Wysyłaj paczki na Białoruś i do Polski
country-image
kg
cm
cm
cm

Jak działamy?

Jest to bardzo proste, szybkie i przejrzyste. Zamawiasz kuriera lub nadajesz paczkę w dowolnym punkcie w mniej niż 2 minuty.

1
Wypełnij kilka informacji o przesyłce
2
Wybierz kuriera i opłać usługę
3
Poczekaj na kuriera lub nadaj paczkę w punkcie

Dlaczego ShipCenter?

Przez ponad 10 lat nasi klienci wysłali za naszym pośrednictwem ponad 2 000 000 przesyłek krajowych i międzynarodowych. Gwarantujemy jakość naszych usług, bo współpracujemy tylko z największymi i najlepszymi firmami kurierskimi, którzy bezpiecznie dostarczają paczki na całym świecie.

Co zyskasz
Ekspresowa dostawa
99% naszych paczek dociera kolejnego dnia od nadania. Posiadamy najszybsze usługi kurierskie w Polsce i na świecie, z dostawą do USA czy nawet Chin, kolejnego dnia roboczego.
Ubezpieczenie przesyłki
Nie ważne gdzie wysyłasz, zawsze możesz ubezpieczyć swoją przesyłkę nawet do 50 000 zł, a duża część firm kurierskich, które z nami współpracują, posiada darmowe ubezpieczenie w cenie przesyłki.
Od drzwi do drzwi lub w punkcie
Każdą przesyłkę możesz oddać kurierowi, który przyjedzie po nią w wybranym przez Ciebie dniu lub po prostu, możesz zanieść ją do punktu/paczkomatu w dowolnym momencie. Z nami nadasz swoje paczki wygodnie, jak chcesz i kiedy chcesz.
Śledzenie przesyłki online
Wszystkie nasze usługi posiadają dokładną, darmową usługę śledzenia paczek, która aktualizuje się przy każdym skanowaniu paczki. Dokładnie wiesz, gdzie znajduje się Twoja paczka w danym momencie.
Szybkie zamawianie
Nie musisz poświęcać godzin na szukanie i zamawianie kuriera. Nasz system jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu nadasz paczkę w dowolne miejsce na świecie w mniej niż 2 minuty.
Żadnych ukrytych kosztów
Gwarantujemy, że nie ma żadnych ukrytych kosztów. Płacisz dokładnie tyle, ile wyliczy Ci nasz system. Oferujemy tylko bezpieczne płatności przelewami, kartą lub Blikiem poprzez zaufaną platformę Przelewy24.
Co zyskasz
Wysłanych paczek
3 mln
Doświadczenia
10 lat
Pozytywnych opinii
3 tys.
Punktów ShipCenter
+ 100

Tysiące zadowolonych klientów

Nasze usługi są oceniane na maksymalną liczbę 5/5 gwiazdek, według niezależnego serwisu opineo.pl. Jesteśmy również laureatem złotej nagordy “Słucham swoich klientów”, którą co roku otrzymujemy, dzięki 99% zadowolonych klientów.

“Solidna firma na poziomie nie miałam nigdy żadnych problemów z tą firmą, polecam znajomym”

Teresa

“Szybka, sprawna obsługa. Kierowca kurier bardzo pomocny co w dzisiejszych czasach jest rzadkością.”

Tadeusz

“Korzystam z usług SHIPCENTER. Wysyłam InPostem. Wszystko przebiega sprawnie i terminowo.”

Lucyna

Paczki na Białoruś i do Polski

Przesyłki kurierskie na Białoruś cieszą się dużą renomą ze strony Polaków. Trudno się temu dziwić. To przystępny sposób, by ekspresowo wysłać przesyłkę na Białoruś. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że najwyższej jakości wysyłka przesyłek na Białoruś zawsze powinna być poprzedzona dokładną analizą. W ten sposób unikniemy dużych kosztów.

