Wysyłaj paczki do Rumunii i Polski
country-image
country-image
kg
cm
cm
cm
Polecany

Jak działamy?

Jest to bardzo proste, szybkie i przejrzyste. Zamawiasz kuriera lub nadajesz paczkę w dowolnym punkcie w mniej niż 2 minuty.

1
Wypełnij kilka informacji o przesyłce
2
Wybierz kuriera i opłać usługę
3
Poczekaj na kuriera lub nadaj paczkę w punkcie

Dlaczego ShipCenter?

Przez ponad 10 lat nasi klienci wysłali za naszym pośrednictwem ponad 2 000 000 przesyłek krajowych i międzynarodowych. Gwarantujemy jakość naszych usług, bo współpracujemy tylko z największymi i najlepszymi firmami kurierskimi, którzy bezpiecznie dostarczają paczki na całym świecie.

Co zyskasz
Ekspresowa dostawa
99% naszych paczek dociera kolejnego dnia od nadania. Posiadamy najszybsze usługi kurierskie w Polsce i na świecie, z dostawą do USA czy nawet Chin, kolejnego dnia roboczego.
Ubezpieczenie przesyłki
Nie ważne gdzie wysyłasz, zawsze możesz ubezpieczyć swoją przesyłkę nawet do 50 000 zł, a duża część firm kurierskich, które z nami współpracują, posiada darmowe ubezpieczenie w cenie przesyłki.
Od drzwi do drzwi lub w punkcie
Każdą przesyłkę możesz oddać kurierowi, który przyjedzie po nią w wybranym przez Ciebie dniu lub po prostu, możesz zanieść ją do punktu/paczkomatu w dowolnym momencie. Z nami nadasz swoje paczki wygodnie, jak chcesz i kiedy chcesz.
Śledzenie przesyłki online
Wszystkie nasze usługi posiadają dokładną, darmową usługę śledzenia paczek, która aktualizuje się przy każdym skanowaniu paczki. Dokładnie wiesz, gdzie znajduje się Twoja paczka w danym momencie.
Szybkie zamawianie
Nie musisz poświęcać godzin na szukanie i zamawianie kuriera. Nasz system jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu nadasz paczkę w dowolne miejsce na świecie w mniej niż 2 minuty.
Żadnych ukrytych kosztów
Gwarantujemy, że nie ma żadnych ukrytych kosztów. Płacisz dokładnie tyle, ile wyliczy Ci nasz system. Oferujemy tylko bezpieczne płatności przelewami, kartą lub Blikiem poprzez zaufaną platformę Przelewy24.
Co zyskasz
Wysłanych paczek
3 mln
Doświadczenia
10 lat
Pozytywnych opinii
3 tys.
Punktów ShipCenter
+ 100

Tysiące zadowolonych klientów

Nasze usługi są oceniane na maksymalną liczbę 5/5 gwiazdek, według niezależnego serwisu opineo.pl. Jesteśmy również laureatem złotej nagordy “Słucham swoich klientów”, którą co roku otrzymujemy, dzięki 99% zadowolonych klientów.

“Solidna firma na poziomie nie miałam nigdy żadnych problemów z tą firmą, polecam znajomym”

Teresa

“Szybka, sprawna obsługa. Kierowca kurier bardzo pomocny co w dzisiejszych czasach jest rzadkością.”

Tadeusz

“Korzystam z usług SHIPCENTER. Wysyłam InPostem. Wszystko przebiega sprawnie i terminowo.”

Lucyna

Paczki do Rumunii i Polski

Przesyłki kurierskie do Rumunii cieszą się rosnącą popularnością wśród naszych rodaków. Trudno się temu dziwić. To przystępny sposób, aby ekspresowo nadać paczkę do Rumunii. Trzeba jednak mieć na uwadze, że profesjonalna wysyłka paczek do Rumunii zawsze powinna być poprzedzona skrupulatną analizą. W ten sposób unikniemy marnowania pieniędzy.

Tania paczka do Rumunii

Osoby, które wybierają wysyłkę paczki do Rumunii, powinny pamiętać o tym, że kluczowe jest nie tylko zapewnienie sobie jak najniższej ceny. Duże znaczenie ma też jakość firmy spedycyjnej, która będzie transportować przesyłkę.

