Wysyłaj paczki do Francji i Polski
country-image
country-image
kg
cm
cm
cm
Polecany

Jak działamy?

Jest to bardzo proste, szybkie i przejrzyste. Zamawiasz kuriera lub nadajesz paczkę w dowolnym punkcie w mniej niż 2 minuty.

1
Wypełnij kilka informacji o przesyłce
2
Wybierz kuriera i opłać usługę
3
Poczekaj na kuriera lub nadaj paczkę w punkcie

Dlaczego ShipCenter?

Przez ponad 10 lat nasi klienci wysłali za naszym pośrednictwem ponad 2 000 000 przesyłek krajowych i międzynarodowych. Gwarantujemy jakość naszych usług, bo współpracujemy tylko z największymi i najlepszymi firmami kurierskimi, którzy bezpiecznie dostarczają paczki na całym świecie.

Co zyskasz
Ekspresowa dostawa
99% naszych paczek dociera kolejnego dnia od nadania. Posiadamy najszybsze usługi kurierskie w Polsce i na świecie, z dostawą do USA czy nawet Chin, kolejnego dnia roboczego.
Ubezpieczenie przesyłki
Nie ważne gdzie wysyłasz, zawsze możesz ubezpieczyć swoją przesyłkę nawet do 50 000 zł, a duża część firm kurierskich, które z nami współpracują, posiada darmowe ubezpieczenie w cenie przesyłki.
Od drzwi do drzwi lub w punkcie
Każdą przesyłkę możesz oddać kurierowi, który przyjedzie po nią w wybranym przez Ciebie dniu lub po prostu, możesz zanieść ją do punktu/paczkomatu w dowolnym momencie. Z nami nadasz swoje paczki wygodnie, jak chcesz i kiedy chcesz.
Śledzenie przesyłki online
Wszystkie nasze usługi posiadają dokładną, darmową usługę śledzenia paczek, która aktualizuje się przy każdym skanowaniu paczki. Dokładnie wiesz, gdzie znajduje się Twoja paczka w danym momencie.
Szybkie zamawianie
Nie musisz poświęcać godzin na szukanie i zamawianie kuriera. Nasz system jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu nadasz paczkę w dowolne miejsce na świecie w mniej niż 2 minuty.
Żadnych ukrytych kosztów
Gwarantujemy, że nie ma żadnych ukrytych kosztów. Płacisz dokładnie tyle, ile wyliczy Ci nasz system. Oferujemy tylko bezpieczne płatności przelewami, kartą lub Blikiem poprzez zaufaną platformę Przelewy24.
Co zyskasz
Wysłanych paczek
3 mln
Doświadczenia
10 lat
Pozytywnych opinii
3 tys.
Punktów ShipCenter
+ 100

Tysiące zadowolonych klientów

Nasze usługi są oceniane na maksymalną liczbę 5/5 gwiazdek, według niezależnego serwisu opineo.pl. Jesteśmy również laureatem złotej nagordy “Słucham swoich klientów”, którą co roku otrzymujemy, dzięki 99% zadowolonych klientów.

“Solidna firma na poziomie nie miałam nigdy żadnych problemów z tą firmą, polecam znajomym”

Teresa

“Szybka, sprawna obsługa. Kierowca kurier bardzo pomocny co w dzisiejszych czasach jest rzadkością.”

Tadeusz

“Korzystam z usług SHIPCENTER. Wysyłam InPostem. Wszystko przebiega sprawnie i terminowo.”

Lucyna

Paczki do Francji i Polski

Paczki kurierskie do Francji cieszą się sporą renomą wśród Polaków. Nic w tym nadzwyczajnego. To przystępny sposób, aby szybko nadać zamówienie do Francji. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że profesjonalna wysyłka przesyłek do Francji zawsze powinna być poprzedzona skrupulatną analizą. W ten sposób unikniemy zbędnych wydatków.

