Wysyłaj paczki do Szkocji i Polski
country-image
country-image
kg
cm
cm
cm
Polecany

Jak działamy?

Jest to bardzo proste, szybkie i przejrzyste. Zamawiasz kuriera lub nadajesz paczkę w dowolnym punkcie w mniej niż 2 minuty.

1
Wypełnij kilka informacji o przesyłce
2
Wybierz kuriera i opłać usługę
3
Poczekaj na kuriera lub nadaj paczkę w punkcie

Dlaczego ShipCenter?

Przez ponad 10 lat nasi klienci wysłali za naszym pośrednictwem ponad 2 000 000 przesyłek krajowych i międzynarodowych. Gwarantujemy jakość naszych usług, bo współpracujemy tylko z największymi i najlepszymi firmami kurierskimi, którzy bezpiecznie dostarczają paczki na całym świecie.

Co zyskasz
Ekspresowa dostawa
99% naszych paczek dociera kolejnego dnia od nadania. Posiadamy najszybsze usługi kurierskie w Polsce i na świecie, z dostawą do USA czy nawet Chin, kolejnego dnia roboczego.
Ubezpieczenie przesyłki
Nie ważne gdzie wysyłasz, zawsze możesz ubezpieczyć swoją przesyłkę nawet do 50 000 zł, a duża część firm kurierskich, które z nami współpracują, posiada darmowe ubezpieczenie w cenie przesyłki.
Od drzwi do drzwi lub w punkcie
Każdą przesyłkę możesz oddać kurierowi, który przyjedzie po nią w wybranym przez Ciebie dniu lub po prostu, możesz zanieść ją do punktu/paczkomatu w dowolnym momencie. Z nami nadasz swoje paczki wygodnie, jak chcesz i kiedy chcesz.
Śledzenie przesyłki online
Wszystkie nasze usługi posiadają dokładną, darmową usługę śledzenia paczek, która aktualizuje się przy każdym skanowaniu paczki. Dokładnie wiesz, gdzie znajduje się Twoja paczka w danym momencie.
Szybkie zamawianie
Nie musisz poświęcać godzin na szukanie i zamawianie kuriera. Nasz system jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu nadasz paczkę w dowolne miejsce na świecie w mniej niż 2 minuty.
Żadnych ukrytych kosztów
Gwarantujemy, że nie ma żadnych ukrytych kosztów. Płacisz dokładnie tyle, ile wyliczy Ci nasz system. Oferujemy tylko bezpieczne płatności przelewami, kartą lub Blikiem poprzez zaufaną platformę Przelewy24.
Co zyskasz
Wysłanych paczek
3 mln
Doświadczenia
10 lat
Pozytywnych opinii
3 tys.
Punktów ShipCenter
+ 100

Tysiące zadowolonych klientów

Nasze usługi są oceniane na maksymalną liczbę 5/5 gwiazdek, według niezależnego serwisu opineo.pl. Jesteśmy również laureatem złotej nagordy “Słucham swoich klientów”, którą co roku otrzymujemy, dzięki 99% zadowolonych klientów.

“Solidna firma na poziomie nie miałam nigdy żadnych problemów z tą firmą, polecam znajomym”

Teresa

“Szybka, sprawna obsługa. Kierowca kurier bardzo pomocny co w dzisiejszych czasach jest rzadkością.”

Tadeusz

“Korzystam z usług SHIPCENTER. Wysyłam InPostem. Wszystko przebiega sprawnie i terminowo.”

Lucyna

Paczki do Szkocji i Polski

Przesyłki kurierskie do Szkocji cieszą się dużą renomą wśród naszych rodaków. Nic w tym nadzwyczajnego. To tani sposób, by bardzo szybko nadać przesyłkę do Szkocji. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że najwyższej jakości wysyłka paczek do Szkocji zawsze musi być poprzedzona dokładną analizą. Dzięki temu unikniemy marnowania pieniędzy.

Wysyłka paczek do Szkocji

Osoby, które wybierają wysyłkę przesyłki do Szkocji muszą mieć na uwadze, że ważne jest nie tylko zapewnienie sobie jak najlepszej ceny. Duże znaczenie ma też jakość firmy kurierskiej, która będzie realizować transport.

Jeżeli zależy nam na czasie, to zdecydowanie warto skorzystać z oferty profesjonalnej firmy, jak Ship Center. Oferowane przez naszą firmę przesyłki międzynarodowe są wysyłane za pośrednictwem renomowanych, pracujących w tym sektorze rynku od wielu lat przedsiębiorstw, które stawiają na najwyższą jakość.

Ile trwa dostarczenie paczki do Szkocji?

O tym, jak długo trwa dostawa paczki do Szkocji, decyduje bardzo dużo rzeczy. Można jednak założyć, że kluczową rolę pełni dzień nadania oraz jakość przedsiębiorstwa, z której oferty korzystamy. W Ship Center zawsze stawiamy na najwyższą jakość.

Często okazuje się, że paczka do Szkocji dotrze do kraju odbiorcy w zaledwie kilkadziesiąt godzin. Oczywiście, szanse na szybkie zrealizowanie zamówienia rosną, gdy nadamy kuriera w pierwszych dniach tygodnia.

Analogicznie, doręczenie zamówienia może nieco się wydłużyć, kiedy zamówimy kuriera, gdy w kraju docelowym wypada ważne, państwowe święto. Termin realizacji zamówienia wydłuży się też, jeśli nadamy przesyłkę przed weekendem. Jest dość prawdopodobne, że paczka może spędzić sporo czasu na sortowni.

