Wysyłaj paczki do Estonii i Polski
country-image
country-image
kg
cm
cm
cm
Polecany

Jak działamy?

Jest to bardzo proste, szybkie i przejrzyste. Zamawiasz kuriera lub nadajesz paczkę w dowolnym punkcie w mniej niż 2 minuty.

1
Wypełnij kilka informacji o przesyłce
2
Wybierz kuriera i opłać usługę
3
Poczekaj na kuriera lub nadaj paczkę w punkcie

Dlaczego ShipCenter?

Przez ponad 10 lat nasi klienci wysłali za naszym pośrednictwem ponad 2 000 000 przesyłek krajowych i międzynarodowych. Gwarantujemy jakość naszych usług, bo współpracujemy tylko z największymi i najlepszymi firmami kurierskimi, którzy bezpiecznie dostarczają paczki na całym świecie.

Co zyskasz
Ekspresowa dostawa
99% naszych paczek dociera kolejnego dnia od nadania. Posiadamy najszybsze usługi kurierskie w Polsce i na świecie, z dostawą do USA czy nawet Chin, kolejnego dnia roboczego.
Ubezpieczenie przesyłki
Nie ważne gdzie wysyłasz, zawsze możesz ubezpieczyć swoją przesyłkę nawet do 50 000 zł, a duża część firm kurierskich, które z nami współpracują, posiada darmowe ubezpieczenie w cenie przesyłki.
Od drzwi do drzwi lub w punkcie
Każdą przesyłkę możesz oddać kurierowi, który przyjedzie po nią w wybranym przez Ciebie dniu lub po prostu, możesz zanieść ją do punktu/paczkomatu w dowolnym momencie. Z nami nadasz swoje paczki wygodnie, jak chcesz i kiedy chcesz.
Śledzenie przesyłki online
Wszystkie nasze usługi posiadają dokładną, darmową usługę śledzenia paczek, która aktualizuje się przy każdym skanowaniu paczki. Dokładnie wiesz, gdzie znajduje się Twoja paczka w danym momencie.
Szybkie zamawianie
Nie musisz poświęcać godzin na szukanie i zamawianie kuriera. Nasz system jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu nadasz paczkę w dowolne miejsce na świecie w mniej niż 2 minuty.
Żadnych ukrytych kosztów
Gwarantujemy, że nie ma żadnych ukrytych kosztów. Płacisz dokładnie tyle, ile wyliczy Ci nasz system. Oferujemy tylko bezpieczne płatności przelewami, kartą lub Blikiem poprzez zaufaną platformę Przelewy24.
Co zyskasz
Wysłanych paczek
3 mln
Doświadczenia
10 lat
Pozytywnych opinii
3 tys.
Punktów ShipCenter
+ 100

Tysiące zadowolonych klientów

Nasze usługi są oceniane na maksymalną liczbę 5/5 gwiazdek, według niezależnego serwisu opineo.pl. Jesteśmy również laureatem złotej nagordy “Słucham swoich klientów”, którą co roku otrzymujemy, dzięki 99% zadowolonych klientów.

“Solidna firma na poziomie nie miałam nigdy żadnych problemów z tą firmą, polecam znajomym”

Teresa

“Szybka, sprawna obsługa. Kierowca kurier bardzo pomocny co w dzisiejszych czasach jest rzadkością.”

Tadeusz

“Korzystam z usług SHIPCENTER. Wysyłam InPostem. Wszystko przebiega sprawnie i terminowo.”

Lucyna

Paczki do Estonii i Polski

Paczki kurierskie do Estonii cieszą się rosnącą popularnością ze strony klientów z Polski. Nic w tym nadzwyczajnego. To tani sposób, by bardzo szybko nadać paczkę do Estonii. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że profesjonalna wysyłka przesyłek do Estonii zawsze powinna być poprzedzona skrupulatną analizą. W ten sposób unikniemy zbędnych wydatków.

Przesyłki kurierskie do Estonii

Osoby, które wybierają wysyłkę przesyłki do Estonii muszą mieć na uwadze, że priorytetowe jest nie tylko zapewnienie sobie jak najlepszej ceny. Liczy się też profesjonalizm firmy spedycyjnej, która będzie transportować transport.

