Wysyłaj paczki do Grecji i Polski
country-image
country-image
kg
cm
cm
cm
Polecany

Jak działamy?

Jest to bardzo proste, szybkie i przejrzyste. Zamawiasz kuriera lub nadajesz paczkę w dowolnym punkcie w mniej niż 2 minuty.

1
Wypełnij kilka informacji o przesyłce
2
Wybierz kuriera i opłać usługę
3
Poczekaj na kuriera lub nadaj paczkę w punkcie

Dlaczego ShipCenter?

Przez ponad 10 lat nasi klienci wysłali za naszym pośrednictwem ponad 2 000 000 przesyłek krajowych i międzynarodowych. Gwarantujemy jakość naszych usług, bo współpracujemy tylko z największymi i najlepszymi firmami kurierskimi, którzy bezpiecznie dostarczają paczki na całym świecie.

Co zyskasz
Ekspresowa dostawa
99% naszych paczek dociera kolejnego dnia od nadania. Posiadamy najszybsze usługi kurierskie w Polsce i na świecie, z dostawą do USA czy nawet Chin, kolejnego dnia roboczego.
Ubezpieczenie przesyłki
Nie ważne gdzie wysyłasz, zawsze możesz ubezpieczyć swoją przesyłkę nawet do 50 000 zł, a duża część firm kurierskich, które z nami współpracują, posiada darmowe ubezpieczenie w cenie przesyłki.
Od drzwi do drzwi lub w punkcie
Każdą przesyłkę możesz oddać kurierowi, który przyjedzie po nią w wybranym przez Ciebie dniu lub po prostu, możesz zanieść ją do punktu/paczkomatu w dowolnym momencie. Z nami nadasz swoje paczki wygodnie, jak chcesz i kiedy chcesz.
Śledzenie przesyłki online
Wszystkie nasze usługi posiadają dokładną, darmową usługę śledzenia paczek, która aktualizuje się przy każdym skanowaniu paczki. Dokładnie wiesz, gdzie znajduje się Twoja paczka w danym momencie.
Szybkie zamawianie
Nie musisz poświęcać godzin na szukanie i zamawianie kuriera. Nasz system jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu nadasz paczkę w dowolne miejsce na świecie w mniej niż 2 minuty.
Żadnych ukrytych kosztów
Gwarantujemy, że nie ma żadnych ukrytych kosztów. Płacisz dokładnie tyle, ile wyliczy Ci nasz system. Oferujemy tylko bezpieczne płatności przelewami, kartą lub Blikiem poprzez zaufaną platformę Przelewy24.
Co zyskasz
Wysłanych paczek
3 mln
Doświadczenia
10 lat
Pozytywnych opinii
3 tys.
Punktów ShipCenter
+ 100

Tysiące zadowolonych klientów

Nasze usługi są oceniane na maksymalną liczbę 5/5 gwiazdek, według niezależnego serwisu opineo.pl. Jesteśmy również laureatem złotej nagordy “Słucham swoich klientów”, którą co roku otrzymujemy, dzięki 99% zadowolonych klientów.

“Solidna firma na poziomie nie miałam nigdy żadnych problemów z tą firmą, polecam znajomym”

Teresa

“Szybka, sprawna obsługa. Kierowca kurier bardzo pomocny co w dzisiejszych czasach jest rzadkością.”

Tadeusz

“Korzystam z usług SHIPCENTER. Wysyłam InPostem. Wszystko przebiega sprawnie i terminowo.”

Lucyna

Paczki do Grecji i Polski

Przesyłki kurierskie do Grecji cieszą się rosnącą renomą wśród naszych rodaków. Nic w tym nadzwyczajnego. To tani sposób, aby ekspresowo wysłać przesyłkę do Grecji. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że profesjonalna wysyłka przesyłek do Grecji zawsze musi być poprzedzona skrupulatną analizą rynku. W ten sposób unikniemy marnowania pieniędzy.

