Wysyłaj paczki do Islandii i Polski
country-image
country-image
kg
cm
cm
cm

Jak działamy?

Jest to bardzo proste, szybkie i przejrzyste. Zamawiasz kuriera lub nadajesz paczkę w dowolnym punkcie w mniej niż 2 minuty.

1
Wypełnij kilka informacji o przesyłce
2
Wybierz kuriera i opłać usługę
3
Poczekaj na kuriera lub nadaj paczkę w punkcie

Dlaczego ShipCenter?

Przez ponad 10 lat nasi klienci wysłali za naszym pośrednictwem ponad 2 000 000 przesyłek krajowych i międzynarodowych. Gwarantujemy jakość naszych usług, bo współpracujemy tylko z największymi i najlepszymi firmami kurierskimi, którzy bezpiecznie dostarczają paczki na całym świecie.

Co zyskasz
Ekspresowa dostawa
99% naszych paczek dociera kolejnego dnia od nadania. Posiadamy najszybsze usługi kurierskie w Polsce i na świecie, z dostawą do USA czy nawet Chin, kolejnego dnia roboczego.
Ubezpieczenie przesyłki
Nie ważne gdzie wysyłasz, zawsze możesz ubezpieczyć swoją przesyłkę nawet do 50 000 zł, a duża część firm kurierskich, które z nami współpracują, posiada darmowe ubezpieczenie w cenie przesyłki.
Od drzwi do drzwi lub w punkcie
Każdą przesyłkę możesz oddać kurierowi, który przyjedzie po nią w wybranym przez Ciebie dniu lub po prostu, możesz zanieść ją do punktu/paczkomatu w dowolnym momencie. Z nami nadasz swoje paczki wygodnie, jak chcesz i kiedy chcesz.
Śledzenie przesyłki online
Wszystkie nasze usługi posiadają dokładną, darmową usługę śledzenia paczek, która aktualizuje się przy każdym skanowaniu paczki. Dokładnie wiesz, gdzie znajduje się Twoja paczka w danym momencie.
Szybkie zamawianie
Nie musisz poświęcać godzin na szukanie i zamawianie kuriera. Nasz system jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu nadasz paczkę w dowolne miejsce na świecie w mniej niż 2 minuty.
Żadnych ukrytych kosztów
Gwarantujemy, że nie ma żadnych ukrytych kosztów. Płacisz dokładnie tyle, ile wyliczy Ci nasz system. Oferujemy tylko bezpieczne płatności przelewami, kartą lub Blikiem poprzez zaufaną platformę Przelewy24.
Co zyskasz
Wysłanych paczek
3 mln
Doświadczenia
10 lat
Pozytywnych opinii
3 tys.
Punktów ShipCenter
+ 100

Tysiące zadowolonych klientów

Nasze usługi są oceniane na maksymalną liczbę 5/5 gwiazdek, według niezależnego serwisu opineo.pl. Jesteśmy również laureatem złotej nagordy “Słucham swoich klientów”, którą co roku otrzymujemy, dzięki 99% zadowolonych klientów.

“Solidna firma na poziomie nie miałam nigdy żadnych problemów z tą firmą, polecam znajomym”

Teresa

“Szybka, sprawna obsługa. Kierowca kurier bardzo pomocny co w dzisiejszych czasach jest rzadkością.”

Tadeusz

“Korzystam z usług SHIPCENTER. Wysyłam InPostem. Wszystko przebiega sprawnie i terminowo.”

Lucyna

Paczki do Islandii i Polski

Paczki kurierskie do Islandii cieszą się sporą popularnością ze strony klientów z Polski. Nic w tym nadzwyczajnego. To tani sposób, aby bardzo szybko nadać zamówienie do Islandii. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że profesjonalna wysyłka paczek do Islandii zawsze musi być poprzedzona dokładną analizą. Dzięki temu unikniemy zbędnych wydatków.

Przesyłki kurierskie do Islandii

Osoby, które decydują się na nadanie paczki do Islandii muszą wiedzieć, że niezwykle ważne jest nie tylko zapewnienie sobie jak najlepszej ceny. Liczy się też jakość firmy kurierskiej, która będzie transportować zamówienie.

