Wysyłaj paczki do Rosji i Polski
country-image
kg
cm
cm
cm

Jak działamy?

Jest to bardzo proste, szybkie i przejrzyste. Zamawiasz kuriera lub nadajesz paczkę w dowolnym punkcie w mniej niż 2 minuty.

1
Wypełnij kilka informacji o przesyłce
2
Wybierz kuriera i opłać usługę
3
Poczekaj na kuriera lub nadaj paczkę w punkcie

Dlaczego ShipCenter?

Przez ponad 10 lat nasi klienci wysłali za naszym pośrednictwem ponad 2 000 000 przesyłek krajowych i międzynarodowych. Gwarantujemy jakość naszych usług, bo współpracujemy tylko z największymi i najlepszymi firmami kurierskimi, którzy bezpiecznie dostarczają paczki na całym świecie.

Co zyskasz
Ekspresowa dostawa
99% naszych paczek dociera kolejnego dnia od nadania. Posiadamy najszybsze usługi kurierskie w Polsce i na świecie, z dostawą do USA czy nawet Chin, kolejnego dnia roboczego.
Ubezpieczenie przesyłki
Nie ważne gdzie wysyłasz, zawsze możesz ubezpieczyć swoją przesyłkę nawet do 50 000 zł, a duża część firm kurierskich, które z nami współpracują, posiada darmowe ubezpieczenie w cenie przesyłki.
Od drzwi do drzwi lub w punkcie
Każdą przesyłkę możesz oddać kurierowi, który przyjedzie po nią w wybranym przez Ciebie dniu lub po prostu, możesz zanieść ją do punktu/paczkomatu w dowolnym momencie. Z nami nadasz swoje paczki wygodnie, jak chcesz i kiedy chcesz.
Śledzenie przesyłki online
Wszystkie nasze usługi posiadają dokładną, darmową usługę śledzenia paczek, która aktualizuje się przy każdym skanowaniu paczki. Dokładnie wiesz, gdzie znajduje się Twoja paczka w danym momencie.
Szybkie zamawianie
Nie musisz poświęcać godzin na szukanie i zamawianie kuriera. Nasz system jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu nadasz paczkę w dowolne miejsce na świecie w mniej niż 2 minuty.
Żadnych ukrytych kosztów
Gwarantujemy, że nie ma żadnych ukrytych kosztów. Płacisz dokładnie tyle, ile wyliczy Ci nasz system. Oferujemy tylko bezpieczne płatności przelewami, kartą lub Blikiem poprzez zaufaną platformę Przelewy24.
Co zyskasz
Wysłanych paczek
3 mln
Doświadczenia
10 lat
Pozytywnych opinii
3 tys.
Punktów ShipCenter
+ 100

Tysiące zadowolonych klientów

Nasze usługi są oceniane na maksymalną liczbę 5/5 gwiazdek, według niezależnego serwisu opineo.pl. Jesteśmy również laureatem złotej nagordy “Słucham swoich klientów”, którą co roku otrzymujemy, dzięki 99% zadowolonych klientów.

“Solidna firma na poziomie nie miałam nigdy żadnych problemów z tą firmą, polecam znajomym”

Teresa

“Szybka, sprawna obsługa. Kierowca kurier bardzo pomocny co w dzisiejszych czasach jest rzadkością.”

Tadeusz

“Korzystam z usług SHIPCENTER. Wysyłam InPostem. Wszystko przebiega sprawnie i terminowo.”

Lucyna

Paczki do Rosji i Polski

Przesyłki kurierskie do Rosji cieszą się sporą popularnością ze strony Polaków. Nic w tym nadzwyczajnego. To przystępny sposób, by szybko wysłać paczkę do Rosji. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że profesjonalna wysyłka przesyłek do Rosji zawsze powinna być poprzedzona skrupulatną analizą rynku. Dzięki temu unikniemy zbędnych wydatków.

