Wysyłaj paczki do Walii i Polski
country-image
country-image
kg
cm
cm
cm
Polecany

Jak działamy?

Jest to bardzo proste, szybkie i przejrzyste. Zamawiasz kuriera lub nadajesz paczkę w dowolnym punkcie w mniej niż 2 minuty.

1
Wypełnij kilka informacji o przesyłce
2
Wybierz kuriera i opłać usługę
3
Poczekaj na kuriera lub nadaj paczkę w punkcie

Dlaczego ShipCenter?

Przez ponad 10 lat nasi klienci wysłali za naszym pośrednictwem ponad 2 000 000 przesyłek krajowych i międzynarodowych. Gwarantujemy jakość naszych usług, bo współpracujemy tylko z największymi i najlepszymi firmami kurierskimi, którzy bezpiecznie dostarczają paczki na całym świecie.

Co zyskasz
Ekspresowa dostawa
99% naszych paczek dociera kolejnego dnia od nadania. Posiadamy najszybsze usługi kurierskie w Polsce i na świecie, z dostawą do USA czy nawet Chin, kolejnego dnia roboczego.
Ubezpieczenie przesyłki
Nie ważne gdzie wysyłasz, zawsze możesz ubezpieczyć swoją przesyłkę nawet do 50 000 zł, a duża część firm kurierskich, które z nami współpracują, posiada darmowe ubezpieczenie w cenie przesyłki.
Od drzwi do drzwi lub w punkcie
Każdą przesyłkę możesz oddać kurierowi, który przyjedzie po nią w wybranym przez Ciebie dniu lub po prostu, możesz zanieść ją do punktu/paczkomatu w dowolnym momencie. Z nami nadasz swoje paczki wygodnie, jak chcesz i kiedy chcesz.
Śledzenie przesyłki online
Wszystkie nasze usługi posiadają dokładną, darmową usługę śledzenia paczek, która aktualizuje się przy każdym skanowaniu paczki. Dokładnie wiesz, gdzie znajduje się Twoja paczka w danym momencie.
Szybkie zamawianie
Nie musisz poświęcać godzin na szukanie i zamawianie kuriera. Nasz system jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu nadasz paczkę w dowolne miejsce na świecie w mniej niż 2 minuty.
Żadnych ukrytych kosztów
Gwarantujemy, że nie ma żadnych ukrytych kosztów. Płacisz dokładnie tyle, ile wyliczy Ci nasz system. Oferujemy tylko bezpieczne płatności przelewami, kartą lub Blikiem poprzez zaufaną platformę Przelewy24.
Co zyskasz
Wysłanych paczek
3 mln
Doświadczenia
10 lat
Pozytywnych opinii
3 tys.
Punktów ShipCenter
+ 100

Tysiące zadowolonych klientów

Nasze usługi są oceniane na maksymalną liczbę 5/5 gwiazdek, według niezależnego serwisu opineo.pl. Jesteśmy również laureatem złotej nagordy “Słucham swoich klientów”, którą co roku otrzymujemy, dzięki 99% zadowolonych klientów.

“Solidna firma na poziomie nie miałam nigdy żadnych problemów z tą firmą, polecam znajomym”

Teresa

“Szybka, sprawna obsługa. Kierowca kurier bardzo pomocny co w dzisiejszych czasach jest rzadkością.”

Tadeusz

“Korzystam z usług SHIPCENTER. Wysyłam InPostem. Wszystko przebiega sprawnie i terminowo.”

Lucyna

Paczki do Walii i Polski

Paczki kurierskie do Walii cieszą się sporą renomą wśród naszych rodaków. Nic w tym nadzwyczajnego. To przystępny sposób, by szybko wysłać przesyłkę do Walii. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że najwyższej jakości wysyłka przesyłek do Walii zawsze musi być poprzedzona skrupulatną analizą. Dzięki temu unikniemy zbędnych wydatków.

Tania paczka do Walii

Osoby, które decydują się na nadanie paczki do Walii muszą mieć na uwadze, że priorytetowe jest nie tylko zapewnienie sobie jak najlepszej ceny. Liczy się też renoma firmy spedycyjnej, która będzie dostarczać przesyłkę.