Kiedy zależy nam na czasie, to zdecydowanie warto skorzystać z oferty rzetelnej firmy, jak Ship Center Polska. Oferowane przez nas przesyłki zagraniczne są dostarczane przez dużych, pracujących w tym sektorze rynku od wielu lat przewoźników, którzy stawiają na najwyższą jakość.

Jak długo idą paczki do Islandii?

O tym, jak długo trwa doręczenie przesyłki do Islandii, decyduje wiele zmiennych. Można jednak stwierdzić, że znaczącą rolę pełni dzień wysłania oraz jakość przewoźnika, z którego portfolio korzystamy. W Ship Center Polska na pierwszym miejscu stawiamy na profesjonalizm.

Często okazuje się, że paczka do Islandii dotrze do punktu docelowego w zaledwie 1-3 dni. Oczywiście, szanse na ekspresowe sfinalizowanie zamówienia rosną, gdy zamówimy kuriera zaraz po weekendzie.

Analogicznie, dostawa zamówienia może być nieco dłuższa, gdy zamówimy kuriera w czasie, gdy w kraju doręczenia paczki przypada ważne, narodowe święto. Czas realizacji zamówienia wydłuży się też, jeśli prześlemy przesyłkę w czwartek lub piątek. Jest dość prawdopodobne, że zamówienie może spędzić sporo czasu na magazynie.

Jeśli skorzystamy z usług renomowanej firmy, jak Ship Center, to jest bardzo możliwe, że przesyłka dotrze do odbiorcy jak najszybciej. Co więcej, z poziomu serwisu będziemy mogli podejrzeć obecny status naszego transportu. To świetny sposób, by ekspresowo zawiadomić odbiorcę o tym, gdzie obecnie jest jego przesyłka.

Czego nie można nadać w paczce do Islandii?

Nadając paczkę do Islandii warto zwrócić uwagę, czego nie można zapakować. Istnieją nie tylko wewnętrzne przepisy spedytorów, ale także obowiązują nas różne restrykcje danego państwa, gdzie chcemy wysłać przesyłkę.

Występują jednak towary, których bezwarunkowo nie należy nadawać. Głównie jest zakaz wysyłania artykułów niebezpiecznych, takich jak broń i amunicja, a także materiałów łatwopalnych.

Co więcej, zakazane jest nadanie środków nielegalnych, czyli środków psychoaktywnych, napojów alkoholowych i narkotyków. Do listy zakazanych przedmiotów wliczają się również dzieła sztuki, np. futra, obrazy, rzeźby oraz drogocenna biżuteria.

Mając na uwadze regulamin fitosanitarny, nie można przesyłać żywych zwierząt, owadów oraz żywności, przykładowo suplementów diety i odżywek dla sportowców. Przed wysłaniem przesyłki rekomenduje się sprawdzić wykaz artykułów zakazanych w transporcie międzypaństwowym oraz akty prawne danego kraju.

Paczki do Islandii - w jaki sposób adresować i wysyłać?

Nadanie przesyłki do Islandii nie musi być skomplikowane. Aby mieć pewność, że kurier nie przywiezie przesyłki z powrotem, warto zwrócić uwagę na podanie poprawnych danych teleadresowych odbiorcy na paczce. Poznaj spis informacji, które powinniśmy umieścić na przesyłce:

 • nazwa odbiorcy,
 • numer mieszkania lub domu,
 • nazwa ulicy,
 • nazwa miasta,
 • obszar lub stan,
 • kod pocztowy,
 • nazwa kraju.

Nie zapomnij, by wszystkie te informacje napisać czytelnie.

Ile kosztuje przesyłka kurierska do Islandii?

Koszt za usługę w szczególności jest związany z tym, w jakim tempie wskazany przewoźnik musi wręczyć przesyłkę adresatowi.

Ilekroć potrzebujemy wysłania pilnego zamówienia, mamy możliwość skorzystania z przesyłki ekspresowej. W takiej sytuacji będziemy mieli zapewnienie otrzymania paczki w terminie. Co oczywiste, będzie się to wiązało z większymi kosztami.

