Wysyłaj paczki na Litwę i do Polski
country-image
country-image
kg
cm
cm
cm
Polecany

Jak działamy?

Jest to bardzo proste, szybkie i przejrzyste. Zamawiasz kuriera lub nadajesz paczkę w dowolnym punkcie w mniej niż 2 minuty.

1
Wypełnij kilka informacji o przesyłce
2
Wybierz kuriera i opłać usługę
3
Poczekaj na kuriera lub nadaj paczkę w punkcie

Dlaczego ShipCenter?

Przez ponad 10 lat nasi klienci wysłali za naszym pośrednictwem ponad 2 000 000 przesyłek krajowych i międzynarodowych. Gwarantujemy jakość naszych usług, bo współpracujemy tylko z największymi i najlepszymi firmami kurierskimi, którzy bezpiecznie dostarczają paczki na całym świecie.

Co zyskasz
Ekspresowa dostawa
99% naszych paczek dociera kolejnego dnia od nadania. Posiadamy najszybsze usługi kurierskie w Polsce i na świecie, z dostawą do USA czy nawet Chin, kolejnego dnia roboczego.
Ubezpieczenie przesyłki
Nie ważne gdzie wysyłasz, zawsze możesz ubezpieczyć swoją przesyłkę nawet do 50 000 zł, a duża część firm kurierskich, które z nami współpracują, posiada darmowe ubezpieczenie w cenie przesyłki.
Od drzwi do drzwi lub w punkcie
Każdą przesyłkę możesz oddać kurierowi, który przyjedzie po nią w wybranym przez Ciebie dniu lub po prostu, możesz zanieść ją do punktu/paczkomatu w dowolnym momencie. Z nami nadasz swoje paczki wygodnie, jak chcesz i kiedy chcesz.
Śledzenie przesyłki online
Wszystkie nasze usługi posiadają dokładną, darmową usługę śledzenia paczek, która aktualizuje się przy każdym skanowaniu paczki. Dokładnie wiesz, gdzie znajduje się Twoja paczka w danym momencie.
Szybkie zamawianie
Nie musisz poświęcać godzin na szukanie i zamawianie kuriera. Nasz system jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu nadasz paczkę w dowolne miejsce na świecie w mniej niż 2 minuty.
Żadnych ukrytych kosztów
Gwarantujemy, że nie ma żadnych ukrytych kosztów. Płacisz dokładnie tyle, ile wyliczy Ci nasz system. Oferujemy tylko bezpieczne płatności przelewami, kartą lub Blikiem poprzez zaufaną platformę Przelewy24.
Co zyskasz
Wysłanych paczek
3 mln
Doświadczenia
10 lat
Pozytywnych opinii
3 tys.
Punktów ShipCenter
+ 100

Tysiące zadowolonych klientów

Nasze usługi są oceniane na maksymalną liczbę 5/5 gwiazdek, według niezależnego serwisu opineo.pl. Jesteśmy również laureatem złotej nagordy “Słucham swoich klientów”, którą co roku otrzymujemy, dzięki 99% zadowolonych klientów.

“Solidna firma na poziomie nie miałam nigdy żadnych problemów z tą firmą, polecam znajomym”

Teresa

“Szybka, sprawna obsługa. Kierowca kurier bardzo pomocny co w dzisiejszych czasach jest rzadkością.”

Tadeusz

“Korzystam z usług SHIPCENTER. Wysyłam InPostem. Wszystko przebiega sprawnie i terminowo.”

Lucyna

Paczki na Litwę i do Polski

Paczki kurierskie na Litwę cieszą się rosnącą popularnością ze strony klientów z Polski. Trudno się temu dziwić. To tani sposób, by bardzo szybko przesłać zamówienie na Litwę. Trzeba jednak mieć na uwadze, że profesjonalna wysyłka zamówień na Litwę zawsze powinna być poprzedzona skrupulatną analizą. W ten sposób unikniemy dużych kosztów.

