Wysyłaj paczki do Austrii i Polski
country-image
country-image
kg
cm
cm
cm
Polecany

Jak działamy?

Jest to bardzo proste, szybkie i przejrzyste. Zamawiasz kuriera lub nadajesz paczkę w dowolnym punkcie w mniej niż 2 minuty.

1
Wypełnij kilka informacji o przesyłce
2
Wybierz kuriera i opłać usługę
3
Poczekaj na kuriera lub nadaj paczkę w punkcie

Dlaczego ShipCenter?

Przez ponad 10 lat nasi klienci wysłali za naszym pośrednictwem ponad 2 000 000 przesyłek krajowych i międzynarodowych. Gwarantujemy jakość naszych usług, bo współpracujemy tylko z największymi i najlepszymi firmami kurierskimi, którzy bezpiecznie dostarczają paczki na całym świecie.

Co zyskasz
Ekspresowa dostawa
99% naszych paczek dociera kolejnego dnia od nadania. Posiadamy najszybsze usługi kurierskie w Polsce i na świecie, z dostawą do USA czy nawet Chin, kolejnego dnia roboczego.
Ubezpieczenie przesyłki
Nie ważne gdzie wysyłasz, zawsze możesz ubezpieczyć swoją przesyłkę nawet do 50 000 zł, a duża część firm kurierskich, które z nami współpracują, posiada darmowe ubezpieczenie w cenie przesyłki.
Od drzwi do drzwi lub w punkcie
Każdą przesyłkę możesz oddać kurierowi, który przyjedzie po nią w wybranym przez Ciebie dniu lub po prostu, możesz zanieść ją do punktu/paczkomatu w dowolnym momencie. Z nami nadasz swoje paczki wygodnie, jak chcesz i kiedy chcesz.
Śledzenie przesyłki online
Wszystkie nasze usługi posiadają dokładną, darmową usługę śledzenia paczek, która aktualizuje się przy każdym skanowaniu paczki. Dokładnie wiesz, gdzie znajduje się Twoja paczka w danym momencie.
Szybkie zamawianie
Nie musisz poświęcać godzin na szukanie i zamawianie kuriera. Nasz system jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu nadasz paczkę w dowolne miejsce na świecie w mniej niż 2 minuty.
Żadnych ukrytych kosztów
Gwarantujemy, że nie ma żadnych ukrytych kosztów. Płacisz dokładnie tyle, ile wyliczy Ci nasz system. Oferujemy tylko bezpieczne płatności przelewami, kartą lub Blikiem poprzez zaufaną platformę Przelewy24.
Co zyskasz
Wysłanych paczek
3 mln
Doświadczenia
10 lat
Pozytywnych opinii
3 tys.
Punktów ShipCenter
+ 100

Tysiące zadowolonych klientów

Nasze usługi są oceniane na maksymalną liczbę 5/5 gwiazdek, według niezależnego serwisu opineo.pl. Jesteśmy również laureatem złotej nagordy “Słucham swoich klientów”, którą co roku otrzymujemy, dzięki 99% zadowolonych klientów.

“Solidna firma na poziomie nie miałam nigdy żadnych problemów z tą firmą, polecam znajomym”

Teresa

“Szybka, sprawna obsługa. Kierowca kurier bardzo pomocny co w dzisiejszych czasach jest rzadkością.”

Tadeusz

“Korzystam z usług SHIPCENTER. Wysyłam InPostem. Wszystko przebiega sprawnie i terminowo.”

Lucyna

Paczki do Austrii i Polski

Paczki kurierskie do Austrii cieszą się rosnącą popularnością ze strony klientów z Polski. Nic w tym nadzwyczajnego. To przystępny sposób, by ekspresowo przesłać paczkę do Austrii. Warto jednak mieć na uwadze, że najwyższej jakości wysyłka zamówień do Austrii zawsze musi być poprzedzona skrupulatną analizą rynku. Dzięki temu unikniemy marnowania pieniędzy.

