Wysyłaj paczki do Szwecji i Polski
country-image
country-image
kg
cm
cm
cm
Polecany

Jak działamy?

Jest to bardzo proste, szybkie i przejrzyste. Zamawiasz kuriera lub nadajesz paczkę w dowolnym punkcie w mniej niż 2 minuty.

1
Wypełnij kilka informacji o przesyłce
2
Wybierz kuriera i opłać usługę
3
Poczekaj na kuriera lub nadaj paczkę w punkcie

Dlaczego ShipCenter?

Przez ponad 10 lat nasi klienci wysłali za naszym pośrednictwem ponad 2 000 000 przesyłek krajowych i międzynarodowych. Gwarantujemy jakość naszych usług, bo współpracujemy tylko z największymi i najlepszymi firmami kurierskimi, którzy bezpiecznie dostarczają paczki na całym świecie.

Co zyskasz
Ekspresowa dostawa
99% naszych paczek dociera kolejnego dnia od nadania. Posiadamy najszybsze usługi kurierskie w Polsce i na świecie, z dostawą do USA czy nawet Chin, kolejnego dnia roboczego.
Ubezpieczenie przesyłki
Nie ważne gdzie wysyłasz, zawsze możesz ubezpieczyć swoją przesyłkę nawet do 50 000 zł, a duża część firm kurierskich, które z nami współpracują, posiada darmowe ubezpieczenie w cenie przesyłki.
Od drzwi do drzwi lub w punkcie
Każdą przesyłkę możesz oddać kurierowi, który przyjedzie po nią w wybranym przez Ciebie dniu lub po prostu, możesz zanieść ją do punktu/paczkomatu w dowolnym momencie. Z nami nadasz swoje paczki wygodnie, jak chcesz i kiedy chcesz.
Śledzenie przesyłki online
Wszystkie nasze usługi posiadają dokładną, darmową usługę śledzenia paczek, która aktualizuje się przy każdym skanowaniu paczki. Dokładnie wiesz, gdzie znajduje się Twoja paczka w danym momencie.
Szybkie zamawianie
Nie musisz poświęcać godzin na szukanie i zamawianie kuriera. Nasz system jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu nadasz paczkę w dowolne miejsce na świecie w mniej niż 2 minuty.
Żadnych ukrytych kosztów
Gwarantujemy, że nie ma żadnych ukrytych kosztów. Płacisz dokładnie tyle, ile wyliczy Ci nasz system. Oferujemy tylko bezpieczne płatności przelewami, kartą lub Blikiem poprzez zaufaną platformę Przelewy24.
Co zyskasz
Wysłanych paczek
3 mln
Doświadczenia
10 lat
Pozytywnych opinii
3 tys.
Punktów ShipCenter
+ 100

Tysiące zadowolonych klientów

Nasze usługi są oceniane na maksymalną liczbę 5/5 gwiazdek, według niezależnego serwisu opineo.pl. Jesteśmy również laureatem złotej nagordy “Słucham swoich klientów”, którą co roku otrzymujemy, dzięki 99% zadowolonych klientów.

“Solidna firma na poziomie nie miałam nigdy żadnych problemów z tą firmą, polecam znajomym”

Teresa

“Szybka, sprawna obsługa. Kierowca kurier bardzo pomocny co w dzisiejszych czasach jest rzadkością.”

Tadeusz

“Korzystam z usług SHIPCENTER. Wysyłam InPostem. Wszystko przebiega sprawnie i terminowo.”

Lucyna

Paczki do Szwecji i Polski

Paczki kurierskie do Szwecji cieszą się dużą popularnością wśród naszych rodaków. Trudno się temu dziwić. To przystępny sposób, by ekspresowo przesłać przesyłkę do Szwecji. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że najwyższej jakości wysyłka paczek do Szwecji zawsze musi być poprzedzona dokładną analizą. Dzięki temu unikniemy zbędnych wydatków.