Tania paczka do Francji

Osoby, które wybierają wysyłkę przesyłki do Francji muszą wiedzieć, że kluczowe jest nie tylko zapewnienie sobie jak najbardziej atrakcyjnej ceny. Sporą rolę odgrywa również jakość przedsiębiorstwa, która będzie realizować przesyłkę.

Jeżeli zależy nam na czasie, to zdecydowanie warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, jak Ship Center. Oferowane przez nas przesyłki zagraniczne są realizowane przez renomowanych, działających w branży od wielu lat przewoźników, którzy stawiają na kompleksową obsługę klienta.

Ile trwa dostarczenie paczki do Francji?

O tym, jak długo zajmuje transport przesyłki do Francji, decyduje wiele rzeczy. Można jednak stwierdzić, że kluczową rolę odgrywa dzień wysłania oraz jakość przewoźnika, z którego usług korzystamy. W Ship Center Polska na pierwszym miejscu stawiamy na zadowolenie klienta.

Zwykle okazuje się, że paczka z Polski do Francji dotrze do punktu docelowego w zaledwie kilka dni. Oczywiście, nasze szanse na ekspresowe zrealizowanie zamówienia rosną, gdy zamówimy kuriera w poniedziałek.

Analogicznie, czas doręczenia zamówienia może być nieco dłuższy, kiedy zamówimy kuriera, gdy w Polsce przypada ważne, państwowe święto. Termin dostarczenia wydłuży się też, jeśli nadamy przesyłkę przed weekendem. Jest wtedy dość prawdopodobne, że przesyłka może spędzić sporo czasu na sortowni.

Gdy skorzystamy z oferty godnej zaufania firmy, jak Ship Center, to jest możliwe, że przesyłka zostanie dostarczona do odbiorcy jak najszybciej. Co więcej, z poziomu serwisu będziemy mogli śledzić aktualny status naszego zamówienia. To doskonały sposób, by szybko zawiadomić odbiorcę o tym, gdzie obecnie znajduje się jego zamówienie.

Czego nie można nadać w paczce do Francji?

Przesyłając paczkę do Francji należy sprawdzić, czego nie można wysłać. Występują nie tylko wewnętrzne przepisy spedytorów, ale także obowiązują nas najróżniejsze ograniczenia danego kraju, gdzie chcemy wysłać paczkę.

Istnieją jednak produkty, których bezwarunkowo nie wolno nadawać. Przede wszystkim jest zakaz wysyłania przedmiotów niebezpiecznych, takich jak broń i amunicja, a także materiałów łatwopalnych.

Dodatkowo zakazane jest nadanie środków nielegalnych, czyli środków psychoaktywnych, alkoholi i narkotyków. Do listy zakazanych artykułów wliczają się również dzieła sztuki, np. futra, obrazy, rzeźby oraz bezcenna biżuteria.

Mając na uwadze przepisy fitosanitarne, nie można przesyłać żywych owadów, zwierząt oraz żywności, w tym suplementów diety i odżywek dla sportowców. Przed wysłaniem przesyłki zaleca się sprawdzić listę towarów zabronionych w transporcie międzykrajowym oraz rozporządzenia danego kraju.

W przypadku wątpliwości, możemy skontaktować się z firmą kurierską.

Paczki do Francji - w jaki sposób adresować i wysyłać?

Nadanie przesyłki do Francji nie musi być trudne. Aby mieć gwarancję, że kurier nie przywiezie przesyłki z powrotem do nadawcy, dobrze jest zwrócić uwagę na napisanie poprawnych danych adresowych odbiorcy na przesyłce. Poznaj zbiór informacji, które należy zawrzeć na przesyłce:

 • nazwa odbiorcy,
 • numer mieszkania lub domu,
 • nazwa ulicy,
 • nazwa miasta,
 • obszar lub stan,
 • kod pocztowy,
 • nazwa kraju.

Pamiętaj, by te informacje napisać czytelnie.