Przesyłki kurierskie do Rosji

Osoby, które decydują się na wysłanie paczki do Rosji muszą wiedzieć, że ważne jest nie tylko zapewnienie sobie jak najbardziej atrakcyjnej ceny. Liczy się też profesjonalizm przedsiębiorstwa, która będzie realizować transport.

Kiedy zależy nam na czasie, to zdecydowanie warto skorzystać z oferty godnej zaufania firmy, jak Ship Center Polska. Oferowane przez nas przesyłki zagraniczne są dostarczane przez renomowanych, działających w sektorze usług kurierskich od wielu lat przewoźników, którzy stawiają na profesjonalizm.

Jak długo idą paczki do Rosji?

O tym, ile czasu trwa transport paczki do Rosji, decyduje sporo kwestii. Można jednak założyć, że znaczącą rolę pełni dzień nadania oraz jakość firmy, z której usług korzystamy. W Ship Center Polska na pierwszym miejscu stawiamy na profesjonalizm.

Zwykle okazuje się, że paczka do Rosji dotrze do punktu docelowego w zaledwie kilka dni. Oczywiście, szanse na bardzo szybkie sfinalizowanie zamówienia będą nieco większe, gdy zlecimy kuriera zaraz po weekendzie.

Analogicznie, dostawa zamówienia może być nieco dłuższy, gdy nadamy kuriera w czasie, gdy w kraju doręczenia paczki wypada ważne, narodowe święto. Czas realizacji zamówienia wydłuży się też, jeśli nadamy paczkę przed weekendem. Jest dość prawdopodobne, że przesyłka może spędzić kilka dni na sortowni.

Jeśli skorzystamy z usług polecanej firmy, jak Shipcenter, to jest niemal pewne, że paczka dotrze do odbiorcy w pierwszym wolnym terminie. Co więcej, z poziomu strony WWW będziemy mieli możliwość śledzić obecny status naszego zlecenia. To uniwersalny sposób, by jak najszybciej poinformować odbiorcę o tym, gdzie w danej chwili jest jego przesyłka.

Czego nie można nadać w paczce do Rosji?

Wysyłając paczkę do Rosji warto zwrócić uwagę, czego nie można zapakować. Istnieją nie tylko wewnętrzne regulaminy spedytorów, ale także obowiązują nas różne restrykcje danego kraju, gdzie chcemy przesłać paczkę.

Występują jednak produkty, których bezwarunkowo nie można wysyłać. Głównie zabrania się wysyłania towarów niebezpiecznych, takich jak broń i amunicja, a także materiałów łatwopalnych.

Co więcej, zabronione jest nadanie preparatów nielegalnych, czyli środków psychoaktywnych, napojów alkoholowych i narkotyków. Do listy zabronionych przedmiotów wliczają się również dzieła sztuki, np. futra, obrazy, rzeźby oraz drogocenna biżuteria.

Patrząc na regulamin fitosanitarny, nie można nadawać żywych zwierząt, owadów oraz żywności, przykładowo odżywek i suplementów diety dla sportowców. Przed nadaniem paczki zaleca się sprawdzić spis artykułów zabronionych w transporcie międzypaństwowym oraz przepisy danego kraju.

W razie wątpliwości możemy skontaktować się z przewoźnikiem.

Paczki do Rosji - w jaki sposób adresować i wysyłać?

Wysłanie przesyłki do Rosji nie musi być wyzwaniem. By mieć pewność, że kurier nie odda paczki do nadawcy, dobrze jest zwrócić uwagę na napisanie poprawnych danych adresowych odbiorcy na paczce. Poznaj spis informacji, które powinniśmy umieścić na przesyłce:

 • nazwa odbiorcy,
 • numer mieszkania lub domu,
 • nazwa ulicy,
 • nazwa miasta,
 • obszar lub stan,
 • kod pocztowy,
 • nazwa kraju.

Nie zapomnij, by wszystkie te informacje napisać czytelnie.

Ile kosztuje przesyłka kurierska do Rosji?

Kwota za paczkę zazwyczaj wiąże się z tym, jak szybko dany przewoźnik ma dostarczyć pakunek do odbiorcy.