Jeśli czas ma znaczenie, to zdecydowanie warto skorzystać z usług rzetelnej firmy, jak Ship Center. Oferowane przez nas transporty zagraniczne są wysyłane za pośrednictwem najlepszych, działających w tym sektorze rynku od wielu lat firm, które stawiają na profesjonalizm.

Jak długo idą paczki do Estonii?

O tym, ile czasu trwa transport przesyłki do Estonii, decyduje sporo rzeczy. Można jednak założyć, że znaczącą rolę pełni dzień nadania oraz jakość przedsiębiorstwa, z którego portfolio korzystamy. W Ship Center Polska priorytetowo stawiamy na profesjonalizm.

Zwykle okazuje się, że paczka z Polski do Estonii dotrze do kraju odbiorcy w zaledwie kilka dni. Oczywiście, szanse na ekspresowe zrealizowanie zamówienia rosną, jeśli zlecimy kuriera przed środą.

Analogicznie, czas doręczenia zamówienia może nieco się wydłużyć, jeśli zamówimy kuriera, gdy w kraju docelowym przypada ważne, narodowe święto. Czas realizacji zamówienia zwiększy się też, jeśli wyślemy przesyłkę w czwartek lub piątek. Jest dość prawdopodobne, że zamówienie może spędzić weekend na magazynie.

Gdy skorzystamy z usług renomowanej firmy, jak Ship Center, to jest niemal pewne, że paczka dotrze do odbiorcy jak najszybciej. Co więcej, z poziomu serwisu będziemy mieli możliwość śledzić aktualny status naszego transportu. To doskonały sposób, by ekspresowo poinformować odbiorcę o tym, gdzie w danej chwili znajduje się jego paczka.

Czego nie można nadać w paczce do Estonii?

Wysyłając przesyłkę do Estonii trzeba zobaczyć, czego nie można przesłać. Istnieją nie tylko wewnętrzne regulaminy kurierów, ale także obowiązują nas różne ograniczenia danego państwa, gdzie chcemy wysłać paczkę.

Występują jednak towary, których bezwzględnie nie wolno wysyłać. Szczególnie zabrania się nadawania artykułów niebezpiecznych, takich jak broń i amunicja, a także materiałów łatwopalnych.

Co więcej, zabronione jest nadanie środków nielegalnych, czyli środków psychoaktywnych, alkoholi i narkotyków. Do listy zabronionych artykułów wliczają się również dzieła sztuki, np. rzeźby, futra, obrazy oraz droga biżuteria.

Patrząc na regulamin fitosanitarny, nie można nadawać żywych owadów, zwierząt oraz żywności, m.in. odżywek i suplementów diety dla sportowców. Przed wysłaniem przesyłki rekomenduje się sprawdzić spis towarów zakazanych w transporcie międzypaństwowym oraz akty prawne danego państwa.

Jeśli mamy wątpliwości, możemy skontaktować się z przewoźnikiem.

Paczki do Estonii - w jaki sposób adresować i wysyłać?

Wysłanie paczki do Estonii nie musi być trudne. Aby mieć pewność, że kurier nie przywiezie przesyłki do nadawcy, dobrze jest zwrócić uwagę na umieszczenie poprawnych danych teleadresowych odbiorcy na paczce. Oto spis informacji, które powinny znaleźć się na przesyłce:

 • nazwa odbiorcy,
 • numer mieszkania lub domu,
 • nazwa ulicy,
 • nazwa miasta,
 • obszar lub stan,
 • kod pocztowy,
 • nazwa kraju.

Pamiętaj, by te informacje napisać czytelnie.

Ile kosztuje przesyłka kurierska do Estonii?

Opłata za usługę głównie jest związana z tym, jak szybko wybrany kurier powinien wręczyć pakunek adresatowi.

Ilekroć potrzebujemy pilnego wysłania paczki, możemy skorzystania z przesyłki ekspresowej. Wtedy otrzymamy gwarancję dostarczenia przesyłki na czas. To jasne, że będzie się to wiązało z wyższymi kosztami.