Wysyłka paczek do Szwecji

Osoby, które wybierają wysłanie paczki do Szwecji muszą mieć na uwadze, że priorytetowe jest nie tylko zapewnienie sobie jak najlepszej ceny. Liczy się też jakość firmy spedycyjnej, która będzie dostarczać przesyłkę.

Gdy zależy nam na czasie, to powinniśmy skorzystać z usług profesjonalnej firmy, jak Ship Center Polska. Oferowane przez naszą firmę transporty zagraniczne są dostarczane za pośrednictwem dużych, działających w tym sektorze rynku od wielu lat przedsiębiorstw, które stawiają na profesjonalizm.

Ile trwa dostarczenie paczki do Szwecji

O tym, ile czasu zajmuje dostawa przesyłki do Szwecji, decyduje bardzo dużo rzeczy. Można jednak stwierdzić, że znaczącą rolę odgrywa dzień wysłania oraz jakość przewoźnika, z której portfolio korzystamy. W Ship Center priorytetowo stawiamy na zadowolenie klienta.

Zwykle okazuje się, że paczka do Szwecji dotrze do punktu docelowego w zaledwie 1-3 dni. Oczywiście, szanse na szybkie zrealizowanie zamówienia rosną, gdy nadamy kuriera w poniedziałek.

Analogicznie, czas doręczenia paczki może nieco się wydłużyć, jeśli zlecimy kuriera w czasie, gdy w Polsce przypada ważne, narodowe święto. Czas dostarczenia zwiększy się też, jeśli prześlemy przesyłkę przed weekendem. Jest dość prawdopodobne, że paczka może spędzić kilka dni na magazynie.

Jeśli skorzystamy z rozwiązań renomowanej firmy, jak Ship Center Polska, to jest możliwe, że zamówienie zostanie dostarczone do odbiorcy w pierwszym wolnym terminie. Co więcej, z poziomu strony będziemy mogli obserwować obecny status naszego zlecenia. To uniwersalny sposób, by jak najszybciej zawiadomić odbiorcę o tym, gdzie w danej chwili jest jego zamówienie.

Czego nie można nadać w paczce do Szwecji?

Nadając paczkę do Szwecji warto zobaczyć, czego nie można przesłać. Istnieją nie tylko wewnętrzne regulaminy kurierów, ale także obowiązują nas najróżniejsze zakazy danego kraju, do którego chcemy przesłać przesyłkę.

Są jednak towary, których bezwarunkowo nie wolno wysyłać. Przede wszystkim zabrania się wysyłania artykułów niebezpiecznych, takich jak broń i amunicja, a także materiałów łatwopalnych.

Zakazane jest nadawanie substancji nielegalnych, czyli środków psychoaktywnych, alkoholi i narkotyków. Do listy zakazanych przedmiotów wliczają się również dzieła sztuki, np. obrazy, rzeźby, futra oraz droga biżuteria.

Mając na uwadze przepisy fitosanitarne, nie można przesyłać żywych owadów, zwierząt oraz żywności, na przykład suplementów diety i odżywek dla sportowców. Przed wysłaniem przesyłki warto sprawdzić wykaz towarów zakazanych w transporcie międzynarodowym oraz normy danego państwa.

Jeśli mamy wątpliwości, możemy skontaktować się z przewoźnikiem.

Paczki do Szwecji — w jaki sposób adresować i wysyłać?

Wysłanie przesyłki do Szwecji nie musi być wyzwaniem. By mieć pewność, że kurier nie odda paczki do nadawcy, należy zwrócić uwagę na podanie poprawnych danych nadawcy odbiorcy na przesyłce. Oto spis informacji, które należy zawrzeć na przesyłce:

 • nazwa odbiorcy,
 • numer mieszkania lub domu,
 • nazwa ulicy,
 • nazwa miasta,
 • obszar lub stan,
 • kod pocztowy,
 • nazwa kraju.

Nie zapomnij, by wszystkie te dane napisać czytelnie.

Ile kosztuje przesyłka kurierska do Szwecji?