Staraj się nie zwlekać z nadaniem paczki na ostatni moment, zwłaszcza w okresie świątecznym, kiedy kurierzy mają sporo pracy. Prezenty nadawaj z adekwatnym wyprzedzeniem – wówczas będzie tańsza wysyłka paczki ekonomicznej i pewność, że wszystko zostanie dostarczone na czas.

O ile masz taką możliwość, udaj się osobiście do pobliskiego punktu nadań, ponieważ zamawianie kuriera do miejsca innego niż wskazane przez firmę kurierską czasami wiąże się z koniecznością uiszczenia dodatkowej opłatą.

Warto pomyśleć także nad ewentualnym ubezpieczeniem paczki — najczęściej jest ono kosztowne, zwłaszcza wtedy, kiedy wysyłamy coś za granicę. Choć gwarantuje poczucie bezpieczeństwa, nie zawsze jest obligatoryjne. Jeśli masz przedmioty o niskiej wartości możesz z niego zrezygnować.

Jak spakować paczkę do Islandii?

Mogłoby się wydawać, że zapakowanie wysyłki jest bardzo nietrudną czynnością. Jednakże nie każdy nadawca potrafi to wykonać w dobry sposób. O czym należy pamiętać na etapie pakowania przesyłki do Islandii?

 1. Przedmiot, który ma nieregularne wymiary, powinien być właściwie chroniony przed ewentualnym zmienianiem pozycji wewnątrz kartonu. Dlatego zdecydowanie przyda się folia bąbelkowa i piankowe chipsy.
 2. Nie zapominaj, że zawartość opakowania nie może nijak wystawać.
 3. Do owinięcia i zamknięcia kartonu używaj taśmy klejącej.
 4. Z pudełka trzeba usunąć wszystkie stare oznaczenia, napisy, naklejki. Następnie można na nim umieścić nasze dane adresowe.
 5. Dno i góra kartonu powinny być w dodatku usztywnione i zabezpieczone.

Przed spakowaniem delikatnych elementów do pudełka porządnie je owiń. Folia bąbelkowa będzie świetnym pomysłem, ponieważ dobrze zabezpieczy podczas przewozu przedmioty.

Jakie są sposoby płatności za wysyłkę do Islandii?

Istnieje kilka opcji płatności, dzięki którym prześlesz twoją przesyłkę do Islandii. Dla przykładu możesz zarezerwować kuriera, który obierze wysyłkę spod twoich drzwi i dowiezie ją prosto do adresata. Jak można dokonać zapłaty za nadanie wysyłki zagranicznej?

Zależnie od wskazanej waluty, będziemy mieli do dyspozycji kilka sposobów płatności za paczkę. Jedną z nich może być tradycyjny przelew bankowy. Sesje wychodzące, jak i przychodzące banku księgowane są kilka razy na dobę. Po wyszukaniu takiego rozwiązania i opłaceniu wysyłki do Islandii należy wysłać na nasz adres potwierdzenie dokonania płatności w formie wyciągu z bankowości elektronicznej. Wtedy nasze zamówienie zostanie zaakceptowane i przesłane do realizacji przez wybraną firmę kurierską.

Błyskawiczny przelew za pośrednictwem systemu płatniczego Przelewy24 wykonamy sprawnie i od razu otrzymamy potwierdzenie realizacji zamówienia kuriera. To bardzo praktyczna opcja, którą wykorzystuje coraz więcej osób. Podobnie jest z płatnością przez BLIK. W ten sposób ekspresowo zrealizujemy płatność w wygodny sposób.

Innymi formami płatności są karta płatnicza i Paypal. W pierwszym przykładzie poprzez system płatności można bez najmniejszych kłopotów wykonać transakcję kartą debetową Visa, Mastercard i innymi. Kiedy mamy konto w Paypalu i chcemy w ten sposób opłacić swoje zamówienie, możemy to zrobić bez trudności, choć trzeba liczyć się z koniecznością zapłaty prowizji, jaką pobiera firma.