Przesyłki kurierskie do Austrii

Osoby, które decydują się na wysyłkę paczki do Austrii powinny pamiętać o tym, że ważne jest nie tylko zapewnienie sobie jak najniższej ceny. Liczy się też jakość firmy spedycyjnej, która będzie transportować paczkę.

Kiedy zależy nam na czasie, to zdecydowanie warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, jak Ship Center Polska. Oferowane przez nas przesyłki międzynarodowe są wysyłane za pośrednictwem renomowanych, działających w tym sektorze rynku od wielu lat firm, które stawiają na profesjonalizm.

Ile trwa dostarczenie paczki do Austrii?

O tym, ile czasu trwa transport paczki do Austrii, decyduje bardzo dużo kwestii. Można jednak założyć, że znaczącą rolę pełni dzień nadania oraz jakość firmy, z której portfolio korzystamy. W Ship Center na pierwszym miejscu stawiamy na profesjonalizm.

Często okazuje się, że paczka do Austrii dotrze do odbiorcy w zaledwie 1-3 dni. Oczywiście, nasze szanse na bardzo szybkie przesłanie zamówienia będą nieco większe, gdy zamówimy kuriera przed środą.

Analogicznie, czas doręczenia paczki może nieco się wydłużyć, gdy zlecimy kuriera w czasie, gdy w kraju docelowym wypada ważne, państwowe święto. Termin dostarczenia zwiększy się też, jeśli wyślemy przesyłkę w czwartek lub piątek. Jest dość prawdopodobne, że paczka może spędzić sporo czasu na sortowni.

Gdy skorzystamy z rozwiązań polecanej firmy, jak Ship Center, to jest bardzo możliwe, że paczka zostanie dostarczona do odbiorcy jak najszybciej. Co więcej, z poziomu strony będziemy mogli obserwować aktualny status naszego zamówienia. To uniwersalny sposób, by szybko zawiadomić odbiorcę o tym, gdzie teraz jest jego przesyłka.

Czego nie można nadać w paczce do Austrii?

Nadając przesyłkę do Austrii warto zobaczyć, czego nie można wysłać. Istnieją nie tylko wewnętrzne przepisy przewoźników, ale także obowiązują nas różnego rodzaju zakazy danego kraju, gdzie chcemy wysłać paczkę.

Występują jednak produkty, których bezwarunkowo nie wolno wysyłać. Szczególnie jest zakaz wysyłania przedmiotów niebezpiecznych takich jak broń i amunicja, a także materiałów łatwopalnych.

Co więcej zabronione jest nadanie preparatów nielegalnych, czyli środków psychoaktywnych, alkoholi i narkotyków. Do listy zabronionych artykułów wliczają się również dzieła sztuki, np. rzeźby, futra, obrazy oraz droga biżuteria.

Patrząc na regulamin fitosanitarny, nie można nadawać żywych owadów, zwierząt oraz żywności, przykładowo suplementów diety i odżywek dla sportowców. Przed nadaniem paczki rekomenduje się sprawdzić wykaz towarów zabronionych w transporcie międzynarodowym oraz normy danego kraju.

W przypadku wątpliwości dobrze jest skontaktować się z firmą kurierską.

Paczki do Austrii - w jaki sposób adresować i wysyłać?

Nadanie paczki do Austrii nie musi być trudne. Aby mieć gwarancję, że kurier nie odda przesyłki do nadawcy, należy zwrócić uwagę na napisanie poprawnych danych adresowych odbiorcy na przesyłce. Oto spis informacji, które powinniśmy umieścić na przesyłce:

  • nazwa odbiorcy,
  • numer mieszkania lub domu,
  • nazwa ulicy,
  • nazwa miasta,
  • obszar lub stan,
  • kod pocztowy,
  • nazwa kraju.

Pamiętaj, by te informacje napisać czytelnie.

Ile kosztuje przesyłka kurierska do Austrii?

Koszt za transport paczki w szczególności jest związany z tym, w jakim tempie wybrany kurier ma wręczyć pakunek adresatowi.

