Wysyłaj paczki do Australii i Polski
country-image
country-image
kg
cm
cm
cm

Jak działamy?

Jest to bardzo proste, szybkie i przejrzyste. Zamawiasz kuriera lub nadajesz paczkę w dowolnym punkcie w mniej niż 2 minuty.

1
Wypełnij kilka informacji o przesyłce
2
Wybierz kuriera i opłać usługę
3
Poczekaj na kuriera lub nadaj paczkę w punkcie

Dlaczego ShipCenter?

Przez ponad 10 lat nasi klienci wysłali za naszym pośrednictwem ponad 2 000 000 przesyłek krajowych i międzynarodowych. Gwarantujemy jakość naszych usług, bo współpracujemy tylko z największymi i najlepszymi firmami kurierskimi, którzy bezpiecznie dostarczają paczki na całym świecie.

Co zyskasz
Ekspresowa dostawa
99% naszych paczek dociera kolejnego dnia od nadania. Posiadamy najszybsze usługi kurierskie w Polsce i na świecie, z dostawą do USA czy nawet Chin, kolejnego dnia roboczego.
Ubezpieczenie przesyłki
Nie ważne gdzie wysyłasz, zawsze możesz ubezpieczyć swoją przesyłkę nawet do 50 000 zł, a duża część firm kurierskich, które z nami współpracują, posiada darmowe ubezpieczenie w cenie przesyłki.
Od drzwi do drzwi lub w punkcie
Każdą przesyłkę możesz oddać kurierowi, który przyjedzie po nią w wybranym przez Ciebie dniu lub po prostu, możesz zanieść ją do punktu/paczkomatu w dowolnym momencie. Z nami nadasz swoje paczki wygodnie, jak chcesz i kiedy chcesz.
Śledzenie przesyłki online
Wszystkie nasze usługi posiadają dokładną, darmową usługę śledzenia paczek, która aktualizuje się przy każdym skanowaniu paczki. Dokładnie wiesz, gdzie znajduje się Twoja paczka w danym momencie.
Szybkie zamawianie
Nie musisz poświęcać godzin na szukanie i zamawianie kuriera. Nasz system jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu nadasz paczkę w dowolne miejsce na świecie w mniej niż 2 minuty.
Żadnych ukrytych kosztów
Gwarantujemy, że nie ma żadnych ukrytych kosztów. Płacisz dokładnie tyle, ile wyliczy Ci nasz system. Oferujemy tylko bezpieczne płatności przelewami, kartą lub Blikiem poprzez zaufaną platformę Przelewy24.
Co zyskasz
Wysłanych paczek
3 mln
Doświadczenia
10 lat
Pozytywnych opinii
3 tys.
Punktów ShipCenter
+ 100

Tysiące zadowolonych klientów

Nasze usługi są oceniane na maksymalną liczbę 5/5 gwiazdek, według niezależnego serwisu opineo.pl. Jesteśmy również laureatem złotej nagordy “Słucham swoich klientów”, którą co roku otrzymujemy, dzięki 99% zadowolonych klientów.

“Solidna firma na poziomie nie miałam nigdy żadnych problemów z tą firmą, polecam znajomym”

Teresa

“Szybka, sprawna obsługa. Kierowca kurier bardzo pomocny co w dzisiejszych czasach jest rzadkością.”

Tadeusz

“Korzystam z usług SHIPCENTER. Wysyłam InPostem. Wszystko przebiega sprawnie i terminowo.”

Lucyna

Paczki do Australii i Polski

Przesyłki kurierskie do Australii cieszą się dużą renomą wśród naszych rodaków. Trudno się temu dziwić. To atrakcyjny cenowo sposób, by bardzo szybko nadać paczkę do Australii. Warto jednak mieć na uwadze, że profesjonalna wysyłka zamówień do Australii zawsze powinna być poprzedzona dokładną analizą. Dzięki temu unikniemy zbędnych wydatków.

Wysyłka paczek do Australii

Osoby, które decydują się na nadanie przesyłki do Australii powinny pamiętać o tym, że niezwykle ważne jest nie tylko zapewnienie sobie jak najniższej ceny. Liczy się też profesjonalizm firmy spedycyjnej, która będzie dostarczać przesyłkę.