Jeśli życzymy sobie pilnego wysłania, mamy możliwość wybrania opcji przesyłki przyspieszonej. W takiej sytuacji otrzymamy pewność dostarczenia paczki na czas. To jasne, że będzie to miało związek z koniecznością uiszczenia wyższej zapłaty.

Nie czekaj z nadaniem paczki do ostatniej chwili, zwłaszcza w okresie świąt, kiedy przewoźnicy mają dużo pracy. Przedmioty nadawaj z należytym wyprzedzeniem – korzyścią będzie tania wysyłka paczki ekonomicznej i pewność, że wszystko dotrze na czas.

Jeżeli masz taką opcję, udaj się osobiście do wybranego punktu nadawania paczek, ponieważ zamówienie kuriera do wybranej przez nas lokalizacji czasami wiąże się z dodatkową opłatą.

W warto pomyśleć również nad ewentualnym ubezpieczeniem pakunku - często jest ono kosztowne, zwłaszcza jeśli wysyłamy coś poza granicę kraju. Mimo faktu, że daje poczucie bezpieczeństwa, nie zawsze jest potrzebne. W przypadku przedmiotów o niskiej wartości możesz z niego zrezygnować.

Jak zapakować przesyłkę do Rosji?

Wydawałoby się, że zapakowanie przesyłki jest bardzo prostą czynnością. Jednak nie każdy nadawca jest zdolny to robić w bezbłędny sposób. O czym należy pamiętać na etapie przygotowywania przesyłki do Rosji?

 1. Przedmiot, który ma nierównomierne wymiary, powinien być właściwie zabezpieczony przed ewentualnym zmienianiem pozycji wewnątrz opakowania. Dlatego na pewno przyda się folia bąbelkowa i piankowe chipsy.
 2. Pamiętaj, że zawartość opakowania nie może w żaden sposób wystawać.
 3. Do owijania i zamknięcia pudełka używaj taśmy klejącej.
 4. Z pudełka należy usunąć wszystkie stare oznaczenia, napisy, naklejki. Następnie należy na nim umieścić nasze dane adresowe.
 5. Dno i góra opakowania powinny być w dodatku usztywnione i zabezpieczone.

Przed spakowaniem delikatnych elementów do opakowania porządnie je owiń. Folia bąbelkowa będzie znakomitym pomysłem, ponieważ niezawodnie uchroni wrażliwe na transport i wstrząsy rzeczy.

Sposoby płatności za paczkę do Rosji

Istnieje kilka opcji płatności, dzięki którym nadasz twoją przesyłkę do Rosji. Przykładowo możesz zarezerwować kuriera, który weźmie przesyłkę z twojego domu i przekaże ją prosto do adresata. Jak można zrealizować płatność za nadanie paczki zagranicznej?

Zależnie od wybranej waluty, będziemy mogli wybrać spośród kilku metod płatności za przesyłkę. Jedną z nich może być tradycyjny przelew bankowy. Sesje wychodzące, jak i przychodzące banku odbywają się kilka razy na dobę. Po wybraniu takiego rozwiązania i rozliczeniu wysyłki do Rosji należy wysłać na nasz adres potwierdzenie dokonania płatności w formie wyciągu z bankowości elektronicznej. Wtedy nasze zamówienie będzie zaakceptowane i przesłane do wysłania przez wskazaną firmę kurierską.

Błyskawiczny przelew za pośrednictwem systemu płatniczego Przelewy24 zrealizujemy sprawnie i od razu otrzymamy potwierdzenie realizacji zamówienia kuriera. To bardzo wygodna funkcja, z której korzysta coraz więcej osób. Podobnie jest z płatnością za pomocą BLIK. Dzięki niej ekspresowo zrealizujemy płatność w komfortowy sposób.

Kiedy mamy konto w Paypalu i zamierzamy w ten sposób opłacić swoje zamówienie, możemy to zrobić bez trudności. Paypal pobiera jednak wysoką prowizję od realizacji transakcji. Warto wiedzieć o tym, że samo zamówienie opłacimy oczywiście w złotówkach.