Kiedy potrzebujemy wysłania pilnego zamówienia, mamy możliwość nadania przesyłki ekspresowej. Wtedy mamy pewność dostarczenia paczki w terminie. Niestety przyjdzie nam za taką usługę zapłacić wyższą sumę.

Nie czekaj z wysłaniem przesyłki na ostatni moment, przede wszystkim w okresie świąt, kiedy kurierzy mają dużo pracy. Przesyłki wysyłaj z odpowiednim wyprzedzeniem – wówczas nadanie paczki ekonomicznej będzie tańsze i zyskasz pewność, że wszystko zostanie dostarczone na czas.

Jeśli masz taką możliwość, idź osobiście do danego punktu nadań, ponieważ zamawianie kuriera do miejsca zamieszkania nieraz wiąże się z koniecznością uiszczenia dodatkowej opłaty.

Pomyśl także nad opcjonalnym ubezpieczeniem paczki — najprawdopodobniej jest ono kosztowne, zwłaszcza wtedy, kiedy przesyłamy coś poza granice Polski. Mimo faktu, że gwarantuje poczucie bezpieczeństwa, nie zawsze jest konieczne. W przypadku przedmiotów o niskiej wartości możesz z niego zrezygnować.

Jak spakować paczkę do Austrii?

Mogłoby się wydawać, że pakowanie wysyłki jest bardzo prostą czynnością. Jednak nie każdy nadawca jest zdolny to robić w bezbłędny sposób. Co warto wiedzieć na etapie pakowania przesyłki do Austrii?

1. Przedmiot, który ma nieregularne kształt, powinien być solidnie zabezpieczony przed ewentualnym przesuwaniem się wewnątrz kartonu. Dlatego na pewno przyda się folia bąbelkowa i piankowe chipsy.
2. Nie zapominaj, że zawartość kartonu nie może w żaden sposób wystawać.
3. Do owijania i zamknięcia opakowania używaj taśmy klejącej.
4. Z kartonu trzeba zdjąć wszystkie stare oznaczenia, napisy, naklejki. Następnie należy na nim ulokować dane adresowe.
5. Dno i góra opakowania powinny być dodatkowo usztywnione i wzmocnione.

Przed zapakowaniem delikatnych przedmiotów do pudełka solidnie je owiń. Folia bąbelkowa będzie świetnym pomysłem, ponieważ skutecznie zabezpieczy rzeczy podczas przewozu.

Sposoby płatności za paczkę do Austrii

Jest kilka opcji płatności, dzięki którym prześlesz twoją wysyłkę do Austrii. Przykładowo możesz zarezerwować kuriera, który obierze paczkę z twojego domu i dostarczy ją prosto do adresata. W jaki sposób można dokonać zapłaty za nadanie wysyłki międzynarodowej?

W zależności od wybranej waluty, będziemy mogli wybrać spośród kilku metod płatności za kuriera międzynarodowego. Jedną z nich może być tradycyjny przelew. Sesje wychodzące, jak i przychodzące banku odbywają się kilka razy każdego dnia. Po znalezieniu takiej opcji i opłaceniu paczki do Austrii należy przesłać na nasz adres potwierdzenie zrealizowania płatności w formie wyciągu z bankowości elektronicznej. Wtedy zamówienie będzie zaakceptowane i wysłane do realizacji przez wskazaną firmę kurierską.

Błyskawiczny przelew za pośrednictwem systemu płatniczego Przelewy24 wykonamy szybko i od razu otrzymamy potwierdzenie realizacji zamówienia kuriera. To bardzo wygodna opcja, którą wykorzystuje coraz więcej Polaków. Podobnie jest z płatnością przez BLIK. W ten sposób ekspresowo dokonamy płatności.

Innymi formami płatności są karta płatnicza i Paypal. Gdy mamy konto w Paypalu i zamierzamy w ten sposób opłacić swoje zamówienie, możemy to zrobić bez problemu. Firma pobiera jednak prowizję od realizacji płatności, dlatego do tej metody płatności jest doliczane 4% dopłaty.

Przy wysyłaniu wysyłki do Austrii można płacić m.in. walutą PLN.