Wysyłka paczek do Grecji

Osoby, które wybierają nadanie przesyłki do Grecji muszą wiedzieć, że priorytetowe jest nie tylko zapewnienie sobie jak najniższej ceny. Duże znaczenie ma też profesjonalizm przedsiębiorstwa, które będzie transportować zamówienie.

Jeśli zależy nam na czasie, to zdecydowanie warto skorzystać z oferty rzetelnej firmy, jak Ship Center. Oferowane przez nas transporty zagraniczne są wysyłane za pośrednictwem renomowanych, działających w branży od wielu lat przedsiębiorstw, które stawiają na profesjonalizm.

Ile trwa dostarczenie paczki do Grecji?

O tym, jak długo trwa doręczenie przesyłki do Grecji, decyduje sporo zmiennych. Można jednak wyjść z założenia, że fundamentalną rolę pełni dzień nadania oraz jakość przedsiębiorstwa, z którego portfolio korzystamy. W Ship Center zawsze stawiamy na profesjonalizm.

Zazwyczaj okazuje się, że paczka do Grecji dotrze do odbiorcy w zaledwie kilka dni. Oczywiście, nasze szanse na ekspresowe zrealizowanie zamówienia zwiększą się, gdy zamówimy kuriera przed weekendem.

Analogicznie, doręczenie przesyłki może nieco się wydłużyć, kiedy zlecimy kuriera w czasie, gdy w Polsce wypada ważne, narodowe święto. Czas realizacji zamówienia zwiększy się też, jeśli prześlemy paczkę przed weekendem. Jest dość prawdopodobne, że paczka może spędzić sporo czasu na magazynie.

Jeśli skorzystamy z rozwiązań renomowanej firmy, jak Ship Center, to jest niemal pewne, że zamówienie zostanie dostarczone do odbiorcy jak najszybciej. Co więcej, z poziomu strony WWW będziemy mieć sposobność, by zerkać na obecny status naszego zlecenia. To doskonały sposób, by jak najszybciej zawiadomić odbiorcę o tym, gdzie teraz jest jego paczka.

Czego nie można nadać w paczce do Grecji?

Wysyłając przesyłkę do Grecji warto sprawdzić czego nie można zapakować. Istnieją nie tylko wewnętrzne normy spedytorów, ale także obowiązują nas różnego rodzaju restrykcje danego kraju, do którego chcemy przesłać paczkę.

Są jednak produkty, których bezwzględnie nie można nadawać. Przede wszystkim jest zakaz wysyłania towarów niebezpiecznych, takich jak broń i amunicja, a także materiałów łatwopalnych.

Co więcej, zakazane jest nadanie preparatów nielegalnych, czyli środków psychoaktywnych, alkoholi i narkotyków. Do listy zabronionych przedmiotów wliczają się również dzieła sztuki, np. rzeźby, futra, obrazy oraz drogocenna biżuteria.

Patrząc na przepisy fitosanitarne, nie można przesyłać żywych zwierząt, owadów oraz żywności, w tym suplementów diety i odżywek dla sportowców. Przed nadaniem paczki warto sprawdzić listę artykułów zabronionych w transporcie międzynarodowym oraz przepisy danego kraju.

W przypadku wątpliwości, warto skontaktować się z przewoźnikiem.

Paczki do Grecji — w jaki sposób adresować i wysyłać?

Nadanie paczki do Grecji nie musi być skomplikowane. Aby mieć gwarancję, że kurier nie odda paczki do nadawcy, dobrze jest zwrócić uwagę na podanie poprawnych danych teleadresowych odbiorcy na przesyłce. Oto spis informacji, które należy zawrzeć na paczce:

 • nazwa odbiorcy,
 • numer mieszkania lub domu,
 • nazwa ulicy,
 • nazwa miasta,
 • obszar lub stan,
 • kod pocztowy,
 • nazwa kraju.

Nie zapomnij, by powyższe dane napisać czytelnie.

Ile kosztuje przesyłka kurierska do Grecji?

Cena za transport paczki przeważnie zależy od tego, w jakim tempie wybrany przewoźnik powinien wręczyć paczkę adresatowi.