Nie zwlekaj z wysłaniem paczki na ostatni moment, przede wszystkim w okresie świątecznym, kiedy przewoźnicy mają dużo pracy. Paczki wysyłaj z odpowiednim wyprzedzeniem – korzyścią będzie tańsza wysyłka paczki ekonomicznej i gwarancja, że twój przedmiot zostanie dostarczony na czas.

O ile masz taką możliwość, udaj się osobiście do pobliskiego punktu nadań, ponieważ zamawianie kuriera do wybranej przez nas lokalizacji często wiąże się z koniecznością uiszczenia dodatkowej opłaty.

Zastanów się także nad opcjonalnym ubezpieczeniem pakunku - często jest ono kosztowne, zwłaszcza wtedy, kiedy chcemy wysłać coś poza granicę kraju. Chociaż gwarantuje poczucie bezpieczeństwa, nie zawsze jest konieczne. W przypadku przedmiotów o niskiej wartości możesz z niego zrezygnować.

Jak spakować paczkę do Estonii?

Mogłoby się wydawać, że przygotowanie wysyłki jest bardzo nietrudną czynnością. Jednakże nie każdy nadawca potrafi to zrobić w prawidłowy sposób. Co warto wiedzieć na etapie przygotowywania wysyłki do Estonii?

 1. Przedmiot, który ma nieregularne gabaryty, powinien być odpowiednio zabezpieczony przed ewentualnym przesuwaniem się w środku pudła. Dlatego z pewnością będzie potrzebna folia bąbelkowa i piankowe chipsy.
 2. Pamiętaj, że zawartość kartonu nie może w żaden sposób wystawać.
 3. Do owinięcia i zamknięcia pudełka możesz użyć taśmy klejącej.
 4. Z kartonu należy zdjąć wszystkie stare oznaczenia, napisy, naklejki. Następnie należy na nim ulokować swoje dane adresowe.
 5. Dno i góra kartonu powinny być w dodatku usztywnione i wzmocnione.

Przed zapakowaniem delikatnych elementów do kartonu starannie je owiń. Folia bąbelkowa będzie świetnym pomysłem, ponieważ dobrze zabezpieczy wrażliwe na transport i wstrząsy przedmioty.

Jakie są sposoby płatności za wysyłkę do Estonii?

Jest kilka metod płatności, dzięki którym wyślesz twoją paczkę do Estonii. Na przykład możesz zarezerwować kuriera, który przejmie paczkę z twojego domu i dowiezie ją prosto do adresata. W jaki sposób można zrealizować płatność za nadanie przesyłki międzynarodowej?

W zależności od wskazanej waluty, będziemy mogli wybrać spośród kilku metod płatności za paczkę. Jedną z nich może być zwykły przelew bankowy. Sesje wychodzące, jak i przychodzące banku odbywają się kilka razy na dobę. Po znalezieniu takiej opcji i opłaceniu przesyłki do Estonii należy przesłać na nasz adres potwierdzenie zrealizowania płatności w formie wyciągu z bankowości online. Wtedy nasze zamówienie będzie zaakceptowane i wysłane do realizacji przez wskazaną firmę kurierską.

Szybki przelew poprzez system płatniczy Przelewy24 wykonamy sprawnie i od razu otrzymamy potwierdzenie realizacji zamówienia kuriera. To bardzo komfortowa funkcja, którą wykorzystuje coraz więcej osób. Podobnie jest z płatnością za pomocą BLIK. W ten sposób bardzo szybko dokonamy płatności w funkcjonalny sposób.

Innymi możliwościami płatności są karta płatnicza i Paypal. W pierwszym przykładzie poprzez system płatności można bez najmniejszych kłopotów wykonać transakcję kartą debetową Visa, Mastercard i innymi. Jeżeli posiadamy konto w Paypalu i zamierzamy w ten sposób opłacić swoje zamówienie, możemy to zrobić bez problemu. Serwis pobiera jednak prowizję od realizacji transakcji, dlatego do tej metody płatności jest doliczane 4% dopłaty.