Wysyłaj paczki do Szwajcarii i Polski
country-image
country-image
kg
cm
cm
cm

Jak działamy?

Jest to bardzo proste, szybkie i przejrzyste. Zamawiasz kuriera lub nadajesz paczkę w dowolnym punkcie w mniej niż 2 minuty.

1
Wypełnij kilka informacji o przesyłce
2
Wybierz kuriera i opłać usługę
3
Poczekaj na kuriera lub nadaj paczkę w punkcie

Dlaczego ShipCenter?

Przez ponad 10 lat nasi klienci wysłali za naszym pośrednictwem ponad 2 000 000 przesyłek krajowych i międzynarodowych. Gwarantujemy jakość naszych usług, bo współpracujemy tylko z największymi i najlepszymi firmami kurierskimi, którzy bezpiecznie dostarczają paczki na całym świecie.

Co zyskasz
Ekspresowa dostawa
99% naszych paczek dociera kolejnego dnia od nadania. Posiadamy najszybsze usługi kurierskie w Polsce i na świecie, z dostawą do USA czy nawet Chin, kolejnego dnia roboczego.
Ubezpieczenie przesyłki
Nie ważne gdzie wysyłasz, zawsze możesz ubezpieczyć swoją przesyłkę nawet do 50 000 zł, a duża część firm kurierskich, które z nami współpracują, posiada darmowe ubezpieczenie w cenie przesyłki.
Od drzwi do drzwi lub w punkcie
Każdą przesyłkę możesz oddać kurierowi, który przyjedzie po nią w wybranym przez Ciebie dniu lub po prostu, możesz zanieść ją do punktu/paczkomatu w dowolnym momencie. Z nami nadasz swoje paczki wygodnie, jak chcesz i kiedy chcesz.
Śledzenie przesyłki online
Wszystkie nasze usługi posiadają dokładną, darmową usługę śledzenia paczek, która aktualizuje się przy każdym skanowaniu paczki. Dokładnie wiesz, gdzie znajduje się Twoja paczka w danym momencie.
Szybkie zamawianie
Nie musisz poświęcać godzin na szukanie i zamawianie kuriera. Nasz system jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu nadasz paczkę w dowolne miejsce na świecie w mniej niż 2 minuty.
Żadnych ukrytych kosztów
Gwarantujemy, że nie ma żadnych ukrytych kosztów. Płacisz dokładnie tyle, ile wyliczy Ci nasz system. Oferujemy tylko bezpieczne płatności przelewami, kartą lub Blikiem poprzez zaufaną platformę Przelewy24.
Co zyskasz
Wysłanych paczek
3 mln
Doświadczenia
10 lat
Pozytywnych opinii
3 tys.
Punktów ShipCenter
+ 100

Tysiące zadowolonych klientów

Nasze usługi są oceniane na maksymalną liczbę 5/5 gwiazdek, według niezależnego serwisu opineo.pl. Jesteśmy również laureatem złotej nagordy “Słucham swoich klientów”, którą co roku otrzymujemy, dzięki 99% zadowolonych klientów.

“Solidna firma na poziomie nie miałam nigdy żadnych problemów z tą firmą, polecam znajomym”

Teresa

“Szybka, sprawna obsługa. Kierowca kurier bardzo pomocny co w dzisiejszych czasach jest rzadkością.”

Tadeusz

“Korzystam z usług SHIPCENTER. Wysyłam InPostem. Wszystko przebiega sprawnie i terminowo.”

Lucyna

Paczki do Szwajcarii i Polski

Przesyłki kurierskie do Szwajcarii cieszą się rosnącą popularnością ze strony klientów z Polski. Trudno się temu dziwić. To tani sposób, by bardzo szybko wysłać paczkę do Szwajcarii. Warto jednak mieć na uwadze, że profesjonalna wysyłka zamówień do Szwajcarii zawsze musi być poprzedzona skrupulatną analizą. W ten sposób unikniemy zbędnych wydatków.