Gdy czas ma znaczenie, to zdecydowanie warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, jak Ship Center Polska. Oferowane przez naszą firmę przesyłki zagraniczne są wysyłane przez dużych, pracujących w branży od wielu lat przedsiębiorstw, które stawiają na profesjonalizm.

Jak długo idzie paczka do Australii?

O tym, ile czasu trwa dostawa przesyłki do Australii, decyduje bardzo dużo rzeczy. Można jednak wyjść z założenia, że kluczową rolę odgrywa dzień nadania oraz jakość przedsiębiorstwa, z którego oferty korzystamy. W Ship Center Polska zawsze stawiamy na profesjonalizm.

Często okazuje się, że paczka z Polski do Australii dotrze do punktu docelowego w zaledwie kilka dni. Oczywiście, nasze szanse na ekspresowe sfinalizowanie zamówienia będą nieco większe, jeśli nadamy kuriera przed środą.

Analogicznie, dostawa przesyłki może być nieco dłuższa, jeśli zlecimy kuriera, gdy w kraju doręczenia paczki wypada ważne, narodowe święto. Termin realizacji zamówienia wydłuży się też, jeśli nadamy paczkę przed weekendem. Jest dość prawdopodobne, że zamówienie może spędzić weekend na magazynie.

Gdy skorzystamy z oferty godnej zaufania firmy, jak Ship Center Polska, to jest możliwe, że paczka dotrze do odbiorcy w pierwszym wolnym terminie. Co więcej, z poziomu strony będziemy mogli obserwować obecny status naszego zamówienia. To uniwersalny sposób, by jak najszybciej zawiadomić odbiorcę o tym, gdzie teraz jest jego przesyłka.

Czego nie można nadać w paczce do Australii?

Nadając przesyłkę do Australii trzeba zwrócić uwagę czego nie można przesłać. Istnieją nie tylko wewnętrzne przepisy spedytorów, ale także obowiązują nas różne zakazy danego kraju, do którego chcemy przesłać paczkę.

Istnieją jednak towary, których bezwzględnie nie wolno nadawać. Przede wszystkim nie wolno wysyłać artykułów niebezpiecznych, takich jak broń i amunicja, a także materiałów łatwopalnych.

Co więcej, zakazane jest nadanie preparatów nielegalnych, czyli środków psychoaktywnych, napojów alkoholowych i narkotyków. Do listy zabronionych artykułów wliczają się również dzieła sztuki, np. rzeźby, futra, obrazy oraz droga biżuteria.

Biorąc pod uwagę regulamin fitosanitarny, nie można nadawać żywych owadów, zwierząt oraz żywności, na przykład suplementów diety i odżywek dla sportowców. Przed nadaniem paczki rekomenduje się sprawdzić wykaz przedmiotów zabronionych w transporcie międzynarodowym oraz akty prawne danego kraju.

Jeśli mamy wątpliwości, warto skontaktować się z firmą kurierską.

Paczki do Australii — w jaki sposób adresować i wysyłać?

Wysłanie paczki do Australii nie musi być wyzwaniem. Aby mieć pewność, że kurier nie odda przesyłki do nadawcy, warto zwrócić uwagę na umieszczenie poprawnych danych adresowych odbiorcy na paczce. Oto spis informacji, które należy zawrzeć na przesyłce:

 • nazwa odbiorcy,
 • numer mieszkania lub domu,
 • nazwa ulicy,
 • nazwa miasta,
 • obszar lub stan,
 • kod pocztowy,
 • nazwa kraju.

Pamiętaj, by wszystkie te dane napisać czytelnie.

Ile kosztuje przesyłka kurierska do Australii?

Cena za wysyłkę głównie zależy od tego, w jakim czasie wybrany przewoźnik musi dostarczyć paczkę do odbiorcy.

Ilekroć życzymy sobie wysłania pilnego zamówienia, możemy skorzystać z nadania przesyłki ekspresowej. W takiej sytuacji będziemy mieli gwarancję dostarczenia paczki na czas. To jasne, że wiąże się to z wyższymi kosztami.