Jeśli skorzystamy z rozwiązań polecanej firmy, jak Ship Center Polska, to jest bardzo możliwe, że zamówienie dotrze do odbiorcy w pierwszym wolnym terminie. Co więcej, z poziomu serwisu będziemy mieć sposobność by podejrzeć aktualny status naszego zamówienia. To doskonały sposób, by jak najszybciej zawiadomić odbiorcę o tym, gdzie teraz znajduje się jego paczka.

Czego nie można nadać w paczce do Szkocji?

Nadając przesyłkę do Szkocji trzeba sprawdzić, czego nie można wysłać. Istnieją nie tylko wewnętrzne normy kurierów, ale także obowiązują nas różnego rodzaju zakazy danego kraju, do którego chcemy wysłać przesyłkę.

Występują jednak towary, których stanowczo nie wolno wysyłać. Przede wszystkim zabrania się przewożenia towarów niebezpiecznych, takich jak broń i amunicja, a także materiałów łatwopalnych.

Co więcej, zabronione jest wysyłanie środków nielegalnych, czyli środków psychoaktywnych, napojów alkoholowych i narkotyków. Do listy zabronionych artykułów wliczają się również dzieła sztuki, np. rzeźby, futra, obrazy oraz droga biżuteria.

Mając na uwadze regulamin fitosanitarny, nie można przesyłać żywych owadów, zwierząt oraz żywności, między innymi odżywek i suplementów diety dla sportowców. Przed nadaniem paczki warto sprawdzić wykaz artykułów zabronionych w transporcie międzykrajowym oraz rozporządzenia danego kraju.

W razie wątpliwości warto skontaktować się z firmą kurierską.

Paczki do Szkocji — w jaki sposób adresować i wysyłać?

Wysłanie paczki do Szkocji nie musi być skomplikowane. Aby mieć gwarancję, że kurier nie odda paczki do nadawcy, warto zwrócić uwagę na umieszczenie poprawnych danych adresowych odbiorcy na przesyłce. Oto zbiór informacji, które należy zawrzeć na paczce:

 • nazwa odbiorcy,
 • numer mieszkania lub domu,
 • nazwa ulicy,
 • nazwa miasta,
 • obszar lub stan,
 • kod pocztowy,
 • nazwa kraju.

Pamiętaj, by te informacje napisać czytelnie.

Ile kosztuje przesyłka kurierska do Szkocji?

Koszt za przesyłkę przede wszystkim jest związany z tym, w jakim czasie dany kurier ma doręczyć pakunek do adresata.

Jeśli życzymy sobie pilnego wysłania, możemy zdecydować się na opcję przesyłki przyspieszonej. Wtedy będziemy mieli pewność dostarczenia paczki w terminie. Niestety wiąże się to z koniecznościę uiszczenia wyższej sumy.

Nie czekaj z nadaniem paczki na ostatni moment, przede wszystkim w czasie świąt, kiedy kurierzy mają wiele pracy. Przesyłki nadawaj z adekwatnym wyprzedzeniem – plusem będzie tania wysyłka paczki ekonomicznej i pewność, że twój przedmiot dotrze na czas.

O ile masz taką sposobność, udaj się osobiście do danego punktu nadań, ponieważ zamawianie kuriera do miejsca zamieszkania często wiąże się z dodatkową opłatą.

Zastanów się również nad opcjonalnym ubezpieczeniem wysyłki — najczęściej jest ono kosztowne, przede wszystkim wtedy, gdy wysyłamy coś poza granicę kraju. Choć daje poczucie bezpieczeństwa, nie zawsze jest potrzebne. W przypadku przedmiotów o niskiej wartości można z niego zrezygnować.

Jak spakować paczkę do Szkocji?

Mogłoby się wydawać, że pakowanie wysyłki jest bardzo nietrudną czynnością. Jednak nie każdy nadawca potrafi to wykonać w prawidłowy sposób. O czym należy pamiętać na etapie przygotowywania przesyłki do Szkocji?

 1. Przedmiot, który ma nierówne gabaryty, powinien być odpowiednio zabezpieczony przed ewentualnym przesuwaniem się w środku pudła. Dlatego z pewnością będzie potrzebna folia bąbelkowa i piankowe chipsy.
 2. Pamiętaj, że zawartość pudełka nie może nijak wystawać.
 3. Do owijania i zamknięcia opakowania użyj taśmy klejącej.
 4. Z opakowania należy zdjąć wszystkie stare oznaczenia, napisy, naklejki. Następnie można na nim zawrzeć swoje dane adresowe.
 5. Dno i góra kartonu powinny być w dodatku usztywnione i wzmocnione.

Przed zapakowaniem delikatnych elementów do kartonu starannie je owiń. Folia bąbelkowa będzie znakomitym pomysłem, ponieważ skutecznie zabezpieczy narażone w transporcie przedmioty.

Sposoby płatności za paczkę do Szkocji

Istnieje kilka metod płatności, dzięki którym nadasz twoją przesyłkę do Szkocji. Dla przykładu możesz zamówić kuriera, który weźmie przesyłkę z twojego domu i dostarczy ją prosto do adresata. W jaki sposób można dokonać zapłaty za nadanie przesyłki międzynarodowej?

Błyskawiczny przelew poprzez system płatniczy Przelewy24 wykonamy sprawnie i od razu uzyskamy potwierdzenie realizacji zamówienia kuriera. To bardzo wygodna opcja, z której korzysta coraz więcej osób. Podobnie jest z płatnością realizowaną przez BLIK. Innymi możliwościami płatności są karta płatnicza i Paypal.