osobiście do pobliskiego punktu nadawania paczek, ponieważ zamówienie kuriera do miejsca innego niż wskazany przez firmę kurierską często wiąże się z dodatkową opłatą.

Warto pomyśleć również nad opcjonalnym ubezpieczeniem przesyłki - najczęściej jest ono kosztowne, zwłaszcza jeśli przesyłamy coś poza granice Polski. Pomimo tego, że daje poczucie bezpieczeństwa, nie zawsze jest obligatoryjne. O ile przesyłasz przedmioty o niskiej wartości można z niego zrezygnować.

Jak zapakować przesyłkę do Słowenii?

Wydawałoby się, że zapakowanie wysyłki jest bardzo nietrudną czynnością. Jednakże nie każdy nadawca potrafi to robić w prawidłowy sposób. Co warto wiedzieć na etapie pakowania paczki do Słowenii?

 1. Przedmiot, który ma nieregularne wymiary, powinien być odpowiednio chroniony przed ewentualnym zmienianiem pozycji wewnątrz opakowania. Dlatego z pewnością przyda się folia bąbelkowa i piankowe chipsy.
 2. Nie zapominaj, że zawartość opakowania nie może nijak wystawać.
 3. Do owinięcia i zamknięcia opakowania użyj taśmy klejącej.
 4. Z opakowania trzeba zdjąć wszystkie stare oznaczenia, napisy, naklejki. Następnie trzeba na nim ulokować swoje dane adresowe.
 5. Dno i góra opakowania powinny być w dodatku usztywnione i wzmocnione.

Przed spakowaniem delikatnych rzeczy do pudełka porządnie je owiń. Folia bąbelkowa będzie świetnym pomysłem, ponieważ dobrze zabezpieczy narażone w transporcie rzeczy.

W jaki sposób dokonać płatności za paczkę do Słowenii?

Jest kilka opcji płatności, dzięki którym prześlesz twoją przesyłkę do Słowenii. Przykładowo możesz zamówić kuriera, który przejmie paczkę spod twoich drzwi i przekaże ją prosto do odbiorcy. Jak można zapłacić za nadanie przesyłki zagranicznej?

W zależności od wybranej waluty, będziemy mieli do dyspozycji kilka sposobów płatności za przesyłkę. Jedną z nich może być tradycyjny przelew. Sesje wychodzące, jak i przychodzące banku odbywają się kilka razy na dobę. Po wyszukaniu takiej możliwości i rozliczeniu wysyłki do Słowenii należy przesłać na nasz adres potwierdzenie przeprowadzenia płatności w formie wyciągu z bankowości online. Wtedy zamówienie zostanie zaakceptowane i przesłane do realizacji przez wybraną firmę kurierską.

Szybki przelew poprzez system płatniczy Przelewy24 wykonamy sprawnie i od razu uzyskamy potwierdzenie realizacji zamówienia kuriera. To bardzo wygodna funkcja, z której korzysta coraz więcej osób. Podobnie jest z płatnością za pomocą BLIK. W ten sposób bardzo szybko sfinalizujemy płatność w komfortowy sposób.

Innymi formami płatności są karta płatnicza i Paypal. W pierwszej opcji poprzez system płatności można bezproblemowo zrealizować transakcję kartą debetową Visa, Mastercard i innymi. Jeżeli posiadamy konto w Paypalu i zamierzamy w ten sposób opłacić swoje zamówienie, możemy to zrobić bez problemu. Usługodawca pobiera jednak wysoką prowizję od realizacji płatności, dlatego do tego sposobu płatności jest doliczane 4% dopłaty.