Nie czekaj z wysłaniem przesyłki do ostatniej chwili, zwłaszcza w czasie świątecznym, kiedy kurierzy mają sporo pracy. Paczki wysyłaj z adekwatnym wyprzedzeniem – plusem będzie tania wysyłka paczki ekonomicznej i gwarancja, że wszystko zostanie dostarczone na czas.

Jeśli masz taką opcję, idź osobiście do danego punktu nadawania paczek, ponieważ zamówienie kuriera do domu często wiąże się z dodatkową opłatą.

Zastanów się również nad opcjonalnym ubezpieczeniem wysyłki — zazwyczaj jest ono kosztowne, zwłaszcza jeśli wysyłamy coś poza granice Polski. Mimo faktu, że ubezpieczenie daje poczucie bezpieczeństwa, nie zawsze jest obligatoryjne. W przypadku przedmiotów o niskiej wartości możesz z niego zrezygnować.

Jak zapakować przesyłkę do Australii?

Wydawałoby się, że zapakowanie paczki jest bardzo łatwą czynnością. Jednakże nie każdy nadawca jest zdolny to robić w bezbłędny sposób. Co warto wiedzieć na etapie pakowania przesyłki do Australii?

 1. Przedmiot, który ma nieregularne kształty, powinien być odpowiednio chroniony przed ewentualnym zmienianiem pozycji wewnątrz kartonu. Dlatego z pewnością będzie potrzebna folia bąbelkowa i piankowe chipsy.
 2. Nie zapominaj, że zawartość opakowania nie może nijak wystawać.
 3. Do owijania i zamknięcia kartonu użyj taśmy klejącej.
 4. Z opakowania trzeba usunąć wszystkie stare oznaczenia, napisy, naklejki. Następnie trzeba na nim ulokować nasze dane adresowe.
 5. Dno i góra opakowania powinny być specjalnie usztywnione i wzmocnione.

Przed zapakowaniem delikatnych przedmiotów do opakowania solidnie je owiń. Folia bąbelkowa będzie najlepszym pomysłem, ponieważ skutecznie uchroni podczas przewozu przedmioty.

Sposoby płatności za paczkę do Australii

Jest kilka opcji płatności, dzięki którym wyślesz twoją paczkę do Australii. Dla przykładu możesz zamówić kuriera, który weźmie paczkę z twojego domu i dostarczy ją prosto do adresata. W jaki sposób można zapłacić za nadanie wysyłki międzynarodowej?

W zależności od wskazanej waluty będziemy mieli do dyspozycji kilka sposobów płatności za kuriera międzynarodowego. Jedną z nich może być zwykły przelew bankowy. Sesje wychodzące, jak i przychodzące banku odbywają się kilka razy dziennie. Po wyszukaniu takiej możliwości i opłaceniu przesyłki do Australii należy wysłać na nasz adres potwierdzenie zrealizowania płatności w formie wyciągu z bankowości online. Wtedy nasze zamówienie zostanie zaakceptowane i wysłane do wysyłki przez wybraną firmę kurierską.

Błyskawiczny przelew poprzez system płatniczy Przelewy24 wykonamy sprawnie i od razu uzyskamy potwierdzenie realizacji zamówienia kuriera. To bardzo wygodna możliwość, którą wykorzystuje coraz więcej Polaków. Podobnie jest z płatnością za pomocą BLIK. Dzięki niej szybko dokonamy płatności w komfortowy sposób.

Innymi możliwościami płatności są karta płatnicza i Paypal. W pierwszym przykładzie poprzez system płatności można bezproblemowo wykonać transakcję kartą debetową Visa, Mastercard i innymi. Jeżeli posiadamy konto w Paypalu i zamierzamy w ten sposób opłacić swoje zamówienie, możemy to zrobić bez problemu. Paypal pobiera jednak wysoką prowizję od realizacji transakcji, dlatego do tego sposobu płatności jest doliczane 4% dopłaty.

Przy wysyłce paczki do Australii można realizować płatność między innymi w polskich złotych.