Kwota za transport paczki w dużej mierze wiąże się z tym, w jakim czasie dany przewoźnik ma doręczyć paczkę do adresata.

Jeśli potrzebujemy wysłania pilnego zamówienia, mamy możliwość skorzystania z przesyłki przyspieszonej. Wówczas będziemy mieli gwarancję otrzymania paczki na czas. To jasne, że będzie się to wiązało z koniecznością zapłacenia wyższej kwoty.

Nie zwlekaj z nadaniem przesyłki do ostatniej chwili, przede wszystkim w okresie świątecznym, kiedy kurierzy mają wiele pracy. Prezenty nadawaj z odpowiednim wyprzedzeniem – wówczas będzie tańsza wysyłka paczki ekonomicznej i gwarancja, że wszystko zostanie dostarczone na czas.

Jeżeli masz taką możliwość, idź osobiście do pobliskiego punktu nadań, ponieważ zamówienie kuriera do wybranej przez nas lokalizacji czasami wiąże się z koniecznością uiszczenia dodatkowej opłatą.

Zastanów się także nad opcjonalnym ubezpieczeniem wysyłki — najprawdopodobniej jest ono kosztowne, przede wszystkim wtedy, gdy chcemy wysłać coś poza granice Polski. Pomimo tego, że daje poczucie bezpieczeństwa, nie zawsze jest obligatoryjne. O ile przesyłasz przedmioty o niskiej wartości możesz z niego zrezygnować.

Jak zapakować przesyłkę do Szwecji?

Wydawałoby się, że przygotowanie wysyłki jest bardzo prostą czynnością. Jednak nie każdy nadawca potrafi to wykonać w bezbłędny sposób. Co warto wiedzieć na etapie przygotowywania paczki do Szwecji?

 1. Przedmiot, który ma nierównomierne kształt, powinien być odpowiednio chroniony przed ewentualnym przesuwaniem się wewnątrz kartonu. Dlatego z pewnością będzie potrzebna folia bąbelkowa i piankowe chipsy.
 2. Nie zapominaj, że zawartość opakowania nie może nijak wystawać.
 3. Do owijania i zamknięcia opakowania użyj taśmy klejącej.
 4. Z opakowania należy ściągnąć wszystkie stare oznaczenia, napisy, naklejki. Następnie należy na nim zawrzeć swoje dane adresowe.
 5. Dno i góra pudełka powinny być specjalnie usztywnione i wzmocnione.

Przed włożeniem delikatnych rzeczy do pudełka porządnie je owiń. Folia bąbelkowa będzie znakomitym pomysłem, ponieważ dobrze zabezpieczy narażone w transporcie rzeczy.

Jakie są sposoby płatności za wysyłkę do Szwecji?

Istnieje kilka opcji płatności, dzięki którym prześlesz twoją przesyłkę do Szwecji. Dla przykładu możesz zamówić kuriera, który weźmie paczkę z twojego domu i dowiezie ją prosto do odbiorcy. Jak można zrealizować płatność za nadanie przesyłki zagranicznej?

W zależności od wybranej waluty, będziemy mieli do dyspozycji kilka sposobów płatności za paczkę. Jedną z nich może być tradycyjny przelew. Sesje wychodzące, jak i przychodzące banku księgowane są kilka razy każdego dnia. Po wybraniu takiego rozwiązania i opłaceniu paczki do Szwecji należy wysłać na nasz adres potwierdzenie dokonania płatności w formie wyciągu z bankowości elektronicznej. Wtedy nasze zamówienie zostanie zaakceptowane i przesłane do wysłania przez wybraną firmę kurierską.

Błyskawiczny przelew poprzez system płatniczy Przelewy24 wykonamy sprawnie i od razu otrzymamy potwierdzenie realizacji zamówienia kuriera. To bardzo wygodna możliwość, z której korzysta coraz więcej osób. Podobnie jest z płatnością przez BLIK. Oczywiście transakcje opłacamy w złotówkach.