Przesyłki kurierskie na Litwę

Osoby, które wybierają wysyłkę paczki na Litwę muszą mieć na uwadze, że ważne jest nie tylko zapewnienie sobie jak najbardziej atrakcyjnej ceny. Sporą rolę odgrywa również profesjonalizm firmy spedycyjnej, która będzie transportować przesyłkę.

Kiedy czas ma znaczenie, to warto skorzystać z usług godnej zaufania firmy, jak Ship Center. Oferowane przez naszą firmę transporty zagraniczne są realizowane poprzez renomowanych, pracujących w tym sektorze rynku od wielu lat przedsiębiorców, którzy stawiają na profesjonalizm.

Ile trwa dostarczenie paczki na Litwę?

O tym, ile czasu trwa dostawa przesyłki na Litwę, decyduje sporo rzeczy. Można jednak wyjść z założenia, że kluczową rolę pełni dzień nadania oraz jakość przedsiębiorstwa, z którego oferty korzystamy. W Ship Center zawsze stawiamy na najwyższą jakość.

Zazwyczaj okazuje się, że paczka na Litwę dotrze do kraju odbiorcy w zaledwie 1-3 dni. Oczywiście, szanse na ekspresowe zrealizowanie zamówienia będą nieco większe, jeśli zlecimy kuriera zaraz po weekendzie.

Analogicznie, czas doręczenia paczki może nieco się wydłużyć, gdy zlecimy kuriera w czaie, gdy w kraju docelowym wypada ważne, państwowe święto. Termin dostarczenia zwiększy się też, jeśli nadamy przesyłkę przed weekendem. Jest dość prawdopodobne, że przesyłka może spędzić weekend na sortowni.

Gdy skorzystamy z rozwiązań godnej zaufania firmy, jak Ship Center, to jest niemal pewne, że zamówienie dotrze do odbiorcy w pierwszym wolnym terminie. Co więcej, z poziomu serwisu będziemy mogli podejrzeć obecny status naszego transportu. To doskonały sposób, by szybko poinformować odbiorcę o tym, gdzie teraz jest jego paczka.

Czego nie można nadać w paczce na Litwę?

Przesyłając paczkę na Litwę trzeba zwrócić uwagę, czego nie można zapakować. Występują nie tylko wewnętrzne normy kurierów, ale także obowiązują nas różne ograniczenia danego państwa, gdzie chcemy przesłać przesyłkę.

Są jednak towary, których bezwarunkowo nie wolno wysyłać. Przede wszystkim jest zakaz nadawania przedmiotów niebezpiecznych, takich jak broń i amunicja, a także materiałów łatwopalnych.

Co więcej, zakazane jest wysyłanie substancji nielegalnych, czyli środków psychoaktywnych, napojów alkoholowych i narkotyków. Do listy zakazanych artykułów wliczają się również dzieła sztuki, np. futra, obrazy, rzeźby oraz droga biżuteria.

Mając na uwadze regulamin fitosanitarny, nie można przesyłać żywych owadów, zwierząt oraz żywności, między innymi odżywek i suplementów diety dla sportowców. Przed nadaniem paczki należy sprawdzić spis przedmiotów zakazanych w transporcie międzypaństwowym oraz normy danego kraju.

W przypadku wątpliwości warto skontaktować się z firmą kurierską.

Paczki na Litwę — w jaki sposób adresować i wysyłać?

Wysłanie przesyłki na Litwę nie musi być wyzwaniem. By mieć pewność, że kurier nie przywiezie paczki do nadawcy, dobrze jest zwrócić uwagę na napisanie poprawnych danych teleadresowych odbiorcy na paczce. Oto zbiór informacji, które powinniśmy umieścić na przesyłce:

 • nazwa odbiorcy,
 • numer mieszkania lub domu,
 • nazwa ulicy,
 • nazwa miasta,
 • obszar lub stan,
 • kod pocztowy,
 • nazwa kraju.

Nie zapomnij, by te informacje napisać czytelnie.

