Wysyłaj paczki do Japonii i Polski
country-image
country-image
kg
cm
cm
cm

Jak działamy?

Jest to bardzo proste, szybkie i przejrzyste. Zamawiasz kuriera lub nadajesz paczkę w dowolnym punkcie w mniej niż 2 minuty.

1
Wypełnij kilka informacji o przesyłce
2
Wybierz kuriera i opłać usługę
3
Poczekaj na kuriera lub nadaj paczkę w punkcie

Dlaczego ShipCenter?

Przez ponad 10 lat nasi klienci wysłali za naszym pośrednictwem ponad 2 000 000 przesyłek krajowych i międzynarodowych. Gwarantujemy jakość naszych usług, bo współpracujemy tylko z największymi i najlepszymi firmami kurierskimi, którzy bezpiecznie dostarczają paczki na całym świecie.

Co zyskasz
Ekspresowa dostawa
99% naszych paczek dociera kolejnego dnia od nadania. Posiadamy najszybsze usługi kurierskie w Polsce i na świecie, z dostawą do USA czy nawet Chin, kolejnego dnia roboczego.
Ubezpieczenie przesyłki
Nie ważne gdzie wysyłasz, zawsze możesz ubezpieczyć swoją przesyłkę nawet do 50 000 zł, a duża część firm kurierskich, które z nami współpracują, posiada darmowe ubezpieczenie w cenie przesyłki.
Od drzwi do drzwi lub w punkcie
Każdą przesyłkę możesz oddać kurierowi, który przyjedzie po nią w wybranym przez Ciebie dniu lub po prostu, możesz zanieść ją do punktu/paczkomatu w dowolnym momencie. Z nami nadasz swoje paczki wygodnie, jak chcesz i kiedy chcesz.
Śledzenie przesyłki online
Wszystkie nasze usługi posiadają dokładną, darmową usługę śledzenia paczek, która aktualizuje się przy każdym skanowaniu paczki. Dokładnie wiesz, gdzie znajduje się Twoja paczka w danym momencie.
Szybkie zamawianie
Nie musisz poświęcać godzin na szukanie i zamawianie kuriera. Nasz system jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu nadasz paczkę w dowolne miejsce na świecie w mniej niż 2 minuty.
Żadnych ukrytych kosztów
Gwarantujemy, że nie ma żadnych ukrytych kosztów. Płacisz dokładnie tyle, ile wyliczy Ci nasz system. Oferujemy tylko bezpieczne płatności przelewami, kartą lub Blikiem poprzez zaufaną platformę Przelewy24.
Co zyskasz
Wysłanych paczek
3 mln
Doświadczenia
10 lat
Pozytywnych opinii
3 tys.
Punktów ShipCenter
+ 100

Tysiące zadowolonych klientów

Nasze usługi są oceniane na maksymalną liczbę 5/5 gwiazdek, według niezależnego serwisu opineo.pl. Jesteśmy również laureatem złotej nagordy “Słucham swoich klientów”, którą co roku otrzymujemy, dzięki 99% zadowolonych klientów.

“Solidna firma na poziomie nie miałam nigdy żadnych problemów z tą firmą, polecam znajomym”

Teresa

“Szybka, sprawna obsługa. Kierowca kurier bardzo pomocny co w dzisiejszych czasach jest rzadkością.”

Tadeusz

“Korzystam z usług SHIPCENTER. Wysyłam InPostem. Wszystko przebiega sprawnie i terminowo.”

Lucyna

Paczki do Japonii i Polski

Paczki kurierskie do Japonii cieszą się dużą popularnością wśród naszych rodaków. Nic w tym nadzwyczajnego. To przystępny sposób, aby bardzo szybko wysłać zamówienie do Japonii. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że najwyższej jakości wysyłka przesyłek do Japonii zawsze musi być poprzedzona dokładną analizą. W ten sposób unikniemy marnowania pieniędzy.