Ile kosztuje przesyłka kurierska do Francji

Kwota za wysyłkę w szczególności jest związana z tym, w jakim czasie dany kurier powinien wręczyć paczkę odbiorcy.

Ilekroć życzymy sobie wysłania pilnego zamówienia, mamy możliwość nadania przesyłki przyspieszonej. Wtedy otrzymamy pewność dostarczenia paczki w terminie. Co oczywiste, za tego typu przesyłkę przyjdzie nam zapłacić wyższą kwotę.

Staraj się nie zwlekać z wysłaniem przesyłki do ostatniej chwili, zwłaszcza w czasie świąt, kiedy przewoźnicy mają wiele pracy. Paczki wysyłaj z należytym wyprzedzeniem – plusem będzie niższy koszt nadania paczki ekonomicznej i gwarancja, że wszystko trafi do adresata na czas.

Jeśli masz taką opcję, udaj się osobiście do wybranego punktu nadań, ponieważ zamawianie kuriera do miejsca innego niż wskazany przez firmę kurierską czasami wiąże się z koniecznością uiszczenia dodatkowej opłaty.

Warto się zastanowić także nad opcjonalnym ubezpieczeniem paczki - zazwyczaj jest ono kosztowne, zwłaszcza wtedy, kiedy chcemy wysłać coś poza granice kraju. Mimo faktu, że daje poczucie bezpieczeństwa, nie zawsze jest potrzebne. W przypadku przedmiotów o niskiej wartości możesz z niego zrezygnować.

Jak zapakować przesyłkę do Francji?

Wydawałoby się, że przygotowanie przesyłki jest bardzo prostą czynnością. Jednakże nie każdy nadawca potrafi to zrobić w dobry sposób. O czym należy pamiętać na etapie przygotowywania przesyłki do Francji?

 1. Przedmiot, który ma nieregularne kształty, powinien być solidnie chroniony przed ewentualnym zmienianiem pozycji wewnątrz opakowania. Dlatego na pewno będzie potrzebna folia bąbelkowa i piankowe chipsy.
 2. Nie zapominaj, że zawartość opakowania nie może nijak wystawać.
 3. Do owinięcia i zamknięcia opakowania możesz użyć taśmy klejącej.
 4. Z kartonu należy zdjąć wszystkie stare oznaczenia, napisy, naklejki. Następnie należy na nim zawrzeć nasze dane adresowe.
 5. Dno i góra opakowania powinny być w dodatku usztywnione i wzmocnione.

Przed zapakowaniem delikatnych elementów do kartonu porządnie je owiń. Folia bąbelkowa będzie znakomitym pomysłem, ponieważ dobrze uchroni wrażliwe na transport i wstrząsy przedmioty.

Sposoby płatności za paczkę do Francji

Jest kilka metod płatności, dzięki którym nadasz twoją paczkę do Francji. Przykładowo możesz zarezerwować kuriera, który przejmie przesyłkę spod twoich drzwi i dostarczy ją prosto do odbiorcy. Jak można zapłacić za nadanie wysyłki zagranicznej?

W zależności od wybranej waluty, będziemy mogli wybrać spośród kilku sposobów płatności za paczkę. Jedną z nich może być tradycyjny przelew bankowy. Sesje wychodzące, jak i przychodzące banku księgowane są kilka razy na dobę. Po wybraniu takiej możliwości i opłaceniu paczki do Francji należy wysłać na nasz adres potwierdzenie przeprowadzenia płatności w formie wyciągu z bankowości elektronicznej. Wtedy zamówienie zostanie zaakceptowane i wysłane do wysyłki przez wskazaną firmę kurierską.

Szybki przelew za pośrednictwem systemu płatniczego Przelewy24 wykonamy sprawnie i od razu dostaniemy potwierdzenie realizacji zamówienia kuriera. To bardzo komfortowa możliwość, którą wykorzystuje coraz więcej osób. Podobnie jest z płatnością przez BLIK. Dzięki niej ekspresowo dokonamy płatności w wygodny sposób.