Przesyłki kurierskie na Białoruś

Osoby, które wybierają nadanie przesyłki na Białoruś powinny pamiętać o tym, że warte uwagi jest nie tylko zapewnienie sobie jak najniższej ceny. Liczy się też renoma firmy spedycyjnej, która będzie transportować przesyłkę.

Kiedy zależy nam na czasie, to powinniśmy skorzystać z oferty godnej zaufania firmy, jak Ship Center. Oferowane przez naszą firmę przesyłki międzynarodowe są realizowane poprzez renomowanych, działających w branży od wielu lat przewoźników, którzy stawiają na kompleksową obsługę klienta.

Jak długo idzie paczka na Białoruś?

O tym, ile czasu trwa dostawa paczki na Białoruś, decyduje bardzo dużo rzeczy. Można jednak założyć, że kluczową rolę odgrywa dzień wysłania oraz jakość przedsiębiorstwa, z której portfolio korzystamy. W Ship Center zawsze stawiamy na najwyższą jakość.

Zazwyczaj okazuje się, że paczka z Polski na Białoruś dotrze do odbiorcy w zaledwie kilka dni. Oczywiście, szanse na ekspresowe zrealizowanie zamówienia rosną, jeśli nadamy kuriera przed weekendem.

Analogicznie, doręczenie zamówienia może nieco się wydłużyć, gdy zamówimy kuriera w czasie, gdy w Polsce przypada ważne, państwowe święto. Termin dostarczenia wydłuży się też, jeśli prześlemy przesyłkę przed weekendem. Jest dość prawdopodobne, że przesyłka może spędzić weekend na magazynie.

Kiedy skorzystamy z rozwiązań polecanej firmy, jak Ship Center, to jest niemal pewne, że zamówienie dotrze do odbiorcy jak najszybciej. Co więcej, z poziomu serwisu będziemy mieć sposobność, by śledzić aktualny status naszego transportu. To doskonały sposób, by ekspresowo zawiadomić odbiorcę o tym, gdzie w danej chwili jest jego przesyłka.

Czego nie można nadać w paczce na Białoruś?

Przesyłając paczkę na Białoruś trzeba sprawdzić, czego nie można zapakować. Występują nie tylko wewnętrzne przepisy spedytorów, ale także obowiązują nas różne restrykcje danego państwa, gdzie chcemy wysłać paczkę.

Są jednak produkty, których bezwarunkowo nie wolno przesyłać. Przede wszystkim zabrania się nadawania artykułów niebezpiecznych, takich jak broń i amunicja, a także materiałów łatwopalnych.

Co więcej, zabronione jest nadawanie substancji nielegalnych, czyli środków psychoaktywnych, alkoholi i narkotyków. Do listy zabronionych przedmiotów wliczają się również dzieła sztuki, np. futra, obrazy, rzeźby oraz bezcenna biżuteria.

Patrząc na regulamin fitosanitarny, nie można nadawać żywych zwierząt, owadów oraz żywności, m. in. odżywek i suplementów diety dla sportowców. Przed nadaniem przesyłki warto sprawdzić wykaz towarów zakazanych w transporcie międzykrajowym oraz normy danego kraju.

Jeśli mamy wątpliwości, warto skontaktować się z przewoźnikiem.

Paczki na Białoruś - w jaki sposób adresować i wysyłać?

Nadanie paczki na Białoruś nie musi być wyzwaniem. By mieć pewność, że kurier nie przywiezie paczki do nadawcy, należy zwrócić uwagę na napisanie poprawnych danych nadawcy odbiorcy na przesyłce. Poznaj spis informacji, które należy zawrzeć na paczce:

 • nazwa odbiorcy,
 • numer mieszkania lub domu,
 • nazwa ulicy,
 • nazwa miasta,
 • obszar lub stan,
 • kod pocztowy,
 • nazwa kraju.

Nie zapomnij, by wszystkie te dane napisać czytelnie.

Ile kosztuje przesyłka kurierska na Białoruś?