Wysyłka paczek do Szwajcarii

Osoby, które decydują się na nadanie paczki do Szwajcarii muszą wiedzieć, że ważne jest nie tylko zapewnienie sobie jak najlepszej ceny. Sporą rolę odgrywa również renoma firmy kurierskiej, która będzie realizować transport.

Kiedy chcemy zrealizować wysyłkę szybko, to zdecydowanie warto skorzystać z oferty profesjonalnej firmy, jak Ship Center Polska. Oferowane przez naszą firmę przesyłki międzynarodowe są realizowane przez renomowanych, funkcjonujących w tym sektorze rynku od wielu lat przedsiębiorców, którzy stawiają na profesjonalizm.

Jak długo idą paczki do Szwajcarii?

O tym, ile czasu zajmuje doręczenie przesyłki do Szwajcarii, decyduje wiele rzeczy. Można jednak stwierdzić, że znaczącą rolę pełni dzień wysłania oraz jakość firmy, z której oferty korzystamy. W Ship Center zawsze stawiamy na profesjonalizm.

Zazwyczaj okazuje się, że paczka z Polski do Szwajcarii dotrze do kraju odbiorcy w zaledwie kilkadziesiąt godzin. Oczywiście, szanse na bardzo szybkie zrealizowanie zamówienia rosną, jeśli zamówimy kuriera przed weekendem.

Analogicznie, dostawa przesyłki może nieco się wydłużyć, kiedy nadamy kuriera, gdy w kraju docelowym wypada ważne, państwowe święto. Termin dostarczenia zwiększy się też, jeśli prześlemy przesyłkę w czwartek lub piątek. Jest dość prawdopodobne, że zamówienie może spędzić sporo czasu na sortowni.

Kiedy skorzystamy z usług godnej zaufania firmy, jak Ship Center, to jest niemal pewne, że przesyłka zostanie dostarczone do odbiorcy w pierwszym wolnym terminie. Co więcej, z poziomu serwisu będziemy mogli śledzić obecny status naszego zamówienia. To doskonały sposób, by szybko poinformować odbiorcę o tym, gdzie obecnie znajduje się jego przesyłka.

Czego nie można nadać w paczce do Szwajcarii?

Przesyłając paczkę do Szwajcarii trzeba zobaczyć, czego nie można wysłać. Występują nie tylko wewnętrzne przepisy spedytorów, ale także obowiązują nas różne ograniczenia danego państwa, do którego chcemy nadać przesyłkę.

Są jednak produkty, których stanowczo nie można wysyłać. Szczególnie zabrania się nadawania artykułów niebezpiecznych, takich jak broń i amunicja, a także materiałów łatwopalnych.

Niedozwolone jest nadanie preparatów nielegalnych, czyli środków psychoaktywnych, alkoholi i narkotyków. Do listy zakazanych przedmiotów wliczają się również dzieła sztuki, np. futra, obrazy, rzeźby oraz bezcenna biżuteria.

Biorąc pod uwagę regulamin fitosanitarny, nie można przesyłać żywych zwierząt, owadów oraz żywności, na przykład suplementów diety i odżywek dla sportowców. Przed wysłaniem przesyłki rekomenduje się sprawdzić wykaz towarów zakazanych w transporcie międzykrajowym oraz przepisy danego państwa.

W przypadku wątpliwości, możemy skontaktować się z kurierem.

Paczki do Szwajcarii - w jaki sposób adresować i wysyłać?

Nadanie paczki do Szwajcarii nie musi być skomplikowane. By mieć pewność, że kurier nie odda paczki do nadawcy, warto zwrócić uwagę na napisanie poprawnych danych nadawcy odbiorcy na przesyłce. Oto spis informacji, które powinny znaleźć się na przesyłce:

 • nazwa odbiorcy,
 • numer mieszkania lub domu,
 • nazwa ulicy,
 • nazwa miasta,
 • obszar lub stan,
 • kod pocztowy,
 • nazwa kraju.

Nie zapomnij, aby wszystkie te informacje napisać czytelnie.

Ile kosztuje przesyłka kurierska do Szwajcarii?

Koszt za wysyłkę przeważnie jest związany z tym, w jakim tempie wskazany przewoźnik musi wręczyć przesyłkę adresatowi.