Jeżeli czas ma znaczenie, to powinniśmy skorzystać z usług godnej zaufania firmy, jak Ship Center. Oferowane przez naszą firmę przesyłki zagraniczne są dostarczane przez dużych, działających w branży od wielu lat przedsiębiorców, którzy stawiają na kompleksową obsługę klienta.

Jak długo idą paczki do Walii?

O tym, jak długo zajmuje transport przesyłki do Walii, decyduje bardzo dużo zmiennych. Można jednak założyć, że znaczącą rolę pełni dzień nadania oraz jakość firmy, z którego oferty korzystamy. W Ship Center zawsze stawiamy na najwyższą jakość.

Zwykle okazuje się, że paczka do Walii dotrze do kraju odbiorcy w zaledwie 1-3 dni. Oczywiście, szanse na bardzo szybkie sfinalizowanie zamówienia rosną, gdy zamówimy kuriera zaraz po weekendzie.

Analogicznie, doręczenie przesyłki może być nieco dłuższe, kiedy zlecimy kuriera, gdy w Polsce przypada ważne, państwowe święto. Czas dostarczenia zwiększy się też, jeśli nadamy paczkę w czwartek lub piątek. Jest dość prawdopodobne, że zamówienie może spędzić kilka dni na sortowni.

Gdy skorzystamy z rozwiązań godnej zaufania firmy, jak Ship Center Polska, to jest możliwe, że zamówienie zostanie dostarczone do odbiorcy jak najszybciej. Co więcej, z poziomu strony WWW będziemy mieli możliwość podejrzeć obecny status naszego transportu. To doskonały sposób, by jak najszybciej zawiadomić odbiorcę o tym, gdzie teraz znajduje się jego paczka.

Czego nie można nadać w paczce do Walii?

Wysyłając paczkę do Walii należy zwrócić uwagę, czego nie można przesłać. Występują nie tylko wewnętrzne przepisy spedytorów, ale także obowiązują nas różnego rodzaju zakazy danego państwa, gdzie chcemy przesłać przesyłkę.

Występują jednak produkty, których bezwzględnie nie wolno wysyłać. Głównie zabrania się nadawania artykułów niebezpiecznych, takich jak broń i amunicja, a także materiałów łatwopalnych.

Co więcej, zabronione jest nadawanie substancji nielegalnych, czyli środków psychoaktywnych, napojów alkoholowych i narkotyków. Do listy zabronionych przedmiotów wliczają się również dzieła sztuki, np. obrazy, rzeźby, futra oraz droga biżuteria.

Ze względu na regulamin fitosanitarny, nie można nadawać żywych zwierząt, owadów oraz żywności, na przykład suplementów diety i odżywek dla sportowców. Przed nadaniem paczki zaleca się sprawdzić spis artykułów zabronionych w transporcie międzypaństwowym oraz rozporządzenia danego państwa.

W przypadku wątpliwości, dobrze jest skontaktować się z przewoźnikiem.

Paczki do Walii - w jaki sposób adresować i wysyłać?

Nadanie przesyłki do Walii nie musi być skomplikowane. Aby mieć gwarancję, że kurier nie przywiezie przesyłki z powrotem, warto zwrócić uwagę na umieszczenie poprawnych danych adresowych odbiorcy na paczce. Oto spis informacji, które powinniśmy umieścić na paczce:

 • nazwa odbiorcy,
 • numer mieszkania lub domu,
 • nazwa ulicy,
 • nazwa miasta,
 • obszar lub stan,
 • kod pocztowy,
 • nazwa kraju.

Pamiętaj, by powyższe informacje napisać czytelnie.

Ile kosztuje przesyłka kurierska do Walii?

Cena za usługę z reguły wiąże się z tym, jak szybko wybrany spedytor musi wręczyć przesyłkę odbiorcy.

Ilekroć życzymy sobie pilnego wysłania paczki, możemy wybrania opcji przesyłki przyspieszonej. Wówczas otrzymamy gwarancję dostarczenia pakunku na czas. Co oczywiste, przyjdzie nam za to zapłacić wyższymi sumami.