Ilekroć życzymy sobie wysłania szybkiego zamówienia, mamy możliwość nadania przesyłki przyspieszonej. W takiej sytuacji otrzymamy pewność dostarczenia paczki w terminie. Jak można się spodziewać, wiąże się to z wyższymi sumami.

Staraj się nie zwlekać z nadaniem przesyłki na ostatni moment, zwłaszcza w czasie świąt, kiedy przewoźnicy mają dużo pracy. Przesyłki nadawaj z odpowiednim wyprzedzeniem – plusem będzie tania wysyłka paczki ekonomicznej i pewność, że wszystko trafi do adresata na czas.

O ile masz taką sposobność, idź osobiście do danego punktu nadawania paczek, ponieważ zamówienie kuriera do wybranej przez nas lokalizacji nieraz wiąże się z koniecznością uiszczenia dodatkowej opłatą.

Zastanów się również nad ewentualnym ubezpieczeniem paczki - zazwyczaj jest ono kosztowne, zwłaszcza wtedy, kiedy chcemy wysłać coś poza granice Polski. Pomimo tego, że gwarantuje poczucie bezpieczeństwa, nie zawsze jest konieczne. Jeśli masz przedmioty o niskiej wartości można z niego zrezygnować.

Jak spakować paczkę do Grecji?

Wydawałoby się, że przygotowanie paczki jest bardzo prostą czynnością. Jednakże nie każdy nadawca jest zdolny to wykonać w dobry sposób. O czym należy pamiętać na etapie przygotowywania paczki do Grecji?

 1. Przedmiot, który ma nierówne gabaryty, powinien być odpowiednio zabezpieczony przed ewentualnym zmienianiem pozycji wewnątrz kartonu. Dlatego zdecydowanie będzie potrzebna folia bąbelkowa i piankowe chipsy.
 2. Pamiętaj, że zawartość opakowania nie może w żaden sposób wystawać.
 3. Do owijania i zamknięcia pudełka możesz użyć taśmy klejącej.
 4. Z opakowania należy usunąć wszystkie stare oznaczenia, napisy, naklejki. Następnie należy na nim ulokować swoje dane adresowe.
 5. Dno i góra pudełka powinny być w dodatku usztywnione i zabezpieczone.

Przed spakowaniem delikatnych przedmiotów do pudełka porządnie je owiń. Folia bąbelkowa będzie najlepszym pomysłem, ponieważ niezawodnie zabezpieczy podczas przewozu przedmioty.

Sposoby płatności za paczkę do Grecji

Jest kilka opcji płatności, dzięki którym prześlesz twoją wysyłkę do Grecji. Przykładowo możesz zamówić kuriera, który przejmie paczkę z twojego domu i dowiezie ją prosto do odbiorcy. Jak można dokonać zapłaty za nadanie wysyłki zagranicznej?

W zależności od wybranej waluty będziemy mieli do dyspozycji kilka sposobów płatności za kuriera międzynarodowego. Jedną z nich może być tradycyjny przelew bankowy. Sesje wychodzące, jak i przychodzące banku księgowane są kilka razy na dobę. Po wyszukaniu takiej możliwości i rozliczeniu wysyłki do Grecji należy przesłać na nasz adres potwierdzenie przeprowadzenia płatności w formie wyciągu z bankowości online. Wtedy zamówienie będzie zaakceptowane i przesłane do wysyłki przez wybraną firmę kurierską.

Szybki przelew za pośrednictwem systemu płatniczego Przelewy24 zrealizujemy sprawnie i od razu otrzymamy potwierdzenie realizacji zamówienia kuriera. To bardzo wygodna funkcja, z której korzysta coraz więcej Polaków. Podobnie jest z płatnością przez BLIK. W ten sposób szybko dokonamy płatności w komfortowy sposób.

Jeżeli mamy konto w Paypalu i chcemy w ten sposób opłacić swoje zamówienie, możemy to zrobić bez trudności. Paypal pobiera jednak wysoką prowizję od realizacji transakcji, dlatego do tego sposobu płatności jest doliczane kilka procent dopłaty.

Przy wysyłaniu przesyłki do Grecji można płacić m.in. złotówkami.