Kiedy chcemy zrealizować wysyłkę szybko, to zdecydowanie warto skorzystać z oferty rzetelnej firmy, jak Ship Center Polska. Oferowane przez naszą firmę transporty zagraniczne są dostarczane za pośrednictwem renomowanych, pracujących w tym sektorze rynku od wielu lat przedsiębiorstw, które stawiają na najwyższą jakość.

Ile trwa dostarczenie paczki do Rumunii?

O tym, jak długo trwa dostawa przesyłki do Rumunii, decyduje wiele zmiennych. Można jednak wyjść z założenia, że fundamentalną rolę odgrywa dzień wysłania oraz jakość przewoźnika, z której oferty korzystamy. W Ship Center zawsze stawiamy na najwyższą jakość.

Zwykle okazuje się, że przesyłka do Rumunii dotrze do kraju odbiorcy w zaledwie kilka dni. Oczywiście, nasze szanse na ekspresowe zrealizowanie zamówienia będą nieco większe, jeśli nadamy kuriera przed weekendem.

Analogicznie, czas doręczenia przesyłki może być nieco dłuższy, gdy nadamy kuriera w czasie, gdy w Polsce wypada ważne, państwowe święto. Czas dostarczenia zwiększy się też, jeśli prześlemy przesyłkę w czwartek lub piątek. Jest dość prawdopodobne, że zamówienie może spędzić weekend na sortowni.

Jeśli skorzystamy z rozwiązań godnej zaufania firmy, jak Ship Center, to jest niemal pewne, że zamówienie dotrze do odbiorcy jak najszybciej. Co więcej, z poziomu serwisu będziemy mieć sposobność, by obserwować aktualny status naszego zlecenia. To świetny sposób, by jak najszybciej poinformować odbiorcę o tym, gdzie teraz jest jego paczka.

Czego nie można nadać w paczce do Rumunii?

Wysyłając paczkę do Rumunii należy zwrócić uwagę czego nie można zapakować. Istnieją nie tylko wewnętrzne normy kurierów, ale także obowiązują nas różnego rodzaju restrykcje danego kraju, gdzie chcemy wysłać paczkę.

Występują jednak produkty, których stanowczo nie można przesyłać. Szczególnie jest zakaz nadawania towarów niebezpiecznych, takich jak broń i amunicja, a także materiałów łatwopalnych.

Co więcej, zakazane jest wysyłanie środków nielegalnych, czyli środków psychoaktywnych, napojów alkoholowych i narkotyków. Do listy zabronionych artykułów wliczają się również dzieła sztuki, np. rzeźby, futra, obrazy oraz drogocenna biżuteria.

Ze względu na przepisy fitosanitarne, nie można przesyłać żywych zwierząt, owadów oraz żywności, między innymi suplementów diety i odżywek dla sportowców. Przed nadaniem paczki należy sprawdzić listę przedmiotów zabronionych w transporcie międzypaństwowym oraz rozporządzenia danego kraju.

W razie wątpliwości, warto skontaktować się ze spedytorem.

Paczki do Rumunii — w jaki sposób adresować i wysyłać?

Wysłanie paczki do Rumunii nie musi być skomplikowane. By mieć gwarancję, że kurier nie odda przesyłki do nadawcy, należy zwrócić uwagę na napisanie poprawnych danych adresowych odbiorcy na paczce. Oto zbiór informacji, które powinny znaleźć się na paczce:

 • nazwa odbiorcy,
 • numer mieszkania lub domu,
 • nazwa ulicy,
 • nazwa miasta,
 • obszar lub stan,
 • kod pocztowy,
 • nazwa kraju.

Nie zapomnij, aby powyższe informacje napisać czytelnie.

Ile kosztuje przesyłka kurierska do Rumunii?

Kwota za usługę głównie zależy od tego, jak szybko wskazany przewoźnik ma doręczyć przesyłkę do adresata.

Ilekroć potrzebujemy szybkiego nadania paczki, mamy możliwość skorzystania z usługi wysłania przesyłki przyspieszonej. W takiej sytuacji będziemy mieli zapewnienie dostarczenia przesyłki w terminie. Jak wiadomo będzie się to wiązało z wyższymi kwotami.