Wysyłka paczek do Japonii

Osoby, które wybierają wysłanie paczki do Japonii muszą wiedzieć, że kluczowe jest nie tylko zapewnienie sobie jak najlepszej ceny. Liczy się też profesjonalizm przedsiębiorstwa, które będzie realizować transport.

Jeśli czas ma znaczenie, to powinniśmy skorzystać z oferty profesjonalnej firmy, jak Ship Center Polska. Oferowane przez naszą firmę przesyłki zagraniczne są wysyłane przez renomowanych, pracujących w branży od wielu lat przedsiębiorstw, które stawiają na najwyższą jakość.

Jak długo idzie paczka do Japonii?

O tym, jak długo zajmuje doręczenie paczki do Japonii, decyduje sporo rzeczy. Można jednak wyjść z założenia, że fundamentalną rolę odgrywa dzień wysłania oraz jakość firmy, z której usług korzystamy. W Ship Center na pierwszym miejscu stawiamy na profesjonalizm.

Często okazuje się, że paczka z Polski do Japonii dotrze do odbiorcy w zaledwie kilka dni. Oczywiście, szanse na ekspresowe zrealizowanie zamówienia rosną, gdy zlecimy kuriera w poniedziałek.

Analogicznie, dostawa zamówienia może nieco się wydłużyć, jeśli nadamy kuriera, gdy w Polsce wypada ważne, państwowe święto. Termin realizacji zamówienia będzie również dłuższy, jeśli wyślemy paczkę w czwartek lub piątek. Jest dość prawdopodobne, że przesyłka może spędzić kilka dni na magazynie.

Kiedy skorzystamy z oferty godnej zaufania firmy, jak Ship Center, to jest możliwe, że paczka dotrze do odbiorcy w pierwszym wolnym terminie. Co więcej, z poziomu strony będziemy mogli obserwować aktualny status naszego zlecenia. To świetny sposób, by ekspresowo zawiadomić odbiorcę o tym, gdzie obecnie jest jego zamówienie.

Czego nie można nadać w paczce do Japonii?

Wysyłając przesyłkę do Japonii należy zobaczyć, czego nie można zapakować. Istnieją nie tylko wewnętrzne regulaminy przewoźników, ale także obowiązują nas różnego rodzaju restrykcje danego kraju, do którego chcemy wysłać przesyłkę.

Istnieją jednak towary, których bezwzględnie nie wolno wysyłać. Głównie jest zakaz przewożenia artykułów niebezpiecznych, takich jak broń i amunicja, a także materiałów łatwopalnych.

Dodatkowo, zakazane jest nadawanie substancji nielegalnych, czyli środków psychoaktywnych, napojów alkoholowych i narkotyków. Do listy zabronionych artykułów wliczają się również dzieła sztuki, np. obrazy, rzeźby, futra oraz bezcenna biżuteria.

Mając na uwadze przepisy fitosanitarne, nie można przesyłać żywych owadów, zwierząt oraz żywności, m.in. odżywek i suplementów diety dla sportowców. Przed nadaniem paczki należy sprawdzić spis artykułów zabronionych w transporcie międzykrajowym oraz normy danego kraju.

Jeśli mamy wątpliwości, możemy skontaktować się z przewoźnikiem.

Paczki do Japonii - w jaki sposób adresować i wysyłać?

Nadanie przesyłki do Japonii nie musi być wyzwaniem. Aby mieć pewność, że kurier nie odda przesyłki z powrotem, warto zwrócić uwagę na napisanie poprawnych danych adresowych odbiorcy na przesyłce. Oto zbiór informacji, które powinny znaleźć się na przesyłce:

 • nazwa odbiorcy,
 • numer mieszkania lub domu,
 • nazwa ulicy,
 • nazwa miasta,
 • obszar lub stan,
 • kod pocztowy,
 • nazwa kraju.

Nie zapomnij, aby te informacje napisać czytelnie.

Ile kosztuje przesyłka kurierska do Japonii?

Cena za transport paczki na ogół wiąże się z tym, w jakim tempie wybrany kurier musi doręczyć pakunek do adresata.