Ilekroć zachodzi potrzeba wysłania szybkiego zamówienia, możemy skorzystać z przesyłki ekspresowej. Wtedy otrzymamy gwarancję dostarczenia jej w terminie. To jasne, że będzie się to wiązało z koniecznością zapłacenia wyższej sumy.

Staraj się nie zwlekać z wysłaniem paczki do ostatniej chwili, przede wszystkim w czasie świątecznym, kiedy kurierzy mają sporo pracy. Przedmioty nadawajz odpowiednim wyprzedzeniem – korzyścią będzie tania wysyłka paczki ekonomicznej i gwarancja, że twój przedmiot trafi do adresata na czas.

Jeżeli masz taką możliwość, udaj się osobiście do wybranego punktu nadań, ponieważ zamówienie kuriera do miejsca innego niż wskazany przez firmę kurierską nieraz wiąże się z dodatkową opłatą.

Warto się zastanowić także nad opcjonalnym ubezpieczeniem wysyłki - często jest ono kosztowne, zwłaszcza wtedy, kiedy chcemy wysłać coś poza granice Polski. Mimo faktu, że gwarantuje poczucie bezpieczeństwa, nie zawsze jest obligatoryjne. W przypadku przedmiotów o niskiej wartości możesz z niego zrezygnować.

Jak zapakować przesyłkę do Szwajcarii?

Wydawałoby się, że przygotowanie paczki jest bardzo prostą czynnością. Jednak nie każdy nadawca jest zdolny to robić w bezbłędny sposób. O czym należy pamiętać na etapie przygotowywania paczki do Szwajcarii?

 1. Przedmiot, który ma nierówne wymiary, powinien być odpowiednio chroniony przed ewentualnym przesuwaniem się w środku kartonu. Dlatego na pewno przyda się folia bąbelkowa i piankowe chipsy.
 2. Pamiętaj, że zawartość pudełka nie może w żaden sposób wystawać.
 3. Do owijania i zamknięcia opakowania możesz użyć taśmy klejącej.
 4. Z pudełka trzeba zdjąć wszystkie stare oznaczenia, napisy, naklejki. Następnie należy na nim ulokować swoje dane adresowe.
 5. Dno i góra kartonu powinny być w dodatku usztywnione i wzmocnione.

Przed zapakowaniem delikatnych elementów do opakowania solidnie je owiń. Folia bąbelkowa będzie świetnym pomysłem, ponieważ dobrze uchroni narażone w transporcie rzeczy.

Sposoby płatności za paczkę do Szwajcarii

Jest kilka opcji płatności, dzięki którym wyślesz twoją wysyłkę do Szwajcarii. Dla przykładu możesz zamówić kuriera, który przejmie przesyłkę spod twoich drzwi i dostarczy ją prosto do adresata. W jaki sposób można zrealizować płatność za nadanie paczki międzynarodowej?

W zależności od wskazanej waluty, będziemy mogli wybrać spośród kilku sposobów płatności za kuriera międzynarodowego. Jedną z nich może być zwykły przelew bankowy. Sesje wychodzące, jak i przychodzące banku odbywają się kilka razy na dobę. Po wybraniu takiego rozwiązania i rozliczeniu przesyłki do Szwajcarii należy przesłać na nasz adres potwierdzenie zrealizowania płatności w formie wyciągu z bankowości online. Wtedy zamówienie będzie zaakceptowane i wysłane do realizacji przez wybraną firmę kurierską.

Szybki przelew za pośrednictwem systemu płatniczego Przelewy24 wykonamy sprawnie i od razu dostaniemy potwierdzenie realizacji zamówienia kuriera. To bardzo praktyczna funkcja, z której korzysta coraz więcej użytkowników. Podobnie jest z płatnością za pomocą BLIK. Dzięki niej szybko sfinalizujemy płatność w funkcjonalny sposób.

Innymi możliwościami płatności są karta płatnicza i Paypal. W pierwszej opcji poprzez system płatności można bezproblemowo wykonać transakcję kartą debetową Visa, Mastercard i innymi.