Ile kosztuje przesyłka kurierska na Litwę?

Cena za paczkę w szczególności jest związany z tym, w jakim czasie wybrany kurier ma dostarczyć pakunek do odbiorcy.

Ilekroć życzymy sobie pilnego nadania, możemy wybrać opcję przesyłki przyspieszonej. W takiej sytuacji otrzymamy gwarancję dostarczenia jej w terminie. To jasne, że taka usługa wiąże się koniecznością zapłaty wyższej sumy.

Staraj się nie zwlekać z nadaniem przesyłki na ostatni moment, zwłaszcza w czasie świąt, kiedy kurierzy mają sporo pracy. Przesyłki nadawaj z odpowiednim wyprzedzeniem – wówczas będzie tania wysyłka paczki ekonomicznej i gwarancja, że twój przedmiot dotrze na czas.

Jeżeli masz taką możliwość, udaj się osobiście do wybranego punktu nadań, ponieważ zamawianie kuriera do miejsca innego niż wskazany przez firmę kurierską czasami wiąże się z dodatkową opłatą.

Warto pomyśleć także nad ewentualnym ubezpieczeniem paczki - zazwyczaj jest ono kosztowne, przede wszystkim wtedy, gdy wysyłamy coś za granicę. Chociaż daje poczucie bezpieczeństwa, nie zawsze jest konieczne. O ile przesyłasz przedmioty o niskiej wartości możesz z niego zrezygnować.

Jak spakować paczkę na Litwę?

Mogłoby się wydawać, że pakowanie paczki jest bardzo prostą czynnością. Jednakże nie każdy nadawca jest zdolny to robić w dobry sposób. O czym należy pamiętać na etapie pakowania przesyłki na Litwę?

 1. Przedmiot, który ma nierównomierne kształty, powinien być właściwie zabezpieczony przed ewentualnym zmienianiem pozycji w środku kartonu. Dlatego z pewnością będzie potrzebna folia bąbelkowa i piankowe chipsy.
 2. Nie zapominaj, że zawartość kartonu nie może w żaden sposób wystawać.
 3. Do owijania i zamknięcia pudełka użyj taśmy klejącej.
 4. Z opakowania trzeba usunąć wszystkie stare oznaczenia, napisy, naklejki. Następnie należy na nim ulokować swoje dane adresowe.
 5. Dno i góra opakowania powinny być w dodatku usztywnione i wzmocnione.

Przed włożeniem delikatnych elementów do opakowania porządnie je owiń. Folia bąbelkowa będzie najlepszym pomysłem, ponieważ niezawodnie zabezpieczy zagrożone w transporcie przedmioty.

W jaki sposób dokonać płatności za paczkę na Litwę?

Jest kilka metod płatności, dzięki którym wyślesz twoją przesyłkę na Litwę. Przykładowo możesz wynająć kuriera, który przejmie paczkę z twojego domu i przekaże ją prosto do adresata. Jak można zapłacić za nadanie paczki zagranicznej?

W zależności od wybranej waluty, będziemy mogli wybrać spośród kilku metod płatności za paczkę. Jedną z nich może być tradycyjny przelew. Sesje wychodzące, jak i przychodzące banku księgowane są kilka razy każdego dnia. Po wybraniu takiej możliwości i opłaceniu przesyłki na Litwę należy przesłać na nasz adres potwierdzenie dokonania płatności w formie wyciągu z bankowości elektronicznej. Wtedy zamówienie będzie zaakceptowane i wysłane do wysyłki przez wybraną firmę kurierską.

Szybki przelew za pośrednictwem systemu płatniczego Przelewy24 wykonamy sprawnie i od razu otrzymamy potwierdzenie realizacji zamówienia kuriera. To bardzo praktyczna opcja, z której korzysta coraz więcej Polaków. Podobnie jest z płatnością za pomocą BLIK. Dzięki niej szybko zrealizujemy płatność w komfortowy sposób. Inne sposoby, to PayPal i karta płatnicza.