Nie zwlekaj z nadaniem przesyłki do ostatniej chwili, przede wszystkim w okresie świątecznym, kiedy przewoźnicy mają wiele pracy. Przesyłki wysyłaj z należytym wyprzedzeniem – wówczas będzie tania wysyłka paczki ekonomicznej i pewność, że wszystko zostanie dostarczone na czas.

O ile masz taką opcję, udaj się osobiście do wybranego punktu nadań, ponieważ zamawianie kuriera do domu czasami wiąże się z dodatkową opłatą.

Pomyśl także nad opcjonalnym ubezpieczeniem wysyłki — najprawdopodobniej jest ono kosztowne, przede wszystkim wtedy, gdy wysyłamy coś do osób spoza Polski. Mimo faktu, że gwarantuje poczucie bezpieczeństwa, nie zawsze jest obligatoryjne. W przypadku przedmiotów o niskiej wartości możesz z niego zrezygnować.

Jak zapakować przesyłkę do Rumunii?

Wydawałoby się, że pakowanie przesyłki jest bardzo nietrudną czynnością. Jednak nie każdy nadawca potrafi to zrobić w bezbłędny sposób. Co warto wiedzieć na etapie pakowania paczki do Rumunii?

 1. Przedmiot, który ma nierówne gabaryty, powinien być odpowiednio chroniony przed ewentualnym zmienianiem pozycji w środku opakowania. Dlatego z pewnością przyda się folia bąbelkowa i piankowe chipsy.
 2. Pamiętaj, że zawartość opakowania nie może nijak wystawać.
 3. W celu owinięcia i zamknięcia opakowania użyj taśmy klejącej.
 4. Z pudełka trzeba ściągnąć wszystkie stare oznaczenia, napisy, naklejki. Następnie można na nim umieścić nasze dane adresowe.
 5. Dno i góra kartonu powinny być dodatkowo usztywnione i zabezpieczone.

Przed spakowaniem delikatnych rzeczy do kartonu starannie je owiń. Folia bąbelkowa będzie świetnym pomysłem, ponieważ niezawodnie uchroni podczas przewozu rzeczy.

W jaki sposób dokonać płatności za paczkę do Rumunii?

Występuje kilka metod płatności, dzięki którym nadasz twoją przesyłkę do Rumunii. Dla przykładu możesz zarezerwować kuriera, który obierze przesyłkę z twojego domu i dostarczy ją prosto do odbiorcy. Jak można zrealizować płatność za nadanie wysyłki zagranicznej?

W zależności od wskazanej waluty, będziemy mogli wybrać spośród kilku sposobów płatności za kuriera międzynarodowego. Jedną z nich może być tradycyjny przelew. Sesje wychodzące, jak i przychodzące banku księgowane są kilka razy na dobę. Po wybraniu takiego rozwiązania i rozliczeniu paczki do Rumunii należy przesłać na nasz adres potwierdzenie przeprowadzenia płatności w formie wyciągu z bankowości online. Wtedy nasze zamówienie zostanie zaakceptowane i wysłane do wysłania przez wybraną firmę kurierską.

Błyskawiczny przelew za pośrednictwem systemu płatniczego Przelewy24 zrealizujemy sprawnie i od razu otrzymamy potwierdzenie realizacji zamówienia kuriera. To bardzo praktyczna funkcja, którą wykorzystuje coraz więcej osób. Podobnie jest z płatnością za pomocą BLIK. Dzięki niej ekspresowo dokonamy płatności w komfortowy sposób.

Innymi możliwościami płatności są karta płatnicza i Paypal. W pierwszym przykładzie poprzez system płatności można bez najmniejszych kłopotów sfinalizować transakcję kartą debetową Visa, Mastercard i innymi. Jeżeli mamy konto w Paypalu i chcemy w ten sposób opłacić swoje zamówienie, możemy to zrobić bez problemu. Paypal pobiera jednak wysoką prowizję od realizacji płatności, dlatego do tej metody płatności jest doliczane 4% dopłaty.

Przy wysyłce wysyłki do Rumunii można realizować płatność między innymi walutą PLN.