Kiedy zachodzi potrzeba wysłania pilnego zamówienia, możemy nadać przesyłkę ekspresową. Wtedy otrzymamy gwarancję dostarczenia przesyłki na czas. Niestety będzie to miało związek z wyższymi kosztami.

Nie zwlekaj z wysłaniem paczki do ostatniej chwili, zwłaszcza w okresie świąt, kiedy kurierzy mają dużo pracy. Paczki nadawaj z adekwatnym wyprzedzeniem – plusem będzie tańsza wysyłka paczki ekonomicznej i gwarancja, że wszystko trafi do adresata na czas.

Jeżeli masz taką opcję, idź osobiście do danego punktu nadań, ponieważ zamówienie kuriera do domu często wiąże się z dodatkową opłatą.

Warto pomyśleć również nad opcjonalnym ubezpieczeniem przesyłki - zazwyczaj jest ono kosztowne, zwłaszcza jeśli przesyłamy coś za granicę. Mimo faktu, że daje poczucie bezpieczeństwa, nie zawsze jest obligatoryjne. Jeśli masz przedmioty o niskiej wartości możesz z niego zrezygnować.

Jak zapakować przesyłkę do Japonii?

Mogłoby się wydawać, że pakowanie wysyłki jest bardzo prostą czynnością. Jednak nie każdy nadawca jest zdolny to robić w prawidłowy sposób. O czym należy pamiętać na etapie przygotowywania wysyłki do Japonii?

 1. Przedmiot, który ma nierówne gabaryty, powinien być odpowiednio chroniony przed ewentualnym zmienianiem pozycji wewnątrz opakowania. Dlatego zdecydowanie będzie potrzebna folia bąbelkowa i piankowe chipsy.
 2. Pamiętaj, że zawartość kartonu nie może nijak wystawać.
 3. Do owinięcia i zamknięcia kartonu używaj taśmy klejącej.
 4. Z kartonu trzeba usunąć wszystkie stare oznaczenia, napisy, naklejki. Następnie należy na nim zawrzeć nasze dane adresowe.
 5. Dno i góra opakowania powinny być w dodatku usztywnione i wzmocnione.

Przed zapakowaniem delikatnych elementów do opakowania solidnie je owiń. Folia bąbelkowa będzie znakomitym pomysłem, ponieważ niezawodnie zabezpieczy wrażliwe na transport i wstrząsy rzeczy.

Sposoby płatności za paczkę do Japonii

Występuje kilka metod płatności, dzięki którym wyślesz twoją paczkę do Japonii. Na przykład możesz zarezerwować kuriera, który obierze przesyłkę z twojego domu i dowiezie ją prosto do odbiorcy. W jaki sposób można zrealizować płatność za nadanie przesyłki zagranicznej?

Zależnie od wybranej waluty, będziemy mogli wybrać spośród kilku metod płatności za kuriera międzynarodowego. Jedną z nich może być zwykły przelew. Sesje wychodzące, jak i przychodzące banku odbywają się kilka razy każdego dnia. Po znalezieniu takiej możliwości i rozliczeniu paczki do Japonii należy wysłać na nasz adres potwierdzenie zrealizowania płatności w formie wyciągu z bankowości online. Wtedy zamówienie zostanie zaakceptowane i wysłane do wysyłki przez wskazaną firmę kurierską.

Szybki przelew za pośrednictwem systemu płatniczego Przelewy24 wykonamy sprawnie i od razu dostaniemy potwierdzenie realizacji zamówienia kuriera. To bardzo praktyczna możliwość, z której korzysta coraz więcej Polaków. Podobnie jest z płatnością realizowaną przez BLIK. W ten sposób bardzo szybko zrealizujemy płatność w wygodny sposób.

Innymi możliwościami płatności są karta płatnicza i Paypal. W pierwszym przykładzie poprzez system płatności można bezproblemowo sfinalizować transakcję kartą debetową Visa, Mastercard i innymi.

Przy wysyłaniu wysyłki do Japonii można realizować płatność między innymi w PLN.