Koszt za transport paczki przede wszystkim zależy od tego, w jakim czasie wybrany przewoźnik powinien doręczyć przesyłkę do odbiorcy.

Ilekroć potrzebujemy szybkiego nadania, możemy skorzystania z przesyłki ekspresowej. Wówczas otrzymamy zapewnienie dostarczenia jej na czas. Jak można się spodziewać, wiąże się to z wyższymi kosztami.

Staraj się nie zwlekać z nadaniem przesyłki na ostatni moment, przede wszystkim w czasie świątecznym, kiedy kurierzy mają dużo pracy. Przedmioty nadawaj z odpowiednim wyprzedzeniem – korzyścią będzie tania wysyłka paczki ekonomicznej i pewność, że wszystko dotrze na czas.

O ile masz taką możliwość, udaj się osobiście do danego punktu nadawania paczek, ponieważ zamówienie kuriera do miejsca innego niż wskazany przez firmę kurierską czasami wiąże się z dodatkową opłatą.

Pomyśl także nad ewentualnym ubezpieczeniem paczki - najczęściej jest ono kosztowne, zwłaszcza wtedy, kiedy wysyłamy coś poza granicę kraju. Choć gwarantuje poczucie bezpieczeństwa, nie zawsze jest obligatoryjne. W przypadku przedmiotów o niskiej wartości możesz z niego zrezygnować.

Jak spakować paczkę na Białoruś?

Wydawałoby się, że zapakowanie wysyłki jest bardzo prostą czynnością. Jednak nie każdy nadawca jest zdolny to wykonać w prawidłowy sposób. O czym należy pamiętać na etapie przygotowywania wysyłki na Białoruś?

 1. Przedmiot, który ma nierównomierne kształt, powinien być odpowiednio zabezpieczony przed ewentualnym przesuwaniem się wewnątrz kartonu. Dlatego zdecydowanie będzie potrzebna folia bąbelkowa i piankowe chipsy.
 2. Nie zapominaj, że zawartość opakowania nie może nijak wystawać.
 3. Do owinięcia i zamknięcia pudełka używaj taśmy klejącej.
 4. Z kartonu trzeba usunąć wszystkie stare oznaczenia, napisy, naklejki. Następnie należy na nim umieścić nasze dane adresowe.
 5. Dno i góra pudełka powinny być dodatkowo usztywnione i wzmocnione.

Przed zapakowaniem delikatnych elementów do opakowania solidnie je owiń. Folia bąbelkowa będzie najlepszym pomysłem, ponieważ skutecznie zabezpieczy zagrożone w transporcie przedmioty.

W jaki sposób dokonać płatności za paczkę na Białoruś?

Jest kilka opcji płatności, dzięki którym wyślesz twoją wysyłkę na Białoruś. Przykładowo możesz zamówić kuriera, który weźmie paczkę z twojego domu i dowiezie ją prosto do odbiorcy. W jaki sposób można zapłacić za nadanie paczki zagranicznej?

Zależnie od wybranej waluty, będziemy mieli do dyspozycji kilka sposobów płatności za kuriera międzynarodowego. Jedną z nich może być tradycyjny przelew. Sesje wychodzące, jak i przychodzące banku księgowane są kilka razy dziennie. Po wybraniu takiej możliwości i rozliczeniu przesyłki na Białoruś należy przesłać na nasz adres potwierdzenie zrealizowania płatności w formie wyciągu z bankowości elektronicznej. Wtedy nasze zamówienie będzie zaakceptowane i wysłane do realizacji przez wskazaną firmę kurierską.

Błyskawiczny przelew za pośrednictwem systemu płatniczego Przelewy24 wykonamy sprawnie i od razu uzyskamy potwierdzenie realizacji zamówienia kuriera. To bardzo praktyczna funkcja, którą wykorzystuje coraz więcej osób. Podobnie jest z płatnością przez BLIK. Innymi możliwościami płatności są karta płatnicza i Paypal.