Nie zwlekaj z wysłaniem przesyłki do ostatniej chwili, przede wszystkim w czasie świąt, kiedy przewoźnicy mają dużo pracy. Prezenty wysyłaj z adekwatnym wyprzedzeniem – plusem będzie tańsza wysyłka paczki ekonomicznej i pewność, że wszystko trafi do adresata na czas.

O ile masz taką opcję, idź osobiście do wybranego punktu nadawania paczek, ponieważ zamawianie kuriera do miejsca zamieszkania nieraz wiąże się z dodatkową opłatą.

Warto pomyśleć także nad opcjonalnym ubezpieczeniem przesyłki - często jest ono kosztowne, zwłaszcza wtedy, kiedy chcemy wysłać coś za granicę. Mimo faktu, że daje poczucie bezpieczeństwa, nie zawsze jest potrzebne. Jeśli masz przedmioty o niskiej wartości można z niego zrezygnować.

Jak spakować paczkę do Walii?

Mogłoby się wydawać, że przygotowanie wysyłki jest bardzo prostą czynnością. Jednakże nie każdy nadawca jest zdolny to zrobić w dobry sposób. O czym należy pamiętać na etapie przygotowywania przesyłki do Walii?

 1. Przedmiot, który ma nierównomierne kształt, powinien być odpowiednio chroniony przed ewentualnym zmienianiem pozycji wewnątrz opakowania. Dlatego zdecydowanie przyda się folia bąbelkowa i piankowe chipsy.
 2. Nie zapominaj, że zawartość opakowania nie może nijak wystawać.
 3. Do owijania i zamknięcia opakowania użyj taśmy klejącej.
 4. Z pudełka trzeba usunąć wszystkie stare oznaczenia, napisy, naklejki. Następnie należy na nim zawrzeć nasze dane adresowe.
 5. Dno i góra opakowania powinny być specjalnie usztywnione i zabezpieczone.

Przed zapakowaniem delikatnych przedmiotów do opakowania starannie je owiń. Folia bąbelkowa będzie znakomitym pomysłem, ponieważ dobrze zabezpieczy narażone w transporcie przedmioty.

Jakie są sposoby płatności za wysyłkę do Walii?

Istnieje kilka opcji płatności, dzięki którym nadasz twoją paczkę do Walii. Dla przykładu możesz zamówić kuriera, który weźmie przesyłkę z twojego domu i dostarczy ją prosto do adresata. W jaki sposób można dokonać zapłaty za nadanie wysyłki zagranicznej?

Zależnie od wskazanej waluty, będziemy mieli do dyspozycji kilka metod płatności za paczkę. Jedną z nich może być tradycyjny przelew bankowy. Sesje wychodzące, jak i przychodzące banku księgowane są kilka razy na dobę. Po wybraniu takiego rozwiązania i rozliczeniu paczki do Walii należy wysłać na nasz adres potwierdzenie dokonania płatności w formie wyciągu z bankowości elektronicznej. Wtedy nasze zamówienie zostanie zaakceptowane i przesłane do wysyłki przez wskazaną firmę kurierską.

Błyskawiczny przelew za pośrednictwem systemu płatniczego Przelewy24 wykonamy sprawnie i od razu uzyskamy potwierdzenie realizacji zamówienia kuriera. To bardzo wygodna funkcja, z której korzysta coraz więcej osób. Podobnie jest z płatnością za pomocą BLIK. Dzięki niej ekspresowo sfinalizujemy płatność w komfortowy sposób.

Innymi możliwościami płatności są karta płatnicza. Poprzez system płatności można bez najmniejszych kłopotów zrealizować transakcję kartą debetową Visa, Mastercard i innymi. Kiedy mamy konto w Paypalu i zamierzamy w ten sposób opłacić swoje zamówienie, możemy to zrobić bez trudności, jednak wysoką prowizję od realizacji transakcji, dlatego do tego sposobu płatności jest doliczane 4% dopłaty.